Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Might and Magic: Heroes VI

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Battle_Mage
Регистриран: вт сеп 27, 2005 12:49 pm

Re: Might and Magic: Heroes VI

Мнение от Battle_Mage » пон авг 16, 2010 9:37 pm

Има разни катинари из интерфейса, едва ли виждаме цялото нещо, така че не изключвам да не се показват всички ресурси. Аз лично ще видя по-нататък как ще се развият нещата, понеже bata-та на петицата беше коренно различна откъм UI спрямо това, което излезе.

... (няколко момента по-късно)

Holy feces, trailer!!

Black Hole Entertainment, 2011
He set foot, as was ever his wont, upon a field drenched with the lives of men. And lo! as he drew his steel and wove his spell a horn was sounded and a shout taken up:

'The mage is come to do battle!'

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » вт авг 17, 2010 12:07 am

ХоММ 6, където героите си топират косиците.

Бтв, от шотовете поне графиката ми изглежда малко по-малко детинска спрямо петицата. Едно нещо ме дразнеше в петицата и т'ва беше дебилния стил; ако запазят всичко останало и направят нещата да приличат повече на тройката, ще съм доволен.

Потребителски аватар
Bundyo
Регистриран: вт юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Bundyo » ср авг 18, 2010 8:33 am

Трейлъра се вижда малко по добре от тук: :)
http://www.gametrailers.com/video/gc-10-might/702974

zmeio
Регистриран: ср авг 18, 2010 11:43 am

Мнение от zmeio » ср авг 18, 2010 11:49 am

Здравейте.
Играта изглежда добре. Което не е толкова важно. Трейлъра малко е куц, но гледам че напоследък малко се инвестира в разтърсващи трейлъри.
Играя още от Х1, 5цата много ми харесва и само нея джиткам от както излезе ТоТе.
Някой по-горе попита защо хората не я играят, моя отговор е че е доста тежка. Все едно са я писали първокурсници от ТУ. Малко машини могат да й се опрат. По тази тема, виждам че картинките от Х6 приличат доста на К. Баунти, и се чудя дали не са използвали енджина от нея. Това би било добра идея, като се има предвид че КБ е доста по-лека от Х5.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » чет авг 19, 2010 12:56 am

Пълни глупости. Трейлърът е як. Играта изглежда зле от скрийншотовете.
Heroes 5 е мега зле, така че се чувствам супер преебан, че прочетох мнението на zmeio и бях длъжен да напиша това.

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » чет авг 19, 2010 1:01 am

zmeio написа:но гледам че напоследък малко се инвестира в разтърсващи трейлъри.
Watching any Bioware trailers lately? Guess not. :roll:

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » чет авг 19, 2010 1:13 am

Не знам защо всички храните хубавата петуня ... за мен тя е като тромбата, само че с по-хубава графика и някои добри идеи, взети от четворката. За това, че е супер тежка не съм съгласен на 100% също. И кое готино нещо от тройката го няма в петицата? Може би бъга с двойното отваряне на спелбука или ?

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » чет авг 19, 2010 1:33 am

Mushrambo написа:Не знам защо всички храните хубавата петуня ... за мен тя е като тромбата...
Wait, wut?!

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » чет авг 19, 2010 2:33 am

Кой храни петицата? Играта предлага огромно разнообразие от stuff®. Единственото, което ме дразни е детинската графика и дизайн.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » чет авг 19, 2010 9:34 am

Всички Хироуси са шарени и кичозни - петицата просто спази традицията.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » чет авг 19, 2010 10:48 am

Ways написа:
Mushrambo написа:Не знам защо всички храните хубавата петуня ... за мен тя е като тромбата...
Wait, wut?!
Направена като тромбата, с подобен геймплей и както казах вкарани добри идеи от четворката, която се различаваше ДОСТА от тройката, беше направена по-детински от нея, имаше доста оригинална идея като цяло признавам да се акцентира в по-късен етап на играта само на игра с герои, защото все пак играта е ХИРОУС, но някак си на повечето фенове, които са свикнали да игарят играта вече по един начин от години насам не им се хареса. Естествено има и хора, които много и се кефят на четворката, но аз лично познавам супер малко такива.

Lisichkov_1
Регистриран: пон юли 05, 2004 5:39 pm

Мнение от Lisichkov_1 » чет авг 19, 2010 2:26 pm

Дано не е провал като петицата /да, тотален провал/. Може и заради това да са сменили и разработчика. :lol:

Ех трябваше да я дадат тая игра на пичовете, които разработиха новото King's Baunty.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 19, 2010 3:03 pm

Тотален провал само в алтернативната вселена .

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет авг 19, 2010 3:04 pm

Шареността на Хироус е запазена марка. не трябва да пипат. Осраха се с това в 4ката - беше най-бозавата част от сериите. А петицата не играх достатъчно. Нещо ме загуби. Може би не бях достатъчно инатлив да я играя.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » чет авг 19, 2010 3:08 pm

Мисля, че проблема на петицата от части се дължи на това, че хората играха до припадък тройката и тъй като са сходни а петицата смуче яко ресурс и не се подкарва на сметалото на баба ми както тройката писва постепенно на хората :)

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 19, 2010 3:15 pm

Проблема на петицата беше много просто - в най-първата версия картите бяха изключително постни и долнопробни , компютъра глупав а цялостния баланс липсваше удавен в бъговете. В експанжъните фискаха всички проблема но негативизма остана преобладаващ у много хора пробвали само стандартната версия.

Lisichkov_1

Мнение от Lisichkov_1 » чет авг 19, 2010 5:03 pm

Cor Angar написа:Проблема на петицата беше много просто - в най-първата версия картите бяха изключително постни и долнопробни , компютъра глупав а цялостния баланс липсваше удавен в бъговете. В експанжъните фискаха всички проблема но негативизма остана преобладаващ у много хора пробвали само стандартната версия.
Ех, ами именно. Трябвало е да чакам не знам колко си експанжъна, за да почна да играя и да ми хареса ли ?!

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет авг 19, 2010 5:56 pm

Lisichkov_1 написа:Ех, ами именно. Трябвало е да чакам не знам колко си експанжъна, за да почна да играя и да ми хареса ли ?!
Не знам къде е именното, защото същото важи с още по-голяма сила за тройката(бъговете и изкуственият интелект), в добавка към липсата на баланс в началото - нещо, което в петицата никога не е било толкова чудовищен проблем.
Нищо от видяното за 6 не ме изпълва с оптимизъм. Намалените ресурси ме карат да се опасявам, че ще стане като с Dawn of War 2. Не играя походови стратегии, особено на ПЦ за "бързи, динамични схватки".
ум колкото на замажан синигер

Lisichkov_1

Мнение от Lisichkov_1 » чет авг 19, 2010 10:24 pm

По - скапани карти от тези като в началната версия на петицата не съм виждал, дори и Heroes 1 примерно. В началната версия на тройката картите са повече от задоволителни. Да се говори за баланс още в първата версия няма как да стане, но слабостите й си бяха точно такива както ги е описал Cor Angar. В наши дни да се продава даден продукт в толкова нефелно начално състояние предполагам е пагубно. Не ми се впуска в подробности, сигурно два три - пъти вече дъвчем едно и също.

Но в интерес на истината, ако това новото е провал подобен на петицата, серията ще си приключи безславно.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб авг 21, 2010 10:35 am

Lisichkov_1 написа:Но в интерес на истината, ако това новото е провал подобен на петицата, серията ще си приключи безславно.
Сигурен съм, че поне можеш да се обосновеш, че е пазарен провал, тъй като за "геймплей провал" засега не се справяш много убедително.

Лично мнение - серията умря безславно с превръщането на HMM3 в турнирна игра, съпътствано от вманиачаванията и изкривяванията които понякога вървят ръка за ръка с това.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен

Мнение от Kaladris » съб авг 21, 2010 3:10 pm

mirddin
Регистриран: ср апр 01, 2009 4:14 pm

Мнение от mirddin » пон авг 23, 2010 5:27 pm

За мен петицата с всички експанжъни е най - добрият Хироус до сега. Баланса е почти перфектен , наличният рандъм мапедитор се справя повече от добре , картите въобще не са зле . Има тонове артефакти , магии , единици , герои , без супермощни артефакти и герои самолично решаващи 90+% от битките.
А относно шестата част - очаквам я с плаха надежда да представлява още - по ъпгрейдвана петица в комплект с някои от тактическите комбат елементи на четворката (по - специално за възможността за пресичане на полето за изстрел на стрелящите единици).
Последна промяна от mirddin на пон апр 02, 2012 9:35 am, променено общо 3 пъти.
Всички пътища водят към Амбър

Потребителски аватар
DreadSquirrel
Регистриран: пет май 07, 2010 1:03 am

Мнение от DreadSquirrel » чет авг 26, 2010 4:01 pm

Последният Heroes е 4.
"Heroes V" няма нищо общо с M&M. Много по-близо е до тъпите Etherlords, които компанията взела лиценза правеше преди това. Да не говорим за това, че са се опитали да направят походова смесица между Etherlords (най-тъпата походова стратегия ever) и Warcraft 3. Сюжетната линия - инфернали падат от небето, Arth... главния герой минава на тъмната страна... ала-бала портокала.
VI се прави от други хора, но е пределно ясно, че и те ще я осерат. Пак започва с филмче в стил Blizzard-wannabe и тъпи инфернали = set sail for epic fail.

Когато една компания се опитва да излагиятства всичките trendy глупости в игра с чуждо заглавие, което е купено само заради популярността му - е пределено ясно, че не го прави с идеята да направи добра игра.

Razor
Регистриран: чет мар 25, 2004 1:56 pm

Мнение от Razor » чет авг 26, 2010 4:21 pm

Чакай, чакай...
DreadSquirrel написа:Последният Heroes е 4.
"Heroes V" няма нищо общо с M&M. Много по-близо е до тъпите Etherlords, които компанията взела лиценза правеше преди това. Да не говорим за това, че са се опитали да направят походова смесица между Etherlords (най-тъпата походова стратегия ever) и Warcraft 3.
:lol:
something.

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » чет авг 26, 2010 4:34 pm

дойде Исус и ни каза истината.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет авг 26, 2010 5:12 pm

Изображение
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » чет авг 26, 2010 6:08 pm

[sblock]Изображение[/sblock]
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
DreadSquirrel
Регистриран: пет май 07, 2010 1:03 am

Мнение от DreadSquirrel » съб авг 28, 2010 11:11 pm

Интересно, че само феновете на V се... обаждат...

[sblock]Изображение[/sblock]

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » съб авг 28, 2010 11:31 pm

След като всички пуснаха картинки можем да продължим по темата.

Lisichkov_1

Мнение от Lisichkov_1 » нед авг 29, 2010 10:31 am

Така де, DreadSquirrel е прав за мен.

Четворката си е точно както казва той последния истински Heroes. И както съм казвал и преди концепцията заложена в Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest достигна на практика върха на концепцията в третата част. Четвъртата си е Heroes с нов поглед и друга концепция. Нали не можем да виним, че именно бащата на поредицата Jon Van Caneghem прави този завой в четвъртата спрямо предишните части ?

Абе с две думи - ако привлекат Jon Van Caneghem за шестата част /това са фантазии естевствено/ може и да получим читава игра.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”