[Увод] Последната задача

D&D adventure.
Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон авг 20, 2007 2:38 pm

1. такива постове с разяснения са по-скоро за в ООС секцията - тя затова е Out Of Character.

2.:

Сезар, след като оглежда още веднъж труповете и следите които са открили, изведнъж се усеща:

- Оставили сме отец Уилям и Мерой сами! Трябва да се връщаме веднага - тук не можем да направим нищо повече, освен да пратим хора кот града да приберът труповете и да ги погребът.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон авг 20, 2007 2:55 pm

След като е огледала внимателно телата Кира се обръща към останалите, а в гласа й се чете лека уплаха...

- Каквото и да е било е още живо и даже най-вероятно недокоснато или съвсем леко ранено. Тази поляна не може да е резултат от нападение на разумни хуманоиди, телата за прободени и разкъсани с естествени оръжия, а що се отнася до тези тук - тя посочва с ръка редицата паднали и разядени от киселината трупове - очевидно са станали жертва на някаква особена киселинна атака. Чувала съм истории за чудовища, които хвърлят киселина, но не знам нищо с подробности. Това, което ме озадачава обаче, е че войниците са се били до последно. Проявили са едва ли не свръхчовешка лоялност... или ясно са осъзнавали, че при евентуалено бягство няма да имат никакви шансове да избягат. Все пак липсват 2 тела, дано някой да се е измъкнал, но не ми се вярва. Според мен по-скоро чудовището ги е отнесло към бърлогата си, за да вечеря с тях.... Да доведем отеца и Мерой тук и да погребем или поне изгорим телата, не може да ги оставим на горските хищници. Имаме еднакви шансове за оцеляване и тук, и там. Това неще изби двадесет добре обучени и тренирани да работят в екип войници. Ако ни спипа предлагам да бягаме, все някой трябва да оцелее.

Секунда по-късно Кира се сеща нещо и изщраква с пръсти:

- Мерой. Изглеждаше изненадан, когато му обясниха, че е бил използван за примамка. Но от друга страна не може да не е знаел, че скапаният му керван е пълен с камъни, нали така? Мисля, че трябва да си поговорим малко по-усърдно с него. Незабавно!

Докато чака резултата от думите си Кира оглежда лагера отново да види дали разтрошените оръжия отговарят на общия брой оръжия, които мъжете са носили първоначално.

- Интересно как чудовището методично е разрушило всичко полезно, не смятате ли? Това говори за интелект.
Последна промяна от Azmodael на пон авг 20, 2007 3:09 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пон авг 20, 2007 3:09 pm

- Сигурно чудовището не може да се катери, предлагам ние да спи в дърветата. Това, което ме учудва, е, че то е избрал да нападне по-голямата и добре въоръжена група хора. Освен това ги е убил, но очевидно няма намерение да се храни с тях. Един див звяр не се държи така. - Полуръстът погледна замислено към най-близкото мъртво муле. - Сигурно е едно- Мерой знае повече за тази ситуация от нас.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон авг 20, 2007 3:18 pm

- Може да е завлякъл труповете в бърлогата си. Всички сме сакати като следотърсачи. Или да ги е глътнало цели, ако е достатъчо голямо защо не?

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон авг 20, 2007 3:39 pm

- Това нещо едва ли ще го спре това че ще спим по дърветата. На поляната няма негови следи нито на влизане нито на излизане. Само н самата поляна. което ми говори за едно нещо - то или се движе по дърветата без да оставя следи или може да лети. нека Кира претича да доведе останалите, поне в едната посока ще е по-незабележима. Може би отец Уилям ще усети нещо , което е отвъд нашата възможност за усещане. нещо свръхестествено.

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » вт авг 21, 2007 12:01 pm

Единствените магически предмети, които забелязваш са пръстените на охраната - 19 броя.
Опиши какво ще правиш с тях и с мъртвите.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 21, 2007 12:04 pm

Мъртвите ги погребвам при изгрев слънце, както е обичаят на Пелор, а пръстените събирам и предавам на Маркус.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Отговори

Върни се в “Играта на Menelvagor”