Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Chapter 1] Приготовленията

Science-fiction adventure in far future.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Re: [Chapter 1] Приготовленията

Мнение от Асен » чет май 28, 2009 7:01 pm

-Капан за наивници, а ние скочихме в него с двата крака! - сви рамене марсианецът. - Сега в участъка ще видим какво има да става, а подозрения няма да изказвам, за да не ги използват срещу нас, ако са точни. Забележете обаче, че знсаеха точно кой им трябва, случйана операция друг път...
След това се облегна назад и притвори очи. На най-близките до него можеше да им се счуе, че мърмори нещо. Може би се молеше, а може би си мислеше за изгрева на слънцето над кратерите, обграждащи марсианските куполни градове. Винаги беше обичал тази гледка.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
kozleto
Регистриран: ср сеп 05, 2007 7:03 pm

Мнение от kozleto » чет май 28, 2009 7:20 pm

Думите на Хесус вече прозвучаха малко като някакво самопризнание, споменавайки точно събитията, които се бяха случили. Дюк въздъхна и загледа полицаите, които още си седяха и гледаха по същия начин, който издаваше предубеждение във вината на петимата. Това не бе надобре...
Скукаааа :/

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет май 28, 2009 7:29 pm

Един от полицаите, който очевидно слушаше тихия им разковор сякаш се усмихна на Джейкъб. Маската прикриваше всичко, но свиването на очите по характерния начин го издаде:
- Никога не слушат, нали?
Пътуването продължи в мълчание. Скоро през малкото бронирано прозорче над главите на полицаите се видя бегло надпис MPD, но колата дори не спря. Профуча покрай терминала и с все по-висока скорост се упъти в неизвестното. След един час, мъжете бяха наясно къде са - намираха се на космодрума.
-Починахте ли си, дами?- изръмжа най-едрия от полицаите. Докато слизаше - Последната ви почивка за дълго време, хаха.
Изведоха ги навън и се оказаха в частта на космодрума обслужващ свръхбързите влакове, които излизаха от покритието на куполите и свързваше отделните части на станцията. Намираха се в малък терминал, маркиран отвсякъде единствено за ползване от полицията и съответните служби. На релсите имаше малък влак-стрела.
Единствения вагон зееше с широко отворен страничен панел. Вътре имаше десет седалки приспособени за затворници. Бързо и грубо, Джейкъб и останалите бяха натикани в столовете и овързани. След това страничния панел се спусна бавно, чу се характерния звук за херметизация на помещението и влакът се изстреля навън, тласкан от магнитото поле на релсата. Десет секунди по-късно влакът разви максималната си скорост. В малкото помещение освен тях, имаше двама командоса. Единият се настани в близкия до Джейкъб стол и запали цигара.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » чет май 28, 2009 7:53 pm

"Ако това е извратената представа на Кейн за тест за лоялност... направо няма да знам дали е добре, или зле, че работим за него!", реши за себе си Ибрахим. Благоразумно премълча. Вместо това реши да използва времето за това, което затворниците обикновено правят в такива ситуации.
"Старши, може ли и на мен една цигара? Имам в джоба, но ръцете ми са малко заети..."
Системно
Използвам Убеждаване 2.
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет май 28, 2009 7:58 pm

- Не мога да ти развържа ръцете, такива са правилата. Но може да дръхнеш от моята цигара? - попита мъжа и поднесе фаса към устните на Ибрахим.

Потребителски аватар
ivanatora
Регистриран: пон юли 22, 2002 1:39 am
Контакти:

Мнение от ivanatora » чет май 28, 2009 8:30 pm

- Старши, къде ще ходим? - запита Джони след като видя светлините на космодрума. Той се опита да го разгледа и да запомни какви съдове има по доковете. Разгледа за познати имена.

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » чет май 28, 2009 8:33 pm

"Вреден навик." помисли си Дюк като видя Ибрахим и командоса, които обсъждаха нещо свързано с цигарите. Джони изглежда обстойно се оглеждаше, а останалите не се виждаха добре от седалакта на Ди. Учения не искаше да казва нищо, а вместо това погледна до себе си, да види до кой е настанен*.

*Освен ако не съм до някой от нашите хора...

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пет май 29, 2009 9:13 am

-Благодаря, началство! - кимна Ибрахим и прие да сподели цигарата на командоса. След като изпусна дима, погледна към него и попита.
-Някъде специално ли ни водите? Полицията май вече я отминахме...
Уточнение
Горното приема, че предложението не е бъзик. Ако е, кажи да едитвам.
Ако не е, пак Убеждение - показвам му, че не сме опасни, за да ни каже къде ни водят.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет май 29, 2009 10:37 am

- Марсианска наказателна колония на Фобос. На космодрума се приготвя совалка за транспортирането ви. - мъжът остави Ибрахим да допуши цигарата.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пет май 29, 2009 10:54 am

Ибрахим положи всички усилия да не глътне цигарата. Някак си, успя.
-Мда, от Фобос се вижда родният ми град... -сподели той, без да изпуска цигарата. - Но все пак, така ли действат тук? Даже не разбрах в какво съм обвинен, а вече съм осъден. Не може ли поне да се обадя да отменя една среща? Не искам да изглежда, все едно съм се скатал... защото ако така изглежда, като нищо може да ми изпратят някой да ме пречука за неуважението! Този човек не търпи да му губят времето... моля?
Системно
Пак убеждение, искам телефонен разговор. И мисля, че току-що разбрах за какво и как се използва умението Plead в една друга система...
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
ivanatora
Контакти:

Мнение от ivanatora » пет май 29, 2009 11:18 am

Може би влака направи остър завой, защото Джони почувства как подът се изплъзва под краката му. Фобос?! Трябваше да ходят на Плутон. Не на бибипания Марс. Дълбоко в съзнанието си все още се надяваше случката с полицията да е нагласена от Кейн, но това вече започваше да отстъпва място на усещане за суровата действителност. Без време щяха да го пенсионират в колония-затвор... щеше да спи на една педя от изметта на системата... И все пак нещо не се връзваше:
- Старши, мисля че подминахме полицейското. Не трябва ли там да ни водите, ако сме арестувани за нещо? Докато се състои съда, процеса и тъй нататаък...

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет май 29, 2009 11:42 am

Полицаят ги гледаше с преценяващ поглед и с леко съжаление отвърна:
- Някои не стигат до съд... особено ако за тях е платено да не стигат...

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Регистриран: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пет май 29, 2009 12:41 pm

Джейкъб се опита да сметне орбитално къде се намират в момента Луната, Марс и Плутон. Не успя. Е, на теория Фобос беше с около 70 млн. километра по-близо до местоназначението им от Луната на теория. От друга страна можеше да са и на 220 млн. километра по-далеч...
Джейк се обърна неопределено към останалите:

- Старите англичани имали една поговорка за такива случаи - "Любопитството убило котката". Човек би предположил, че за вашата възраст ще сте малко по-умни и предпазливи, като хора, които са видели това-онова.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет май 29, 2009 2:22 pm

Хесус само огледа замислено полицаите и останалите си спътници, но за момента прецени, че ако си отвори устата освен да омаже положението още повече - друго няма какво да направи. Затова само мислено прехвърли начините за реализация на физическата си привързаност към роднините от женски пол на полицаите, Кейн и всеки, който някога е носил костюм.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » пет май 29, 2009 2:51 pm

Ди, също като Хесус, вече нямаше намерение да казва каквото и да е. Ясно му бе, че приказките няма да помогнат...Но все пак, той чу добре думите на пазача "...особен ако някой е платил за да не идете на съд.", които направо го вкараха в потрес. Толкова ли настървено се бореха с Кейн враговете му? Опитваха се да осуетят всичко още час след разговора? О, те определено имаха добра шпионска система...Учения си седеше и не мърдаше - опита за бягство, както и този за говорене, беше безсмислен...

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пет май 29, 2009 8:48 pm

Ибрахим изпусна дим, подсмихвайки се криво. А мислено си обеща ако се измъкнат, да си пговори с Джони как да се координират кога да говори единия и кога-другият. По възможност, така, че Джони да мълчи повече.
-Това с плащането, старши, ми беше ясно, още когато каза "Фобос". Точно затова те моля - виждам, че си човек, дай да звънна един разговор, в името на милостта на Аллах! Иначе ще ми уредят "инцидент" за назидание... Все пак не искаш да ме пратиш и на екзекуция...
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб май 30, 2009 10:11 am

Пазачите им се спогледаха. Онзи, който стоеше в края на вагона сви рамене и влезе в пилотската кабина. Полицаят седнал до Ахмед извади комуникационно устройство и отвърза връзките на стола, които задържаха ръцете на Ахмед между колената. Включи машинката и екрана светна в меко синьо и попита за номер. Полицаят връчи комуникатора на Ахмед и му каза:
- Не се опитвай да правиш номера, тялото ти все още е завързано.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед май 31, 2009 12:23 pm

-През ум не ми минава, старши! Аз и без това не съм от тия, дето с такива номера се занимават...бизнесмен съм! Само искам да предупредя шефа, за да не ми се случи "нещастен случай" на Фобос... - увери го Ахмед и започна да набира номера си от хотела си. Знаеше, че принадлежи на г-н Кейн.
"Ало, хотел Аврора, с какво мога да Ви помогна?" -пропя нежно женско гласче в слушалката. Рецепционистките са нещо неизменно, учи историята.
"Ибрахим Магометович на телефона, отседнал съм в апартамент при вас за сметка на общия ни работодател. Моля да ме свържете с него, имам спешна информация, която той ще иска да чуе!"
"-Моля, изчакайте!"
И.М сви рамене. Той чакаше, ама вагончето се движеше. Вместо това погледна към командосите и сви рамене. Хм, цигарата му беше паднала някъде...
"Не помня по-директен телефон, старши. Чакам да ме свържат просто. Няма да се забавят, обещавам!"
За щастие, беше добър пророк. Гласът на Кейн избоботи в слушалката едно дълбоко:
"-Да?"
"Ибрахим Магометович на телефона. С останалите колеги попаднахме на конкуренцията, която ни подхвърли улики, уредиха ни обвинение и директно изпращане в колония на Фобос, в момента пътуваме към специална совалка. Опасявам се, че ще сме обективно възпрепятствани да спазим нашата част от уговорката, ако не получим спешна помощ от вас!"
Системно
Ако се налага - Убеждаване. Предвид, че прецакат ли нас, прецакват негови интереси, надявам се, че не.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед май 31, 2009 12:34 pm

- Как ви подхвърлиха уликите? - попита с изключително равен тон Кейн. Тръпки полазиха по гърба на Ибрахим.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед май 31, 2009 12:53 pm

"Пратиха ни куфар с пари, съобщиха ни, че е предплата и имаше телефон за връзка. Обсъдихме дали да го върнем, да ги приберем и да се примирим, че изпращачът ще си иска парите цели а нас-не толкова, или да се престорим, че приемаме, за да разберем повече за намеренията на конкуренцията. Решихме последното, обадихме им се и когато онези разбраха, че парите са у нас, щракнаха капана - полицейска операция. Предполагам, че са били фалшиви, крадени или и двете, но фактът е, че ни хванаха като новаци. Отбелязвам, че настройката да се забавляваме тази вечер беше погрешна!"
И.М. стискаше зъби след всяко изречение и имаше чувството, че се дере жив. Репутацията се възстановява трудно, но по-лесно от уреждането на бягство от колония на Фобос, напомняше си през цялото време.
Помагаше само отчасти.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед май 31, 2009 12:56 pm

- Не очаквах това от вас. - отвърна спокойно Кейн. - Ще видя какво мога да направя, но ще струва пари. Пари, които ще върнете до последния кредит.
След което връзката прекъсна.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » нед май 31, 2009 1:00 pm

И.М. се облегна назад. "Всичко е по волята на Аллах!", напомни си той. Все пак не можеше да се отърве от мисълта, че собствената им глупост също беше допринесла, но погледна към командоса.
-Мерси, старши! Поне няма да има инциденти... едва ли ще е много живот, ама поне ще го доживеем! Аллах да ти помага за добрината и да я зачете в Съдния ден!
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » нед май 31, 2009 11:19 pm

-Е, Ибрахиме? - попита с нервно Ди своя "колега". -Какво каза Кейн? Надявам се вече да започне да урежда нещата, че определено не ми се седи в затвора повече от...е, изобщо не ми се седи там. Усещам само, че ще ни удържи част от обещаните кредити, само да се надяваме да не е много голяма... - завърши той и се обърна с любопитен поглед към Ахмед, чакайки отговор.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон юни 01, 2009 10:30 am

Ибрахим премести погледа си от командоса на Ди. Разгледа го, сякаш за пръв път го виждаше.
-Каза, че ще е много разочарован от отсъствието ни. Спомена, че това ще му струва пари, което може би беше част от причините да е ядосан. А сега те съветвам да се отдадеш на молитва, за да получиш помощ в предстоящите ни изпитания...

Въздържа се да добави, че молитвата е и добър начин да не говориш пред хора, които може да се разочароват и почувстват излъгани от това, което чуват. В известен смисъл това я правеше изключително полезна в напечени ситуации...
Вместо това се облегна назад, доколкото му позволяваха оковите, и започна да рецитира наум свещените текстове.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
ivanatora
Контакти:

Мнение от ivanatora » пон юни 01, 2009 12:24 pm

Джони се радваше че не беше той на горещата линия. Може би правилният начин на действие от началото беше да се обадят на Кейн, а той да се оправя с конкуренцията си. Надяваше се че тази грешка няма да им коства много.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон юни 01, 2009 1:29 pm

След час мълчание, те пристигнаха на космодрума. Съоръжението беше впечатляващо голямо. Десет площадки за совалки бяха разположени около централната му част, където бе администрацията и автоматичната товарителница, която разпращаше товарите по складове. Монорелсите бяха отдалечени от космодрума, и до основната сграда се стигаше чрез дълга един километър двупосочна транспортна линия. Автоматизирани открити вагони се движеха за и от космодрума. На площадката обслужваща тяхната станция, чакаха трима мъже, облечени в тъмни делови костюми. Един от тях носеше инсигниите на Марсианската Федерация, а друг имаше на единия си ревер малка стилизирана Луна - символа на Лунната администрация.
Двамата полицаи се спогледаха и тръгнаха към тях, без да отвържат затворниците. След десетина минути разговор и прехвърляне на документи, полицаите се върнаха. Панелът на влакът се затвори и машината започна заход за смяна на монорелсата.
- Изглежда враговете ви не са толкова могъщи, колкото приятелите ви. - каза този полицай, който беше подал телевона на Ибрахим. - връщаме ви на Фрии Трейдър. Станало е грешка и Арбитъра е отменил всички действия на полицията, поради нелигитимност. Полицаите, които ви арестуваха загубиха работата си. Бих се оглеждал назад всеки път, щом стъпя на Луната, господа...
Смяната на монорелсата приключи, магнитните полета захапаха вагона и го изстреляха напред. Обратно към свободата...
Скоро бяха отново в хотела. Двама от охраната на хотеля бяха разположени пред стаята им, и имаше видимо усилено присъствие във фоайето на сградата. В стаята ги очакваха две блюда пълни с храна и напитки, както и кратка бележка без подател, на която пишеше "Утре в шест сутринта, да сте готови." Часът беше малко след полунощ централно слънчево време, имаха към пет часа да се наспят, но сънят не идваше.
[sblock]Може да пороуплействате в случай че героите ви имат нещо да вмъкнат относно събитията. Следобяд заключвам темата и минаваме в чаптър 2 и същинската част от играта.[/sblock]

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » пон юни 01, 2009 2:09 pm

След като най-нарая се успокои, уверен, че няма да го натикат в някоя адска дупка, Дюк мълчеше през цялото пътуване обратно. Когато видя храната и напитките, той скромно взе само колкото да подхапне, за да не е гладен и каза "Лека нощ" на останалите, лягайки си да спи. По-добре да бе отпочинал, че утре започваше тежкото пътуване, а тази вечер му бе докарала сериозно главоболие, което го тормозеше...

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон юни 01, 2009 2:15 pm

Марсианецът се приближи към панерите и си взе плод, хранително блокче от сухите и безалкохолна напитка са преглъщане. Нямаше желание да говори повече за деня. След това ги отнесе до телефона и се обади на рецепцията.
"Ало, Ибрахим Магометович на телефона. Преди малко повече от час, може би два, ви се обадих с молба за свързване с г-н Кейн. Бих искал да изкажа благодарностите си на служителката, с която говорих тогава... ако освен това сте записали номера, от който ви звънях, ще ви помоля да ми го издиктувате. Благодаря Ви за перфектното обслужване!"
След като изслуша отговора, си поръча събуждане в четири и половина и се помъкна като зомби към леглото с все чаша и чинията с плод и блокче. Преди това обаче се обърна към останалите.
"Скапан съм, момчета. Ще имаме три месеца да говорим за днес... но тази вечер, просто не ме будете преди да стане време за сутрешната молитва! Спокойно, поръчах да ме събудят за нея."

Скоро И.М. спеше със съня на праведниците. Вероятно сънят на праведниците включва и парче плод и сламка от питието в уста. А може би това беше марсианска екстра...
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон юни 01, 2009 8:56 pm

Сънят скоро повали и останалите. Спяха дълбоко, необезпокоявани от нищо. Не сънуваха...

To be continued...

Заключена

Върни се в “Traveller”