Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[RP] Роуплей на орк и информация за Корд

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
Dare Devil
Chaotic good уста
Регистриран: вт май 13, 2003 11:43 am
Контакти:

[RP] Роуплей на орк и информация за Корд

Мнение от Dare Devil » пон яну 08, 2018 12:58 pm

Не бях играл настолно от няколко години и най-после събрахме парти и ГМ и започнахме обещаваща кампания по 3.5.

Необичайното за мен обаче е, че играя CG орк, духовник на Корд, и имам нужда от малко съвети в РП аспект - в книгите намирам твърде малко инфо за самото божество и много бегли насоки за поведението на духовенството му. Донякъде има допирни точки с Кром от книгите за Конан, но и той е доста схематично описан.

Другият проблем е отиграването на орк - в ММ няма практически никаква информация за оркското общество и за нещата, които са обичайни за бита на орките. Някой може ли да ме насочи къде да чета?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: [RP]

Мнение от CONAN » пон яну 08, 2018 8:31 pm

Ауууу Дяволе, добра дошъл обратно на притихналия ни форум! Първи пост за новата година по темата на форума! Има надежда хаха :)

Прегледа ли Races of Destiny за 3.5 относно полу-оргике? Не е ОРК, но е най-близкото, където материята е развита и дава светлина и върху оркския аспект на расата. Също така в Unearthed Arcana има малко секции за оркската раса, но нейните "варианти" в различните "среди" - aquatic и т.н.

Относно Kord - книгата която ти трябва е от 3тото издание D&D - Deities and Demigods

ПС: Позволих си да редактирам името на темата, за да е по-описателно. Надявам се не възразяваш! :)
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Re: [RP] Роуплей на орк и информация за Корд

Мнение от Yann Gamgee » ср яну 10, 2018 11:30 am

3.5 е класика, жалко че вече почти никой не се сеща за нея :)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Dare Devil
Chaotic good уста
Регистриран: вт май 13, 2003 11:43 am
Контакти:

Re: [RP] Роуплей на орк и информация за Корд

Мнение от Dare Devil » чет яну 11, 2018 3:51 pm

Конане, много благодаря за съветите, ще прегледам преди следващата сесия :) И разбира се нямам нищо против смяната на името на темата :)

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”