Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Епизод 1]: Към Дрелни Брод

Форумно приключение с правилата на D&D 4E.

Модератор: AngerNogar

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср авг 27, 2008 1:59 pm

-- Ами... майстор Оле - старчето отново се посочва, - беше прекалено зает да спасява възхитителните си гоздби, за да обръща прекалено внимание на гоблина... ама някъде надолу по пътя към Дрелни Брод беше, без капчица съмнение. Но несъмнено велики войни като вас не искат да тръгнат да преследват някакви жалки гоблини на гладен стомах и с това да нанесат непоправим удар на търговските отношения в региона, за които майстор Оле е тъй виден радетел.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср авг 27, 2008 2:44 pm

Марсел само се оглеждаше безпомощно, все още шокиран, че кратката репетиция, която беше провел с двата воина, ще остане ненужна.
- Пфу - промърмори той - толкова много препарасион за нищо. Мерд! - след това се приближи до Дънкан и го разтърси. - Трябва да намерим зе гоблин! Не може току-така да ни разваля героизма, но!
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср авг 27, 2008 7:03 pm

Арейдон

Еладринът, който вдигна очи при репликата на Етна, гледаше сцената с неприкрит интерес, и изведнъж се разсмя сърдечно. С най-искрено удоволствие ще уважим вашия кулинарен талант, уважаеми майстор Оле, но уви, първо се предотвратим заплахата потенциалната група съмишленици на този гоблин, която би могла представлява сериозна и непростима заплаха за всички честни и почтени радетели на търговските връзки и добросъседските отношения между местните общности, да накърни нашата обща сигурност, каза той с лек поклон.
Последна промяна от 4uk4ata на чет авг 28, 2008 3:40 pm, променено общо 1 път.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Dreamblade
Регистриран: нед авг 10, 2008 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Dreamblade » чет авг 28, 2008 1:15 am

-Гладен драконокръв хоро не играе. Дядка, я дай от най-добрата си там манджа пък героизма няма да избяга. - каза Веб и пристъпи към готвача кимайки подканващо към останалите си спътници.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет авг 28, 2008 9:47 am

Марсел въздъхна разочаровано, но малко след това се усмихна и се нареди зад воина.
- Направи ги две - каза той, после се сети нещо и допълни - Веб черпи!
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет авг 28, 2008 10:20 am

Етна както винаги запази изражението си без емоции, профилактично огледа близките дървета и пътя нагоре след това се обърна към гогвача:
-Няма ли да се погрижиш за коня си преди да му изтече кръвта и да умре, или окуцее. Съмнявам де, че можеш да влачиш тая каруца обратно до града.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » чет авг 28, 2008 10:33 am

-Е, то и без това е вече обяд... Какво казваш било най-доброто, което имаш? И дали случайно няма да ти се намира нещо, което да вземем с нас и още да е вкусно довечера? - Дънкан вече се озърташе доста по-малко, като видя, че Етна е поела това задължение, с което и без това се справяше по-добре от него. При забележката й за коня, той притича към своя, бръкна в дисагите и извади малък комплект с инструменти за третиране на рани. -Хей, Марсел, дали не би искал да ми помогнеш да порепетираме пиесата "Изваждане на стрела и превързване на рана"? Чувам че била много популярна напоследък, някои хора по граничните гарнизони правят истинска кариера почти само с нея.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет авг 28, 2008 10:58 am

Марсел, който беше почнал да съчинява поема за великия Оле и неговата изискана кухня, изведнъж се разсея.
- Екскюзе моа, мосю шеф - погледна извинително готвача - след малко ще опитам от несъмнено тре манифик ястията ви!

След това отиде до Дънкан и започна да развива инструментите, докато рицарят оглеждаше раната на коня.
[sblock]Имам 10 Heal, така че aid another-вам Дънкан автоматично.[/sblock]

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет авг 29, 2008 1:22 am

Арейдон

Еладринът леко се поколебава при реакцията (и по-скоро липсата на такава) на неговото предложение, а не може съвсем да отхвърли ползата от едно добро ядене. Все пак, въпреки хвалбите на неочаквания им спътник, той засега просто вдига леко нос за да помирише гозбите в колата. След това отиде до Дънкан и полупрошепна.

Една жълтица за пет, че ако онова наистина е бил гоблин, не е бил сам. Няма да е лоша идея да погледнем по-сериозно.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет авг 29, 2008 10:21 am

Марсел, който милваше коня и му говореше успокоително, докато Дънкан се занимаваше с раната му, чу думите на Арейдон и отговори вместо рицаря:
- Естествено, че ще погледнем сериозно! Зе гоблин ще съжалява деня, в който е решил да застане на нашия път! Обаче Вебрендос реши, че иска да яде преди това, а пък Етна се загрижи за кончето. Ние с мосю шевалиер сме велики герои, но не можем като Пелор да огреем навсякъде едновременно, поне не още! Затова, ако искаш да помогнеш, отиди и нахрани дракона, ние след малко ще сме готови с коня.

[sblock]1d20+10 = 27 Heal check[/sblock]

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед авг 31, 2008 12:43 pm

Скопецът само изпръхтява, докато Дънкан успява да измъкне стрелата без да засегне още някой голям кръвоносен съд или допълнително да разкъса мускулните му влакна. Лапата от корени на буковниче и кора от върба успокоява раната и спира кръвотечението. Макар да е рано да се каже дали животното напълно ще се възстанови от раната - имайки предвид, че става дума за товарен кон - едва ли последствията ще са фатални или дори забележими. Във всеки случай обаче е съмнително животното скоро да бъде в състояние да тегли двуколката без усилието отново да отвори раната му.

В същото време два сребърника потъват в джоба на старчето, а двете манджи потъват в търбуха на драконокръвния, докато Арейдон става свидетел как раликата в начина на поглъщане на спагети и наденица, може да бъде единствено в издаваните звуци. Междувремено доволният старец ви разказва, че е преживал премеждието си с гоблинския стрелец около километър по-надолу, до изгорелите останки от крайпътен заслон.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед авг 31, 2008 3:56 pm

- Биен, сега след като всички сме сити и кончето на мосю ле шеф е добре вече можем да подгоним зе гоблин! - извика радостно Марсел и се качи на коня си. - Аванте! Героични подвизи ни очакват!

Марсел смушка коня, който тръгна в лек тръс, а поклонникът на Сеханин започна да съчинява поема за делата им:

Петима бяха само, петима герои красиви
Яздеха по пътя в сенките на сините сливи
Петима, но могъщи като петнайсет поне!
Тре манифик, възседнали яките си коне!

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед авг 31, 2008 4:15 pm

Етна стоя изправена и неподвижна като статуя, облегната на килнатата каруца, докато спътниците й обядваха с гозбите на Оле. Когато Марсел се метна на коня си, героично отметна наметало през рамо и зарецитира новата си поема, тя го гледа втренчено няколко секунди, все едно не беше способна да реагира адекватно на цялата ситуация. Накрая безмълвно се качи на собственото си животно и ги последва.

Потребителски аватар
Dreamblade
Регистриран: нед авг 10, 2008 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Dreamblade » нед авг 31, 2008 6:24 pm

Вебрендос бе изпълнен, както с великолепните гозби на готвача, така и със усещане за задоволсто, до степен която му позволяваше да забрави за, и без това оскъдните, си обноски и избърса муцуна с ръкава си.
-Ами добре, нека тръгваме тогава. - каза той и се затътри към коня си. -Ах, че ми е тежко

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон сеп 01, 2008 10:25 am

Зарязвате зад вас майстора, който чак сега сварва да хвърли едно око на коня си и продължавате напред по камения път. Джуджешките камени блокове постепено започват да изчезват един по един и в скоро време само полузаровеният масив на някой от тях ви напомня, че все още се движите по същия път, който се е превърнал в малко повече от вдълбана в земята просека.
На следващия завой пред вас се белва един явно изправен от жителите на региона камък, от маркировките по който съдите, че заслона "Сестрата на Рон" е след завоя пред вас, а градчето Дрелни Брод има-няма пет километра по-надолу.
Последна промяна от AngerNogar на пон сеп 01, 2008 8:30 pm, променено общо 1 път.
- Vedalken Plotter

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон сеп 01, 2008 11:15 am

Пред вас се разкриват руините на опжарения заслон. Гореща вълна, вероятно резултат от въображението ви, лъхва групата и коня на Дънкан изцвилва изнервено.
-- Мали-и-и-и-й - разнася се писклив глас зад вас и един гоблин, облечен в нещо което удивително напомня военна униформа, се измъква от храстите зад вас и ловко се покатерва на побития маркировъчен камък, - глей колко мноу 'ора. Вижте ся 'ора... мноу ми се иска да ви думам, че ако си оставите оръжията, конете, парите, ботушите и другото поземлено имущество ще ви пусна да си одите по живо, по бито... ама вече не е онуй време. Лорд Кохт рече никой по-висок от Боба да не минава към или от селото през той място.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон сеп 01, 2008 11:45 am

Дънкан още беше изнервен от факта, че майстора готвач го беше подминал при раздаването на гозбите, а и разигралия се под него кон не помагаше за възвръщане на иначе ведрото му настроение.

-Чакай сега да видя дали правилно съм разбрал какъв избор имаме. Първо, можем да оставим всичките си вещи за теб, след което ти ще ни убиеш и ще си ги вземеш. Второ, може да ни убиеш и после сам да си вземеш всичко. Трето, мога да дойда, да те направя още по-къс с около една глава и да приключваме с тоя фарс. Я познай сега кое си избирам! - с последните думи Дънкан скочи от коня и се засили към гоблина, като бързо извадения пътьом меч не оставяше твърде много съмнителни моменти относно намеренията му.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон сеп 01, 2008 1:22 pm

- Осмеляваш се да ми противоречиш ли, човеко! Самата ръка на боговете е разтворена над нас! - гоблинът изплюва думите срещу приближаващия дънкан. - Лорд Кохт ще провеси наглата ти глава на стените на Варат'ур...
- Говориш прекалено много, Боба - твърдо го прекъсва гласът на облечен в тежка броня втори гоблин, който с професионален захват развърта тежък двуръчен меч, докато се показва от водещата към обгорения заслон пътечка. - Още една дума и главата ти ще увисне при техните.
Трети гоблин - облечен в мръсни, пришити една към друга кожи и стиснал в едната си ръка закривена тояга покрита с увиснали черепи и изсушени органи, за които дори не ви се мисли какви са - се приближава към вас от към пътя към Дрелни Брод. Външния му вид - пълен противовес на почти военните униформи на останалите двама.
- Избийте ги - лаконично казва мечоносецът...
Последна промяна от AngerNogar на ср сеп 10, 2008 1:26 pm, променено общо 1 път.
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон сеп 01, 2008 1:41 pm

Още когато Дънкан се беше запътил към гоблина, Етна доволно цъкна с език все едно чистеше зъбите си от нещо полепнало по тях, преметна крак над главата на коня си, като междувременно изхлузи петата на другия крак от стремето и леко се приземи на земята.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср сеп 10, 2008 1:24 pm

...
Кракът на драконокръвния се стоварва ядосано върху купчината пепел останала от адската хрътка и лишена от звука на битката, гората около тях обгръща петимата спътници с тишина.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср сеп 10, 2008 2:16 pm

- Манифик! - чу се вика на Марсел. - Дойдохме, за да намерим зе гоблин, а сразихме куче, призовано от Деветте ада да всява смут и паника! Бардовете ще възпяват подвизите ни не в един, а в поне хиляда и един шансона! Великия Бартоломео и неговите верни спътници... - гласът на свещеника постепенно заглъхна до тихо боботене, докато съчиняваше поредната глава от невероятно героичната им история.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср сеп 10, 2008 3:30 pm

Етна се приближи до Марсел и разсеяно се огледа, със съжаление не установи присъствието на третия стрелец никъде наблизо. Небрежно опря палци в колана си леко въздъхна, въпреки, че рядко показваше емоции, сега като че ли изглеждаше малко по-доволна от живота. Имаше почти дружелюбно изражение, стига да не се брояха засъхналите пръски кръв едната страна на лицето й.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » ср сеп 10, 2008 3:36 pm

-Арейдон, имаш ли представа какво мърмореше тоя изрод? - попита Дънкан, докато претърсваше трупа на шамана за някакви следи откъде идва и какво искаше от тях- Имам чуството, че се опитваше да ни погоди някоя гадория, като проклетия задушлив облак, да се продъни в бездната дано! А нещо за псето да се сещаш? Определено беше свръхестествено, ама не се сещам да съм чел за подобни неща в текстовете за Ада. - след което се обърна към Етна - Етна, би ли проверила, моля те, онези храсти. Стрелите не бяха много опасни, но ми се ще да знам, че няма да има повече, а само ти можеш да се промъкнеш по-тихичко там, за в случай че още някой чака в засада

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср сеп 10, 2008 3:46 pm

Етна мълчаливо скръсти ръце и го изгледа за момент, когато Дънкан отмести поглед от нея, тя вече беше изчезнала в посоката, която й посочи.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср сеп 10, 2008 5:02 pm

Арейдон

[sblock]Разпознавам ли нещо от чек-а който хвълих, между другото? Иначе за другите въпроси 1d20+12=13 . Ауч.[/sblock]

Еладринът оправи кожената си жилетка, оглеждайки дупката по нея. Магия, за която му трябва толкова време, сигурно щеше да има доста по-сериозен ефект от онзи облак. Всъщност, би ли ми дал минута? Каза той, и без да чака отговор тръгна към трупа на шамана. С леко отвращение той огледа мъртвото тяло за нещо интересно - и особено свитъка, който стария гоблин четеше с такова усърдие.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср сеп 10, 2008 8:58 pm

Арейдон
Нямаш никакво познание за хрътката по-добро от легендите разказвани от селяните край огнището. За сметка на това успяваш да добиеш достатъчно добре представа за описания на свитъка ритуал. Не разбираш и половината от думите му, изписани на странен език - повечето от магическите символи и глифове из него са стандартни. Освен това което научаваш при първия поглед над свитъка (пратих ти лично съобщение), ти става ясно и че времето за изричане на ритуала е съкратено до по-малко от минуто - но това е не толкова свойство на самия ритуал, колкото на свитъка в който е буквално вплетен и който е неразделна част от него.
Етна
Из гората намираш следи от нечие припряно бягство и разпилят колчан с половин дозина стрели, но това е всичко, което е останало от групата скрити гоблини. Намираш обаче и скоро загасен огън със струпани около него дисаги, сакове, храна и мяхове с вода. Освен десетките хуманоидни следи - навярно на гоблини - бивака е изпълнен и с множество следи от големи кучешки лапи.
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср сеп 10, 2008 11:20 pm

[sblock]Етна застана по средата на изоставения скоро лагер, все още с палци отпуснати на колана си, бавно огледа наоколо и се зае с методично разравяне на целия изоставен багаж. Събра монетите в една кисия и я прибра при своите. Изсипа завивките и разни други боклуци от две големи раници и в тях сложи странния шлем и странното на вид оръжие. В другата раница набута всички богано инкрустирани оръжия. Избра си 1-2 от по-добрите ками. Намери някаква по-малка чанта, прибра отварите вътре и я метна през рамо.[/sblock]

След десетина минути, Етна излезе измежду дърветата, като във всяка ръка носеше по една голяма кожена раница, носеше освен това нови черни ботуши, а старите си беше хванала под мишница. През рамото й висеше някаква малка изтумбена чантичка.
-Недалече има наскоро изоставен лагер, от гоблините предполагам. - Тя остави чантите на земята, в едната имаше някакъв рогат шлем покрит с кръв, и умален вариант на глейв, който изглежда като да е направен изцяло от листа, но е здрав като стомана. - Тези изглеждат ...мм специални. Може би Арейдон ще каже какви са - В другата раница имаше неопределен брой богато инкрустирани оръжия. Когато останалите изгледаха ботушите й тя сви рамене - Харесват ми. Черни са.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » чет сеп 11, 2008 9:48 am

-Хммм, щом има лагер, може да са тук отдавна. Колко ли хора са пострадали от тези главорези...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет сеп 11, 2008 10:21 am

Марсел, който през това време гледаше в някаква точка високо горе в небето и шепнеше думички, сякаш се опитваше да ги напасне в рима, но не му харесваше, изведнъж викна радостно:
- Уи, главорез!

И после изрецитира:
Ето появи се гоблина главорез
И с него извика зловонния пес!
Но героите тропнаха смело със крак
И изгониха злите във черния мрак!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет сеп 11, 2008 12:42 pm

Като видя, че другите харесват поемата му, а и как иначе, след като беше нищо по-малко от великолепна, Марсел продължи:

Излезе срещу тях и гоблин чародей
Злокобна магия почна да им пей
Но бързи и яростни те кат' фурия
Сгънаха гоблина на зелена фуния!

А лошото псе във огън изригна
Полата на Етна до кръста се вдигна
Но не беше опасно, дами и господа
Щото нашата Етна не ходи с пола!

Вебрендос, нашият храбър боец
Скочи във мелето кат' скакалец
Размахал големия си и мощен топор
Гоблините сечеше той като бор!

И Дънкан смело реши да се прояви
Със меча си главите зелени разби
Раздаваше шамари насам и натам
С юмрука си железен, твърд и голям!

Арейдон пък със сили страшни кат' ги запука
По-страшни, разбираш ли, от на Дънкан юмрука
Гоблините зелени под тревата се свиха
Паднаха, та от мощта му неземна се скриха!

Но най-прекрасен от всички бе несъмнено Марсел
Който красотата си от Сеханин сякаш бе взел
И само с величието си врага заслепи
А за великолепието си даже не взема пари!

Така петимата бързо злите набиха
Като невидели гоблини досущ ги разбиха
И за подвизите им таз песен Марсел написа
За вечни времена да се помнят той ги ориса!

Заключена

Върни се в “Red Hand of Doom”