[A New saga begins]

D&D adventure.
Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср авг 29, 2007 5:49 pm

Кира поглежда очаквателно останалите:

-Не е ли малко скъпичко при положение, че може и пръста да не си вдигнеш и да прилапаш 50 монетки. Казвайте хора, да се връзваме ли с тая невестулка или...?

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » ср авг 29, 2007 7:11 pm

- Значи се съмняваш в мен и моята почтеност така ли?? Ти изобщо знаеш ли значението на думата информатор или малкия ти мозък не може да я усмисли? Мисля освен това че вие потърсихте тази среща с мен, а не аз вас, така че се дръж по-прилично с някой, от който очакваш да свърши дадена работа за теб!

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср авг 29, 2007 8:06 pm

- Забравяш, че тая работа не я вършиш даром, ще ти се плати. А ти си оставяш вратичка, през която можеш нищо да не ни кажеш и пак да вземеш пари. Всъщност като се има предвид, че трябва да пазиш репутация май ще приемем сделката. Едва ли ще станеш много популярен ако се разчие, че си измамил. Айде сега не се пали толкоз, сичко е бизнес

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » ср авг 29, 2007 8:23 pm

-Тогава да престанем с това развиване на теории, кой какъв е и да се залавяме за работа. Казвайте какво ви интресува?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср авг 29, 2007 8:34 pm

- Искаме да ни намериш начин за призоваване на божествено добро създание, подробности от отеца после. Той ги разбира повече от мен. Ако можеш да го доставиш - още по-добре. Ако не кажи къде да го намерим и какво трябва да знаем/направим, за да се доберем до него.

Освен това искаме да разправиш какво става в тунелите под града. За тази работа обаче плащаме наполовина, защото след като крадците търсят хора за помощ така или иначе ще обяснят какво става. Ако имаш подробна информация какво става отдолу ще ти платим в пълен размер, но само ако кажеш нещо, което те не знаят.

Засега е това, ако някой от мойте хора иска да зададе въпрос ще го направи сам. От мен толкоз.

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » ср авг 29, 2007 10:07 pm

- Всъщност крадците не търсят хора, за да си оправят проблемите - Луис се замисля за малко, все едно се чуди дали да добави нещо, след което продължава- те просто се пренасочиха в друга посока, не много резултатно според мен, така че въпроса ще си е по нормалната тарифа или другият който ще възникне - добява с усмивка.

ООС. Питайте докато напиша информацията, която ще получите, а да и си сметнете колко злато общо имате. Следваща ви среща с Луис ще е при предаването на информацията, когато ще получите допълнителни насоки и начало на действията ви. Ако ще се подготвяте за когото/каквото или правите каквото и да е имате 1 ден до срещата. Хнът ви е безплатен.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » ср авг 29, 2007 11:04 pm

Малко след срещата с информатора, джуджето се обърна към Отец Уилям по начин, който смяташе за дискретен:

-Аз, таковата, ако ви трябват пари, имам скътани на сигурно място около 300 жълтици. Забележете, обаче, че не ги подарявам и искренно се надявам тези мизерници от Академията да поемат, както му се вика, разходите, че ми идва вече аз да ги поема, таковата, тези от Академията, де. Вие не си мислете, че съм алчен или нещо от сорта, ама вие, градските чеда не взимате никого на сериозно ако няма пари...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет авг 30, 2007 10:14 am

- Благодаря ти, друже - леко се усмихна отецът. - Сигурно ще ни потрябват жълтиците ти, понеже аз имам останали твърде малко. Стига да свършим задачата както трябва, лично аз ще се погрижа Академията да възстанови разходите ви и да получите подходящо възнаграждение.

След това се обърна настрани и промърмори:
- А ако се провалим със задачата си тези 200 жълтици ще са последната ни грижа...
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет авг 30, 2007 10:49 am

- В каква посока?

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » съб сеп 01, 2007 9:42 pm

Луис прибира парите, урежда ви среща на следващия ден и си тръгва. На другия ден се срещате в същия хан и полуелфа изглежда леко замислен:
- Явно нещата в тунелите са се развили доста интересно. Един от изпратените да намерят липсващите крадци е бил в близки отношения с дъщерята на един от местните босове. Сега тя е изчезнала и има обявена награда. Както се сещате повечето организации предпочитат да я намерят първи и това води до конфликт на интереси, защото който я намери първи ще получи голямо предимство пред останалите, а освен това са изоставили проучването на градските подземия. Чух че обявената награда е 1500 жълтици, а с това върви и подобряване на отношенията с баща и.
(Назад с 200 златни)

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет сеп 06, 2007 5:02 pm

-Като за 100 златни монети не е кой знае какво... Но за 200 в никой случай. Разбрахме се 100 кинта на въпрос. Това, което ни интересува повече е информация относно призоваването, а досега нищо не си казал по въпроса

Отговори

Върни се в “Играта на Menelvagor”