Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Загубени из фентъзито[Разказ с продължение]

Литературен кът за колективни изяви и разкази, вдъхновени от ролеви игри. Тук може да пуснете разказ за вашите приключения, да пишете историйки с продължение или пък просто да споделите интересни случки и герои от ролеви сесии.
Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Загубени из фентъзито[Разказ с продължение]

Мнение от hameleona » чет сеп 01, 2005 11:19 pm

Идята е за няколко нормални човека от модернато време, които да се пренасят ту тук, ту там сред фентази световете... Предвидено е да има много и всякакъв хумор, но всички логически закони да се спазват - ако те изкормят - умираш, паднеш ли от 30 метра - пак! Ако някой иска да пише - няма нужда да ми праща ЛСси - да пише директно!

ОКФФ - Организация за Контрол над Фентъзито и Фантастиката...

Смешно звучи, нали? Е, аз пък не мисля така, защото самият аз съм един от основателите й. Как се пътува из световете ли? Ами, това не ще ви кажа - това е най-строго пазената тайна в организацията ни. Вече сме с над 200 души персонал и с добра организация, но в началото...

В началото бяхме много малко:

Лия Тейлър - млада и неособено привлекателна, но изключително запозната със всякаква теория и знаеща наизуст почти всичко за самите фентъзи светове.
Мина Кримс-Шекон - малада мулатка, обучаваше се в стрелбата с лък и за това я взех
Грегориус Кримс-Шекон - грък, женен за Мина. Прекрасен ковач...
Христина Митева - просто приятелка, която заметох с мен по погрешка при първото си пътуване
Джарвиус - единствения, когото взех в нашия свят. Експерт по теория на магията.
И аз естествено - Волф фон дем Дункелхофен - германец по произход с благородническа титла, но живеещ в България по гадно стечение на обстоятелствата...

Имайте предвид, че този разказ ще се пише от всички ни, и така гледната точка ще се променя някой път доста рязко - Аз виждам нещата по един начин, Мина по друг, а Джарвиус по съвсем различен...

Но да почвам... Но с кое от приключенията ни? Може би, в първото ни организирано контролно посещание - Мисията на Велскон....

Приема се, да си измислите или да ползвате един от вече готовите герои и да описвате - имате пълна власт... Може да описвате и от всеки, но има услови - всяка смяна на гледната точка (ако е голяма се отделя в нов пост. Можете да ползвате и Волф... Абе правете каквото ви хареса, но не нарушавайте спектъра на действия - сега сме в измислена от мен вселена, в която може да променяте всичко, което си искате, но после може и да се прехвълим я при толкин, я при Пратчет... изобщо каквото душа иска - ама нека се подредят нещата....
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » чет сеп 01, 2005 11:22 pm

Глава Едно:
Мисията не Велскон

Волф

Велскон беше свят за спасяване - авторът му беше почина, преди да го довърши и сега някои неща висяха във въздуха...

Светът загиваше, но само вътрешна намеса можеше да го спаси. авторът му го беше описал и тъкмо почваше да пише за историята на века (там) когато го блъсна кола и той умря.... Е, наложително беше да спасим света...
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Отговори

Върни се в “Приказки Безкрай!”