Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

The mandatory [OOC] Кръчма thread

Форумно приключение с правилата на D&D 4E.

Модератор: AngerNogar

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

The mandatory [OOC] Кръчма thread

Мнение от lowstef » пет авг 22, 2008 4:55 pm

Обаче вече си имаме двама полуелфи с двуцифрена Дипломация, които ще си даваме и по още +1 щот сме полуелфи... Да дойде барона, който не ще да ни подари хазната си ей така от симпатия... :twisted:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет авг 22, 2008 6:37 pm

Ха, чакай, тези бонуси стакваха ли се в новия едишън?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет авг 22, 2008 7:13 pm

Бонусите които дават полуелфите са racial, така че не само че не се стакват с бонусите, които дават други полуелфи, но не се и стакват с техния собствен +2 расов бонус, когато са в присъствието на друг полуелф.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » пет авг 22, 2008 7:40 pm

Чукче, HP на първо ниво са ти 10+con score [не модифер] тоест 10+14 - 24+8 от другите нива - 32
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет авг 22, 2008 7:56 pm

Етна? Кога чакаме изригване ;)?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет авг 22, 2008 8:03 pm

Ха-ха колко си забавен :Р

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет авг 22, 2008 8:08 pm

Я виж ти, бонусче. Благодарим!

Хех, полуелфите са доста опасни като се съберат. Това ще е фентъзи еквивалента на цигански катун - само че не калайдисват и си даваш нещата сам ;) Елфите сигурно като се съберат също става забавно.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет авг 22, 2008 8:14 pm

Дае, бах тая зоологическа градина, пак само аз съм човек. :D

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет авг 22, 2008 8:19 pm

Еее, цял едишън имаше където всички напираха да са хора, сега ще разнообразим малко. Само дето джуджанки нямаме*, но май значението на constitution-a е доста по-малко сега.

*: е, не че имаме тифита и дребосъци, но на кой му пука за тях? От времето на Анна-от-сенките и Хари не съм видял някой, който да ми хареса
Последна промяна от 4uk4ata на пет авг 22, 2008 8:22 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет авг 22, 2008 8:21 pm

МнениеПуснато на: Пет Авг 22, 2008 7:03 pm Заглавие:

Ха-ха колко си забавен :Р
7 минути :D

Потребителски аватар
Dreamblade
Регистриран: нед авг 10, 2008 5:29 pm
Контакти:

Мнение от Dreamblade » съб авг 23, 2008 2:25 am

престанете да бъдете отегчителни или ще опитате вкуса на моята сила

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб авг 23, 2008 12:32 pm

Това звучеше малко като "ще опитате миризмата на моя глас."

Ей, да ти дам орбитче? С тоя breath weapon леко полъхваш от време на време.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » съб авг 23, 2008 1:45 pm

Ало, коментарите за героите и обсъждане на предметите не в темата с героите, моля.

И такова, Чо, ще си изям дипломата от МГ-то, ако ми покажеш как точно 4+4+1=11 при инициативата ти. :) И не си само ти човек. Двамата с Миро правим общо един човек и един елф 8) .

ПП Всички прилики на имената с имена на герои от Дюн са абсолютно преднамерени, мразя да мисля имена, не го мога, крада ги. :oops: Маедрос пък е елф от Силмарилион. I'm pathetic. :(
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб авг 23, 2008 1:55 pm

Пропуснала съм 1 цифра, оправих го :D

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб авг 23, 2008 4:22 pm

lowstef написа:Ало, коментарите за героите и обсъждане на предметите не в темата с героите, моля.
Е как, нали това е кръчмата ;) Хваленето кой колко е добър и какви джудавки има става най-добре на по чаша.
lowstef написа:И такова, Чо, ще си изям дипломата от МГ-то, ако ми покажеш как точно 4+4+1=11 при инициативата ти. :) И не си само ти човек. Двамата с Миро правим общо един човек и един елф 8) .
Quick draw не даваше ли бонус на ицитиатива? Аз мислех дали да не взема тоя фийт ;)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » съб авг 23, 2008 4:38 pm

Бе то в крайна сметка точно това се оказа и сега там пише 4+4+2+1=11, което дори е вярно. :) То и аз бях забравил да си ръгна +2 расовия бонус на Инсайт. И да не забравите да си ползвате +1 към дипломация, за какво сме ви двама полу-дългоухи, ако не за това, а? Което ми обърна внимание на факта, че Етна няма дипломация. Хмм... какво ли прави такова готино парче без никакви умения да преговаря мило? :think: :lol:

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб авг 23, 2008 5:06 pm

Убива хора с ножове в бъбреците, очевидно.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб авг 23, 2008 7:06 pm

lowstef написа:Хмм... какво ли прави такова готино парче без никакви умения да преговаря мило? :think: :lol:
16 Харизма, ман. Тя не говори, нея я заговарят ;) Ей, на Етна фамилията й да не е Норис?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед авг 24, 2008 12:41 pm

Горе долу като това, ама с по-малки уши, в 4е са по-малки ушите

и без цици? :P
like thiz, освен ако не съм разбрала грешно пола на героя
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед авг 24, 2008 3:00 pm

Между другото, вие къде намирате портрети? Аз нещо не мога да харесам, а не мога да рисувам.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед авг 24, 2008 3:20 pm

амии google, deviantart.com ама твябва да учучиш какво да търсиш :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » нед авг 24, 2008 4:20 pm

Бъ ли маа му? Бе хич ме няма да си представям героите външно. Ако ти кажа, че си го представям като нещо средно от Орландо Блум във Властелина и в Небесно Царство (по-скоро Царството, ама обръснат и усмихнат и с фул плейт броня), по-лесно ли ще е? Абе просто си представяй, че е готин. Много готин. Толкова готин, че изобщо нищо общо няма с мен като външност освен горе-долу приблизително ръста.

ПП Нещо като средноаритметично от тези:
Изображение
Изображение
Ама пак с по-малки уши... :lol:

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон авг 25, 2008 9:19 am

Въпрос, познаваме ли се случайно с групата предварително or what?

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон авг 25, 2008 9:24 am

Би трябвало... Поне като познати или нещо от сорта.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон авг 25, 2008 9:38 am

Защо да трябва? Ние сме някакви си наемници афтъралл. В смисъл, поне ако някой иска да се познава с някого другиго да каже, не да пише неща тако "познаваме се от 100 години" :) защото е объркващо.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон авг 25, 2008 9:48 am

Ами това трябваше да се изясни преди да почнем, ама някой се е разбързал като теле пред майка си. Иначе трето ниво герои се предполага да имат и известна популярност поне на местно ниво и е естествено да се познават, поне като име. А като нищо може да са се засичали по кръчми и подобни места. Вече отделен въпрос е дали са приятели, дали и преди са работили заедно, колко се познават като характери и прочее. И аз лично възразявам срещу определението "наемник". Не виждам защо героите винаги трябва да са някакви cutthroat-for-hire, самодостатъчни си егоистични типове и типки (особени второто).

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон авг 25, 2008 9:59 am

На мен по принцип ми е все едно, но точно за тоя герой и професията не би ми било приятно хора, като я срещнат на улицата, да викат "Ей вижте! това е убийцата/крадла Етна. Как си, Етна, разпиши ми се на бронята, плийз." :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон авг 25, 2008 10:15 am

Е, не сме чак Дрис'к... А и не виждам защо да си чак крадла и убийца. Измъкването на редки неща от труднодостъпни неща може да не е кражба...
Например донасянето на филактерията на злия лич до града, където да бъде унищожена от църквата на Пелор не е кражба. Е, че покрай нея от кулата са изчезнали и няколко златни произведения на изкуството... той лича ги е изхабил за нечистите си ритуали.
А ония типове дето бяха открити мъртви само с по една рана от кинжал в сърцата и без признаци на съпротива? Оказа се, че са били наети да убият младия барон, същия мъдър барон, който нае едно мистериозно момиче за бодигард и съветник по сигурността. А стария барон беше ужасен тиранин, селяните го мразеха, не е ли толкова по-добре сега под управлението на племенника му? Е, стария го погребаха в затворен ковчег, а оная прислужничка дето разправяше, че кръвта се отпирала много трудно от чаршафи нещо не я мяркам напоследък. Но онова момиче беше интересно. Тя малко внезапно изчезна след още около година служба при младия барон и след още няколко открити трупа на съмнителни типове с реномета на наемни убийци. Така и не разбрах какво точно вършеше при барона, ама все седеше близо до него на банкетите, а някак не ми се вярва да е била любовница, нищо че беше доста хубавичка. Абе как се казваше тя бе, че нещо не мога да си спомня?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон авг 25, 2008 10:22 am

lowstef написа:Е, не сме чак Дрис'к... А и не виждам защо да си чак крадла и убийца.
Becaaause i want to? :P

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон авг 25, 2008 11:26 am

Определението mercenary е различно от cutthroat-for-hire. Наемниците се наемат на места където местната стража/армия/милиция е недостатъчна и предимно с цел охрана, освен ако няма full-scale war. Mercenary=/=Assassin, по доста причини освен тази, че не му стигат няколко s-та. Действията на наемниците предимно не са тайни и по-тази причина не могат да си позволят да са незаконни, дори и да искат.
Също така основната причина да работят за пари не е че са самодостатъчни и егоистични типове (не че не може да са такива, още никой не е измислил закон срещу това), а че не могат да живеят от речна вода и нямат пенсионен фонд за след 20тина години, като вече не могат да приключенстват.
Иначе основната част от парите идват така или иначе от плячката при поръчките, а не от надницата, така че ако не става дума за някой ескорт на мастит търговец по-време на който не се случва нищо - спокойно по-алтруистичните герои могат да откажат плащане, ако се чувстват зле от това, че взимат парите на селяните, за да ги спасят от коболдите във мелницата.
Иначе вие идвате от земите на изток и тук съвсем никой не ви познава. Доколко вече вие се познавате един друг и ако не - защо сте заедно, трябва сами да си го решите.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Заключена

Върни се в “Red Hand of Doom”