[Кино] Карибски пирати 3

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » нед юни 03, 2007 4:21 pm

Ами те правиха двата филма заедно , така че филма , заедно с втория разбира се , е правен за 4 години общо . . .

Потребителски аватар
Заклинател
Регистриран: вт апр 03, 2007 3:21 pm

Мнение от Заклинател » нед юни 03, 2007 4:23 pm

Mushrambo написа:Ами те правиха двата филма заедно , така че филма , заедно с втория разбира се , е правен за 4 години общо . . .
Не е ли веднага след втория, тоест 1 година?

Потребителски аватар
Ways
Регистриран: чет яну 24, 2002 6:51 pm

Мнение от Ways » нед юни 03, 2007 5:05 pm

Заклинател написа:
Mushrambo написа:Ами те правиха двата филма заедно , така че филма , заедно с втория разбира се , е правен за 4 години общо . . .
Не е ли веднага след втория, тоест 1 година?
Не.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » нед юни 03, 2007 7:12 pm

Ако филма беше направен за една година всички в киното и на премиерата му щяха да бъдат въоражени с по един кашон гнили домати :)

Потребителски аватар
lady Marian
Регистриран: съб яну 07, 2006 8:54 am
Контакти:

Мнение от lady Marian » нед юни 03, 2007 10:51 pm

Абе гледах го днес и се чудех нещо. (само за гледали филма)
Елизабет и Уил какъв им беше проблемът да се таковат във водата? Или на самия Холандец? За чии им е притрябвало да чакат по 10 години заради едното чукане?

Сори за глупавия въпрос, но за такъв филм, други вид въпроси е трудно да се зададат...
Холандски свещеници настояват за легализация на леките грехове.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » нед юни 03, 2007 11:10 pm

В интерес на истината и аз това се чудех, но бащата на уил каза нещо от сорта, че тя не можело да ги последва там, където отивали те.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Регистриран: вт юни 18, 2002 7:42 pm
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пон юни 04, 2007 12:23 am

Мноо забавен филм. Счупих се да се хиля на простотиите на Спароу. Иначе сюжета беше неккъф тотален хаос, особено като не съм гледал 2-рата част все още. Но пък се забавлявах:).

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » пон юни 04, 2007 12:45 am

В интерес на истината и аз се чудя , щом Дейви Джоунс може да слиза на брега в леген вода , защо и тои да не може така , но изглежда това е било само за да бъде по - забавно а и нали Джоунс е прокълнат , щото не се върши работата а Уил ше си я върши . . . абе и аз незнам точно за какво става дума . В " Извора на Живота " или там както ще е четвъртата част ще разберем , въпреки че както казах по - рано влюбените надали ще ги има . Пък и би било логично след като Елизабет се измляска с половината герои :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 04, 2007 10:28 am

Относно този въпрос, който занимава не само лейдито, лансирах наскоро едно обяснение, което ми се струва логично. Според мен идеята на капитана на Холандеца е да си кисне в неговия свят през ЦЯЛОТО ВРЕМЕ на тези 10 години и да бълбука с душите на загиналите в морето. Дейви Джоунс си излизаше когато си иска и ходеше по сушата в леген, защото беше заебал задълженията си (заради което беше прокълнат и приличаше на октопод, барабар с целия си екипаж, които явно наследяват проклятието на parent class-а). Ако Уил играе по правилата, ще може да идва в реалния свят само и единствено веднъж на 10 години, а Елизабет без картите (които в момента са в Спароу) няма как да стигне до света на Уил, т.е. единственият им шанс да се клецат е веднъж на 10 години.

Всъщност ето един примерен сюжет за 4та част - Елизабет гони Спароу, за да вземе картите и да отиде пак до края на света, защото й се ебе (с Уил), Барбоса също гони Спароу, за да вземе картите (ма вече забравих на него за какво са му), Калипсо ги гони всичките, защото са я затворили преди време, пък Дейви Джоунс гони Уил, защото Калипсо му изневерява с новия капитан на Холандеца, а Уил никого не гони, само си седи в подводния свят и от време на време оправя Калипсо, която му се явява като Елизабет, щото иначе Уил няма да й пусне (е така).

Доколкото знам и на края на втората, и на края на третата част е имало някви сцени след надписите. Моля някой, който ги е гледал, да ми ги разкаже (пък и не само на мен, а на всички), щото ми е любопитно какво има в тях.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
lady Marian
Контакти:

Мнение от lady Marian » пон юни 04, 2007 10:38 am

Да, на Стан обяснението ми звучи разумно. Всъщност най-разумното до сега, което при абсурдността на целия филм, е похвално!
А в примерния сюжет мога да добавя само, че Елизабет докато гони Джак за картите, Джак ще я изпраска и тя ще реши, че вече не й трябват шибаните карти. Така де, Леголас с/у дон Жуан... хъм.... :twisted:

А за сцени след надписите научих от тук, вече дръпнах третата част в къщи, ще проверя дали има такова нещо довечера след концерта.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юни 04, 2007 10:58 am

Не знам защо пропускате, копелето на Бекет, което расте в Англия, заобиколено от гувернантки, но научавайки за кончината на таткото, стиска здраво ръждив шилинг в юмруче и вместо да умре от тетанус, се впуска да отмъщава на цялата пасмина. Естествено въоръжен с линеен кораб с поне 4 топовни палуби.

Потребителски аватар
Tale
Регистриран: ср май 14, 2003 10:17 pm
Контакти:

Мнение от Tale » пон юни 04, 2007 11:00 am

Може би трябва да добавя , че Джак и Барбоса се зъбиха по едно време един срещу друг и барбоса каза , че ако Джак каже неговата тайна той ще му отвърне със същото , затова има и още две тайни да узнаем преди да свърши всичко
Според мен ставаше дума за двете тогавашни тайни на двамата. В тази сцена Барбоса отрязва монетата от кърпата на Спароу, която е последното парче за освобождаването на Калипсо. Размяната я правят, за да може Спароу да се качи на Холандеца и да прободе сърцето. Един вид - ти не казвай, че ще призовавам Калипсо, пък аз ще си трая за сърцето на Джоунс. Така го разбрах аз.

Иначе за който се чуди какви са последните сцени:

Първата беше, как маймунката открадва една монета от ацтекското злато и затова става маймунка зомби. Втората беше, как канибалите провъзгласяват кучето за техен бог. Ако си спомняте в трета част, когато се появи кучето, бащата на Джак само каза "Sea turtles, mate. Sea turtles.". Пък третата сцена е, как детенцето на Уил е вече на 10 годинки и си пее пиратска песен. След малко се появява майка му и двамата поглеждат към хоризонта. И хоп, ето го Холандеца и смелият му капитан.

Тъй като аз съм предубеден обаче, моето мнение едва ли е от голямо значение. И трите филма ми харесаха изключително много. За мен нямаше никакво фентъзи, защото именно такива са пиратските легенди. Имаше неща, които бяха излишни, но пък нали филма трябва да се продава добре и на тъпите деца. Не забравяйте големият надпис "Дисни" в началото.

А според мен ако има продължение, то то ще е в същият свят, но с други герои. Би било перфектно. Само от време на време да се споменават легенди за Уил Търнърс локър или зловещата кралица на пиратите, на която ще е хубаво за четвърта част да й сложат тоз-онз развален зъб, че тия белите никак не отиваха на пиратската обстановка.

Взимаш каквото можеш и не връщаш нищо обратно!
Последна промяна от Tale на пон юни 04, 2007 11:04 am, променено общо 1 път.
The question is not when he gonna stop but who is gonna stop him.

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пон юни 04, 2007 11:03 am

Damn, забравих за допълнителните сцени вчера...

Потребителски аватар
lady Marian
Контакти:

Мнение от lady Marian » пон юни 04, 2007 11:05 am

Ок де, а Елизабет хубаво е с детенце и всичко, ама тя не стана ли кралица на пиратите? Как се вмества избирането й за кралица на пиратите в по-нататъчния й живот? Не мога да си предсатвя, че тая мацка след всичките дивотии, дето ги направи, ще си седне на гъза за 10 години и ще гледа лапе. Рзбирам ги тия неща, вЕрвайте ми!

Потребителски аватар
DeepBlue
Grandinquisitor
Контакти:

Мнение от DeepBlue » пон юни 04, 2007 11:10 am

То тва май беше само за събора...

Потребителски аватар
GoLooM
Регистриран: вт окт 12, 2004 12:50 pm

Мнение от GoLooM » пон юни 04, 2007 11:14 am

Еми явно е писнало на публиката да й гледа дивотиите. Нови дивотии ще се лансират явно :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 04, 2007 11:20 am

Аха, ясно, всъщност на мен и без да бях гледал сцената след надписите ми беше пределно ясно, че Елизабет ще забременее от това единствено чукане с Уил и че ще им се роди малко пиратче и че вероятно част 4 ще се върти около него. Направо да вземат другарчетата му и да направят пиратската Нарния, в която 10-12 годишни лапета трепят еднотонови акули. Съкс.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » пон юни 04, 2007 11:53 am

По повод слизането на земя на капитана на Холандеца във втората част Джоунс не слезе да си търси съндъка , защото не му е позволено , затова остави рибата чук , рапана и др. приятни морскочовеци кърснати да направят това вместо него . А проклятието е , защото той не си изпълнява задълженията както му е отредила Калипсо , нищо не му пречи да идва от време на време на бял свят , стига да има време , но изглежда работата е била много и не може и двете . А че ще се роди дете това е ясно , но няма ли да е кул детето на Бекет и на Уил , вече пораснали разбира се , да се мелят в четворката :)

Потребителски аватар
lady Marian
Контакти:

Мнение от lady Marian » пон юни 04, 2007 12:08 pm

Кул ще е, разбира се. Точно както е кул това, че децата на Хуан-Кортелес и Маргарит-Анастасия се срещат в 7852-ри епизод без да знаят, че родителите им са били тайни любовници и че всъщност са брат и сестра, разделени преди 2000 епизода, които след още 1352 серии ще научат за семейното наследство....

Което е много идейно, като се замисля, Бекет трябва да има дъщеря!

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон юни 04, 2007 1:09 pm

А Джак и Барбоса ще са пили от изворът на младостта ище са си още млади, въпреки че детето на Уил ще е вече чукнало 20-така.

Ок, приемам обяснението, че Уил ще има много работа и няма да може да си ходи току така да си тресе Елизабет, приемам и че тя без картите не може да иде при него. Защо обаче тя просто не се качи на кораба му тогава?

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » пон юни 04, 2007 1:52 pm

Lady Marian написа:че тая мацка след всичките дивотии, дето ги направи, ще си седне на гъза за 10 години и ще гледа лапе
Що, ти си доказателство, че е възможно такова нещо :wink: !

Иначе, на бас, че също така бащата на Джак също е пил от извора на младостта и е бил там и се е върнал и накрая ще се окаже богът на бурите, а Калипсо ще е майката на Джак и всъщност той също е бог, а Барбоса е наистина безсмъртен, защото още е полу-зомби...
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
lady Marian
Контакти:

Мнение от lady Marian » пон юни 04, 2007 2:10 pm

Бащата на Джак (очевидно Тийч Черната Брада) определено е пил от въпросния извор, предвид разговора, който двамата проведоха, а майка му очевидно не е Калипсо, пак предвид съответния разговор.

А аз съм всичко друго, но не и "седнала на гъза си" :lol:

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пон юни 04, 2007 2:10 pm

Night Wanderer написа:Ок, приемам обяснението, че Уил ще има много работа и няма да може да си ходи току така да си тресе Елизабет, приемам и че тя без картите не може да иде при него. Защо обаче тя просто не се качи на кораба му тогава?
Според мен защото на кораба могат да служат само мъртъвци и ако жив човек остане за по-дълго време в Земята на Мъртвите, където работи Уил, ще се побърка като Спароу и ще започне да вижда свои малки клонинги на ушите си, които му казват какво да прави. Според мен Уил няма да е на кеф, ако преди секс Елизабет 5 минути води диалог сама със себе си на глас, обсъждайки дали я боли глава или не ;)

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юни 04, 2007 4:42 pm

Като спомена Черната брада, си мисля че ще ми хареса една добра предистория, маскирана като продължение, именно за този персонаж. Хем ще е свързано с предишния филм, хем няма да е натоварено с оплетените вече съдби на сегашните герои.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » пон юни 04, 2007 5:18 pm

Предисторията е добър вариант , но сега сериозано . Та , бащата на Уил каза , че Елизабет няма да може да дойде с тях там където отиват , но не стана ясно защо , Джак и Барбоса ще пият сигурно в четворката или в предисторията от извора , а баща му на джак е пил просто от извора , за да остане пазител на кодекса и сигурно знае къде се намира самия извор и без картите , но не би казал дори и на любимия си син . Затова очакваме Дисни да не се правят на дупета , че продължението ще е най - голямата изненада и най - яката новина на века , а да казват направо , да наемат персонал , актьори , кучета , папагали , маймуни и да почват с филма . И естествено не на последно място да е хубав , оригинален , даима много епика и интересен сюжет и тн. !

П.П.Май много искам от съвременното кино , ама айде :roll:

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон юни 04, 2007 6:25 pm

Освен това знаете ли какво се сетих преди малко... (чудя се вече има ли смисъл от тоя спойлър, ама както и да е) В тая сцена след надписите на третия филм, където пише, че е 10 години по-късно Елизабет не дава признаци да е поодъртяла с 10-ина годинки :wink: Може би това не е в следствие на нежеланието на режисьора да я състари, а защото е пила от извора на младостта :wink: Пък и никой не е казал, че детенцето на Елизабет е на 10 години без 9 месеца :wink:

А освен това при евентуално продължение ще е необходимо да мислят за нов злодей. Предложената от Миро схема се вписва идеално в техните хаотични представи за сюжети, но трябва да има някой, с когото да се гърмят с топовете все пак. И след като минахме през немъртвите пирати, летящия холандец, кракена, Калипсо останаха ли някакви ненакърнени от тях моряшки легенди? Освен да вземат Чък Норис...

Потребителски аватар
Tale
Регистриран: ср май 14, 2003 10:17 pm
Контакти:

Мнение от Tale » пон юни 04, 2007 8:19 pm

Captain Teague е името на бащата на Спароу, а не Teach. Това не е Черната брада, не знам как го решихте. Иначе за мен има един въпрос, на който не мога да си отговоря. Кои са водите на пиратският лорд Барбоса, след като Спароу владее Карибите? Бахамите?
The question is not when he gonna stop but who is gonna stop him.

Потребителски аватар
Rezo
Регистриран: ср юли 21, 2004 12:41 pm
Контакти:

Мнение от Rezo » пон юни 04, 2007 8:34 pm

Нали му тафна "Перлата" 8)

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » вт юни 05, 2007 12:31 am

Ами тука наистина иде реч за големия въпрос :) Нали в първия филм Барбоса му се пада фърст мейт и той организира бунта срещу него с цел да стане капитан . Все пак може да се примирим евентуално с факта , че Джоунс е извадил перлата от дълбините и Джак се е съгласил да е капитан , а Барбоса да му е помощник съшо по свое собствено съгласие като по този начин той не сключва сделка с Джоунс и може да стане капитан по втория начин както и го прави , но така всичко изглежда объркано дори и за този филм .

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт юни 05, 2007 3:22 am

Не е объркано. Просто е недомислено и нелогично :P А е оставено такова в името на забавлението. Живото доказателство, защо понякога е добре да се погазват правилата и логиката 8)

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”