Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

SSD vs HDD – Мнения

Форум, предназначен за всякакви свързани и несвързани с ролевите игри теми - можете да обсъждате всичко в рамките на правилата на форума.
mitko7
Регистриран: пет яну 08, 2016 5:50 pm

SSD vs HDD – Мнения

Мнение от mitko7 » пет яну 08, 2016 5:54 pm

Здравейте.

Вижда се за какво става дума. Някой има ли впечатления от този тип диск - SSD за компютър или лаптоп ?
Ползвал ли го е, ползва ли го, какво мисли, заслужаваше ли си? Налага ми се смяна на диск и се замислям за един такъв.
Четох тук, там, даже попаднах на тази информация - SSD vs HDD - в един сайт, но скоростите които достига,
ми се виждат прекалено високи. Та това питам - някой друг да изкаже мнение?

Аз единственият проблем които виждам, е цената. За тези пари, ще си купиш няколко терабайта, но пък скоростта ??

mitko7
Регистриран: пет яну 08, 2016 5:50 pm

Re: SSD vs HDD – Мнения

Мнение от mitko7 » пет яну 15, 2016 1:54 pm

Никой ?

Потребителски аватар
Absent
Регистриран: чет мар 06, 2008 8:59 pm
Контакти:

Мнение от Absent » нед яну 17, 2016 9:35 am

Здрасти,

Аз съм със Solid state drive на лаптопа. Мога да споделя чисто лаически, че виждам доста голяма разлика по отношение на бързината, с която работи операционната система и някои програми и приложения, които са инсталирани на диска заедно с нея. (Зарежда до пълна функционалност на операционната система за макс 7 секунди). Чувал съм хора да споделят негативи, относно издържливостта на SSD-тата, спрямо тази на HDD , но относно това все още нямам наблюдения ...и дано си остане така.
Мен ако питаш изборът между двете се опира чисто до функционалността, която ти е необходима. При мен понякога е доста полезно да направя справка, дори с минута по-бързо от необходимото.
Лошото е, че SSD при лаптоп се инсталира на мястото на CD-то ти, а колкото и да са отживелица, понякога се налага да ги използваш и импровизациите в тази връзка често са доста досадни.

Аз използвам SSD на ADATA, ако това ще ти помогне в избора. Беше единственото, за което чух само позитиви в съотношението цена - качество.
Обичам лепило .

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед яну 17, 2016 11:06 am

Много полезен отговор.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
DpakoH
Регистриран: вт сеп 08, 2009 5:34 pm

Мнение от DpakoH » чет яну 21, 2016 6:32 pm

mitko7 написа:Здравейте.

Вижда се за какво става дума. Някой има ли впечатления от този тип диск - SSD за компютър или лаптоп ?
Ползвал ли го е, ползва ли го, какво мисли, заслужаваше ли си? Налага ми се смяна на диск и се замислям за един такъв.
Четох тук, там, даже попаднах на тази информация - SSD vs HDD - в един сайт, но скоростите които достига,
ми се виждат прекалено високи. Та това питам - някой друг да изкаже мнение?

Аз единственият проблем които виждам, е цената. За тези пари, ще си купиш няколко терабайта, но пък скоростта ??
Зависи за какво ще го ползваш компютъра и дали се нервиш на бавно зареждане на програми. Лично мое мнение е, че човек мине ли да към SSD за ОС, не се връща назад :) А и откакто интернетът е лесно достъпен, се чудя с какво толкова може да напълниш "няколко терабайта" :?:

И една малка уловка, 128GB SSD стига само за операционна с-ма (предполагам windows) и за N на брой програми. В един момент може и те да се окажат недостатъчни, тъй като windows-а си записва на харда всякакви ъпдейти и ако ги изтриеш има вероятност да не можеш да ъпдейтваш както самия windows, така и инстралираните програми(говоря от собствен опит). За филми и игри и дума не може да става, за това трябва отделен отделен хард, който вече може да е HDD.

За мен оптималната конфигурация цена-качество би била :
256GB SSD
1TB+ HHD

Марка за SSD не мога да препоръчам, в момента съм с някакъв SAMSUNG и съм доволен. Преди време бях с някакъв друг хард (забравих марката), който се съсипа, но се оказа, че е дефектен още от фабриката, а и за щастие моделът вече не се произвежда.

Потребителски аватар
simona99
Регистриран: нед авг 16, 2015 6:36 pm

Мнение от simona99 » вт май 01, 2018 1:46 pm

Лаптопът ми правеше страшни проблеми, супер много забиваше до един ден, в който тотално нищо не можеше да се прави. Накрая си взех едно SSD и сега е доста добре.

Отговори

Върни се в “Общи Приказки”