OOC

D&D adventure.
Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пон авг 20, 2007 10:19 am

Пури, зле си. В отделен лагер сме играчите + Мерой. Защото пътят ни е нанякъде другаде, не натам, накъдето отива керванът. Карфал беше в другия лагер и не е сред труповете (доколкото знаем). Кочиашите би трябвало да са мъртви. Хората на Миран и те, а мулетата може да са избягали, вземайки кочиашите с тях, who cares about them anyway. А, да, забравих за момент, че си от организацията "No animal were harmed during this roleplaying session" :)
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пон авг 20, 2007 1:06 pm

Водещият написа:Мулетата са изкормени, а товарът им е разсипан по земята - с изненада разбирате че това са камъни!?
Очевидно не всички мулета са избягали, въпросът ми е всичките петнайсет ли са убити. Ако е така, значи някой е пратил 28 човека охрана да пази камъни. Не ти ли се струва малко интересно?

Задачата на Мерой беше да пази кервана, нашата е различна. Не разбирам по каква логика той е дошъл в нашия лагер. И ако го е направил оставили ли сме го там сам? Спящ?

Щом охраната е била 28 човека и е имало кочиаши... ами значи има поне няколко оцелели. Сам звяр не може да замъкне/отнесе толкова хора, следователно най-вероетно са се спасили с бягство в околностите. Само че се опитвам да разбера колко точно хора липсват.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон авг 20, 2007 1:14 pm

Очевидно не всички мулета са избягали, въпросът ми е всичките петнайсет ли са убити. Ако е така, значи някой е пратил 28 човека охрана да пази камъни. Не ти ли се струва малко интересно?
Не, щото "товарът" и "търговецът" в лицето на Мерой са само примамки за чудовището/разбойниците, а 28те човека не са охрана, а войници, които е трябвало да го убият. Кво искаш да турят като примамка, китайска коприна за 87421 жълтици метъра ли?:)
Задачата на Мерой беше да пази кервана, нашата е различна. Не разбирам по каква логика той е дошъл в нашия лагер. И ако го е направил оставили ли сме го там сам? Спящ?
Нещо бъркаш Мерой с Миран ли, не знам, но както посочих преди малко Мерой е плюнка, последният човек да пази кервана е. Дошъл е в нашия лагер, щото му казаха, че трябва да ходи някъде си и ние сме с него, щото явно и ние трябва да ходим там. Явно не сте го оставили сам, щото и аз съм още в нашия лагер, двамата сме там и си говорим за Пелор в момента, което ти отговаря и на въпроса дали Мерой спи.
Щом охраната е била 28 човека и е имало кочиаши... ами значи има поне няколко оцелели. Сам звяр не може да замъкне/отнесе толкова хора, следователно най-вероетно са се спасили с бягство в околностите. Само че се опитвам да разбера колко точно хора липсват.
Да, и мен ме интересува точната бройка липсващи, затова е крайно време някой от вас да преброи и идентифицира труповете.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон авг 20, 2007 1:25 pm

Още в първия пост водещият написа:Колкото до Мерой, явно този керван е неговата задача, щом го пускат сам.
Да, Мерой не е войник. Неговата задача е да организира безопасното преминаване на кервана. И очевидно освен това има доста строги инструкции как да действа, но това нас слабо ни интересува, поне за сега. Аз така и не успях да намеря някъде информация кой точно лагерува с нас.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон авг 20, 2007 1:48 pm

Тва в първия пост е за заблуда на противника ве, т.е. на нас. Мен Карфал ме излъга дори, че Миран не е от Академията, ти ми говориш за "факта", че задачата на Мерой била кервана... Чети какво каза Карфал като слезе от дърветата, макар че и това може да е лъжа ;)

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон авг 20, 2007 1:54 pm

Стане , ами аз огледах труповете, знаем и бройката им - но ми е трудно да приценя бройката на кервана като цяло, защото кервана първоначално се състоеше от 20 души на Карфал + Мерой + нас + явно и някакъв поддържащ персонал като мулетарии които не знаем колко са на брой.

След това 20 души на Карфал бяха заменени от 8 на Миран - тоест станахме 8 + Мерой + нас + мулетари

След това се събрахме и се разделихме. и там станаха 28 души + мулетарии явно защото товара остана с тях. Обаче доколкото разбирам от появата на нинжата, която не бе санкционирана а следователно одобрена от водещия , част от мулетариите са с нас. Тоест след като не знаем бройката на мулетариите не можем да установим точната бройка на липсващите хора.

Факт че труповете са 25 и Карфал не е сред тях - следователно вероятно има повече от 3 които липсват сред труповете - защото съсъ сигурност трябва да са повече от 28 души.

Другия вариант е че просто водещия ни обърква и очаква от нас да решим някакви казуси които нямаме достатъчна информация за да ги решим.

Както казах днес на Стан:

Водещ: Изберете полянка А или полянка Б?
Играчи: - ами Б!
Водещ: хаха хаха, как се прецакахте, баси глупавите сте вие, сега всички ще умрете!
Играчите: -ъъъъ?!

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон авг 20, 2007 3:11 pm

Някой има ли идея как войниците са знаели кога и от къде ще дойде създанието? И защо след като са имали тази информация са били избити толкова лесно?

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон авг 20, 2007 3:13 pm

Не са знаели. Хората на Миран са направили лагер-а като примамка, докато останалите (хората на Карфал) са чакали в дърветата.

Интересно дали "не са му пробили кожата" говори за висока Натурална броня или ДР :)

Някой ще се сети ли да спомене за протокола, че Карфал го няма. Аз забравих.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон авг 20, 2007 3:27 pm

Хората, които от неизвестно колко време карат с по около 4 часа сън на вечер са се скрили в дърветата да чакат създанието до не е ясно колко през нощта? И не са си говорили, не са имали светлина при себе си и не са се притеснявали, че създанието може да им дойде в гръб (от към гората)? Ох, няма значение, спирам да мрънкам.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон авг 20, 2007 3:32 pm

карфал го споменахме на няколко пъти - но от него няма следа, така че няма какво да го обсъждаме ;)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон авг 20, 2007 3:54 pm

Пури, защо твоят герой в първия си пост говори като тежко ритнат в главата човек, а после говори нормално?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон авг 20, 2007 4:18 pm

Той през цялото време говори така (т.е. ползва глаголи в първо/трето лице единствено число), просто по-нататък звучи нормално, защото това са правилните глаголи. Помислих си какъв акцент мога да му вкарам, който да се усеща във форумна игра и реших, че на родния му език глаголите ще са все в инфинитив* (т.е. няма да обузначават извършителя на действиято). Така или иначе скоро ще свикне да говори нормално, трябва само да ви послуша малко (за първи път идва в тукашните земи и досега всички около него са говорели грешно).

*В българския език няма инфинитив, затова го заменям с трето лице единствено число. И, да, знам, че не е много реалистичен акцент особено за неговото ниво на владеене на езика, но какво пък.

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » пон авг 20, 2007 4:41 pm

1. DM-a не греши, или само се оплита в системата, не в приключението, което е създал(мале ко ва чака).
2. За други мулетари и помощен персонал не се предвиждаше да има, единствения ви мулетар(или колар) е Амби, който го измисли в движение. А тъй като все някой трябва да ги води тия мулета, защо да не играе ролята на мулетаря. Накратно така спирам едно НПЦ и го правя персонален герой, по същия начин постъпих и с джуджето, за да го вкарам адекватно в играта.
3. Идеята на засадата е че създането вижда малко пазачи и лесна плячка, при намесата на останалите обаче решава да се бие и ги помита.
4. Броя на охраната - 20 са охранниците + Кафрал, 8 са +Миран. Джуджето обаче беше от хората на Миран. Остават 27. Карфал липсва - значи 26. Намерили сте 25 мъртви. Остава един който е в безсъзнание, защото докато е слизал от дървото се е подхлъзнал и е паднал. Тъй като е в маскировъчно облекло, а и е тъмно, да и онзи чек беше точно за това да ли ще го намериш, Амби, обаче неуспя, Сезар също.
5. Да, имате си работа с дракон.
6. Не ми правяте физиономии за дракона.
7. Почвам да пиша нова тема, за града и началото на приключението ви, където ще се изяснят доста неща, в това време може да похортувате още малко, събирайте си нещата и тръгвайте към града.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон авг 20, 2007 4:44 pm

е сега пък ни разказа всичко - баси скърши ни кефа ;( Сезар толкова щеше да се радва и да повтаря "казах ли ви че е летящо!"

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон авг 20, 2007 4:47 pm

бтв и аз за дракон си мислех ;) Нокти и киселина = дракон в моя буквар, още повече, че познавам уменията на черните дракони и знам, че плюят киселина.

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » пон авг 20, 2007 4:52 pm

А да относно съня - при положение че се очакват битки през нощта, и трябва да се бди денонощно, всеки от охраната разполага с Ring of Sustenance със знака на академията. За вас това са обикновени пръстени и не е препоръчително сега да ги намерите и вземете докато отчето го няма.

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » пон авг 20, 2007 4:54 pm

Кефа ти Крилов след малко ще почне като ви пратя да се справите с дракона. :twisted:

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон авг 20, 2007 5:05 pm

аз не изпитвам садистично удоволствие от лов на изчезващи видове
предлагам да го хванем жив и да го настаним в резерват където да получи прилично възпитание и да се закърми с хуманизъм ;)

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » вт авг 21, 2007 10:54 am

Лично от моя гледна точка пример:
1. Елфи убиват човек Х, хората разбират, отиват и пребиват елфите.
2. Демон, изпратен от елфите убива човек Х, хората разбират, че демона е убил Х-а, но не го намират и не знаят че елфите за виновни.

Дал съм ви възможните варианти да се справите с дракона - отрова, преговори, убийство чрез трето лице - изберете си кой ви харесва и почвам. Винаги има възможност да се върнете към друг вариант.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт авг 21, 2007 10:57 am

Ние също го виждаме, но е прекалено рисковано - я нещо се обърка, я целият Град с околностите отива по дяволите ;)

Ние със Стан сме добрички, дори мисълта че можем евентуално да сме причина за толкова много жертви би трябвало да ни ужасява, а отговорността за такова нещо е просто непоносима за Сезар. да не говорим че става въпрос за призоваване на олицетворение на злото - Демон. За да се спрвим с едно зло, ние докарваме в света още едно. Ами ако се освободи?

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » вт авг 21, 2007 11:19 am

Toчно затова Мерой каза че има призовател, ако отидете да се видите с него ще разберете защо е хм "безопасно" подобно начинание. Той е демонолог. От останалите варианти за отровата ще трябва да намерите кой да ви я направи. А за преговорите с дракона, хм първо трябва да намерите пещерата му.
Освен това в никой от предложените варианти дракона няма да тръгне към града, така че си успокойте съвестта от сега.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт авг 21, 2007 11:25 am

Мда, ние го знаем , но героите ни не го знаят ;Р

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 21, 2007 11:53 am

Още нещо. Тъй като от полянката внезапно скочихме в града, без да разиграем какво се случи, приемам, че са извикали отец Уилям на полянката с труповете и той е кастнал Detect Magic и 30 рунда е детектвал наоколо, както смятах да направя, ако ни беше оставил. Искам да знам какво е намерил Уилям с това свое действие, всички магически аури и остатъци от наскоро кастнати магии и/или предмети.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср авг 22, 2007 4:10 pm

Сега разбирате ли защо почти винаги играя Неутрален Уклов по скалата добро-зло ;) ?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср авг 22, 2007 4:27 pm

Не, не разбирам. За мен саможертвата за нещо добро доставя повече удоволствие от тарикастването на схеми, в които нещо да се случи без да се замесвам.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср авг 22, 2007 5:59 pm

А аз разбирам - защото е по-лесно. Пробвай да играеш добър ;Р

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » ср авг 22, 2007 11:43 pm

Ок, за да престанете с това, че демонолога е лоша идея, или само добрите герои да чернят както могат тази професия обяснявам - демона ще се призове успешно, ако свършите каквото трябва, и ще изпълни 1 заповед - да убие дракона или поне да се пробва. Същото се отнася и за селестриала, който може да призовете, за ангел може да си мечтаете. И тъй като пътят към ада е постлан с добри намерения, както вече ви казаха, ще ви потормозя малко на тема нравствени принципи.
ПП. Да си отбележа - Прекаленият морал вреди на героите, а да и на водещия. :lol:

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет авг 23, 2007 12:06 am

всъщност след като вече знаем че дракона го убиваме успешно, може ли да минем на следващото приключение?

Потребителски аватар
Menelvagor
Контакти:

Мнение от Menelvagor » чет авг 23, 2007 11:02 am

Всъщност още не се знае дали ще преживеете някой от страничните куести, а за дракона, е трябва да има хепи енд :)

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » чет авг 23, 2007 11:06 am

Само че, напразно разкри всичко това - поведението на героите ни няма да се промени от това (поне на моя), а на нас ще ни е по-малко интересно.

Отговори

Върни се в “Играта на Menelvagor”