Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Давате ли си сметка...

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Давате ли си сметка...

Мнение от Yann Gamgee » съб мар 20, 2004 2:39 pm

Здравейте,

Често ми се е случавало да се хваля, че покрай ролевите игри съм научил много неща и съм се запознал с много хора, но никога не съм си давал сметка КАКВО точно са за мен настолните РПГта и дали те наистина са нещо без което не мога... Ама не мога ви казвам!

И така, ето ви няколко поинта, върху които можете да се замислите. Те няма да преоткрият нови хоризонти пред представите ви, но ще ви помогнат да си отговорите на въпроса ЗАЩО-АЗ-РПГ?

1/ От къде разбрах за хобито?

2/ Кой ми показа как става номера?

3/ Коя беше първата моя игра?

4/ Коя система предпочитам?

5/ Кога играх за последен път?

6/ Колко пари съм дал досега за Ролеви игри?

7/ Как възприемат хобито ми моите родители?

8/ С кого се запознах покрай игрите?

9/ Почувства ли магията в твоите сесии?

10/ Пазите ли си зарчетата по-ревностно от компютъра?

11/ Пука ли ми дали ще има Ролеви игри в България?

12/ Защо чета това?

13/ Бих ли се отказал - сега - на момента?

14/ Колко пари за айрян съм дал на срещите в Атлантика?

15/ ... (Тук можеш да напишеш своя въпрос към останалите)

И това далеч не е всичко...

Бог да пази зара!
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
Ithilmor
Регистриран: съб авг 09, 2003 9:29 pm
Контакти:

Мнение от Ithilmor » съб мар 20, 2004 3:56 pm

1. От Rap-Tor и Rushi_killer двама мои достойни приятели... хех.
2. Същите двама господа.
3. Ендивал: Дома на хаоса
4. В момента се колебая защото познавам много малко системи, но бих гласувал за GUPRS
5. Преди около 2 месеца... чак ме е яд като се сетя кога е било
6. Хмм ако се замисля и включа в бройката и cRPG които съм играл и давал пари за тях може да се каже че има към над хилядарка... мдам.
7. Съвършено незаинтерсувани от делата ми... чак им писва да ме слушат как им се обяснявам за героите си и за това кой какво дело бил извършил :)
8. Ами засега лично с никого от вас да речем, но НС4 ще промени това коренно.
9. Почувствах не толкова магията на ума си, колкото властта над съдбата на моите и чуждите герои в сесиите, което ме кара да тръпна с удоволствие всеки път когато правя нов такъв.
10. Понеже нямам проблеми и нужда от полихедрони шестостенките са ми почти винаги в джоба :) 3d6
11. Лично на мен не ми е болка за умиране, поне докато има хора с които да играя. Но да мисля, че наистина ми пука, защото РИ ми дадоха това, което ми липсваше преди. Дадоха ми не един а много нови светове където да живея.
12. Защото съм част от вас, както и да го възприемем и ми е приятно да видя подобна тема.
13. Не защото не виждам причина... дори и да нямам системи подръка и дори и живота ми да е пренатоварен нищо няма да спре полета на фантазията ми освен смъртта на мозъка ми.
14. Никакви понеже не сме се виждали изобщо... странен въпрос :)
15. Какво стои пред вас над ролевите игри. Заради какво бихте се отказали от тях когато приятелите ви ви чакат за сесия?

Итилмор
Shatter the walls of your mind

Потребителски аватар
Praxis
Регистриран: съб мар 13, 2004 5:46 pm

Re: Давате ли си сметка...

Мнение от Praxis » съб мар 20, 2004 4:48 pm

Мммм.... казваше се Йохан и е швед. Той пръв ми разясни идеята на играта Д&Д. После беше Гешът, любим другар от училище и запалянко на времето.

Гореспоменатите и тук се намесва г-н К, тук познат като TenThingsIHate. Друг стар приятел, стар предател! ама страхотно ГМ, когото много уважавам.

Водещ беше Гешът в компанията на Тин и Онези 10 неща. Приключение по Д&Д. Е трябва да ръкопляскам за добре свършената работа. Онази пееща масичка влезе в историята.... о, да, в историята, защото написах история по приключението.

GURPs не е лоша, но аз завинаги ще остана фен на VTM.

Ами в момента играя. Предимството на IRC.

АМи... зависи. Повечето отиват за надвишен нет трафик и вафли Фокус...

Като се има предвид, че играя по 6-8 часа на ден, можеше и МНОГО по-зле да бъде, но не се хваля.

Ами... с всички вас. Да не говорим за една сюрия американци.

Аз съм вечно омагьосана...

Не. Комп. генерира чудесно зарове.

Много ми пука дали ще има в моя град бих казала.

12/ Защо чета това?
Защото всинца сме в котела на общото пристрастяване.

Може ли още един деееен?

Хммм?

15/ ... Айде разкажете за най-култовата си сесия...
More debauched than the Toreador. Crazier than Malkavians. More wicked than the Tzimisce.

Потребителски аватар
RaynerApe
Регистриран: съб дек 22, 2001 11:52 pm
Контакти:

Мнение от RaynerApe » съб мар 20, 2004 7:43 pm

Дамян, който днес ми гостува в Карлово, и който написа тази тема от личния ми компютър, докато се кефеше на саундтрака на Raiders of the Lost Ark, на няколко пъти ме помоли да си довлеча задника до тази тема, докато влакът му пътува към столицата, и напиша своите отговори, по възможно по най-необикновен и скандален (предполагам!) начин. Е, няма да е както го очаква, но все пак си довлякох задника и смятам да отговоря някак си. Тъй че:

Отговор: Интернет. Обикалянето ми из най-различни сайтове ме доведе до няколко странни такива, откъдето можеш да си изтеглиш безплатни ролеви игри. Няколко прочита на правилата, изпълнени с ужасяващо много сметки, ми докараха хронично главоболие, хубавото бе, че след третия-четвъртия прочит започнах да схващам защо е всичко това. И тогава ми присветнаха очичките!

Отговор: Никой.

Отговор: QUEST. Безплатна. Над 500 страници. Адски много сметки. Адски реализъм. Мре се на поразия! Адски много сметки! Повторете това след мен: АДСКИ. МНОГО. СМЕТКИ!!!

Отговор: Уф, а сега де. Мисля, че GURPS и Action! System. Имам и някакво уважение към D&D3.5 доколкото системата е с зверска поддръжка, платена и безплатна, човек с трите книжки въобще не се нуждае от повече... но d20 системата е прекалено униформна за да ми достави удоволствие след петдесетия трансформиран за нея сетинг. Като претоплена манджа.

Отговор: Преди... две години. Май. Не си спомням вече.

Отговор: Имам Ендивал 1 и 2, което прави 24 лева. В тази насока ще добавя, че определено Ендивал 3 няма да ми получи парите. Скоро може да се сдобия и със западни книги, но от край време това не се случва.

Отговор: Зле.

Отговор: Дамян, Владо, Бо, Акварус, Орлин Широв, Боян Спасов и сума незнайни воини из цяла България, които не пропускат да ме чатнат за щяло и нещяло! :)

Отговор: И да и не. Единственият път когато играх (и не се налагаше на водя) Дамян бе готов на всичко да защити един паяк от моя мръсен, садистичен крак. И почти успя. Магията мина някъде между лръстите на споменатия крак, обаче.

Отговор: Не, естествено!

Отговор: Преди да. Напоследък не толкова.

12/ Защо чета това?
Отговор: Защото Дамян ще мрънка, ако не го направя.

Отговор: Мне. Твърде дълго съм се занимавал, за да го зарежа завинаги.

Отговор: Какво е Атлантика?

Отговор... Въпрос, искам да кажа: Колко години нехайство, разцепление и липса на свясни теми за дискутиране му давате на Българското Ролево Общество, преди да стане просто един приятен спомен?

"И това далеч не е всичко..."

Не, това беше всичко, Яне, сега отивам да релаксирам.

Потребителски аватар
Kpucu
Котка
Регистриран: чет авг 01, 2002 12:33 am
Контакти:

Мнение от Kpucu » съб мар 20, 2004 8:59 pm

Ъх, Ян - interrogator такъв :) !

1. За Хобито(во) разбрах от един Мартин Димитров - седяхме в Макдоналд с мои съученици и той ни зариби. Но само аз се запалих истински (truly, madly, deeply!)
2. В интерес на истината - от Киди придобих идея как точно се играе.
3. По Аксиом е един горещ летен ден. Доста калпаво се получи, защото Киди не ни беше измислил приключение. Ама аз въпреки това си се запалих (truly, madly, deeply!)
4. Може би все пак д20 системите, защото са по-лесни за начинаещите и по-гъвкави за напредналите. Но имам много мили спомени от Аксиом - по нея са ми най-добрите сесии
5. Преди два месеца, може би :? Но утре ще играя
6. Ъъ - един кьорав лев?!? Но ако броим парите, които съм дала за ядене по време на сесиите може и да ги изкарам немалко. Всъщнсот нищо не съм си купувала като че ли - дори зарове нямам!
7. Майката много ми се радва, понеже смята, че имам интелигентно, макар и странно хоби. А пък брат ми гледа с лека насмешко-завист. Баба ми казва: "Епергее? Що е това, Криси?"
8. С цялата си компания в момента, с някои от най-любимите ми хора ... С огромна тълпа хора, кои след НС4 ще станат и повече. Запознах се с Ян :twisted:
9. Различно, но като цяло - да. В някои сесии съм изпитвала ужас, страх, радост и тъга. Красиво е да усещаш всичко това през очите на друг. Магията в ролевите игри е като магията в театъра - само добрата игра може да я предизвика (мисълта не е цитат, моя си е!)
10. Малко неща пазя по-ревностно от компютъра си - освен може би очите и ръцете си, защото без тях се обезмисля компютърът. Но иначе ръчно направените ми 3д6 ги пазя почти като компютъра си!
11. Е, не - гол банан! Естествено, че ми пука - много съм загрижена за съдбата на РИ в България, колкото и пресилено да звучи.
12. Може би, защото чета абсолютно всяка тема на форумите - добра причина, а!
13. Ами не знам - ще има ли облага за мен? (/me си пее: "I'm a material giirl!"). А, да ме прощавате за черния хумор - ако ей сега умра пред РС-то ще се откажа веднага, да :roll:
14. Не чак толкова много - айрян пия от един месец по активно. Виж за петифури - поне 10 лева (а всяка е по 0.15 стот.) !
15. Обичате ли приключенията?
Допълнителни отговори:
Ити - Някой, който се нуждае от мен или му трябва помощта ми. Някой, който обичам, perhaps
Праксис - Твърде дълги са, а и имам чувството, че имаше такава тема някъде.
Чапи - Отговорът на твоя въпрос зависи от това кой как вижда чашата - наполовина празна или наполовина пълна. Може да остане спомен, може да е реалност.
Вейдър - Да се вживея дотолкова в героя си, че да забравя, че играя. Абсолютната хармония с персонажа.
Дрист - Не сме!
Ян - Не знам ...
Последна промяна от Kpucu на нед мар 21, 2004 1:15 am, променено общо 1 път.
С появата на силовите групировки, Природата намери за необходимо да възстанови баланса и създаде нас - rpg обществото

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » съб мар 20, 2004 9:53 pm

Вие питате, аз отговарям.
1во - От една статия в GW
2ро - Никой, сам се научих.
3то - По първия Ендивал, с едно момиче ( братовчедка ми, която за жалост не успях да запаля)
4то - АДиД, но съм готов да играя всяка система ако ми харесват хората с които ще играя.
5то - преди около месец. Беше предвидено и днес да играя, но работата пропадна.
6то - много. Поне едно 150-200 лв
7мо - Не го възприемат.
8мо - С всички вас :), а и много други вече добри приятели.
9то - Колкото и да разочаровам хората с които играя в момента, я почувствах един единствен път, но не беше с тях.
10то. Не, те са ни общи :)
11то - Да, колкото и странно да звучи.
12то - Защото ми е интересно да участвам в ролеви дискусии.
13то - Има само един човек който може да ме накара да го направя, но той незнае че може, а и да знаеше не би го направил.
14то - Николко.
15то на Итилмор - човека от 13.
15то на Праксис - Те са множко.... Няма място, а и честно казано ме мързи в момента :)
15то на Чапи - нямам представа но се надявам да са много.
15то на Curie - Определено да.
15то на Дризт - В момента - тъгувам :(
15то на Ян. Какво винаги ви се е искало да направите в някоя сесия, но никога не сте правили?
Последна промяна от Lord Vader на нед мар 21, 2004 12:15 am, променено общо 1 път.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Drizzt Do Urden
Регистриран: пет ное 14, 2003 8:43 pm
Контакти:

Мнение от Drizzt Do Urden » съб мар 20, 2004 11:24 pm

1/ От къде разбрах за хобито? - от Хеликона:)

2/ Кой ми показа как става номера? мникой

3/ Коя беше първата моя игра? - Ендивал: Домът на Хаоса

4/ Коя система предпочитам? - мне знам

5/ Кога играх за последен път? - миналата седмица, ако въобще се брой за игра, или за седмица (не съм сигурен за часа в момента)

6/ Колко пари съм дал досега за Ролеви игри? - малко

7/ Как възприемат хобито ми моите родители? - те дори не знаят за него

8/ С кого се запознах покрай игрите? - с никой

9/ Почувства ли магията в твоите сесии? - N/A

10/ Пазите ли си зарчетата по-ревностно от компютъра? - О, глупости. Ся ако ме питаш не знам в коя стая съм... :)

11/ Пука ли ми дали ще има Ролеви игри в България? - мне

12/ Защо чета това? - пиша, не чета

13/ Бих ли се отказал - сега - на момента? - от игра за определен период от време да, но иначе не.

14/ Колко пари за айрян съм дал на срещите в Атлантика? - взеха ми ги, не съм давал, проблем, Ъ-ъ-ъ?

15/ ... (Тук можеш да напишеш своя въпрос към останалите)- Как сте?

16/ Какво стои пред вас над ролевите игри. Заради какво бихте се отказали от тях когато приятелите ви ви чакат за сесия? - затаковай приятелите, има ли готина мадама, амнезия и т'ва е :)

17/ Айде разкажете за най-култовата си сесия - когато един хамлет се сгромоляса върху мен. Кууул, брат :)

18/ Отговор... Въпрос, искам да кажа: Колко години нехайство, разцепление и липса на свясни теми за дискутиране му давате на Българското Ролево Общество, преди да стане просто един приятен спомен? - дубре го даде.

19/ Обичате ли приключенията? - ако не, нямаше да съм тук:)

20/ Какво винаги ви се е искало да направите в някоя сесия, но никога не сте правили? - Шът, дума да не стаа... ;)

Потребителски аватар
Yann Gamgee
Регистриран: ср мар 26, 2003 12:45 pm
Контакти:

Хахаха...

Мнение от Yann Gamgee » нед мар 21, 2004 12:18 am

Съвсем забравих да дам МОИТЕ отговори на въпросите:

(подред)

За първи път видях Ролева игра в един филм на Стивън Спилбърг и много се впечатлих. (Е.Т.)

Ами аз май само Водещ съм бил... ;)

В една далечна есен на 1998, когато аз и мойте приятели за пръв път играхме Д&Д в Разград.

Д&Д Форевър!

У Блу и Брес преди месец и нещо.

Ми Ендивалите броят ли се?

Странно, добре!

С Владислав Славов, Апостол, Широв, Кънев, Спасов, Димитров... и Криси

О, ДА!

Не си ги давам!

О, ДА!

12/ Защо чета това?

Вече и пиша!

О, НЕ!

О, НЕ (питай!)

15/ Какво пропуснах?

(Благодаря ти, Апостоле! Винаги ще бъдем приятели!)
Посетете и разгледайте новия и обновен сайт за Книги-Игри, при това вече с домейн ".bg"!

http://knigi-igri.bg/

Вижте и Facebook страницата ни, която носи името: "Книги-Игри.НЕТ - Приключение е да си спомниш!"

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » нед мар 21, 2004 12:38 am

1/ От къде разбрах за хобито? - ot edni seminari :)

2/ Кой ми показа как става номера? - vodeshtite na sminara ;)

3/ Коя беше първата моя игра? - Ostrovyt

4/ Коя система предпочитам? - Exalted

5/ Кога играх за последен път? - predi 1.5 gogini, inachre vodeh posledno predi mesec

6/ Колко пари съм дал досега за Ролеви игри? - 12 leva

7/ Как възприемат хобито ми моите родители? - ne gi interesuva

8/ С кого се запознах покрай игрите? - s mnogo hora

9/ Почувства ли магията в твоите сесии? - zavisi kakvo se ima predvid

10/ Пазите ли си зарчетата по-ревностно от компютъра? - ne

11/ Пука ли ми дали ще има Ролеви игри в България? - tvyrdo mi puka

12/ Защо чета това? - zashtoto nqkoi si e napravil truda da go napishe

13/ Бих ли се отказал - сега - на момента? - ne

14/ Колко пари за айрян съм дал на срещите в Атлантика? - ne piq airan v Atlantika :)

Потребителски аватар
Bezimenniq
Регистриран: пет мар 08, 2002 5:31 pm

Мнение от Bezimenniq » нед мар 21, 2004 7:53 am

1) интернет. rpg.hit.bg или нещо подобно... бе сайта на чапи и езбордовските форуми;
2) никой;
3) instant fuzion;
4) gurps;
5) няколко месеца;
6) доста (смятай два ендивала, смятай полихедрони, смятай gurps 3ed с твърди корици...);
7) покрай ушите;
8. ей тия форуми, че и хора от предни форуми, че и хора, дето ги няма по никакви форуми...;
9) случвало се е, неприлично рядко обаче;
10) ...
11) че аз като бях малък мечтаех да си отворя магазинче за ролеви книги бря... :);
12) бръм;
13) не;
14) аз ви казах бръм, вий не фащате вяра...
Jim Martin also now has the 235th largest pumpkin ever measured.

Потребителски аватар
TenThingsIHate
Регистриран: съб апр 12, 2003 9:47 pm
Контакти:

Мрън ...

Мнение от TenThingsIHate » нед мар 21, 2004 10:12 am

От един приятел - Георги - който беше играл компютърни РПГ-та преди това, и с който се хванахме да играем първия Ендивал.

Никой, тръгнах да се уча сам. В началото беше ТРУДНО. После постепенно и с времето свикнах. Сега смея да кажа вече ми идва отвътре.

Ендивал, естествено.

GURPS, GURPS, GURPS и пак GURPS

Всъщност мина ужасно много време от последната ми сесия като играч. НО с една приятелка в едно заведение към 2 часа сутринта разигравахме кратка сценка в стил а-ла-детективска история от края на 20-те. Тя - естествено - беше красивата привлекателна изкусителна жена, която иска някой да проследи съпруга й, защото, видите ли, той и изневерявал. То беше преди седмица-две. Като водещ - последно водих някъде преди 2 седмици.

*срамува се* ми аз всъщност ... сега се сетих - още дължа на Георги половината пари за Ендивал 2 :)

По-добре да не ви казвам ... наистина не искате да знаете.

С всички тук: с някой - повече, с други - по-малко.

Имало е случаи в които наистина я имаше магията. Имало е случаи и в които я нямаше. Ще ми се да вярвам, че в последно време повече пъти я има.

Зарчета? Не, мерси. Губя ги постоянно - както се пееше в една "популярна" напоследък българска песен - губя ги бавно, малко по малко.

Пфффф... да, ДА, и пак да.

12/ Защо чета това?

Защото някой го е измислил, написал, публикувал, защото имам още малко време преди да дойде ученичката за урока, и защото ми се стори забавно.

*поглежда внимателно, присвива леко очи замислено, после слага тъмните слънчеви очила* За какви точно пари си говорим?

Не знам къде е атлантика, по-точно знам, но не ми се вярва да става дума за океана. Ам ... не знаех че там се продава айрян? И, честно, кого точно го интересува това?
*подозрително* плащам си данъците, не вземам подкупи и съм декларирал всичко както си му е реда - ето, тука ми е данъчната декларация ...

15/ ... (Тук мога да напиша своя въпрос към останалите - но не искам:)

16/ Какво правите за да подобрите качеството на играта си?

(впрочем този въпрос, и по-точно неговите отговори толкова ме заинтересоваха, че май ще го пусна в отделна тема)
Yeah, with enough soap you could blow just about anything..

Потребителски аватар
Tale
Регистриран: ср май 14, 2003 10:17 pm
Контакти:

Мнение от Tale » нед мар 21, 2004 10:56 am

От Монк, ако все още някой го помни...

Петър (ака Лонгшот) ми беше първият водещ, а с Дамян първи дискутирахме на темата

Адванст Зънжънс & Драгънс

Бях си харесал една безплатна, но и забравих името. Много приатна. Иначе от известните съм твърдо
за АДнД.

Преди месец може би.

50/60 лева...

Не им пука... важното е да не се друсам по градинките.

Ми... ако имах мястото и времето да ги изброя всичи щях да го сторя. С много хора и специално с
един много прекрасен.

Не, но определено почувствах селианията.

Толкова взех да ги раздавам, че половината изчезнаха. Защо никой не ми пази зарчетата :shock:

Ъъъ... не особено. Още 1/2 години и манията ще отмине.

12/ Защо чета това?

За да уважа човека, който пуска хубави теми на форума.

Мне. Това е като да се откажа от тестикулите си.

Ми не повече от 2/3 лева.

Радвам се, че темата не се е напълнила със спам и глупости... все още.
The question is not when he gonna stop but who is gonna stop him.

Потребителски аватар
Xissren
Регистриран: пет юли 18, 2003 12:20 pm

Мнение от Xissren » нед мар 21, 2004 12:25 pm

От стар приятел, който срещам ужасно рядко.

Същия човек.

В 7-ми клас в мазето на един съученик.

Ендивал.

Вчера ако може да се нарече игра.За следващия път ще е по-добре.

24лв. без да включвам копирантето на персонажни листи.

Като страно занимание което е за предпочитане пред някакви хулигански прояви.

С доста хора не мога да ги изброя.

Не мога да кажа.Предстоят ми още сесии.

Не са мои и за това пазя гумичките.

Определено.

12/ Защо чета това?
Защото няма какво друго да правя.

Мне.
Айрян не съм пил от години.
We grew tall and proud in the shadow of the mushroom cloud.

Потребителски аватар
Daron
Регистриран: чет юли 17, 2003 12:30 pm
Контакти:

Мнение от Daron » нед мар 21, 2004 12:27 pm

От Gamers Workshop разбрах наистина какво е.
Никои.
Ендивал: DнХ
Тази на Fallout.
Сериозна игра...2 седмици май.
24 лева-за Ендивал и PHB 3.5
Кои ги пита тях.
Към 10 човека но не ми се изброява.
Да.
Не.Всяка седмица си губя д6-цата.
Да.
12/ Защо чета това?
За6тото съм фен.
Не мога.
:/
Нямам такъв.
See my body, it’s nothing to get hung about.I’m nobody except genetic runaround.Spiritual era’s gone, it ain’t comin’ back.Bad religion, a cabal, that is all that’s left.

Потребителски аватар
Diablo
Регистриран: пон фев 11, 2002 5:55 pm
Контакти:

Мнение от Diablo » нед мар 21, 2004 12:29 pm

1/ Списание 'PCMania'. когато представяха Ендивал и сайта на Чапи.
2/ Никой, то май аз и досега не знам как става.
3/ Ендивал
4/ Fuzion
5/ Ми преди има няма няколко месеца (неорганизирани сме в зарата).
6/ Два ендивала, разпечатване на Fuzion 4.4.3, разпечатване на Беснорез, разпечатване на Instant Dawn of Legend и ксерокопиране на GURPS (за което съм благодарен на кори, че ми я предостави). Сами смятайте колко пари са това, аз не мога (и не съжалявам за тези дадени пари). Забравих да спомена и два комплекта полихидрони от Бо
7/ Бих казал 'много добре'
8/ С кори, иванатора, старозагорци, форумци, каналци и народ, които не посещават нито едното нито другото. Абе много хора, все готини.
9/ Рядко, но радва
10/ Не бих казал, но ще ми е неприятно да се загубя полихидроните.
11/ Ще се радвам ако има, при това добри.
12/ Радва темата.
13/ Не.
14/ Софийските кръчми не са готини :) .

Потребителски аватар
WildHunter
Регистриран: ср фев 19, 2003 7:31 pm
Контакти:

Мнение от WildHunter » нед мар 21, 2004 1:53 pm

1/ От къде разбрах за хобито? Общо взето от Станимир. Не помня последователността на нещата, ама мога да кажа, че помощник ми бе и издаването на Здрач над Ендивал, както и небезизвестната серия на Декстър :D .

2/ Кой ми показа как става номера? Не знам дали правилно разбирам този въпрос, но доста от опита си съм го придобил от собствените си грешки, а една друга част наблюдавайки останалите, техните грешки и успехи. А съм имал честта да наблюдавам хора с големи успехи, а и също толкова големи грешки.

3/ Коя беше първата моя игра? След излизането на Ендивал, аз се похвалих в класа какво ми бе донесъл татко, изненадващо открих, че и други са се снабдили, седнахме следващия уикенд в нас и направихме първата си сесия. И веднага започнах да се уча от грешките си.

4/ Коя система предпочитам? Честно казано, обичам разнообразието, не бих се ограничил само в една система, а и системата не би ми повлияла на играта. Стига тя да е изпипана и балансирана, да дава възможности за това, което искам и всичко да си е точно обяснено, така че да не остава място за грешки. Факт е обаче, че от страшно много време съм играл само Д&Д, защото такива бяха обстоятелствата, а и защото тя е система отговаряща ма изискванията ми.

5/ Кога играх за последен път? Преди три дни.

6/ Колко пари съм дал досега за Ролеви игри? Ми към тези сметки би трябвало да влизат и пари по време на сесия за ядене и т.н., пари за зарове и разни, за книги не съм давал, имах късмета да ползвам вече закупени, ми... не безрасъдно много.

7/ Как възприемат хобито ми моите родители? Хоби като хоби, баща ми даже е фентъзи почитател.

8/ С кого се запознах покрай игрите? Хората, с които съм се запознал са ми доставили голямо удоволствие. Интелигентни и разбрани - приятели. Има някои, които не се вписват съвсем в това определение, но все повече и повече вървят натам.

9/ Почувства ли магията в твоите сесии? Естествено не във всички, но получи ли се...

10/ Пазите ли си зарчетата по-ревностно от компютъра? Едва ли. Вярно е, че и двете са ми еднакво необходими, но зарчета мога по-лесно и евтино да си намеря от компютър.

11/ Пука ли ми дали ще има Ролеви игри в България? Пука ми. Или поне така си мисля. Няма да крия, че най-важното за мен си го имам - играя редовно със сериозни играчи. Но не съм и съвсем безразличен към цялостния прогрес на Ролевите игри в България. И съм дал поне малък принос в това да запалвам нови фенове. Като цяло не бих се възприел като ролеви месия, но не и непукист.

12/ Защо чета това? За да мога да отговоря... А и някои от чуждите отговори тук ми бяха интересни.

13/ Бих ли се отказал - сега - на момента? Не.

14/ Колко пари за айрян съм дал на срещите в Атлантика? Така като ме гледате от кой град съм, ходил ли съм в Атлантика? :wink:

Дали някои от вас си пази първия изобщо герой, или първия по определена система, или подобни сантиментални вещи? Аз пазя няколко такива.
This is how iTroll

Потребителски аватар
Hacy
Регистриран: пет яну 03, 2003 10:43 pm
Контакти:

Мнение от Hacy » нед мар 21, 2004 3:58 pm

От моя добър приятел Morbeo, който ме зариби.

Ми пак той, заедно с помощта на CONAN.

Ендивал разбира се. Още тогава системата за битките ме отврати.

D&D3.5, но все още търся по-удобна. Аксиом16 е интересна, но ще почакам да излезе (ако излезе)

Преди няколко месеца... Не помня. online-играенето брои ли се?

Ми... половината пари за първия Ендивал и половината за едни полихидронни зарчета.

Харесва им, защото смятат, че така прекарвам повече време с приятели. Пък и да не говориме, че вечно все аз уреждам мястото за игране.

Всичко живо, което играе РПГ в столицата на България и посещава форумите, че и доста хора от другите градове. Те си знаят кои са.

За съжаление - не. Или поне не тази магия, за която са ми разправяли какви ли не истории.

Не. PC-то ми е доста по-важна част от живота (програмист съм все пак) и едва ли бих го пазил по-върло от зарчетата, които даже вече не знам у кой са.

Пука ми и още как! Все пак това е едно доста добро хоби.

12/ Защо чета това?
Защото в момента нямам какво друго да правя и навестявам форумите.

Да, бих се отказал. Но само ако ми предложите да работя някъде на запад в някоя достатъчно известна компания, произвеждаща игри.

Николко :lol:. Пия кола и ям сладолед.

Не мерси. Като трябва нещо да ги питам, предпочитам да е конкретно и лично.

Потребителски аватар
Аквариус
->_{_%_}["->_{_%%_}[%p]"]
Регистриран: нед дек 23, 2001 9:43 pm

Мнение от Аквариус » нед мар 21, 2004 11:59 pm

rpg.hit.bg, #workshop @ irc.headoff.com, #rpg, Chappy.

Yann, DungeonMyxa и още няколко души.

Advanced Dungeons and Dragons

Dungeons and Dragons 3.5.

Вчера.

*свива рамене*

А? :)

Много хора - не желая да изброявам, понеже бих пропуснал някого.

Да.

Не.

Естествено.

12/ Защо чета това?
...

В никакъв случай.

...без коментар.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон мар 22, 2004 10:26 am

Първо играех на компютърни игри, след това четох в интернет, после прегледах Ендивал, но не ми хареса, накрая една коледа Станимир ми разправяше как са играли ролеви игри
След като пуснах тема на форума, че съм желаещ да играя Яго и Близард ме включиха в игра, която водиха.
Този въпрос го разбирам, като коя беше първата игра, която съм водил, затова така и отговарям.
Заедно с ДийпБлу организирахме игра за група начинаещи, т.е. които имаха желание, но не бяха играли никога. Голяма грешка както се оказа по-късно, поне един трябваше да има, който да може да играе.
d20 Modern и d20 StarWars са ми любими, особено първата, лошото е че няма с кой да играя по нея.
Преди доста време, май преди нова година беше. Времето не достига през седмицата, а през уикенда така и не успявам да намеря група с която да играя.
Глупав въпрос! Да не говорим, че не мога да дам и точен отговор, купил съм си зарчета, печатал съм книги, обаче не съм счетоводител, че да дам точна сметка.
Първо нищо не знаеха, но откакто отскоро и сестра ми започна да играе, понаучиха малко. Мисля че поне майка ми го одобрява, за баща си съм сигурен, че не е обърнал внимание :)
Ами доста хора, предимно от София, но и с други.
Не, играх low magic сетинг или модерно :)
Това пък какво значи, и двете прашасват усилено, само дето компютъра ми е всеки ден пред очите и му се случва по-често да бъде забърсан, или както вчера стана - опрахосмучен!
Тук май отговорът е очевиден, щом чета тези форуми, явно ми пука за ролевите игри.
12/ Защо чета това?
Защото някой го е постнал, други са отговорили, абе форум. Трябва и някой да чете постовете, не само да пишем :)
Да, ако някой ми даде пари за да направя други неща, които бих желал да направя. Ех че съм продажен...
Точно заради цената на яйряна спрях да идвам!
Кой от вас, ще ми предложи игра в събота или неделя в София в която да се включа?

Потребителски аватар
nifredil
Регистриран: пон мар 29, 2004 12:03 am
Контакти:

Мнение от nifredil » пон мар 29, 2004 2:54 am

1. след като се върнах от три годишен престой в сф и се видях със старите си приятели. те се бяха ве4е зарибили.
2. ами те бяха доста хора. играехме днд и в на4алото аз само мятах зарове ,а алди, орин или калин смятаха:)
3. първата както казах беше днд, един куест, който продължи половин година.
4. ами днд да си кажа 4естно
5. за съжеление не беше скоро...незнам дали иам месец но горе долу толкова
6. немога да отговоря еднозна4но...колко пари съм дала за книги ли, за коли докато съм играла или???
7.майка ми... тя е доста дале4е за да изрази някакво мнение по въпроса...баща ми не е нясно с хобито:)
8.доста народ, все готини хора- и от пловдив, и от софия(срещнах се с хората сътворили ендивал). за нищо не бих заменила тези си запознанства:)
9.магията ли...ако исмаш предвид дали усетих самата игра...доста бързо ми влезе под кожата. на втората сесия ве4е мислех само за днд
10.ами откакто загубихме д4...
11.разбира се....даже много пове4е от някои други неща, които би трябвало да са ми в главата:)
12.ами за6тото си нямам друга работа:))), за6тото ми е инетресно...вле4е ме..такива работи:)
13.зависи от страшно много неща...ако се срине нета..какво мога да строя?
14.....
15.запазвам си правото за по- нататък:)
Mighty warrior for the legend ride again from the
hills for peace and love to the sea of gold my
land must be free

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » пон мар 29, 2004 7:12 pm

До колкото си спомням се запалих от Балдур'с Гейт 1 и след това някой ми каза, 4е имало нещо като компютърната игра ама... абе да.... стана ви ясно... и това май беше ХанУарлок

Тук със сигурност мога да кажа без да се колебая ДЕКСТЪР!:)

Адванст Дънджънс анд Драгонс... като в Балдър'с Гейт 1 :)

Системата за мен няма никакво зна4ение, важното е хората с които играя да са добри в това което правят:)

Преди 4ас-два :lol:

Много е трудно да се сметне... освен 4е си купих и двете 4асти на Ендивал, до сега съм разпе4атал Вси4ко нужно, за да се играе Ад&д(совен трите книги си имам и един Адвен4ър Конструкшън Гайд и няколко готови приклю4ения и... и някви други работи) и още маса книги за ДнД3 и Фужън и Бля Бля Бля! :)

Всеки път баща ми ме пита кога ще порасна и кога ще спра да си играя на игри4ки.... мдап, всъщност те са си игри4ки де :)

освен с вси4ки олигофрени от предната НС с полувин Бургас сума ти хора които в на4алото идваха само на сесиите ми, а сега са ми изклю4ително добри приятели

4увствам я всеки път, когато седна да разказвам и игра4ите ми се кефят на приклю4ението

Хах... години наред съм казвал, 4е ако къщата ни се запали аз ще се върна да си взема компа... а колкото до зар4етата, и през ум няма да ми мине за тях... евентуално може докато излизам от къщата да викна и мама и тати, но само ако кутията не гори! :)

Както казва 4апи: Преди ми пукаше, сега по-малко.

12/ Защо чета това?
Защото от няколко месеца не бях виждал интересна тема във форумите и днес видях тамън 3 и смятам да пиша и по трите! :)

Може би това е единственото нещо от което не мога да се откажа...

Дамяне, а ти какво мислиш за контрабандата на Магданоз в България?

15/Тук ще отговоря на въпроса, който зададе 4апи, защото и аз смятах да задам същият:)
Ами имам 4увството 4е колкото пове4е изпростяват форумите, толкова пове4е хора запо4ват да влизат... а какъв е извода ли... хората харесват простотията и вси4ките им други там конфликти и разцепления и т.н.!

16/ ... (Тук можеш да напишеш своя въпрос към останалите)
Моят въпрос е:
Помагат или пре4ат Ролевите игри и защо?

Потребителски аватар
Morbeo
Регистриран: съб сеп 28, 2002 1:37 am
Контакти:

Мнение от Morbeo » пон мар 29, 2004 7:33 pm

Батмян, в миг на умопомрачение, написа:1/ От къде разбрах за хобито?
12/ Защо чета това?
  1. Преди 10 години (ако не и повече) рекламираха AD&D по немските телевизии и Cartoon Network (не се шегувам)
  2. Признавам си без бой - Мухата и Ицо
  3. Ендивал, преди 2 години (в момента на писането), във Варна, със група абсолютни ламери и ентусиасти. Мина по-добре от очакването
  4. Ш'са въздържа от отговор.
  5. Около месец (Муха, шарлатанин със шарлатанин)
  6. Не ми дадоха касова бележка
  7. Майка ми много се кефи, защото е много навътре в нещата, а на баща ми му е все едно.
  8. Предимно с хора.
  9. Муха, не се възгордявай
  10. Кои зарчета и кой от компютрите?
  11. Егоистично, но - "абе за мен да има, другите да се оправят"
  12. За да може човека с пистолета (да ти, същия!) да ме остави на мира.
  13. Имам волята, нямам желанието и причина да го правя
  14. Най-много от всички
  15. Ще се спрат ли глупавите теми някога?
МИКИ МАУС НА ТРИ МОРЕТА

Потребителски аватар
5ko
Регистриран: пет яну 04, 2002 11:28 pm
Контакти:

Мнение от 5ko » вт мар 30, 2004 12:44 am

1. От къде разбрах за хобито?
От статиите в Gamer's Workshop за кРПГ-та. Става въпрос за 2000 година някъде. Непрекъснато се споменаваше, че това или онова РПГ било базирано на правилата на еди коя си ревизия на правилата на (А)Д&Д и фактът, че изобщо не разбирах за какво аджеба говори Уиспър (или Фрийман или който и да е там) ми бъркаше в здравето. Непрекъснато се чудех "Какво, по дяволите, е настолна ролева игра и защо няма почва у нас?!" и така след известно ровене из нета успях да се сдобия с правилата на АД&Д 2 и бях пленен.

2. Кой ми показа как става номера?
Първата ми игра беше точно преди да открия стария сайт на Чапи Ролплей!, така че никой не ми се показвал. Учехме се сами с братовчед ми.

3. Коя беше първата моя игра?
Като се изключат няколкото мини-приключения от Dungeons & Dragons Adventure Game (нещо като туториал за ДнД), които водих на брат ми и братовчед ми, първата ми сериозна игра беше, тази която братовчед ми Мартин беше водещ, а аз и още едно момче бяхме брутално парти от Паладин и Магьосник 8) Действието се развиваше в Endless Waste и за съжаление така и не успяхме да изиграем кой знае каква част от кампанията, защото братовчед ми замина да учи Австралия :(

4. Коя система предпочитам?
D&D 3.5, но с удоволствие бих пробвал и D20 Modern (както и всяка друга, над която авторите са се трудили достатъчно да я направят лесна и удобна като ДнД).

5. Кога играх за последен път?
Миналата седмица.

6. Колко пари съм дал досега за Ролеви игри?
Колкото за необходимите книги, за да може да се играе Ендивал (за незапознатите това прави към 20-25 оновни книги + 2-3 експанжъна на тема "100 Алтернативни системи за водене на битки в Еднивал - все някоя може и да работи")

7. Как възприемат хобито ми моите родители?
Майка ми само ме подиграва, че се срещам с (рпг)гейове :lol:

8. С кого се запознах покрай игрите?
Много хора (Аквариус, Близард, Бо, Брейв, Сайлънт, Яго са тези, с които се срещам по-често и познавам от най-дълго време)

9. Почувства ли магията в твоите сесии?
Има няколко сесии, които ще помня дълго време, защото си заслужават. Има много, които просто са ми харесали, има разбира се и някои не съвсем сполучливи.

10. Пазите ли си зарчетата по-ревностно от компютъра?
Зарчета имам достатъчно - компютри - само два, така че пазя основно тях :)

11. Пука ли ми дали ще има Ролеви игри в България?
Разбира се, това ми е едно от любимите ми хобита.

12. Защо чета това?
Знам ли :roll:

13. Бих ли се отказал - сега - на момента?
Ще се откажа, когато престане да ми носи удоволствие - за момента не съм си го и помислял.

14. Колко пари за айрян съм дал на срещите в Атлантика?
На срещи в Атлантика не съм бил, иначе айряна е много хубаво нещо, стига млякото да е повече от водата...

15. Въпрос към останалите:
Въпроси нямам, но имам отговори:
Илтимор: Заради ролевите игри съм пропуснал толкова много мачове (голям фен съм), че направо ме е срам :oops:
Чапи: За темите, които споменаваш, отдавна е доказано, че идват циклично (е, не всеки месец, а на 3-4), така че не трябва да те притесняват.
Кюри: Надявам се, че става дума за приключниеята извън ролевите игри - определено ги обичам!
Морбео: Замисли се, ако спрат глупавите теми, половината хора няма да има къде да си кажат мнението :)
Изображение

Потребителски аватар
Nirangor
Регистриран: нед дек 23, 2001 11:53 am
Контакти:

Мнение от Nirangor » ср мар 31, 2004 10:52 pm

От Интернет, в частност от Чапи.

Никой, още не съм открил как става и дали изобщо става. Виждал съм как играят някои, участвал съм в ограничен брой сесии, но все не съм виждал нещата така, както според мен трябва да са. Най-вече, защото съм виждал главно бозаво ДнД, а това за мен не е истинска ролева игра.

Първата ми сесия, на която видях как се играе (и на която играх) - това беше на ситемата Пазителите, играх я във Варна, а водещ беше самият й създател. 2001 година ако не се лужа беше това.

Fuzion, Wildblades и други подобни малки системки, които просто вкарват играта в посока, а не в ресли, ограничавайки я.

Преди година?

Ендивал 1 и 2. Четири коплекта полихедрони, 2 от от които продадох. Някой да изчисли ако иска.

Не знам. Може би им е безразлично вече.

Много хора от този форум и канала, няма да споменавам имена. Който се познава лично с мен, значи с него съм се запознал.

Зависи какво се има предвид под "магията". Може би донякъде съм я усетил, да.

Не.

Преди около 1-2 години - да. Сега ми е в една или друга степен безразлично, защото първоначалната идея и атмосфера, която цареще преди около 2-3 години, умря. С тях - и моят ентусиазъм.

12/ Защо чета това?
Ей така. Интересно ми стана. И то за пръв път от около 6-7 месеца на този форум някоя тема да ми привлече вниманито така, че да я зачета (без да я прочитам цялата).

Отказвал съм се за дълги периоди. Ако трябва да се откажа завинаги - не бих. Защото като идея ролевите игри представят много интересни възможности за развитие и създаване.

Чувал съм, че това е някакво заведение, където се събират някои. Не го знам дори къде се намира.

Народе????
Къде си вярна, ти, любов народна?
"Die Mathematik ist ein Spielzeug, welches die Natur uns zuwarf, um uns in diesem Jammertal zu trösten und zu unterhalten."
Jean Baptiste le Rond d'Alembert (1717-1783)

Потребителски аватар
blue
Регистриран: пон юли 15, 2002 4:47 pm
Контакти:

Мнение от blue » ср мар 31, 2004 10:59 pm

От... брееех, казва ли ти някой, смееш ли да питаш. Преди мнооооого години имаше някакво сериалче, след него Е.Т., после интернет, форуми ала-бала. Водния и т.н.

Амчи пак той - водния, след темата на xs и deep се обади - дотогава мълчеше (засрами се бе!).

Моя игра.... хмм.. със Сайлант (някой помни ли го тоз човек - я го докарайте тук да го видим :)) водихме заедно. За съжаление пропадна.

DnD3 (3.5 евентуално) и SW D20.

Преди две седмици.

Незнам... зарчета... разпечатано Пхб ... май толкоз.

А де, майка ми не го разбира добре, не е сигурно, баща ми... смята, че явно имам повече време за губене от нужното. И двамата нямат против самото хоби като такова.

Ами... всички вас. Дълго е да ви изброявам, ма вий си знайте кои сте :).

В моите? Тези дето аз водих? Хмм... да, един път. (Ако говорим за по принцип... не много - не играя много магически персонажи... А ако говорим за усещането - не достатъчно често :( )

Не, щерката дори вече е потурчила две-три. Само да смее да потурчи харда например! :)))

Амии... да, дотолкова доколкото ме касае лично. Инак нямаше да си правя труда.

12/ Защо чета това?
Ами не е ли ясно бре - Ян ме прати :).

Аааа... не, не си падам по критичните линии от типа от тук нататък. Не обичам да съм натикан в ъгъла. Бих спрял за... неопределен период от време :).

Май не съм дал. Бил съм един или два пъти и не съм пил ... айрян, май кола само.

Как според вас човек може да се уреди да играе по Аксиом? А не ви ли се струва, че липсва организация някаква? :)

Lestor
Регистриран: чет юли 10, 2003 5:40 pm

Мнение от Lestor » пет апр 02, 2004 2:15 pm

1. От една (явно прослувута) серия на Декстър. След това по - големия ми брат ми разясни горе - долу какво всъщност съм видял, помогна ми да направя една мини системка и ... се започна. Но истинския смисъл на РПГ-тата ми разкри Ендивал.

2. Брат ми, серията на Декстър и Ендивал.

3. Ми с двама приятели пред блока, със системата измислена от мен и брат ми. По интересното от нея беше, че единият от яд счупи зарчето, с което играхме.

4. Все още не съм я открил, но нищо чудно - познавам само Ендивал и ДнД 3,5.

5. Сигурно станаха 2 - 3 седмици.

6. О, не пределно много - около 30 лева. Е, ако броим НС3 стават бая повече.

7. (меко казано) не са очаровани.

8. С доста хора, както в габрово, така и извън него.

9. Много рядко, но ми се струва, че да. Особено първите няколко дни, когато играехме за пръв път Енди2.

10. До този момент съм загубил поне 3 дузини, така че сами си правете изводите.

11. И още как. Но не ми е много ясно какво може да направи обикновения ролеви играч.

12. Защото ме кефи да спомням старите времена( и да си мисля за предстоящите :twisted: )

13. Само през трупа ми.

14. Абе в Атлантика не съм бил, ама по на6ти заведения не са малко.

За ловеца на дивото - пазя огромна торба с множество стари герои, карти и прикл/чения.
Относно Десетомразеца - станах много по стриктен към играчите и по - този начин отсях сериозните( защото останалите ги изкл/чих)
Какво би застанало между мен и сесия - въздесъщото родителско тяло!
Относно въпроса на котето - ( става въпрос за реалността,нали???) - да, но само ако са с премерен риск!

Потребителски аватар
Bilbo
Регистриран: чет яну 03, 2002 7:08 am

Мнение от Bilbo » съб апр 03, 2004 9:05 am

1. Dexter's Lab :)

2. Ендивал 1.

3. Първата ми игра на Ендивал ... хехе.

4. Fallout S.P.E.C.I.A.L. d20 също не е лоша :D

5. Преди две седмици

6. Към 100 лева :)

7. Не са ми го забранили, но не се кeфиха особено като дадох 68 лева за DM's guide 8)

8. *патетично* С магичния свят на книгите-игри...опа, тук се олях :lol:

9. Ахъ.

10. They are both my preciousses...

11. Да.

12. За постове :) Не, шегувам се, чета щото е интересно.

13. От кое?

14. 0лв.

15. Who's your daddy :lol:

There goes the siren that warns of the air raid
Then comes the sound of the guns sending flak
Out for the scramble we've got to get airborne
Got to get up for the coming attack.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » нед апр 04, 2004 7:03 pm

1.Един MUD по света на Толкин.После за РИ ме нави Хелиос(от форума)
2.Ми аз не смятам ,че още съм го увладял ,пък в групата никой не си е показал до сега пълния потенциал.
3.Една игра по Ендивал 1 ,която ме отказа за около половин година.Тогава излезе Ендивал 2 и се зарибих.
4.Ами аз съм играл малко ,но много искам да играя ГУРПС.Иначе харесвам безкласови безнивейни без да съм играл такава :lol:
5.Ми май са към 2 седмици вече.Мале как минава веремето.Иначе всяка събота.
6.Поне 50-60лв.
7.Ами стига да не чета правила/мисля куестове ,докато имам някакви яки контролни нямат нищо против.
8.Доста от РИ феновете в Пловдив.Особено Дарон и Ксисрен.
9.В няколко от тях.Но лошото е ,че отдавна не е ставало.
10.Нямам нито зарчета ,нито компютър.
11.Ми да пука ми.
12.Де да знам.Чета го ,за да разбера малко за другите играчи от форума.
13.Страшното е ,че -да ,бих се отказал за някаква сериозна приничина.Най-малкото ,докато не намерим добър водещ ,на който му се води ,няма да играя.
14.0,00лв.
15.Случвало ли ви се е да имате поредица от много скучни сесии и какво правите ,за да премине?

Потребителски аватар
Elminster
Регистриран: чет юли 10, 2003 11:40 am

Пак съм Тук

Мнение от Elminster » ср юли 14, 2004 2:42 pm

Да давам си сметка че хората (онези жалки момченца дет се мислят за по умни) си мислят че съм луд за да играя Ролеви Игри.И мозе и да са прави:

1/ Преди много години гледах Извънземното на Спилбърг и там в едната сцена децата играеха D&D.Но иначе като цяло от Дамян.

2/ Сам си го показах, Водещ съм все пак.

3/ Уф беше много отдавна и вече даже не помня.Но помня че бях преработил "Огнена Постиня" на Любомир Николов за Настолна Ролева Игра (Още си я пазя).

4/ AD&D и D&D 3.5.

5/ Скоро (кога вече не помня).

6/ Сложен въпрос (доста).

7/ Е вече съм на години на които те много много не питат.

8/ С мноооооооооооого хора.

9/ Ако се разбира под това "моята магия", да доста се чувстава.

10/ Двете са на равни начела.

11/ Пука ми дали ще има Ролеви игри в България - да но и все пак ако са на ниво - в противен случай не

12/ А защо не?

13/ Какво се питаше в този въпрос - а ей сега ва опеках с "огнена топка" заради този въпрос :).

14/ Не мога да кажа - не съм ходил.

15/ Къде е границата между реалното и нереалното? (или май пак съм пил нещо силно)?
Lord of Abhadon

"Remember, remember, the Fifth of November, the Gunpowder Treason and Plot. I know of no reason why the Gunpowder Treason should ever be forgot..."

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » ср юли 14, 2004 3:24 pm

PC ролеви игри, после Workshop-a, онази прастара страничка на Чапи - Roleplay!, интернет и прочие

Бах, не помня! Първоначално никой не показа как става номера. После, след като научих за този форум, Водолея ми води.

Advanced Dungeons and Dragons.

Dungeons and Dragons 3.5 и изобщо d20 системи и сетинги - Star Wars, Modern.

Понеделник този месец. Май 12 се водеше.

Бал ли съм го. Гръмнах 200 лева за да си поръчам 5 книги от амазона. Колко още ще хвърля на вятъра незнам. Добре че има в изобилие :D

При условие, че играя и водя в свободното си време и не ми пречи нямат нищо против, въпреки че не знаят какво е това :D . Дават пари там и казват "Щом имаш време да губиш, прави каквото знаеш".

Много хора. Няма да изброявам, че ще се пропусне някой. Предимно хора от София.

Да, на моменти.

Не.

Незнам. Може би.

12/ Защо чета това?
Щото нямам друга работа.

Може би ако стане така че няма нито един свестен човек с който да играя.

Ходил съм 1 път, пил съм 1 бира, обслужването беше гадно и безмалко да ми падне клон от дървото в бирата. Ян знае най-добре. ДиипБлу също.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”