Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Епизод 4]: Вал'Варат

Форумно приключение с правилата на D&D 4E.

Модератор: AngerNogar

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

[Епизод 4]: Вал'Варат

Мнение от AngerNogar » пон дек 15, 2008 2:56 pm

Щом влизате през съборената врата, пред вас изниква дворът на старата крепост, из който почти осезаемо се носи въздух, пропит с миризма на разруха.
Самият двор е почти изцяло от добре утъпкана глинеста почва, нарушавана от редки тревички и остатъци от някогашни павирани пътечки. Целият двор е изпълнен със забити в земята огромни остри канари, хаотично разпръснати или по-скоро хвърлени от огромно растояние ако се съди по издайническите пукнатини в крепостната стена. Два огромни скелета (като този който видяхте в северната стражева кули) стоят легнали в двата края на двора - един облегнат на стената на южната кула и друг проснат на земята пред далечния край на някаква сграда, която както по всичко личи - някога е служила за конюшна.
Скоро различавате и трети скелет почти напълно заровен в камънаците там, където е срутена южната част от крепостната стена.

OOC: С a, c, e и f са означени входовете към вътрешните сгради, а с b и d - срутвания във стените, които могат да бъдат използвани със сходно предназначение въпреки, че са препречени със тънки дъски и части от вътрешно обзавеждане. Подозирате, че a и b водят към сграда навремето служила като обор или конюшна; сградата към която водят e и f нямате представа каква е, но лесния достъп до стражевата кула загатват, че вероятно е била с функции на казарма. C и d водят към основните жилищни сгради на замъка и вероятно от там се стига и до входа към единствената висока кула.
Марсел, Етна и Айсерон
Passive Perception
Забелязвате, че дворът е осеян с множество следи от стъпки, от които с един бегъл поглед ясно можете да различите само тези на някакви големи създания с малко или много хуманоидна форма.
[sblock1=Етна и Айсерон]Perception Check
След по внимателно взиране, разбирате че голямото създание вероятно е било само едно и освен това намирате следите и на поне дозина гоблини и хобгоблини от и няколко големи вълка с ездачи. Плетеницата от следи се простира докъдето ви стига погледа и трудно може да определите нещо друго освен, че вълчите следи определено в по-голямата си част за насочени към и от конюшната.[/sblock1]
Прикачени файлове
map_2(letters).JPG
Карта на това, което виждате в момента.
map_2(letters).JPG (98.82 KБ) Видяна 4443 пъти
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Re: [Епизод 4]: Вал'Варат

Мнение от 4uk4ata » вт дек 16, 2008 1:33 am

Арейдон

Магьосникът влезе внимателно, навеждайки глава за да избегне паяжините. Въпреки липсата на каквито и да е следи от врагове той прошепна Нека огледаме часовите помещения - може там да има ключове или нещо такова.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » вт дек 16, 2008 11:35 am

Айсерон трескаво оглеждаше наоколо и забеляза множество и различни следи по утъпканата пръст. Реши да сподели с останалите, за да разберат важноста на неговите притеснения. ,, Не бързай толкова братко каза той на еладрина и продължи различавам много следи по земята, има едни открояващи се, не знам от какво са, но размерите им будят респект у мен, може би са великански, също така има и такива на гоблини, както и следи от вълчи лапи, навярно освен пехотна част има и ездачи тук." След заключението си елфът погледна към конюшните и добави: ,, Вълчите следи водят на там. "

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » вт дек 16, 2008 12:03 pm

-Те нека си водят, ама важното е, че самите вълци точно сега ги няма. Или са най-дисциплинираните правещи засада вълци на света. А това голямото мжое и да е оставило следи, но сега май наоколо няма никой, нали? Айде стига сме се туткали, ами дайте да започваме да претърсваме едно по едно. И за успокоение на нашия параночиен приятел предлагам да почнем от конюшните, ако ще ни нападат вълци, поне да не е в гръб.

[sblock]Освен ако до няколко секунди някой не излезе с друго предложение, Дънкан се насочва към вратата А с изваден меч и щит на ръката.[/sblock]
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт дек 16, 2008 6:43 pm

Дънкан отваря вратата на конюшната и се изправя лице в лице с прогарящите сумрака на помещението очи на най-големия дисциплиниран правещ засада вълк на света. Животното се стрелва напред - разбивайки едното крило на полуотворената врата на конюшната, пробивайки гарда на паладина със сходна лекота и впивайки зъби в лявото му рамо. Тишината надвиснала над Вал'Варат изчезва безвъзвратно...
* * *
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 15, 2009 8:56 pm

* * *
От комина с вой... и стрела в задника се влича вече чернокожия нападател. Гоблинът панически се опитва отново да се изкатери, но усилията му са провалени от Вебрендос, който се заема любопитно да го побутва с дръжката на брадвата си - размятайки го из всички краища на огнището.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 16, 2009 11:26 am

Марсел се приближи до Айсерон, изгледа го лошо и му каза с непривично сериозен тон:
- Ако още веднъж наречеш мосю шевалиер глупак или нещо подобно, не отговарям за действията си!
След това в доста мрачно настроение застана зад Веб и с вял, незаинтересован поглед започна да наблюдава забавлението на драконокръвния с гоблина.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет яну 16, 2009 12:14 pm

Едвам избърса потта от челото си, когато нова изби по него, след жлъчният коментар на духовника. Елфът се чудеше на Марсел, от както го бе видял, смяташе че момчето е чалнато, но сега започваше и да се дразни от поведението му . С доста рязък тон Айсерон отвърна на заплахата: ,, Не ме заплашваи момко, трябваше да работим заедно, не да се караме. Не съм виновен, че сте безразсъдни. От далече миришеше на капан, обаче кой да чуе ? Вместо да се цупиш, би могъл да слушаш малко повече за в бъдеще. Не съм ли аз ВОДАЧЪТ, който познава местноста или ме лъже паметта. Що за водач съм, щом мнението ми не струва и пукната пара за вас ? "
След тази триада, видимо развълнуван елфът продължи: ,, Започвам да се чудя дали да не продължа от тук нататък сам, няма да се откажа не ми е в стила, но явно не се разбираме никак добре." След тези си думи елфът свирна и хрътките долетяха с весел лай. Айсерон се приближи до обездвиженият гоблин и му нанесе едно круше в челюста след което го попита:,, Какво имаше в предвид смръдливият ти брат с израза: Слава за хората на Дракона. Никой не ще устои пред нас!, отговаряи или ще те убивам цяла седмица. Кой е този Дракон и какъв е вашият план ? Ако отговаряш задоволително може и да видиш слънцето още веднъж." Говори ИЗМЕТ !
Последна промяна от Prince of Essembra на пет яну 16, 2009 12:28 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 16, 2009 12:23 pm

- Да, абсолютно, приканвам те да го направиш, продължавай от тук нататък сам! - отвърна Марсел. - Нямаме нужда от теб, досега сме се справяли чудесно и петимата, без някакво диво селянче да ни обижда и дава акъл. Къде беше ти, когато се сражавахме миналото лято с гоблините отвъд Западния проход? На село, копаше си доматките! Къде беше, когато "глупавия" Дънкан спаси десет деца от лапите на оркските шамани? Поливаше си краставичките! Затова или си мери приказките и се научи на уважение към прекрасните герои, които те придружават, или се върни обратно на полето да си гледаш зеленчуците, защото там ти е мястото!
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет яну 16, 2009 12:37 pm

,, Никога не съм гледал зеленчуци. Уважение ? Хубаво щеше да е, ако знаеше, какво означава тази дума. Уважението може да съществува само, ако е взаймно, до този момент аз търпя само упреци, премълчах доста, но вече не мога. Дразниш се, че съм ви обидил веднъж, тогава аз какво да кажа ? Само в последната си реплика, ти го направи поне три пъти и смееш да ми говориш за уважение ? "
,, Не ми пука колко сте велики вие петимата, нито подвизите ви в миналото. Аз също има с какво да се похваля и то няма да е преувеличено, както в измислените ти песни, но не го правя. Предлагам да забравим за всичко и просто да се считаме за равни един на друг. Когато давам напътствия в боя, то е за добро, не съм искал да ви дразня. Обаче ти май си кибритлия. "
,, Е какво решавате ? "

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пет яну 16, 2009 12:58 pm

-О, да ви порази гнева на боговете, стига! Марсел, момчето може да има още доста да учи за обноските и за работата в екип, но способностите му са ни нужни все още. Или поне се надявам да има с какво да ни е полезен освен с лъка си. А ти, господин "водачо", като си такъв велик следотърсач, как така не откри криещият се тук огромен, смрадлив ворг, по дяволите? Ако не ти се бях доверил толкова и бях внимавал поне малко, сигурно и сам щях да го подуша - при тези думи Дънкан направи явна физиономия на отвращение от миризмата на хищник и смърт, която още се разнасяше около трупа на звяра -Що за ловни хрътки имаш, които да не могат да подушат това? И я пак ми обясни какъв ти беше плана, след като беше толкова очевидно, че има засада? А? Щеше учтиво да ги помолиш да си излязат за честна битка? Видяхме ти способността да правиш планове, като не можа дори да решиш по какъв път да ни докараш до тук. Не те знам колко животни си проследил през живота си, май не ще да са много, но аз си знам на колко засади съм попадал, а и колко засади съм провалял, като просто съм нахлувал челно без да се уплаша от първите една-две стрели. Я ми кажи всъщност какво щеше да стане, ако не бях нахълтал при тези приятелчета и бяхме се заели да ровичкаме из другите помещения, а пък те да ни нападнат в гръб? Как щяха да ти понесат на теб вълчите зъби, а? Господин скаут-който-стои-в-задните-редици... И още нещо - мен може да ме наричаш както си искаш, но ако още веднъж поставиш под въпрос уменията на Етна или тръгнеш да учиш Марсел как и кога да се грижи за раните ми, нещо което той върши вече немалко години доста успешно, тогава вече ще се разправяш с мен. А сега отстъпи от пленника, защото, Ератис ми е свидетел, може и да сме те приели за водач, но никой не те е цанил за инквизитор или бияч. И докато мога да опитам да разпитам пленник без излишно насилие, ще го направя. А ако отказва да говори по лесния начин, е, тогава аз имам тройно повече право от кой да е от вас да си послужа с трудния начин. Освен ако не искаш няколко гоблински стрели в задника, за да получиш и ти такова право.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет яну 16, 2009 1:00 pm

- Правилно! Боло не знае кой този дракон...* Сигур много як и по-велик - гоблинът сваля шашнатия си поглед от Вебрендос, след което побързва да добави с по-силен глас - Боло не избягал, Боло само пак се групирал, Боло смел и яде малко... Може спечилихте неска, бледолики, но и деня дето си го имате шъ доди... - казва гоблина докато се опитва да си изгради умствени и визуални бариери пред това да осъзнае присъствието на ръчкащия го драконокръвен - цървената рука ше ви смаже като плъхове. Ного гобо и друго ного ше се събере около град-река-град и се приготни за края на деня или обратно. - голинът опипва стърчащата от задника си стрела и след това се обръща с грейнала физиономия към Марсел - Ой! Ой мани стрела от Боло - после усмиля предложението си и добавя. - Боло даде Ой лъскаво и когато Карликан хване Ой, Боло убие Ой. Така Ой не се мъчи - гоблинът се почесва по темето си, намръщва се и добавя, - пък след той Боло даде лъскаво на Карликан и Карликан не мъчи Боло место...
Арейдон, Етна и Дънкан
* Insight check: Усещата как гоблинът се спира за момент, сякаш решавайки в последния момент да премълчи нещо.
- Аз, туй... ко такова... Боло може отиде гледа зелечуци месту него ей сегичка - добавя гоблина и се опитва да се усмихне услужливо**.
Арейдон, Етна и Дънкан
** Insight check: И звучи напълно искрен докато го казва.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 16, 2009 2:18 pm

След тирадата на Дъни и странната молба на гоблина, Марсел реши да остави спора със селянина на заден план за момент и да се фокусира върху належащите задачи. Приближи се до зеленокожото същество, като по пътя блъсна с рамо момченцето с лъка, докато се разминаваха, след това клекна до гоблина и се насили да се усмихне:
- Боло, обичаш ли да ядеш? Я ми разкажи коя ти е любимата манджа - каза свещеникът, докато опипваше мястото, където се беше забила стрелата на приятелката му.
- Ъхъ, ъхъ - закима ентусиазирано гоблина. - Боло яде малко, но обича яде, обича пиленце с печени компири, ако и пилето печено обича повече, обича и агънце на шиш, най-много Боло обича халфли...Ой! - изскимтя зеленокожият, когато на средата на разказа му Марсел изведнъж изтръгна стрелата и се усмихна, този път искрено.
- Добре, вече може да млъкнеш - добави свещеникът, отвори чантичката си и започна методично да чисти раната и да я маже с билки, които да спрат инфекциите.
След като привърши, Марсел се изправи и подвикна на "водача" им:
- Ей, селянино, не сме свършили. Никой от нас не те е обиждал, нито си е позволявал да ти дава акъл как да си вършиш твоята работа, преди ти да почнеш да правиш същото с нас, затова не ми говори, че ние трябва да се научим на уважение. Получаваш това, което си заслужил, затова или си мери приказките занапред и спри да обиждаш другарите ми, за да го направим и ние, или се прибирай в гората, откъдето изпълзя. Нищо чудно, че не живееш в селото, ако и с останалите селяни се държиш така сигурно са те изпъдили.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет яну 16, 2009 2:55 pm

Арейдон

О, Сеханин да ни пази, стига сте се карали. Следващия път като мирише на засада, трябва да се приготвим и да влезем както го правихме в онази оркска дупка. И все пак, к'шертаз, как никой не усети нищо? каза той и се замисли. Дънкан беше донякъде прав, когато уж на шега беше казал, че това трябвало да са били най-дисциплинираните вълци на света. Той не беше чул или усетил нищо преди да отворят вратата, а изглежда че нито Айсерон, нито Етна или някой от другите бяха усетили капана. Може би просто късмета им беше изневерил, но изглеждаше, че дори гоблините и ворга бяха донякъде дисциплинирани. Дори и малкия им черен приятел се беше държал достатъчно смело - можеше да се опита да избяга още, когато убиха ворга. Изглеждаше и доста уплашен от този, тази или това Карликан, каквото и да беше то, значи предводителя им беше достатъчно силен и страховит да ги държи изкъсо. Достатъчно голяма банда от такива гоблини, подкрепени с воргове или каквото друго имаха, би могла да създаде доста неприятности не само на близкия град.

В какво ли се забъркаха този път, помисли се той. Е, поне гоблина говореше общия език криво-ляво, значи можеше да им е полезен. Той кимна на Марсел, който беше проявил завидно присъствие на духа, и реши да опита да измъкне нещо от този ... Боло.

Може и нашия ден да дойде, Боло, но днес живота ти зависи от нас. След като рани този боец, той може да не е много милостив и да иска да те, хм, убие ако не ни помогнеш., каза той, кимайки към Дънкан. За начало я ни разкажи нещо. Кой е Карликан, кой е,хм, лорд Кохт, и сигурен ли си, че не можеш да се сетиш още нещо за този "дракон"?

((Това може да е рол на дипломация +9, или просто да подпомогне рол-а на някой друг))
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет яну 16, 2009 3:19 pm

След като гоблинът се срути от комина и бе приклещен от големият лош Веб с брадвата му, тя застана до драконокръвния и опря рамо в каменния комин на камината. Скръсти ръце и известно време наблюдаваше занимавката на Веб, като от време на време тихичко си говореха къде да го ръчне. Когато кавгата избухна на висок глас тя леко присви очи, но реши да не се намесва. Веб й хвърли кос поглед, но тя само поклати глава. Когато гоблинът загвори особено словоохотливо, тя кимаше съпричастно. Двамата с драконокръвния се отместиха, за да направят място на Марсел, докато се занимаваше с раните му, като продължаваха да го държат под око.
give me love so that I can kill...she's so unreal

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет яну 16, 2009 3:32 pm

- Ако боец обие Боло, Боло не може иде да гледа зеленуци - казва гоблинът и вдига възхитения си поглед от раната за задника си, за да примигне срещу Марсел, след което продължава с уверен глас. - Боло никога не виждал този дракон преди да влети през врата на къща.
Гоблинът започва да се придвижва предпазливо към купчината със слама докато довършва:
- Лорд Кохт велик почти-дракон и магьосник - отговаря за крепост ние превзели. Карликан голям и с лъскава халка на носа - сигурно много скъпа. Карликан бие, когато Лорд Кохт мързи изпепели с величието си. Сигорно ой вече чул вас - големи ухи. Сега сигурно дойде бие вас и после мъчи. Но Боло тури отрова ф вода ваша и вие не мъчи... защото ой добър с Боло.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет яну 16, 2009 7:21 pm

Младият елф пое рамото на Марсел с лека усмивка, нямаше обаче намерение да се сбива сам срещу петима. Само се обърна тихо към Дънкан: ,, Ако ме беше послушал и ми беше дал време щях да огледам от близо, Етна също си я бива и някакъв план щяхме да съставим, та твоята смелост и прибързаност ни вкараха в УСЕТЕНИЯТ от мен капан, нямах причина да съм сигурен, но интуицията ми рядко ме лъже, както видяхме вече . Хрътките умишлено оставих назад, защото можеха да ни издадат, обаче ти се погрижи за това. И следите разпознах и ви предупредих на къде водят, така че не виждам с какви очи ме обвиняваш. "
После добави жлъчно сега вече към Марсел, като се изплю на страни: ,, Ей отче, ако искаш го заведи в хана и го черпи някоя бира, този боклук няма да каже нищо, освен някоя лъжа, знаеш ли защо, защото го глезиш, той усеща твоята слабост, прекаленото добро те прави слаб. И не мисля, че си нает, за да лекуваш врага, така че... "

Елфът се умисли малко и добави: ,, Чудя се само дали и мен би лекувал, както него ?"

,, За сега оставам с вас, тъй като еладринът е симпатяга, а и искам да се уверя, че няма да пуснете тази паплач да си ходи свободно по земята. Също така още не съм показал най-добрата си стрелба, а относно горянските ми умения, бих ги разкрил едва когато ми позволите да го сторя. "

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб яну 17, 2009 11:20 am

Гоблинът слуша внимателно елфа за няколко мига, след което изпуска връзката на словестната му тирада и решава, че не го касае така или иначе и се съсредоточава в ровенето из боклука. След малко намира мърляв пакет и от него измъква някакъв златен орнамент, дълъг и тънък кинжал и кожена кесия.
- Най - казва гоблинът, като подава орнамента и кинжала на Марсел - Боло цап лъскаво от 'ърт пророк... Ха! -зеленокожият се изплюва на земява. - Уж пророк, но не пророкнал туй. Боло много като баш потаен.
- Нож от подземен елф - гоблинът бързо размхва ръце и добавя своя защита, но Боло не крадец... на ножове. Никой не искал нож, баш малък и не ръждясав, туй Боло взел - за игра с бъбръмри. Но ти вземе - има повече с кои играе.
Боло оглежда кесията и добавя:
- Боло пази м'лъскавки за Боло - купи кон! Чао - гоблинът отново се връща в пещта и посяга да се покатери нагоре, - сега Карликан сигур идва бой вас.

* * *

Орнаментът представлява пет преплетени глави на дракони с разноцветни скъпоценни камъни инкрустирани за очи. За всички е ясно, че изображението свещен символ на Тиамат. Стилетото, освен със забележително изящната си форма и изработка, привлича вниманието и с оформения като безизразно лице край на дръжката си.
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб яну 17, 2009 12:38 pm

Етна кимна на Веб и той заби брадвата си над главата на присламчващия се нагоре гоблин, като с това му отряза пътя. Тя стъпи с единия крак на камината и облегна лакът на коляното си. Леко се приведе напред и изгледа зелонокожото.
-Един момент. Аз имам няколко въпроса...

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед яну 18, 2009 6:50 pm

- Като начало кога точно много гобо и много друго ще се събира около града-река?
- Боло не знае точно... - гоблинът вдига двете си ръце с разперени пръсти пред Етна - не точно.
-И приблизително предположение ще свърши работа.- рече жената търпеливо. Гоблинът отново размахва пръстите си пред Етна и добавя:
- Дни... не точно.
Етна хвърли кос поглед към Веб, който го улови и сграбчи гоблина за ревера.
-Имаш...- тя се замисли за момент - десет пръста на ръцете си. Защо не ги използваш, за да ми отговориш по-нагледно, за да не реша, че не ти трябват.
- Не точно... десет... дни! - възкликва гоблинът и закима ентусиазирано.
Жената въздъхна кратко и опря пръсти в челото си. Наведе се над рамото на Веб и изгледа зеленокожото с досата.
-Десет? По-малко от десет, или повече? - задаваше въпросите си тя бавно и отчетливо, като показваше с пръсти пред него.
-Къде се намира крепостта на Лорд Кохт?
- Тук. Вие в крепост и ние в крепост.
Етна затвори уста и заедно с това всички останали млъкнаха и замръзнаха по местата си. Тя притвори очи за момент и бавно си пое дъх.
-И Боло, колко гобо и други и изобщо подчинени на Лорд Кохт има тук и къде са?
- Десет! - казва Боло с грейнало лице и пак размахва пръстите си, като после свива три от тях. - Три гобо и четири хобо гобо. И лорд Кохт и Карликан. И едно друго... уъв.
Етна обърна глава и изгледа Дънкан с повдигната вежда и леко му кимна по посока на полуразбитата врата, после отново погледна гоблина.
-И къде са се свряли в момента?
- Уъв стои в къща право срещу голям вход на наша къща. Друго гобо уж стои тука, ама сега стои при хобо гобо и лорд. В ного къщи една върху друга. - гоблинът посочва по посока на кулата в югозападния край на замъка.
-Добре, Боло, благодаря. А междувпрочем, тук ли чакате още гобо и много друго да дойде, преди да обсадите град-река?
- Само гобо дето сега из гора. Останал съберат като минат по над река. После всички събере заедно баш точно преди град-река-град. Тука няма храна за всичко ного. Даже ако яде малко като Боло.
-Аха...- обобщи тя накрая и му обърна гръб.
- Боло тръгва?
Тя го погледна през рамо. - Не, не още Боло. - и го остави под надзора на Веб.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон яну 19, 2009 1:57 am

Арейдон

Еладринът изчаква Етна да довърши разпита на гоблина - след доста милото държане на Марсел (а и неговото... поне донякъде) тя и Вебрендос може би биха изкопчили още нещо от малкия зеленокож. Макар да не проявяваше видим интерес, магьосникът слушаше внимателно... Добрата новина беще, че голямата част на гоблините и съюзниците им не бяха тук и техния командир беше сравнително незащитен - но идеята, че враговете им са били толкова близо без те да се усетят не му харесваше ни най-малко. Той обаче си наложи да изглежда спокоен и изслуша останалите обяснения на гоблина с невъзмутимо изражение. Огледа се из обора и след като не видя някаква опасност за момента, той направи една-две крачки от Дънкан и го огледа внимателно. [sblock]Не изглеждаш особено добре - имаш ли нужда от нещо по-сериозно? Остана ми една отвара от онази засада преди града.[/sblock] прошепна на елфически, преди да се усмихне и да го потупа окуражително Дръж се, Дънкан. Застана до него така, че да държи под око както гоблина, така и вратата.

Боло, изчакай - откъде ще знаят всички гобо кога да се съберете през реката? Вече уговорихте ли се или щяхте да ги търсите после? каза той на гоблина, когато Етна свърши със своите въпроси.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 19, 2009 9:11 am

- Букви -казва просто гоблинът, - ездачи с букви след неточно десет дни.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пон яну 19, 2009 10:10 am

Елфът прекъсна гоблина, като го погледна косо и зададе на свой ред въпрос: ,, Какво искаш да кажеш с ( по над река ), може би ездачите идват от север и ще прекосят Черепът на Джордж- старият мост или греша ? Нямаш много време, преди да се ядосам."

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 19, 2009 10:30 am

- Череп над река... да - казва Боло.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 19, 2009 10:47 am

Дънкан беше прехапал устни и извърнал глава, за да не гледа елфа. Не беше това момента за скандали с уж съюзницик. "Ератис, помогни ми да опазя духа на сътрудничество с този... ррррхххггррррр... неразумен младеж. - оформи той повече с устни, отколкото с истински звук. Реши да не се намесва в разпита, макар че нормално се справяше нелошо с подобни ситуации. За сметка на това внимаваше, и когато гоблина така спокойно обясни колко врагове има наоколо, той бързо се доближи до вратата, намествайки щита си по-удобно и заставайки така, че да посрещне първите врагове. Продължаваше да слуша внимателно разпита, но започна да хвърля и предпазливи погледи към двора през вратата, като се стараеше да не се показва твърде много, за в случай че гоблините имаха и по-кадърни стрелци от Бобо или както там се казваше малкия нещастник. На загрижения въпрос на еладрина се усмихна и му отвърна също на елфически "Пази отварата за някоя битка, тогава наистина ще ни трябва. И по-зле съм бил, трябва ми още само малко да си поема спокойно дъх. И превръзките на Марсел са добри. Не, ще се оправя, наистина. Благодаря все пак. А ти дали не си склонен да се поослушаш малко за магически аури. Знам че гоблините не са точно майстори на магията, но това тук не ми прилича точно на нормално гоблинско убежище, а и в бараката имаше признаци за някои странни неща. Не бих искал следващите ми противници да се окажат скрити зад някой магия за невидимост или нещо подобно."
[sblock]Healing surge, while we're resting. Back to full HP.[/sblock]

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон яну 19, 2009 11:15 am

Нетипично сериозният Марсел изведнъж се разсмя на напористите обяснения на елфчето как щял сам да се справи със засадата, след това избухна в още по-искрен смях, когато градинарят с лъка и овчарските кучета се опита да му направи забележка за отношението му към гоблина.
- Прав си, селянино, и знаеш ли какво? Следващия път ще те оставим сам да разузнаеш вратата и помещенията отвъд нея, като толкова се натискаш. А ако нещо стане, да не дава Сеханин, но ако случааайно ти се случи нещо неприятно, докато го правиш, ще последвам поредния ти ненужен съвет и няма да лекувам врага - каза свещеникът като натърти на последната дума, след това незаинтересовано подаде кинжала от сламата на Етна и се загледа в свещения символ на драконовата кралица.
След като останалите попривършиха с въпросите си към гоблина, Марсел се приближи към него и попита:
- Боло, какво е това? - посочи свещения символ. - И какво е "ой"?
- Това лъскаво... не харесва? Пророк много харесвал, Боло мисли ценно - каза гоблинът. - Ой е дракон... прилича на много дракон, ама само един. Боло никога не виждал него, ама Лорд Кохт видял веднъж.
- А не, харесва, харесва... - промърмори Марсел и прибра свещения символ, след това се обърна към останалите и устните му оформиха думата "дракон" без да я изговаря, а в очите му се беше върнал познатия на всички ентусиазиран пламък на очакваното геройство.
Едва тогава Марсел се сети за двете вълчета и загубил интерес както към гоблина, така и към дългоухия всезнайко се наведе над тях и започна да си играе с животинките, като преди това им даде малко месо от раницата си, повтаряйки постоянно "Кои са най-сладките кученца? Гучи-гучи-гууу!".

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 19, 2009 11:37 am

Дънкан
Insight: Не виждаш нищо да се приближава към вас откъм двора, но навън е настанала неестествена тишина.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пон яну 19, 2009 1:02 pm

Елфът стегна вързопа си, свирна на кучетата и потегли към пътя, за да го последва в началото, а после да се отклони от дясната му страна, минавайки през гориста местност, скрит от дълбокия лес. Вървейки само на север до достигането на въпросният мост.
ДМ:
Пасивен персепшън и стелт до като не стигна моста. Всяка секунда Айсерон слухти, оглежда се, стъпва леко и прочие. Хрътките също да душат. До като не видя, чуя, усетя нещо, просто не спирам да вървя към моста.
Отминавайки, размени още няколко думи с наемниците: ,, О велики Бартоломело или какъвто си там, тръгвам си, понеже не съм достоен да ви помагам, ще се моля на всички богове да ви пазят, преди всичко от самите вас." този коментар беше казан с присмех.

,, А ти Арейдоне, дано имаш късмет. Ще се видим скоро, погрижи се за лордчето и неговите подчинени, аз обаче ще трябва да пресека пътя на ездачите, преди долината да се наводни от тези бързо множащи се мерзавци, а тогава дори великият Бартоломело няма да ни спаси." след последните си думи елфът прихна в смях.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон яну 19, 2009 1:22 pm

Арейдон

Еладринът погледна Дънкан с леко учудване, но му кимна и се опита да се абстрахира от разговора, за да огледа помещението по-сериозно. Той направи една бавна обиколка на конюшната, търсейки неща както от магически, така и най-обикновен материален интерес. Махна за довиждане на елфа и леко въздъхна. Казват, че от живеене в гората се помъдрявало... Дано да доживее достатъчно, та да му дойде акъла. И все пак той не беше ли единствения, който говореше гоблински? помисли си той, докато разглеждаше купата сено. Каза му само [sblock]Остани жив[/sblock], на елфически и добави на Общия Тук е твърде тихо. Замисли се - дали това, че не чуха и помирисаха нищо докато идваха се дължеше само на лошия им късмет? Той самият беше "подсигурявал" такъв късмет преди.

[sblock]Arcana check: 1d20+13=22 ; ако трябва ще се забавя, но искам да прегледам и за ритуали/conjurations и т.н.
Perception check: 1d20+4=20[/sblock]
Последна промяна от 4uk4ata на пон яну 19, 2009 1:37 pm, променено общо 1 път.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 19, 2009 1:33 pm

Айсерон
Perception: Напускаш пределите на конюшната и свирваш на кучетата, да те последват, когато забелязваш как едното от тях стои неподвижно - навирило нос във въздуха. Оглеждаш се наоколо разтревожен и виждаш как един гоблин се промъква между отломкте в далечния край на крепостната стена (от D към Е на картата в началото на темата). Изненадан от изсвирването ти, зеленокожия се е свил стреснато зад една канара и в момента не помръдва.
Арейдон
Arcane: Забелязваш елементи на Silence ритуал хвърлени върху конюшната.
Perception: Застаналите на вратата Дънкан и Айсерон ти пречат да видиш нещо повече от вътрешността на конюшната.
ООС: Ограничете следващите си действия до 5-6 секунди на човек.
- Vedalken Plotter

Заключена

Върни се в “Red Hand of Doom”