Нов репортаж за Настолните бордови игри (Катан най-вече)!!!

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Re: Нов репортаж за Настолните бордови игри (Катан най-вече)!!!

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 1:58 pm

Тъп съм, не ги разбирам тия екстри - те са за напреднали.

И понеже съм завистник, освен беден се дразня някакви богати като парадират колко лесно е да се сдобиеш с луксозни продукти като бордовите игри. Това е.

Темата Яне, спря да бъде за репортажа в момента в който реших да засегна факта че 99.9% от населението на България няма да дадеМ 100+ лева за картон и фигурки и всички се втурнаха да обясняват как се правели самоделки и как имало онлайн прпускайки факта че трябва да си наистина много изциклил по темата, вече зарибен, че да се занимаваш с подобни неща.

И да ми пратите без пари нещо което не ме вълнува, и не вълнува никой от потенциалните хора за игра които познавам - безмислено. Предпочитам да гледам студения екран на монитора.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет яну 31, 2013 2:16 pm

Cor Angar написа:някакви богати
lol
Направо си признай, че просто не се интересуваш и не си се интересувал, и затова си говорил глупости по-рано, вместо да се правиш на социален поборник.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 2:22 pm

Интересувах се - разбрах че game of thrones e 170 лева и спрях да се интересувам.

Това какво мислите вие за тези цени си е ваша работа, аз мисля по друг начин.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет яну 31, 2013 2:27 pm

Мда, и аз добих впечатлението, че просто ти е скучно и полу-тролваш апатично, а пък Павлов ти се връзва и actually се опитва да ти предостави възможност да правиш нещо, за което ти нямаш голям интерес :) .
Ениуей, понеже твърдиш, че имаш някакъв интерес, винаги когато решиш да дойдеш до София можеш да ни пишеш и да пробваш настолните игри. Няма да ти взимаме пари.
Или да дойдеш на НС, където за три дена да се смажеш от настолни игри. Ден година храни.
Дотогава явно ще се взираш в студения монитор, да :lol: .

А пък тоя номер с парите, ако говориш насериозно, няма да мине тука, щото някъв немалък процент от нас бяха толкова бедни, че дори не си плащаха сметката в сладкарници Атлантик (така и не разбрах кои са тея тарикати). Тука всяка настолна/ролева игра е купена с къртовски труд на пролетариата :) .
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 2:31 pm

Не ходя по заведения от доста време насам...

Всъщност вместо да мисля за игри, мисля как да стягам багажа за Англия в скоро време защото положението е многократно по трагично отколкото Master Sofia расата си представя.

Но всъщност да - бих си направил някакви картони, ако познавах дори един човек който да зарибя. Ама и тази втора част на уравнението липсва.

Тъй че първия ми пост по темата си важи за 99.99% от населението на република Въшкария, които ще гледат репортажа - ще разберат, че трябва да се дават пари и ще махнат с ръка с ганьовското - "остави ги тия глупости, няма далавера тука".

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » чет яну 31, 2013 2:38 pm

На мен обаче ми е интересно друго, хора.

Значи аз не съм много активен на форума и имам някакви си смотани Мнения: 488. В същия момент съм си купил не една, или две игри.

Пичът от Габрово има цели Мнения: 2402 и в същия момент признава, че няма и не би си купил нито една игра!

Е, кво излиза, пичът приказва и приказва очевидно, а дори не се е докоснал до каквато и да е игра - години след като пише и взема активно участие на форума ни,

Изводите - за ВАС!

ПС: Разбира се, тия мнения - не съм проверявал и говоря на изуст - може да са от КРИ секцията, но ДОРИ тогава, аз не вярвам пичът от Габрово да си е купил КАКВОТО и да е легално, за да го играе. Интересно ми става - какво ли е обсъждал толкова, като дори една компютърна игра не е виждал в оригинал...

И не се заяждам, че няма пари - всички нямаме. Аз се заяждам как е написал 2000 и кусур мнение - без да се докосне до нищо друго освен голи приказки! :(

ПС: Сега виждам и отговорът: ""остави ги тия глупости, няма далавера тука"......................................................
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 2:47 pm

Яне за какъв пич от Габрово говориш в трето лице ? и как виждаш броя постове защото аз не ги виждам.

Ето какво съм си купувал

http://s7.postimage.org/xaxf6i4i1/games_collection.jpg

http://games.goldenorbs.com/index.php?a ... =125;image

Точно на мен да ми говориш за закупени оригинални продукти е леко нелепо...
Последна промяна от Cor Angar на чет яну 31, 2013 2:55 pm, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » чет яну 31, 2013 2:50 pm

Свободна държава сме, нямаме фейс контрол 'поне 7 закупени настолни игри, поне 48 часа ролеви игри опит, минимум 6 закупи компютърни заглавия'. Какво искаш да кажем Яне, да изгоним човека ей така?
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 2:51 pm

И ето Яне малко статистика
Компютърни и Видео Игри
[ 1662 Мнения / 69.13% от всички ваши мнения ]

И се научи да четеш внимателно - не говоря за себе си а по принцип, като говоря за себе си десет пъти наблегнах, че няма АЗ САМ да купувам отборна игра която няма какво да я правя ако не зарибя хора.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » чет яну 31, 2013 3:16 pm

Ами какво да ти кажа още, чувал съм, че в Англия се играе доста, има клубове и комюнити, и гейминг култуура. Действай! :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 3:23 pm

Значи аз не разбрах 2 неща.

1. Кор Ангар твърди, че София са богати, като същевременно твърди, че 99.99% от българите са бедни. Излиза, че в София живее 0.01% от населението на държавата, което не е вярно дори за един блок в Младост 3, дет се вика. Нещо ми се губи.

2. Аз нямам нито една бордова игра. Значи ли това, че съм беден? :(
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет яну 31, 2013 3:29 pm

Тая тема стана нещо много сериозна, скоро някой ще почне да цитира г-н Фараж и мнението му за България. Като цяло, не че не ти съчувствам и не знам колко точно зле е положението в Габрово - и други райони на България, които не са София и още 2-3 града - ма.. нищо не мога да помогна. Дори работа не мога да ти предложа.
Решенията ти са три - София или някой от двата терминала. Бтв, това не изключва варианта да си беден в София/Англия - щото бедността не зависи изцяло от местоположението ти, а най-вече от мотивацията ти. Неща, които смятам, че всеки над 20 и нещо години би трябвало да е разбрал, ама знам ли..
Иначе Ян, като никога, е прав за едно - в Англия със сигурност ще намериш повече хора, с които да играеш ролеви или/и настолни игри, отколкото в Габрово.

Яне, твоето мнение не знам как да го изкоментирам.. ти БЕШЕ на първо място по активност на форумите и от едно хилядолетие никой не беше играл ни ролева, ни настолна игра с теб. Аз вероятно още съм в топ 20 или дори в топ 10, ма не съм играла ролеви игри от доволно много време. Това доказва ли нещо? Какво искаш да ти кажем - че си супер велик и само ти правиш нещо за хобитата ни? Тва мисля, че стана ясно, че никой никога няма да ти го каже, така че - не се хаби излишно.

Изобщо, ква е тая тема?!
*Кисела Майка over and out*
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 3:34 pm

Kpucu написа:...скоро някой ще почне да цитира г-н Фараж и мнението му за България.
уздис?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет яну 31, 2013 3:43 pm

Някъв английски чекиджия, дето оплюл колко сме зле тука. По повод емигрантите в Англия, дето идват от Източна Европа. Ironic :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 3:44 pm

Да приемам ли, че и ти не знаеш точно (което не ти пречи да го наричаш чекиджия де) ?

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 3:51 pm

CTAHuMuP написа:Значи аз не разбрах 2 неща.

1. Кор Ангар твърди, че София са богати, като същевременно твърди, че 99.99% от българите са бедни. Излиза, че в София живее 0.01% от населението на държавата, което не е вярно дори за един блок в Младост 3, дет се вика. Нещо ми се губи.

2. Аз нямам нито една бордова игра. Значи ли това, че съм беден? :(
1. Е сега хиперболизация какво значи се учи в 6 клас някъде :)

2. По-скоро значи, че си на моя акъл - не ти се дават за ташак пари за нещо което не те вълнува, и нямаш очаквания да те развълнува извън "пробата".

Имаше време когато си купувах от чисто любопитсво неща за по стотина лева, тестваха се и после постояваха няколко месеца събирайки прах но тези времена отминаха.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » чет яну 31, 2013 4:36 pm

Обаче Ян как се зарадва, че не е център на наредби, веднага скочи на каруцата да нарежда Корангър. :lol:

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 4:41 pm

Намерих какво е казал Фараж в Тубата и го изслушах. Няма да си казвам мнението, тъй като ще ми скочите на веждите, че не съм патриот и съм анти-българин.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » чет яну 31, 2013 5:00 pm

Бляргх, след кратка справка, тези, които доставят/разпространяват/продават настолни игри у нас наистина слагат егати надценките. Което обаче навярно е оправдано, поради ниския интерес и фактът, че закупувайки Х такива продукта, повечето навярно ще си стоят на склад/ще прашлясват в книжарниците сума ти време. Което обаче и води до още по-нисък интерес и т.н. ...

Иначе как стои въпросът с поръчването от чужбина на български адрес? Някой пробвал ли го е? Сега гледам в ebay втория едишън на ГоТ (т.е. най-хубавото от Ванилата + първия експанжън; според мен най-добрата версия на играта) за около 50 паунда и с още за доставка - кажи-речи 65 паунда. Което не е никак малко, ама не е и 170 лв. Малко по-малко.

Но пак остават някои по-евтини варианти - Citadels, Катан и прочие по-малки и по-евтини игри. Навремето се продаваше и Скотланд Ярд, което е фън и е за до 6ма души.

Абе, не е невъзможно, като се съберат няколко души особено. И става за добър подарък (подарен от няколко души).

И си нямам идея защо написах това и кого в какво убеждавам, явно просто обичам да си слушам гласа и да си чета писанията.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 5:05 pm

Като стана дума за поръчване от ebay - спрях да го правя след като пощата просто ми оставили един пакет на отгоре на пощенската кутия пред вратата и естествено намерих само опаковката като се прибрах.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » чет яну 31, 2013 5:10 pm

Fair point...
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет яну 31, 2013 5:49 pm

Лъжеш, кой ще остави опаковката.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет яну 31, 2013 6:05 pm

Shamajotsi написа:Иначе как стои въпросът с поръчването от чужбина на български адрес? Някой пробвал ли го е?
Един колега бюрото му е затрупано с игрите за които няма място вкъщи.
Аз лично съм поръчвал от Амазон без проблеми. Немският е най-евтин обичайно, но нещата идват на немски.
Изобщо, има начини, стига да има желание.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 7:50 pm

ChoChan написа:Лъжеш, кой ще остави опаковката.
Този който не му трябва опаковъчен картон с надписи на английски. Не обичам да клеветят в лъжа.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет яну 31, 2013 8:05 pm

Кой разопакова нещото което краде на мястото на престъплението??

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет яну 31, 2013 8:08 pm

Що за тъпи въпроси - задавай ги в полицията. Не съм само аз с подобни преживелици с БГ пощите.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет яну 31, 2013 8:11 pm

Въпросите са логични и според мен ти силно преувеличаваш в името на драмата, както винаги.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » чет яну 31, 2013 8:21 pm

Абе кой знае, може и да е прав -аз навремето бях пращал една кутия с книги по Спийди и вътре напъхах един пакет зарове в кутийка. Човекът, който получи колета, ми каза после (и беше много ядосан при това), че заровете бяха разопаковани и два от тях липсвали от пълния комплект. Не казвам, че Спийди са крадци, но след като ги смених и почнах да пращам по Еконт, повече оплаквания намаше. Все пак трябва да се внимава с тия неща, дето ги няма по принцип в България.......

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет яну 31, 2013 8:34 pm

CTAHUMUP написа:Намерих какво е казал Фараж в Тубата и го изслушах. Няма да си казвам мнението, тъй като ще ми скочите на веждите, че не съм патриот и съм анти-българин.
Бе, и аз съм анти-българин, просто неговите числа и статистики са неверни, абсолютно. Освен тва не смятам, че някой като плюе правителството и то трябва да си мълчи като *, която е. Иначе, че сме зле, зле сме :) . Но да не го превръщаме в износ.

офф-топик, нале..

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 31, 2013 8:37 pm

Kpucu написа:Бе, и аз съм анти-българин, просто неговите числа и статистики са неверни, абсолютно.
Кои по-точно? Можеш ли да ги обориш със собствени, по-верни?

П.П. Това не е заяждане. Питам, защото ми е интересно каква е според теб реалната ситуация.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”