Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

The mandatory [OOC] Кръчма thread

Форумно приключение с правилата на D&D 4E.

Модератор: AngerNogar

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Re: The mandatory [OOC] Кръчма thread

Мнение от Prince of Essembra » пет яну 16, 2009 12:40 pm

Редактирам някои мнения, тъй като съм допускал правописни грешки. Духът на репликите не променям, ще ме извините, но бързам за даскало докато пиша, а не желая да бавя играта.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет яну 16, 2009 3:05 pm

Държа да напомня, че още ми се намират една магическа отвара, един саламандров шлем и едно MW копие от първата битка което ако се прегледа с добър Natura рол може да се окаже по-интересно (а, и един свитък със summoning ритуал, но мисля, че аз бих се справил най-добре с него). Всъщност май отварата е от полза само за някой, който има по-малко от 40 HP общ живот, иначе с healing surge-а който се изразходва може да се възстанови повече кръв. Воините, ще хвърляте ли чоп за каската?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет яну 16, 2009 3:14 pm

Държа да напомня, че ако не го кажеш ингейм няма как никой от героите да се сети за това.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет яну 16, 2009 4:02 pm

Защо, нали бяхме заедно когато Етна ги донесе от онзи лагер? Героя ми ще го спомене при следващата почивка, но ще е по-бързо ако решим сега.

Edit: Принце, Копърка да те порази, защо още подклаждаш тия IC кавги? Героя ти може да не иска да бъде затапван, хубаво, но в момента и аз ако си играя на сто процента героя би трябвало да скоча на бой.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 19, 2009 12:50 pm

Leveled up. :fighter: :terrorist: 8)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 19, 2009 12:51 pm

Ууу верно, аз съвсем забравих.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 19, 2009 1:51 pm

Мисля че извън битка не може да се Ready Action-ва атака. Затова има surprise round и initiative check. Ако бъдете лишени от първото и/или не спечелите второто - значе не сте били толкова подготвени да действате, колкото сте си мислили.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пон яну 19, 2009 7:22 pm

Чукча именно за да не се запукаме, защото малкият истънчен келеш взе да ме дразни адски, реших да ида и да срежа въжетата на моста, та поне да не придоидат 1000000000000000000 ездача след 10 дни. Немога да съм полезен с хора, които не ме отценяват.

Обаче мацката настоява, за това утре ще имам време да левълна и ще остана за още една битка. Дано някоя заблудена стрела прониже сърцето на ***. :lol:

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 19, 2009 7:28 pm

Момче, тъп си като гъз. :)

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 19, 2009 7:29 pm

edin by AngerNogar: темата OutOfCharacter е за тези които като за начало ИМАТ Character out of който да пишат. Ако някой иска антимонархическа тема - да си отвори такава в общи приказки, метафорума или на блога си.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пон яну 19, 2009 7:34 pm

Не ти отива. :confused:

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон яну 19, 2009 7:35 pm

edit by AngerNogar: извинен си.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пон яну 19, 2009 10:16 pm

И аз левелнах, т.е. постнах си левелнатия преди 1 седмица герой най-после :) Енджой.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон яну 19, 2009 10:21 pm

Принце, ако ти не можеш да се разбираш с останалите играчи - тука е мястото да се опиташ да го направиш, а не в играта. В случая аз няма (или поне не виждам) как да ти помогна, защото доколкото ми е известно - нямаш проблеми в това да се разбираш с мен.

Ако героят ти не може да се разбира с останалите герои - и причината за това не е неразбирателството ти с играчите им - твоя работа е в процеса на игра да си промениш героя по такъв начин, че да се разбира с тях... по възможност (но не и задължително) без това да изглежда прекалено нагласено от игрова гледна точка. За съжаление пак не виждам как мога да ти помогна, защото аз даже нямам герой с който да не се разбираш.

Въпреки, че се обръщам към Принца - казаното горе важи в пълна сила и за останалите играчи.

И последно, ако вече не искаш да играеш - първо (задължително) го казваш тука, след което (пожелателно) го отиграваш в играта.

Въпроси? Предложения? Коментари?
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 9:11 am

Още ми се играе.

Нямам проблем с играчите и никога не съм имал.

Явно има някакъв между героите, обаче не съм сигурен дали е чисто игрови проблем или е резултат от нечия предубеденост.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 9:20 am

Когато вдигнем ниво, рефрешват ли се всички пауъри и акшън поинт или си караме по старо му ?

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 20, 2009 9:35 am

Не.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 10:02 am

Кофти тръпка :blah: .

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 10:08 am

Бях забравил да ви кажа, проверете фиита Light Step, избрах го на 4-то ниво, а засяга и останалите от групата.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » вт яну 20, 2009 10:15 am

Фийта засяга водещия, щото се отнася до пътуването по голямата карта. За която цел ние си има(х)ме и коне.

А това сега не се ли броеше за къса почивка? И крайпътен камък (майлстоун)? Щото е втора битка за деня и проч.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 20, 2009 10:24 am

Не е втора битка за деня rulewise. След хидрата направихте екстендед рест.
Иначе направихте къса почивка по време на разпита.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 20, 2009 10:34 am

Чефче, битката в конюшнята не е втора битка за деня, защото Ангера ми обясняваше нещо, че била в друг епизод и между епизодите сме имали extended rest (което и обяснява как е възможно Етна да пука екшън точки и дейлита както в битката срещу хидрата, така и после в конюшнята). Така че битката в конюшнята е все едно първа за деня и майлстоун ще имаме след тази, която предстои. Но не за това тръгнах да пиша сега.
Prince of Essembra написа:Още ми се играе.

Нямам проблем с играчите и никога не съм имал.

Явно има някакъв между героите, обаче не съм сигурен дали е чисто игрови проблем или е резултат от нечия предубеденост.
Ами играй, като още ти се играе. Проблемът е, че ти не (знаеш как да) играеш. Сега прегледах старите теми, от средата на Епизод 2 (когато твоят герой се присъедини към групата) до битката в конюшнята и никъде не видях нашите герои (особено моя) да са се отнасяли зле или неуважително с твоя. Само в началото има леки търкания заради твърде фамилиарното ти отношение с Етна, но това беше бързо забравено впоследствие от нашите герои (дори от Етна, което е огромен компромис от страна на Чочко само и само за да продължи участието ти играта). Въпреки нашето ако не мега приятелско, то със сигурност не и недружелюбно отношение към твоя герой, който, пак да напомня, ни е НЕПОЗНАТ, по едно време ти реши да говориш неща от рода на "Богове, добре, че поне един от тях не е загубил разсъдъка си" (демек останалите четирима са луди), "Самонадеян глупако" към Дънкан, "Попе, явно си малоумен и имаш нужда да ти казвам кога и кого да лекуваш" към мен, прочие. Е каква реакция очакваш от нас, в частност мен, в такъв случай? Да продължим да те дундуркаме както в началото, след като вече си показа зъбките и демонстрира, че наистина не си нищо повече от един неблагодарен и неспособен на уважение селянин? Ами не, няма да стане.

Или Айсерон ще се извини на Дънкан, Етна, Марсел и на когото още трябва, или да си ходи. Нямаме нужда от арогантно, самодоволно и неграмотно момченце, което при това е пълно със самомнение.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 10:48 am

Всяка реплика си е била основана Станимире. ,,Самонадеян глупако" каза, защото аз обадих, че има засада, а той каза ,, И к'во от т'ва." и разби с рамо вратата. Не е ли самонадеян ? Моят герой искаше да приложим някаква тактика, все тая де, мисля че го обясних 5 пъти вече.

Нещо си в грешка, но не съм говорил така на Марсел, поне не със същите думи и не преди да наречеш Айсерон селянин поне 10 пъти. Всичко тръгна от там, че съм дал 2 съвета и това направих, за да не изглеждат сухи постовете, къде ви е толерантноста ?

На Етна, ако още има за какво може и да се извини елфът, тя печели точки на респект у него, но твоят ексцентричен, пък и троснат и самовлюбен и супер куул полу-елф - не става. Просто е пълната противоположност на Айсерон и с предишните му реплики незнам кой на кого дължи извинение. Най-малкото ти се водиш добър свещеник, а аз безпринципен горянин.

Нали по-умният отстъпва ?

Значи аз имам дейли поур, тъй като от хидрата не съм го ползвал.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 20, 2009 10:55 am

Първо, моят свещеник не е добър, нито умен, а е unaligned и с 8 интелект. Второ, Дънкан не е самонадеян, нито глупав, а безстрашен и смел. Трето, няма значение как точно си формулирал "съвета" си към Марсел, важното е какъв е бил смисълът, скрит зад думите. Четвърто, ще повторя смисъла на поста си от преди малко, понеже очевидно не си го разбрал - ти започна пръв с грубото и обидно отношение, всичко след това е резултат от твоите "сочни" реплики и сам-самичък се доведе до това положение, въпреки, бих казал, непривично огромната ми толерантност към теб (толкова по въпроса "къде ви е толерантността?", естествено грешно написан от теб - ако не бях толкова толерантен щях да съм те баннал преди 1 година бе, пич).

Та пак да обобщя - или ще се извиниш на Етна, Дънкан и Марсел (в този ред), или можеш да си ходиш да гориш мостове далеч от нас.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 11:11 am

Това е кофтито на форумното общуване, как точно разбра скритият смисъл ? Едно и също изречение, може да прозвучи по сто начина, точно за това си вадите грешни изводи, защото няма интунация на форума, за което сигурно пак аз съм виновен. Къде ми е на мене ползата да тръгна да се заяждам с вас ? Просто героят ми е малко особняк и има малко проблеми с комуникацията, нали е ,, хванат от гората" и принципно живее с вълците, за което трябваше да му влезете в положение. Аз мога да се извиня на Етна, ако ми обясниш как точно мога и на Дънкан ( той самият ме увери, че не е разтроен ) , обаче на Марсел ще е по-трудно от това да пребия 3 дракона сам.

Слушам предложения за извинителна реплика. Аз немога да се сетя как да го кажа, така че да звучи от устата на Айсерон, той не е по извиненията. Нека видим битката първо, може пък да си спасим животите или нещо да се случи, което да ни сплоти.

Границата между глупост и смелост, кой може да я определи ? Не разбираш ли, в очите на Марсел тази постъпка е оправдана и смела, в тези на Айсерон е глупава и прибързана.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт яну 20, 2009 11:19 am

Хубаво, ясно ми е, че в очите на твоя герой постъпката на Дънкан може да изглежда глупаво, но вече си наясно, че е смела и нищо не е загубено - молиш за извинение, той ти го дава с усмивка и казва, че няма нужда (защото нещо подобно ще направи Дънкан) и готово. За Етна явно няма нужда да те убеждавам, и сам си съгласен, че заслужава извинение. На Марсел няма нужда да се извиняваш, той е тъп, както казах, и ако се постараеш в извиненията си към "мадмоазел и мосю шевалиер" най-вероятно след 5 секунди ще е забравил за нанесените му обиди.

Искам да осъзнаеш, че отношението ни към твоя герой зависи от теб и да спреш да се защитаваш с нашата "предубеденост". Давали сме ти много шансове досега, в момента отново го правим, възползвай се поне от един както трябва, моля те! И да, ще стане след битката, разбира се.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 11:42 am

Супер разбрахме се. :date:

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт яну 20, 2009 11:46 am

Отново аз съм на ход ?

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт яну 20, 2009 11:47 am

AngerNogar написа:Мисля че извън битка не може да се Ready Action-ва атака. Затова има surprise round и initiative check. Ако бъдете лишени от първото и/или не спечелите второто - значе не сте били толкова подготвени да действате, колкото сте си мислили.
Добре, излиза, че няма разлика дали сме се подготвили за атака и чакаме в засада, или просто си вървим по пътя и на ъгъла излизаме лице в лице с някой гоблин. Сигурен ли си?

Иначе левелнах героя, само не мога да избера фийт. Някой играл ли е преди и може ли да каже дали има голяма полза от Extended spellbook? Колебаех се между това и Лингвист.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 20, 2009 12:18 pm

Prince of Essembra написа:Отново аз съм на ход ?
Мне, Етна. Забравих да сложа маркера.
4uk4ata написа:Добре, излиза, че няма разлика дали сме се подготвили за атака и чакаме в засада, или просто си вървим по пътя и на ъгъла излизаме лице в лице с някой гоблин. Сигурен ли си?
Ако чакате в засада за която противника ви не подозира - получавате surprise round.
- Vedalken Plotter

Заключена

Върни се в “Red Hand of Doom”