Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Chapter 3] Плутон

Science-fiction adventure in far future.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Регистриран: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Контакти:

Re: [Chapter 3] Плутон

Мнение от DeepBlue » пет юни 26, 2009 6:36 pm

- Сондата мина, засне и се върна. Ако това от, което се опасявате може да се случи, мисля че нямаше да стане това. Освен това полето според мен не блокира електромагнитните вълни, а ги отразява. Предполагам че сондата премина защото сама по себе си тя е като Фарадеев кафез, предаването беше блокирано само по кабела. Или може би самото поле не е еднородно, а има някакъв минимале размер на обекта, при което действа. И все пак наистина предлагам първо да пробваме да научим още неща чрез сондата и едва след това да прокараме кораба.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » пет юни 26, 2009 6:46 pm

-Ръчното пилотиране на кораб като "Сцила" някак не ме кара да тръпна в очакване! - отбеляза И.М. сдържано. - Нека първо проверим, дали наистина блокира, както аз се опасявам, или торазява, както смята Джейкъб. Идеи за тестове?
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
kozleto
Регистриран: ср сеп 05, 2007 7:03 pm

Мнение от kozleto » пет юни 26, 2009 7:14 pm

Ди мног оне разбираше от тези неща, за това първото, което му бе наум бе следното:
-Може би да опитаме още едно спускане. Да погледнем ефекта след като изтеглиме сондата с пълно сканиране. Или да се пробваме да пуснем няколко теста на самия кораб, за да установим има ли повреда в системите, иам ли някакви познати форми на живот. Не бива да набиваме директно "Сцила", защото рискуваме много, ако направиме това. Джони, ти си добър инженер, имаш ли някакви предложения?

ПП: Много не разбирам от такива неща, пък и никога не съм се интересувал от космически РПГ-та, така че можете да ме броите с пасивни мнения, относно апаратурата и т.н. Все пак ще опитам да изпозлвам максималните си позанния :)
Скукаааа :/

Потребителски аватар
ivanatora
Регистриран: пон юли 22, 2002 1:39 am
Контакти:

Мнение от ivanatora » пет юни 26, 2009 10:43 pm

- Мнението ми е че ако искаме да използваме сондата за детайлни тестове на кораба (Между другото някой видя ли идентификационни знаци на снимките? Име, номер, регистрация?) ще отнеме прекалено много време за преоборудване на сондата. Стотици пъти по-бързо ще стане ако извършим тези тестове със Сцила. Тогава въпроса е дали е сигурно да навлезем в дефлекторното поле. Може да направим още няколко опита със текущата сонда, като този път ще изследваме полето. Граници на сработване, отражяема способност, излъчвана енергия, все параметри, които са интересни. Важното е че това няма да иска никаква промяна по сондата. Пускаме я и засичаме време на сработване на полето, може да регулираме плавно теглото и като добавяме компоненти или източваме гориво.
- Блокиране или отразяване - това също можем да го тестваме лесно като опънем един кабел вътре в сферата, пускаме сигнал от нашата страна и слушаме дали ще се върне обратно. Това все пак е доста относително, защото ако дължината на проводника е кратна на дължината на вълната ще се получи стояща вълна и сигнала ще се върне обратно. Според мен на настоящия етап от мисията не е важно дали полето отразява или поглъща. Важното е че материални обекти - като сонда - преминават.
- От друга страна пък всичко това пак ще отнеме време. Може би ден или два за всички опити. Според мен е безопасно да преминем с изключени системи и да се концентрираме върху кораба. Това е основната ни задача, а дори и да научим нещо от тестове върху полето, то няма да бъде сериозно техническо знание без поглед върху машините, които го създават. Така че моя глас е да навлизаме.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пон юни 29, 2009 2:31 pm

- Може и малко по-просто мисля. Ще пуснем на сондата брояч в някоя от електорнните системи и ще видим дали ще се ресетне при преминаването през полето. Няма да ни отмене повече от час да речем. Макар че все пак дори и да няма проблем ще е добре да изключим системите на "Сцила" просто за всеки случай при преминаването. Но трябва да го направим с ниска скорост, да не би рестартирането да ни отнеме твърде много време и да се цапнем в кораба. И определено предлагам все пак да пуснем сондата за малко по-дълго време за малко по-детайлна информация и визуални данни, преди да тръгнем да влизаме.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон юни 29, 2009 9:38 pm

-Да, това с брояча ми харесва! - кимна И.М., докато следеше данните. - Другата ти забележка също е точна. Е, ако няма други предложения, да подготвим брояча?

[sblock]Все още си чакам отговора на предишния въпрос обаче.[/sblock]
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб юли 04, 2009 1:01 pm

Отне половин час да преконфигурират сондата за следващия експеримент. Имайки предвид ограниченията на сондата, не направиха кой знае колко много. Щяха да повторят експеримента с малко по-различни настройки. Отново заходиха към щита, който успешно бяха идентефицирали като положение. Нищо не се случи докато сондата не излезе и повтори всичко от предния път. Прибраха устройството и се заеха да анализират данните. Щитът имаше странни и необичайни свойства. Външната чатс на щита поглъщаше, но и отразяваше насочените към нея лъчения. Насочена вълна се поглъщаше от едната страна и се пропускаше от противоположната му страна, успешно емулирайки, че в щита няма нищо.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
ivanatora
Контакти:

Мнение от ivanatora » съб юли 04, 2009 1:43 pm

- Умна работа. - рече Джони - Хем защита, хем и камуфлаж. Предлагам да вкарваме Сцила вече.

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » съб юли 04, 2009 7:54 pm

Ди, който не разбираше много от всички тези инженерни работи, но пък вярваше изключително много на преценката на Джони, бързо се съгласи с дългогодишния си приятел.
-Е, макар да не знам много, мисля, че след като сондата влезе и излезе два пъти, значи може да пробваме и със "Сцила". Пък и нали знаете - без риск, удоволствието се губи. Пък и така и така дойдохме чак до тук - не може просто защото не сме сигурни да се върнем с подвити опашки...Аз поне не мога. С мен ли сте?

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед юли 05, 2009 1:23 am

-Също клоня към влизане! - сви рамене И.М. - Че няма да се върнем, е ясно. Въпросът беше дали да влиза "Сцила", но ако мине, зад щита може даже да е на по-сигурно място... Други предложения?
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » вт юли 07, 2009 9:55 pm

Всички тестове, които можеха да изпълнат с малката сонда се изчерпаха. Оставаше им единствено да вкарат "Сцила" вътре. Настаниха се в пилотската кабина, затегнаха коланите и насочиха корабът. Изключиха всички системи и вериги, които не бяха жизнено важни за операрането на машината и тях. Докато приближаваха предполагаемото място на полето, всички изтръпнаха. Усетиха щита щом корабът го докосна с носа. Всичко се изключи за момент, а секунди по-късно захранването се завърна. Бяха вътре. Заедно с космическият кораб, който всички търсеха.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » ср юли 08, 2009 12:20 pm

Гледката на кораба се разкри пред всички, като Ди сякаш остана без въздух. Никога не си бе мечтал дори да види нещо подобно, толкова величествено изглеждащо. Пък и този щит, който представляваше доста удобна защита за кораба, също будеше живо интереса на учения, така че явно тази експедиция щеше да се окаже направо златна мина за Дюк.
-Е, господа, май това е нещото което търсиме. Сега, не знам за вас, но аз съм наистина нетърпелив да видя всичко вътре, но пък може преди това да направиме малка почивка. Вие как мислите? Нищо не пречи да поостанем още малко тук, да сканираме кораба с всички възможни сензори, за да избегнеме нежелани изненади.
Казвайти това Ди седна до един от скенерите, който беше изключен, за да не натоварва допълнително "Сцила" по време на преминаването и го активира, само че все още не започваше сканирането. Беше някак си уморен от безсънните нощи просто бе отправил поглед към космическия кораб.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » ср юли 08, 2009 1:01 pm

Джейкъб първо огледа звездите отвърд щита. Виждаха се макар и замазано.
- Както си и мислех, отвън отразява, отвътре пропуска. Отлично прикритие. Щеше да е интересно да видим и дали издържа на мощен лазер... ако имахме. Подобна технология ще я искат всички.

След това се зае да помогне с включването на системите и да оглежда огромното тяло на непознатия кораб за люк за скачване.

- Как мислите, дали да не се опитаме да установим контакт все пак. Мисля че след като сме вътре в "обвивката" би трябвало да можем да комуникираме с радиото или с модулиран лъчев сигнал.

Потребителски аватар
ivanatora
Контакти:

Мнение от ivanatora » ср юли 08, 2009 3:12 pm

- Да пуснем пълно сканиране докато опитваме контакт. - предложи Джони. - Нещо ме съмнява да има някой на борда, но не пречи да пробваме. През това време да намерим подходящи места за скачване - рано или късно ще се наложи да влезем вътре.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » ср юли 08, 2009 4:41 pm

Ибрахим ги огледа поред.
-Някой против сканиране или контакт? Не? Тогава, с волята на Аллаха, пускам уредите...
And Jesus said"what?"

Отговори

Върни се в “Traveller”