Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Редактор за Fallout

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
[bo]

Редактор за Fallout

Мнение от [bo] » съб апр 12, 2003 2:21 pm

Това го откраднах от един западен форум, но кой ти гледа. Ако някой още не е разбрал, да ходи на този адрес и да сваля редактора, с който е създаден Fallout. Има си и документация...

http://fallout.blackisle.com/

Потребителски аватар
gadriel
Регистриран: чет апр 10, 2003 8:33 am

Мнение от gadriel » нед апр 13, 2003 12:40 am

Абе тези всичките едитори за RPG-та са ми малко съмнителни. Включително и за DungeonSiege Nevewinter Nights и т.н. От време на време може и да излезе някой интересен модул но като цяло никой любител не може да направи толкова добри карти и история както екип от професионални сценаристи и дизайнери...

Потребителски аватар
gouranga
Регистриран: пон фев 10, 2003 3:08 am
Контакти:

Айде сега...глупости

Мнение от gouranga » вт апр 15, 2003 12:34 pm

Казваш, че все пак се намират такива, които да си струват. Ами да, не всеки може да седне и да напише интересен сюжет. И слава Богу!!! Иначе щеше да сме затрупани от интересни глави в историята на Фолаут. А така можем да ги пресяваме и да избираме само добрите. Затова например в графите Downloads на повечето сайтове за допълнителни модове и глави към играта има рейтинг! и за щастие май е обективен. Но си прав, че дори и да измисли някой интересен сюжет, то може да не успее да го направи. Точно затова хората се сабират в екип. Последно на nma-fallout.com се виждат имената на доста модове и екипи, които работят по тях. Това обаче за Фолаут Тактикс, която ще се съгласите, не струва. Или поне не струва толкова, колкото предните части. Само графиката и ми доставя удоволствие, иначе е скучна и има доста глупави недостатъци, като например това, че има всички умения от Ф1 и Ф2 ( това не е формула 1:) ), а някои изобщо не ти служат (Steal или Science например). Идиотско!
Сега ще последва една вълна от Ф2 допълнения. Колкото до NWN и другите такива - ами досега не сам видял толкова зарибен фен, каквито Фолаут има. Сигурно има! Няма как да няма, но просто не ги грабва така силно. Ами, че не на един сайт има анкети "Какъв ще си ако живееш в един такъв свят?". Много хора са вманиячени на тази тема (виж http://www.nma-fallout.com/vault/ ). Убеди се сам. :)
Така че, надявам се скоро време да бъдем затрупани от добри и лоши модове!!! Тва е.
Аз лично сам много доволен от факта, че пускат редактора. Жалко, че в България Фолаут обществото ( колкото и глупаво да е звучи това:) ) не е така обединено.
G!

Потребителски аватар
Gibson
Регистриран: нед апр 20, 2003 2:46 am
Контакти:

Мнение от Gibson » нед апр 20, 2003 3:54 am

Поздрaвления на всички истински Балкански пост-апокалиптици
с излизането на предългоочакваният редактор на манията
Fallout!!
Моето скромно мнение е че трябва да се съберем (виртуално или както
си) и да се хванем да направим един стойностен Балкански модул на
този изключителен симулационен engine.
Идеята ми е че, след като не могат да се съберат достатъчно хора заедно, за да разработят собствена CRPG, най-добре е да се намерят поне фенове да спретнат един вдъхновен модул с engine-a на добрия стар Fallout.
Един вид, нека всички истински фенове на Fallout се организираме и разучим/разработим новоизлюпилият се редатор за целите на една истинска Балканска пост-апокалиптична симулация. А?
Уважение от мен, Gibson също така известен и като Shamannik!

Потребителски аватар
Mreal
Регистриран: пон апр 15, 2002 7:44 pm
Контакти:

Мнение от Mreal » нед апр 20, 2003 2:47 pm

Не съм съгласен, че няма интересни модули праевени от непрофесионалисти.Невеъруинтер имаше няколко изключително добри.
Колкото до това за което говори гибсон... еми това е само редактор, не може да се излиза извън контурите на оригинала, което е тъпо.Виж ако бяха пуснали някое СДК аз щях да съм първия който ще се захване със създаването на мод.
If You Dont Master Your Fears, Your Fears Will Master You

Заключена

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”