RPG Day на 27ми Юли

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

RPG Day на 27ми Юли

Мнение от 4uk4ata » вт юли 01, 2014 4:20 pm

Здравейте, искам да опитам да събера хора за РПГ ден този месец и се спрях на датата 27ми Юли (неделя). Искам да знам кой тук е навит да се пробва да води един one-shot и е свободен този ден - а ако предпочитате друго място, кажете (бързо, за да мога да говоря с тях предварително). Вече говорих с хората в The Game (клуба за Magic до хотел Хемус) и могат да ни осигурят няколко маси, макар и с такса (10 лв на маса, което не е огромна сума).

Ако има достатъчно желаещи, мисля да водя Ninja Burger BG a.k.a. The Sofia Food Wars. Проявилите интерес да си носят готварските пособия, оръжията и шофьорските книжки (които имат).
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Re: RPG Day на 27ми Юли

Мнение от 4uk4ata » нед юли 13, 2014 11:51 pm

Хм, да разбирам ли че нямате интерес или просто датата не е удобна?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пон юли 14, 2014 1:41 pm

аз лично си мисля, че хората искат да играят Днд 5, вместо тъпи разносвачи на пици :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » пон юли 14, 2014 1:44 pm

Yann Gamgee написа:аз лично си мисля, че хората искат да играят Днд 5, вместо тъпи разносвачи на пици :)
с ГОРНОТО мнение НЕ ЗАЯВЯВАМ, че разносвачите на пица по света са тъпи, а че да играеш ролеви игри с бургери, в момент, в който най-старата и велика ролева игра отново излиза от сенките, е убийствено смешно и дори извратено от гледна точка на кой да е BG GM ;-)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » вт юли 15, 2014 10:49 am

Не съм в България :)
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
arabica
Регистриран: нед фев 06, 2005 3:50 pm

Мнение от arabica » вт юли 15, 2014 12:39 pm

Яне, дано си наясно, че всичко, което пишеш казва повече неща за теб, отколкото за хората, които адресираш.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » вт юли 15, 2014 1:57 pm

arabica написа:Яне, дано си наясно, че всичко, което пишеш казва повече неща за теб, отколкото за хората, които адресираш.
Ъъъ... и това лошо ли е? :) Казвам каквото мисля и мисля, каквото казвам! Ако ще си говорим с намеци, не е това темата.....

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср юли 16, 2014 9:51 pm

Ян, ако хората искат да играят ДнД 5 и има кой да им го води, още по-добре! Идеята на деня на ролевите игри е да може да отиде който си иска там и да има избор от неща, които да може да играе - ако е нов, да получи идея какво точно е това ролева игра и яде ли се, а ако е по-опитен да може да пробва нещо различно или с нова група. Идеята е да има място и повод :) . На мен би ми било интересно да видя ДнД 5, но не успя да ме нахъса дотолкова и откровено да си кажа не ми се занимава да я разучавам достатъчно, за да пробвам да водя. Да играя - може би, но предпочитам да има по-голям избор от игри ако някой прояви интерес. Нинджа Бъргър ми хареса точно заради леко абсурдната си идея. А мисля че е доволно ясно, че няма да сте съвсем обикновени разносвачи на бъргъри. Пример:
Изображение

Засега има няколко възможности за място - Трите Трола, The Game и пъб "Кроспойнт", като последните все още са под въпрос. Възможно е обаче тъй като не сме официално част от клуба да ни искат някаква дребна такса от рода на 2/3 лв на човек. За мен не е проблем но ако някой не желае и има по-добра идея, да казва бързо. Аз лично клоня към The Game ако имаме по-малко заявили желание хора и Тролите ако сме повече.

Ако някой се интересува, включете се във ФБ ивента на https://www.facebook.com/events/1507988 ... r=upcoming и драснете дали ви се играе или води (и какво), за да имам по-точна представа колко ще сме.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 16, 2014 10:42 pm

Разбирам и дори искам да ти помогна :-)

Имам връзки и мой човек в МсДоналдс на Славейков.

Още повече, че ще играете игра с бургери и може да направим цяла ПР кампания от Ролевите игри в света на Роналд МакДоналд примерно.

Ако искаш да те свържа с човека и да ви запазя заведението за 27 юли на пъпа на София, обади ми се на 088/6290787 - Дамян.

Повярвай ми, ако ще играеш с бургери, моята оферта е най-доброто място на пазара и троли и TheGame не ти трябват изобщо! :)

Помисли и ми се обади, после ще съжаляваш, ако не ме послушаш :) Приятни игри на всички, които четат тази тема! :) Ян Ви обича! :)

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср юли 16, 2014 10:59 pm

Ta Ян, само не разбрах, ти навит ли си да водиш по ДнД 5 или не 8) ?

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 16, 2014 11:15 pm

в МсДоналдс ДнД 5 няма да мине :) там се продават бургери :)

тях само мога да ги ям, не да ги играя :) иначе да водя, не съм сигурен - последния път правихме нови дневници и така и не се стигна до игра :)

ето защо моят съвет да похапнете без мен :) пак си остава вкусно, от където и да го погледнеш! :) наздраве и лека нощ от мен

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет юли 17, 2014 12:01 am

Яне, I am disappoint :/ Няма да се даваш, ще ти намерим място, само приготви един читав one-shot като за нормални.. така де, нови хора!

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » чет юли 17, 2014 12:29 am

не ти трябват "гости от провинцията" като мен, в София има 2 500 000 души- зарибвай на воля! :)

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » чет юли 17, 2014 8:36 pm

Окей, в дъ Гейм на практика отпада да се проведе събитието.

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет юли 17, 2014 11:22 pm

Gallean написа:Окей, в дъ Гейм на практика отпада да се проведе събитието.
Защо ?

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » съб юли 19, 2014 12:49 pm

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон юли 21, 2014 12:35 am

Бяха ми казали, че ще има някакъв евент, но могат да осигурят 2-3 маси. Ще питам утре и ще пиша тук и в Книгата на Лицата.

Ъпдейт - да, няма да могат. РПГ деня ще е в трите трола - всички желаещи (троли и не) са добре дошли. Кажете ако се интересувате!

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет юли 24, 2014 10:27 am

За който се чуди къде са и какви са тези Три Трола
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб юли 26, 2014 10:11 pm

Последно напомняне - RPG деня е утре! Клуба се намира на ул. Оборище 80 (http://www.bgmaps.com/link/18D0928E63C3 ... 4FBA0B1D07) и започваме от 12.

Клубът има такса 3 лв за нечленуващи, но вътре има доста място, бар и - ако ви доскучае - ок колекция от бордови игри.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » ср юли 30, 2014 1:04 am

Как беше :)

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » ср юли 30, 2014 12:18 pm

айде че съм гладен, де са ми бургерите?!!?!

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср юли 30, 2014 12:56 pm

Коментар към моята игра по Don't rest your head (хвалещ към друг човек): "Представи си бад ЛСД трип, с много ужаси..." :D

Успяхме да се съберем не по-малко от другите пъти, въпреки хубавото време и отпускарския сезон, но пък бидейки на два етажа, отделните групи не си пречеха с шум.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”