Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Нов сайт за Книги-игри в мрежата!!!!!

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: Нов сайт за Книги-игри в мрежата!!!

Мнение от CONAN » чет апр 21, 2011 1:01 pm

СТИГА С ТИЯ АЧИВМЪНТИ!
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » вт апр 26, 2011 5:11 pm

Сайтът за Книги-Игри и Фентъзи Knigi-Igri.NET най-официално Ви кани на Фестивал на Образованието и Културата, който ще се проведе в НДК в град София на 28, 29 и 30 Април 2011! Става дума за изложение с образователна цел, където и ние от сайта за книги-игри ще участваме. Ще имаме наш щанд, на който обявяваме среща на всички колеги, фенове и автори на този любим литературен жанр. За специални гости са поканени г-н Любомир Николов, Джордж М. Джордж и Майкъл Майндкрайм! Бъдете на нашия щанд през трите дни на участие и се включете в многото игри, беседи, викторини и настолни забавления, организирани от сайта и нашия екип!

Специално: Събитието ще включва и истински ролеви игри наживо с гости и участници в НДК! За повече инфо, вижте нашите плакати:

Официалният плакат на събитието: http://3.bp.blogspot.com/-Cu0elp-RzFA/T ... akat-1.jpg

Алтернативен плакат на събитието: http://3.bp.blogspot.com/-vcXfZaUZMGg/T ... t-2end.jpg

Официалният флаяр на събитието: http://1.bp.blogspot.com/-UpftDHmEKjU/T ... aer-A5.jpg
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » ср апр 27, 2011 9:34 am

Всички плакати на които пише книги-игри.нет на кирилица ги изхвърлете. По една случайност сте го написали правилно, на единствения правилен плакат: този с циците!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср апр 27, 2011 9:46 am

Мда, и аз харесах най-много "алтернативния" плакат, обаче не успях да се сетя от арта на коя игра е открадната мацката. Някой сеща ли се?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » ср апр 27, 2011 10:43 am

от Age of Wonders 2 май беше .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср апр 27, 2011 10:56 am

Абе и аз някакво такова предположение споделих с Ексеса, ама не мога да я намеря...
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср апр 27, 2011 11:35 am

Stolen artwork is stolen(и това не е fair use, ако не се лъжа). Но не е от AoW2.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » ср апр 27, 2011 3:14 pm

Флипната е хоризонтално ;) .

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » чет апр 28, 2011 9:32 pm

ДУМИТЕ СА ИЗЛИШНИ!!!

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3780431
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » чет апр 28, 2011 10:11 pm

Действително..
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » съб апр 30, 2011 12:42 am

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОТ ИЗЛОЖЕНИЕТО ЗА КНИГИ-ИГРИ В НДК!!! http://www.youtube.com/watch?v=Zel5kfAuqOo

...И няколко феноменални снимки от мястото!!! :love:

http://2.bp.blogspot.com/-7wewqTIF6Gk/T ... 5055_n.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-r-z0V59vKJg/T ... 5418_n.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-T4Y6MYQc3Zw/T ... 9464_n.jpg

Утре е последният ден от фестивала и... последен щанс да дойдете да се видим!!! Ще ви чакаме!!!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб апр 30, 2011 11:50 am

Яне, стига се излага с тия болднати букви.
Кое му е феноменалното на тия снимки?
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » съб апр 30, 2011 12:01 pm

CONAN написа:Кое му е феноменалното на тия снимки?
Че виждам прекалено много познати физиономии за антисоциален тип като мен. :?
ум колкото на замажан синигер

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » съб апр 30, 2011 1:33 pm

Аз дамо Хана познавам. Другите някакви звезди ли са също?
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » съб апр 30, 2011 2:17 pm

Нищо не се чува на това видео. Книгата-игра му я подарихте ли?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Контакти:

Мнение от Yann Gamgee » съб апр 30, 2011 3:01 pm

Очаквайте скоро на форума и на сайта ни мега яко интервю с бащата на жанра г-н Любомир Николов, който ни посети днес на нашия щанд!!!

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон май 02, 2011 12:11 pm

И аз ходих на това изложение, на техния щанд беше най-интересно и оживено в сравнение с околните. Ако си бяха реализирали идеята с демонстрация на бордгейм, щеше да е феноменално(ето и аз я употребих), при положение че за половин час събраха хлапетата с някаква стара игра от МЕГА, разположена на парапета на стълбите. Момчето, което стоеше на щанда, с което си говорих и така и не се запознах(или му забравих името ;-)) обясняваше доста добре на хората, които се спираха. Там беше и Ал Торо, който се оказа по-млад отколкото очаквах.

Потребителски аватар
Morbeo
Регистриран: съб сеп 28, 2002 1:37 am
Контакти:

Мнение от Morbeo » пон май 02, 2011 6:50 pm

Аз бях феноменално учуден че има щанд на кварталното училище 101 СОУ Бачо Киро (с профилиране Футбол)
МИКИ МАУС НА ТРИ МОРЕТА

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт май 03, 2011 5:50 pm

Радвам се, че някой изчисти спама от тук, понеже исках да коментирам по темата.
Yann Gamgee написа:Очаквайте скоро на форума и на сайта ни мега яко интервю с бащата на жанра г-н Любомир Николов, който ни посети днес на нашия щанд!!!
Хихихихихи. Обаче, както може всеки лесно да види в Уикипедия, началото на жанра е поставено през 40те години на миналия век и е бил популяризиран през 70те, като нито едно от споменатите имена на автори не е "Любомир Николов". Питам се откъде г-н Христов вади информацията си, че бащата на жанра е именно г-н Николов? Също така ме интересува дали според неговите източници бащата на жанра ролеви игри е г-н Божидар Грозданов?

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » вт май 03, 2011 5:55 pm

Хехех, Любо си го кръщават като такъв от как се помня. Но пък е вярно, че е първия български автор на книги-игри. Макар да не съм сигурен, дали е негова първата издадена в България.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » вт май 03, 2011 5:58 pm

Огнена пустиня - негова е .

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт май 03, 2011 6:01 pm

г-н Хамелеон написа:Хехех, Любо си го кръщават като такъв от как се помня. Но пък е вярно, че е първия български автор на книги-игри.
Прощавайте, объркахте ме вече, но вероятно причината за това е в мен и незапознатостта ми с вашия професионален жаргон. С ваше позволение ще попитам в крайна сметка г-н Николов "баща на жанра" ли се води, както твърди г-н Христов, или "първия български автор на книги-игри", както твърдите Вие? А може би във вашите професионални среди двете определения имат едно и също значение?

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » вт май 03, 2011 6:03 pm

:D
Последна промяна от Cor Angar на вт май 03, 2011 6:10 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » вт май 03, 2011 6:07 pm

CTAHuMuP написа:Радвам се, че някой изчисти спама от тук, понеже исках да коментирам по темата.
Yann Gamgee написа:Очаквайте скоро на форума и на сайта ни мега яко интервю с бащата на жанра г-н Любомир Николов, който ни посети днес на нашия щанд!!!
Хихихихихи. Обаче, както може всеки лесно да види в Уикипедия, началото на жанра е поставено през 40те години на миналия век и е бил популяризиран през 70те, като нито едно от споменатите имена на автори не е "Любомир Николов". Питам се откъде г-н Христов вади информацията си, че бащата на жанра е именно г-н Николов? Също така ме интересува дали според неговите източници бащата на жанра ролеви игри е г-н Божидар Грозданов?
Ползваш Уикипедия като надежден източник? Стане, излагаш се ;).

За "бащата на жанра", той и Иван Вазов е патриарх на българската литература, но понякога му викат само "патриарх на литературата". Първата книга-игра в България е "Огнена пустиня" на Любомир Николов и реално от нея се започва всичко. Мисля, че има още две негови, "В Лабиринта на времето" и "Замъкът на таласъмите", които изпреварват първите чуждестранни, но за това вече не съм сигурен, нито за поредността им на издаване.
Книгите-игри обаче се появяват в България именно с "Огнена пустиня" и след това се появяват останалите, а на Любомир Николов в България му остава прозвището "патриарх на книгите-игри", което някои ентусиасти съкращават до неточното "бащата на жанра" :mrgreen: !
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт май 03, 2011 6:18 pm

Разбирам, благодаря. Потребителят, който отбеляза, че мненията Ви са блестящи, несъмнено е бил абсолютно прав и го аплодирам за това.

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » вт май 03, 2011 7:30 pm

Хареса ми, че Любо има недовършени неща и евентуално смята да ги издава.
Виж, неговите бих си купил, стига да не са х2, само и само щото са от "НОВАТА ВЪЛНА" :x .

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » пет май 20, 2011 4:08 pm

Книги-игри.NET написа:Както знаете от 28 до 30 Април 2011 в Националния Дворец на Културата се проведе VI-то поредно издание на фестивала „Лицата на Образованието”. В него участвахме и ние от сайта Книги-игри.NET като разполагахме със собствен щанд, в който изложихме стари и нови книги-игри. Част от тези книги ние успяхме да продадем, други директно раздадохме на феновете. На щанда ние не бяхме сами – с нас бяха момчетата Чавдар, Танер и Калин, които се скъсаха да приказват и да разясняват за жанра. С нас бяха също така и авторите на книги-игри Ал Торо, Джордж М. Джордж, както и самият Колин Уолъмбъри, който също по някое време се присъедини към екипа. Благодарение на нашите приятели Димитър „Jim” Парашкевов и Николай „kozia” Николов, от сайта Книги-Игри.NET, ние успяхме да заснемем кратко видео, което после монтирахме и на което сложихме музика, ефекти и страхотни надписи. Стана едно чудесно филмче, което сега представяме на Вашето внимание. Приятно гледане!

Директен линк към видеото:http://vbox7.com/play:f689a1ed
Така, искам само да спомена, че видеото не е лошо, по принцип, но не схванах силно застъпеното участие на ЛАРП-аджиите в началото... сигурно за по-шайни :D Както и да е, момчетата са се постарали, видеото е готино за гледане. Надявам се, че ще ви е интересно. :)
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет май 20, 2011 10:39 pm

Хамелеонът наистина отговаря на ника си - за предния си пост се е маскирал като Ян.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пет май 20, 2011 11:51 pm

Хм. Този път информацията беше поднесена по-дискретно, така че се подмамих да изгледам филмчето.

- Калине, има ли дамско присъствие?
- Разбира се, има учителки, които искат да представят това на учениците си. И майки.

Мисля, че репортерът имаше предвид пичоци, ама айде. И ексцентричните лели, които заговориха след това са ок ;) .
Бях писала още "ревю", ама го изтрих на тоя етап. To troll or not to troll... :|
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед май 22, 2011 1:18 am

Kpucu написа:Бях писала още "ревю", ама го изтрих на тоя етап.
Слао, лиек.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”