Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[aooc] Обща история на групата

Приключение с правилата на D&D 4E.

Модератор: CTAHuMuP

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

[aooc] Обща история на групата

Мнение от CTAHuMuP » ср юли 29, 2009 5:17 pm

Пускам тази тема, за да създадем заедно обстоятелствата, около които сте се събрали и сте започнали да приключенствате заедно, както и да сътворим някои приключения в миналото ви, последните 4-5 години, които са ви направили известни из континента - макар че всеки от вас е много известен сам по себе си, като група, заедно, сте още по-яки.

Тъй като се оказа, че трима от героите са от фамилия Денеит, като май всички са Карнатци - Бен, Аруна и Аелар - предполагам, че те ще са основното ядро на отряда ви. Оставям на тях да измислят идеи как и защо фамилията им е решила да ги събере и да им възложи задача да си намерят някви хора за някакви мисии.

Героите на Амби и Кинжала - Фред и Лъскав - също може да са били гаджета преди да се присъединят към Денеитците, а и след това. Инженер, обичащ изкованите, и изкован, обичащ инженерите, изглеждат като чудесна двойка другари :) Предлагам да помислят в тази насока.

Героят на Ангера е животно, обучено да убива, и като такова може в началото да се е присъединил към Денеитците за пари, а после да е останал, защото: а) Аруна го е прелъстила; б) Бен е много готин, мъдър, спокоен и го кефи; в) Иска да убие Аелар и дебне сгоден момент; г) каквото и да е друго.

И така, действайте :)
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Re: [aooc] Обща история на групата

Мнение от Prince of Essembra » ср юли 29, 2009 6:37 pm

Интересно е как ще обясним появата на SWAT/SAS team, в Еберрон света. :D Аз лично се поизчерпах от собствената си история, но по-опитните да си грабват щафетата, имам им пълно доверие и знам, че ще измислят нещо стойностно. Ще помагам с някоя друга идея, най-вероятно утре на свежа глава.

В тази връзка, като за начало нямам нищо против да се познавам с Аруна и Бенеслав или когото и да било.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » ср юли 29, 2009 6:54 pm

Ми аз ще изчакам да видя историята на Кинжала преди да мисля как сме се събрали с него, но най-простата идея за това как може да съм се присъединил към денеитците е да са ми били нужни пари, а на тях допълнителни хора за трудно задача.

Нещо малко (ама наистина доста малко) по-изтънчено би било задачата да е била свързана с алхимия и да им е бил нужен експерт. Например да са се опитвали да заловят откачен бомбаджия в Шарн и Мерикс д'Канит да е изпратил Фред да им помагам с информация как, къде и от какво си прави бомбите. Но бомбаджията примерно сме го гонили цял месец и сме се посработили като екип, така че Фред е тръгнал да се шляе с тях вместо да се върне в Шарн.

Ако някон друг има по-добра идея с удоволствие бих я приел.
Интересно е как ще обясним появата на SWAT/SAS team, в Еберрон света. :D
Ми в последната ми (дълга) кампания групата бяха специален отряд в карнатската армия и играчите се зарибиха да се казват SaD (Search and Destroy). Даже си ушиха някакви черни наметала със сребърни емблеми или нещо от сорта. Изобщо такива отряди сигурно съществуват във всяка високо организирана държава/армия, а страните в Корвеър макар и кралства са на ниво на развитие далеч над средновековното.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср юли 29, 2009 7:08 pm

Ambartanen написа:Например да са се опитвали да заловят откачен бомбаджия в Шарн и Мерикс д'Канит да е изпратил Фред да им помагам с информация как, къде и от какво си прави бомбите.
Откачения бомбаджия е Куки:) Ако тръгнеш да я гониш - ще те бакстабна!

Калбар принципно в годините на сключване на примирието още е бил в Лазаар, така че освен ако някой от групата не е имал път натам - явно ще се познава с останалите от по скоро.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » ср юли 29, 2009 9:00 pm

AngerNogar написа:
Ambartanen написа:Например да са се опитвали да заловят откачен бомбаджия в Шарн и Мерикс д'Канит да е изпратил Фред да им помагам с информация как, къде и от какво си прави бомбите.
Откачения бомбаджия е Куки:) Ако тръгнеш да я гониш - ще те бакстабна!
Хех, не бях направил връзката с твоята историйка, ама така може да стане още по-добре. Трябвало е да гоним друг бомбаджия, но по погрешка сме тръгнали по следите на Куки, а ти си дошъл да ни убедиш в грешката ни с няколко ножа в гърба... и вместо да се избием сме станали приятели? :lol: Хубаво де, може би не е чак толкова добра история.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср юли 29, 2009 9:12 pm

Амбито ме пита... абе направо ще пейстна:
[21:00:50] Амби: Но нужно ли е групата да пътува заедно от години и да сме известни като група?
[21:01:10] Амби: Щото с тези герои... ми по-лесно ще е ако сме работили 2-3-9 месеца заедно и сега сме се събрали специално за рововете
[21:01:23] Амби: нито имаме общо откъм идеология, нито откъм лоялност...
[21:03:30] Stanimir Stanchev: Ами както сметнете за добре. Аз искам просто да се избегне окуърд момента, в който се запознавате и някви нямате нищо общо и се чудите какво да си кажете такива
[21:03:44] Stanimir Stanchev: А и е по-логично на такова опасно място да отидеш с хора, на които имаш доверие
[21:03:47] Stanimir Stanchev: Не някви непознати
Така че ако срещате проблеми да си измислите дълга история, може да направим 2-3-5 отделни мисии, които сте изпълнявали заедно, не сте някви добри другари, но се познавате, знаете, че всеки от другите е епичен психопат, който оунва, и когато сте чули за състезанието, всеки е влязъл в него със собствени мотиви, но е използвал другите да му пазят гърба, защото вече знае, че са нахапани набоденяци?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср юли 29, 2009 9:15 pm

Звучи добре.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » ср юли 29, 2009 9:35 pm

Е как няма да оунваме, ние сме Еберонския САС ве !@!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » ср юли 29, 2009 9:59 pm

Ми трите денеитчета очевидно се знаем, с Аелар даже сме учили в един и същи орден на Дол Дорн - "официални божествени партньори" на фамилията. А пък Аруна всеки я познава (и е въздишал по нея... поне веднъж, преди да го отреже... ако е имал късмет само да го отреже), поне във фамилията. Нищо чудно дори фамлията да ни е сформирала като официални нейни представители, точно като "рекламни лица". Като ни е поръчала и да си намерим съотборници. И ние сме си хванали другите трима, които познаваме отпреди това. Точно как... предстои да уточним.

Например Аруна очевидно е от по-"гъзарската" част на фамилията и нищо чудно да е участвала в преговорите за мирния договор за Троунхолд, откъдето да се знае с Фред (и Шайни, очевидно, които имат лесна кукичка да се познават и да вървят заедно) и го е пропръчала като кадърен лечител и специалист по алхимия, магия (в по-академичната й разновидност, за разлика от нея) и всякакви джаджи. А пък Шайни върви като добре дошъл бонус със него.

Калбар е малко проблемен, но вече мернах вариант да се познават с Фред и Шайни покрай някакво сбъркано разследване за гърмежи. А пък Бен може да се познава с него от някоя наемническа акция в Лазаар. Всъщност, не виждам в историята му да пише, че е напуснал Лазаар само преди две години. Тая история с убития принц като нищо може да е била преди примерно 5-6 години без никакви промени в историята му (поне така, както е писана в темата с героите). А това вече е достатъчно време за да се завържат някакви познанства. Аз лично не виждам проблем дори да е участвал в сценката от моята история като един от осмината Денеитски наемници, на които Бен е бил само официален предводител. А пък Калбар лично да е изклал 10-20 души в онази битка. Или не, не настоявам, просто казвам, че лесно може да се вмъкне при желание на Анжето.

ПП Горното са идеи а-ла брейнсторм - писал съм първото, което ми е хрумнало. Което може да е адски тъпо. Или безумно гениално. По-скоро първото :D
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср юли 29, 2009 10:11 pm

Ам да, всъщност няма причина да не е напуснал Лазаар по-рано. Иначе Калбар принципно е убиец, а не касапин, но в името на историята ще се прежали за 10-20... какви сме избивали?
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср юли 29, 2009 10:22 pm

На мен отново ми дойде гениален проблясък, който споделям със следния самоцитат:[sblock]
CTAHuMuP (21:43:23 29/07/2009)
Дойде ми идея - всеки, който иска (ти искаш, не ме интересува!) да измисли някаква кратка случка/мисийка, в която е участвала цялата група и всеки се е проявил, но той най-много

CTAHuMuP (21:43:27 29/07/2009)
Сеш се?

eveline (21:43:46 29/07/2009)
ehmm

eveline (21:44:22 29/07/2009)
men problemut mi e che ne moga da si izmislq s kakvo tochno shte me zanimavat men :P

eveline (21:44:24 29/07/2009)
kato misiq

eveline (21:44:40 29/07/2009)
v smisul, kato istoriqta mi "otidi na taq bitka i gi otvei" - "ok"

eveline (21:44:53 29/07/2009)
ama za grupova misiq nishto ne mi hrumva

CTAHuMuP (21:44:57 29/07/2009)
Твойто може да е в Елдин, в земите на Феите, няква масакра има и си призована от пакта си да помогнеш, иначе - ще ти викат "Алената Вещица Без Силите"

CTAHuMuP (21:45:06 29/07/2009)
И ти "омг омг омг, БЕЕЕЕН, помооощ"

CTAHuMuP (21:45:11 29/07/2009)
(Бен е Еберонския Миру)

CTAHuMuP (21:45:26 29/07/2009)
Бен - ми чакай да вземем шурея, той е тъп и млад, ама носи на бой

CTAHuMuP (21:45:42 29/07/2009)
И т.н., отивате, оунвате и се прибирате, като ти си в центъра на събитията, щото мисията е фейска

eveline (21:46:04 29/07/2009)
v smisul az oshte ne moga da si izmislq motivaciqta da prikluchenstvam s drugi hora, zatva pisah che sa mi kazali ot familiqta

eveline (21:46:20 29/07/2009)
hmmmm tova zvuchi nice

CTAHuMuP (21:46:36 29/07/2009)
Да бе, ясно, ама тук мотивацията ти е "Феите ще ме ебат в гъза и то не по приятния начин, ако не помогна"

eveline (21:46:52 29/07/2009)
mda

eveline (21:46:58 29/07/2009)
taq istoriq e dobra;p

eveline (21:47:10 29/07/2009)
shte q developna

CTAHuMuP (21:47:21 29/07/2009)
То аз и затова искам да си направите няква обща история, щото в момента сигурно не само ти, ами всички си мислят, че не биха се сработили с другите и какво ще правят с тях, за бога

CTAHuMuP (21:47:48 29/07/2009)
А така всеки като девелопне нещо и готово, но сега отивам да се къпя и после ще постна тази си идея
[/sblock]
В тази идея виждам следните предимства:
1. Работата се разпределя по естествен начин и всеки хваща нещо малко и го измисля, вместо всички заедно да се мъчим да измислим нещо грандиозно.

2. Всеки играч ще даде още по-добра представа за героя си, бидейки централна фигура в измислената от играча обща за групата мисийка, и най-вече за отношенията му с останалите от групата. Ако в историята на Чочо пише "Заедно с нас пътуваше един грозен, зелен, миризлив полуорк, самото присъствие на когото беше обидно както за мен, така и за задачата ни, не знам откъде го беше намерил Бен!", това ще рече, че магьосницата й не обича много-много Калбар.

3. Всеки играч ще даде несъзнателно и идея какво мисли за другите герои от техните описания, включвайки ги в мисията си. Ако в историята на Ангера пише "На мига, в който влязохме в нападнатото от нинджи село, Аруна отиде в кръчмата и изеба всички мъже, жени, деца и кучета" това ще рече, че Ангера има героя на Чочо за курва, която не изтърва възможност. Така Чочо ще може да отиде при Ангера и да му обясни, че Аруна не е курва, ами е просто неангажирана със сериозна връзка жена, която обича секса и няма нищо лошо или нередно в поведението й, Ангера ще каже ааа, ясно, разбирам и така ще има доста по-точна представа за Аруна, отколкото е имал в началото.

Накратко казано тези истории ще изпълнят точно това, което искам, а именно всеки от играчите да "познава" героите на всеки от другите и ще осигурят нужната доза вътрешноколективен набор от простотия, с който героите да се бъзикат из приключението като истински хора, които се познават и са работили заедно.

Отговори

Върни се в “Бойните ровове на Карнат”