Fate of the Norns

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Fate of the Norns

Мнение от Night Wanderer » пет апр 25, 2014 1:50 am

На някого попадала ли му е Fate of the Norns, последното издание?

Става въпрос за система, която не използва зарове, а торбичка с руни, за да генерира рандъм фактора и всичко е построено около нещо като минигейм с руни, който играчът прави, за да изрази абстрактно действията на героя в играта. Сетингът е магическата версия на Скандинавия след като е настъпила Фимбулуинтър. В общи линии има три вида руни, като всяка от тях е вързана към определено умение, което е определено при керъктър дженерейшъна, играчът тегли определена част от тия руни всеки рунд и ги използва за да кастне умението си или за да изгради мета-верига към друго умение и да му даде други ключови думи, които тази руна носи (например да измести центъра на ефекта с определен рейндж или да го удължи за определено време). Всичко това се случва върху плей мат, който е доста красиво направен, но всъщност важното по него е зоната, в която се намира определена руна в определен момент - т.е. реално представлява джиджана таблица. Демиджа се вкарва върху противникови руни, като те измерват освен всичко останало и кръвта на персонажа - като ти вкарат демидж си плъзгаш руни надолу по "дървото на живота", което е принтирано на плей мата и умираш в определен момент.

Освен всичко останало играта се рекламира и с това, че, когато един персонаж умре, ако се извършат погребалните ритуали, каквито са според Скандинавските езически обичаи, персонажът има определен шанс да се прероди в армиите на огнения великан Сурт или на Один и да започне да "приключенства" за съответната страна и да се подготвя за Рагнарок вече като безсмъртен.

Освен всичко артът е много як. Но това вече е въпрос на вкус.

http://www.fateofthenorns.com/WP/

Някой има ли преки впечатления от тази система? А има ли желаещи да се пробва това нещо наживо?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: Fate of the Norns

Мнение от CONAN » пет апр 25, 2014 8:55 am

И аз намерих тази система, прочетох това онова, имам книжката (електронен вариант) и ако нещо ти трябва свирни на Скайп ;)

Изглежда интересна, но основния ми проблем с пробването й е огромния труд който трябва да положа за да се запозная с нея. Основната книга е 400 страници и по това което гледах трябва доста да прочетеш за да може да правиш каквото и да било. Може и да бъркам, но 400 страници са си доста за четене, особено като нямаш време.

Иначе арта ми харесва, нестандартен и ми допада. Също и факта че май не трябва да си купуваш някакви допълнителни пособия, както при новия Стар Уорс, а може да си принтираш всичко, тъй като има приложения на край на книгата с руни енд шитс.

Ако имаш идея как човек я пробва за няколко часа без да загуби седмица в четене, казвай.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”