Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[OOC] Кръчмата

Форумно приключение с най-новите правила на D&D.
AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Re: [OOC] Кръчмата

Мнение от AngerNogar » чет ное 06, 2008 7:18 pm

Естествено, щом корабът е заседнал, а не потънал, мачтата и евентуалните му платна са доста по-високо от морското равнище, не знаем радиуса на планетата на която се намираме, нямаме си представа за точния състав и замърсеност на въздуха и освен това става дума за форумна ролева игра, а не за упражнение по теоретично-хипотетична оптична физика ор уотевъ.
И Конан вероятно знае колко тежи 8 км въже, но не допускаше, че корабът е заседнал на такова разстояние. Между другото рифовете нормално са на около 2-5 километра от брега, до колкото ми е известно.
Друг е въпроса защо след като Ерик вече веднъж каза, че е далече да се стигне с плуване, той реши пак да пита, колкото да става лаф-мо'абет.
Пък и 8 километра в спокойни (отсам рифа) морски (с високо съдържание на сол) води въобще не са проблем за трениран плувец ако трябва да сме максимално прецизни... иначе за опъване на въже и един километър е много де. Такова плуване ще отнеме повече от час, но това може и да е по-бързо от намирането на лодка и доплуването с нея според случая:)
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет ное 06, 2008 8:46 pm

Няколко пъти беше споменато, че мачтите са разбити и от такелажа няма следа, така че не разчитай на тях да ти помогнат да видиш кораба. Радиуса на планетата е същия като на Земята и не става въпрос за физика, от която и аз не разбирам, а за елементарна логика. Въпросът беше вие ли не следите внимателно информацията, която ви поднасям, аз ли не я поднасям както трябва или просто си питате за всеки случай, може пък да мине. Ако има някакво неразбиране между мен и играчите, защото подобни неуместни въпроси като тези в играта индикират за такова, трябва да се изглади, защото светът около вас съм аз и ако не разбирате какво става или не успявам да ви го предам правилно, няма да се получи много адекватна игра.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет ное 06, 2008 10:01 pm

Представи ни елементарната логика, по която трябва с представената информация да стигнем до заключението дали може да се стигне до кораба с плуване или не, като изключим отговора на Ерик, защото на мен още не ми е ясно къде сме я изпуснали, че въпроса да звучи толкова не на място.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 07, 2008 1:08 am

Елементарната логика е "Бил съм на море много пъти, не се вижда от брега = далеч е. Не се вижда от терасата на втория етаж - още по-далеч е". Ся ще стане кофти, ако се окаже, че никой от вас не е бил на море и няма реална преценка за разстоянието или пък напротив, ходи редовно на море и да преплува 10 километра е нищо за него, заради което не вижда проблемът тук, това ще ме затапи :)

По-елементарно не мога да обясня, се едно да ме караш да обясня защо като кажа "Гледате към залеза на слънцето" очаквам всички да разберат, че гледате към морето (защото сте на западния бряг), а не към сушата. Просто това са елементарни неща, които не считам за нужно да изяснявам в повествованието, защото приемам, че всички ги разбират. След като явно има проблем в комуникацията, приемам, че аз съм виновен, ще се постарая да описвам по-детайлно и да не очаквам сами да се досещате за неща, които ми се струват пределно ясни.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет ное 07, 2008 1:12 am

Мне, не говоря за преценката на растоянието - там общо взето се заяждах с цитата от wikipedia. Не ми е ясно защо да не можем да преплуваме 6-7-8 км в заслонена от риф морска вода ако сме тренирани плувци. То от повествованието и да искаш няма как да ми стане по-ясно, защото си мислех, че е възможно.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 07, 2008 10:22 am

В Уикипедия погледнах чак след като постна и Чочо, щото на нея и на Илия преди това бях казал някакви рандъм числа за разстоянието до кораба и си викам "Бе боже, втори човек вече задава най-странния въпрос на света, чай да видя да не се бъркам аз нещо", затова проверих и видях, че преценката ми е била доста близка до реалното състояние на нещата, и понеже си мислех, че не можете да придобиете реална представа за разстоянията, затова постнах цитата.

След като сте имали що-годе вярна представа, но си мислите, че можете да го преплувате, това е друга бира и си признавам, че с човешките възможности за плуване не съм толкова наясно, колкото с разстоянията до хоризонта, затова погледнах системата. След кратки изчисления, които няма да поствам тук (защото само аз знам на какво разстояние е в действителност кораба, не искам да го казвам извън играта, иначе човек плува с 2.7 км/ч нормално и 5.4 км/ч ако "спринтира" според системата), пресметнах, че единствено Ричард има теоретичен шанс да стигне до крушението и то след няколко часа изтощително плуване и с немалък късмет на заровете, а не мисля, че той е толкова безразсъден (видях, има +2 Wisdom), че да спринт-плува самичък през нощта без броня във води, за които знае, че из тях щъкат морски дяволи.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет ное 07, 2008 2:17 pm

Безрасъдството различава героите от фермерите. Не е по безрасъдно от това да тръгнеш брониран от главата до петите в паянтова рибарска лодка из лагуна пълна с морски дяволи. Лодката се забелязва по-лесно и шанса като те забележат да оживееш е горе долу същия при положение, че не си подготвен за битка във водата. Общо взето в единия случай рискуваш по-лесно да ти открият лодката и да ти видят сметката, в другия случай рискуваш да ти се схване мускул и да се одавиш като идиот.
След като искаме само да надникнем какво е станало с кораба и след като вече отдавна е разграбен - не мисля, че е прекалено безрасъдно да допуснем, че на самия кораб няма незабавна опасност и да ни тревожи повече как ще стигнем до там, а не дали като стигнем ще сме двама или петима и дали ще сме с брони или без.
От горе на всичкото нито един от изброените горе варианти не е по-малко безрасъден от това да тръгнеш доброволно да се биеш с дракон. Но общо взето относително безрасъдните неща отличават героите от фермерите. Това, че на Ричард му е ясно, че всичко това което прави тук е по-безрасъдно от това да си гледа офцете на село, не значи че трябва да зареже всичко и да побърза да окоси люцерната.
Освен това даже не съм тръгнал да плувам до кораба. Питах Ерик може ли да се стигне с плуване, той каза че хич не му се вижда добра идея и аз го питах дали вижда някоя лодка наблизо. И двата варианта ми изглеждат безрасъдни, но все трябва да се направи нещо, тъй като никой от останалите толкова in touch with the game reality не е предложил друг вариант.
Не виждам каква е причината за неща които ми прозвучаха като емоционални изблици "Как може толкова да не следите играта, да не си играете Wisdom score-a, да не четете wikipedia и да предлагате такива глупости?". Естествено може и на мен да са ми прозвучали погрешно де, защото съм хейтър. Това обаче продължава да не променя факта, че in-game все още няма по добро предложение.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 07, 2008 2:31 pm

Добре, моя грешка значи. Да, до кораба може да се стигне с плуване. И до Джелар може да се стигне с плуване, преди да си попитал в играта :)

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет ное 07, 2008 4:19 pm

Мисля разсъдно да ходя да си гледам овцете след като още няколко минути никой не предложи друго разсъдно решение, мерси. Чувал съм, че в джелар имало нинджи, така че ще е много безрасъдно да плувам до там за да си гледам джеларски овце.
- Vedalken Plotter

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет ное 14, 2008 1:14 pm

Нещо пак не разбирам. Корабът не е ли заседнал в бариерен риф, което ще рече, че морето отсам рифа не е "открито" и до задачата ни да ескортираме Шани не остават ли 4 дни което значи, че утре никакъв час нямаме за връщане в града, защото ще ни остават 3 дни? Или Тордек говори за историята с винените личинки на другия търговец?
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 14, 2008 2:10 pm

В морето отсам рифа е спокойно, може да се плава и с най-скапаната лодка на света (стига да не е пробита де) по принцип. В играта днес е неделя вечерта, а от Триривърс трябва да тръгнете с Шани в сряда следобед, така че понеделник и дори вторник са ви свободни да правите каквото си искате (пътят от Барнъби до Триривърс е 8-10 часа бърза езда).

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет ное 20, 2008 11:19 pm

The heat is on, boys and girl! На ход е Амбартанен, дано да се появи и види този факт :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 21, 2008 9:57 am

Бях забравил да ви дам опит за разследването в Барнъби и околностите, по 150 на човек ви написах днес. Остават ви само 400 до 3то ниво :)

Допълних няколко неща в Дневника, ако искате го разгледайте и ако съм забравил нещо, напишете ми тук да го добавя.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет ное 21, 2008 11:28 am

Още 2-3 енкаунтъра, колко мило. :cheer:
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пет ное 28, 2008 12:51 pm

Миро, гадинките достатъчно близко ли са, за да използвам елдрич бласт/ рейдиънт дилириум през рунда за подготовка?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет ное 28, 2008 12:55 pm

На около 14-15 квадратчета са от лодката и ще дабъл-муув-ват през този ход (12 квадрата), започвайки битката на 2-3 квадрата от лодката. Ако имате нещо с обсег 15 квадрата можете да го ползвате, ма си мислех, че всичко ви е до 10 квадрата и затова приех по дефолт, че нямате с какво да ги стигнете (което е грешка, Марчинко е казал никога да не си въобразявам:).

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пет ное 28, 2008 2:22 pm

Мне, прав си, нямам с какво да ги пипна на 15 квадрата.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет дек 04, 2008 11:21 am

Някой от двата роуга, който няма от къде да си изсмуче Combat Advantage иска ли да делейне след мен и да flank-нем останалия голям дявол?
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » чет дек 04, 2008 1:04 pm

Как да го фланкнем при положение, че той е във водата?

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет дек 04, 2008 1:35 pm

Еми аз не съм от захар.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет дек 04, 2008 2:20 pm

Ангера има план, който е обсъдил с мен и съм му казал, че може да го направи (стига да успее на скил-чековете, ама това не зависи от мен), а така или иначе няма голямо значение в какъв ред ще си карате действията от тук насетне, защото сте четиримата един след друг и нищо не може да ви прекъсне комботата.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет дек 04, 2008 4:51 pm

В смисъл, мога да прескоча дявола и да редийна действие да го ударя когато някой дойде на моето място и така да го фланкнем.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет дек 04, 2008 7:08 pm

:lol:

Метнах си новия баланс.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

П.П. Въх, сега си погледнах дневника и осъзнах, че нямам +3 на акробатика, а -3 заради бронята. Всъщност резултатите от трите хода са -1, -2, -1.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет дек 04, 2008 10:28 pm

Така, трябва да уточня някои неща за употребата на daily item powers, които може би не са ясни. На героични нива (1-10) всеки герой има право на 1 употреба на дейли от предмет на ден, независимо колко предмета с дейлита има. Всеки герой, освен това, получава право на допълнителна употреба на ден на дейли от предмет (което не може да е от предмет, вече изразходвал дейлито си, разбира се) на всеки майлстоун. В този смисъл Ричард, който вече ползва този ден дейлито на меча си за бонус демич и замразяване, не може да ползва дейлито на бронята си за лекуване преди майлстоуна, който ще получите ако победите в тази битка, т.е. лечението от бронята му е незаконно в случая :) Няма да правя проблеми, зачетох излекуваните 10 жизнени точки, ма да знаете занапред.

Текстовете от ПХБ, които обясняват всичко това (в случай, че някой не ми вярва) са на стр. 226, дясната колонка от текст, в обяснението за Daily.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет дек 04, 2008 10:42 pm

Иначе казано - ДнД 4е иска да е епично-патетична.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » чет дек 04, 2008 11:04 pm

Мне, 4Е е просто тъпа. :)

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пет дек 05, 2008 12:15 am

Мразим 4е, бессссценно, мразим.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пет дек 05, 2008 12:26 am

Няма проблеми:) вместо неуспешна атака се лекувам със second wind и всички сме законни... и дявола ме пропуска и му е гадно.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет дек 05, 2008 1:19 pm

Малко тъпо се получи, като постнах в сторилайн темата ме викнаха да обядвам и ходих да се разправям, че няма да обядвам всъщност и т.н., та седя известно време заключена (бях го забравил). Сега се върнах и я отключих, можете да поствате.

Имате време да си ползвате колкото искате хилинг сърджове, за да си напълните живота (Ричард е на 10/40 след колбата), имайте го предвид и си отбележете колко сте използвали, денят още не е приключил!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет дек 05, 2008 5:15 pm

Пуснах ъпдейтвана статистика в последния пост на Дневника, можете да се зарибявате :) Топ демидж дийлър продължава да е Торди, на второ място е Ерик, следван близо от Лусиан и Ричард, а най-много са ги брулили като циганин държавна джанка Ричард и Ерик, 180 демидж общо са поели двамцата, като Ричард е поел повече демидж, отколкото Лусиан, Махо и Тордек взети заедно :) Махо и Лусиан се състезават за наградата Карък на годината съответно с 9 и 8 пропуска всеки, а най-пъргави (или бронирани) са Лусиан и Ричард, враговете са ги пропускали съответно 8 и 6 пъти.

Заключена

Върни се в “Punishment divine”