Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[4E форумна игра] Бойните ровове на Карнат на нов глас

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Re: [4E форумна игра] Бойните ровове на Карнат на нов глас

Мнение от ChoChan » съб сеп 05, 2009 5:04 pm

Ай, правете си героите по-живичко, истории, описание, общи истории, айде де :Р

*whip*whip*

p.s
трябва ни емотиконка, която whip-ва :Р
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » съб сеп 05, 2009 5:14 pm

моя е готов - на компа на миро е. Само той трябва да ми помогне да избера екипировката ;)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » съб сеп 05, 2009 5:54 pm

Моя се казва Ерик (не и благодарение на вашата помощ :P ) и историята му е проста и кратка. Е, ако Чо се съгласи да съм лейтенант на Мороните (придаден по-късно, след като генерали разбрали, че вместо просто да ги пускат срещу всеки противник с надеждата противника да победи, може и да има полза от отряда, ако малко се понасочат от някой, който няма да се впусне с рогата напред всеки път).

Иначе специално показвам какво купихме за героя на Хам :D :
The ultimate magic item for making friends
Cask of Liquid Gold
This cask contains a never-ending supply of dwarven ale.
Level: 3
Price: 680 gp
Wondrous Item
Property: At the start of each day, the cask fills to its full volume with dwarven ale. Any ale taken from the cask evaporates if it has not been consumed when the cask refills.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб сеп 05, 2009 6:03 pm

Мороните си имат само 1 сержант, енд датс МИ! :Р

Щом не искаш да си капитана от историята ми, трябва да измислим някакъв друг начин на събиране :Р

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » съб сеп 05, 2009 6:09 pm

И един лейтенант, който разбира, че изобщо не е водача на отряда и е най-добре да не се бърка на сержанта. ;) Но от време на време дава по някое предложение, а пък сержанта разбира, че общо взето е добре да се следват предложенията на лейтенанта. И че при официални събития официално ще трябва да се прави на подчинена на лейтенанта. А пък лейтенанта знае, че трябва да прави абсолютно всичко по силите си официалните събития да са изключително редки и изключително кратки. :)
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » съб сеп 05, 2009 6:12 pm

Измисли си твой готин отряд на Идиоти, като искаш :Р Тези неслучайно се казват Мороните. Те не ходят на официални събития, и по история отрядът им е оставен на самотек, защото тях единствено ги интересува да газят по бойното поле. :)

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб сеп 05, 2009 8:32 pm

lowstef написа:Ависе, ако кръвта ви е под 60 (с Кон 10 трябва да имате 57 кръв, ама някои соркове дигат Кон) и АЦ е под 21-22 (аз и Чо сме на 24-25, Варварина е на 22, но пък има 76 кръв) и особено ако някой от другите ви дефенси е под 20 (Чо има две осемнайски, но пък нейната кръв е 77), значи сте меки. Относително де. Не знам Анжето как ще е, но някакси не успявам да се притесня.
Аз имам 25-29 АС, 17 Fort, 22-24 Ref и 20 Will в комплект със сравнително нисък живот. Мога да помагам с дефендването доколкото ще хвърля една марка на някого и ще го оставя да си прави каквото иска, но предна линия не мога да държа по разнообразни причини.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Menelvagor
Регистриран: ср дек 11, 2002 8:40 am
Контакти:

Мнение от Menelvagor » съб сеп 05, 2009 8:35 pm

Два въпроса за предметите:
1. Проблем ли ще е за войните ако съм със Survivor’s Armor - т.е някой да отнася веднъж вместо мен в битка
2. Gloves of Eldritch Admixture lvl8 (AdVa)действат ли, когато използвам burst или blast магии или да си търся друг предмет(знам че са за warlock, но съм взел мултиклас фийта) - според моето разбиране на текста да, но какво е вашето мнение?
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » съб сеп 05, 2009 10:40 pm

Анже, варварина марква по два пъти на битка (и може да държи фронта), имаме си и файтър, аз също ще стоя отпред (макар че изоставам по кръв от тухличките), така че нямаш проблем. Със сорсърската артилерия отзад и с двамата диваци с грамадните мечове отпред, нищо няма да издържи твърде дълго, че да трябва дълго да държим фронтова линия. Или поне така се надявам :D .

Менел, не виждам проблем с ръкавиците. В правилата за мултиклас изрично пише, че щом си взел фийта, се счита че си уорлок за всякакви цели свързани с изисквания за фийтове, парагонски пътеки и какво ли още не. Включително ръкавички. Така че, не би трябвало да имаш проблем. Ма все пак и Миро да каже, де. Иначе за бронята... думата е на Чо и Хам, но аз поне не виждам проблем. Даже и аз бих поел един удар според ситуацията (ако те са набити, а аз съм жив, примерно).

Системата на Хам ще му я попълня в поста утре. Както и моята история, която няма нищо общо с Мороните. :P

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » съб сеп 05, 2009 11:20 pm

*ме се чеши по главата, чеши... и се чуди, кво стана с тъй готината идея на Стан за история...

За бронята - аз нямам възражения.

Тъй като ще съм сайд-кик, ще видя историята на Стефан и като я видя, ще си избера, кака ще съм се пръкнал сред вас. Няма да е огромна и интересна история, като вашите, но...
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » нед сеп 06, 2009 1:42 am

Menelvagor написа:2. Gloves of Eldritch Admixture lvl8 (AdVa)действат ли, когато използвам burst или blast магии или да си търся друг предмет(знам че са за warlock, но съм взел мултиклас фийта) - според моето разбиране на текста да, но какво е вашето мнение?
Ще можеш да ги носиш без проблем. По въпроса за бонус щетите от помпене с чарджовете при AoE заклинания - ако няма някакъв FAQ/Errata по въпроса, ще приемем, че бонус демичът важи само за една от мишението в АоЕ-то (подобно на Warlock's Curse-а, който при АоЕ се аплайва само на една мишена, а ръкавиците са за Уорлок все пак).
hameleona написа:*ме се чеши по главата, чеши... и се чуди, кво стана с тъй готината идея на Стан за история...
Е виж историята на героинята на Чочи де, тя е почти същото като това, което съм предложил, само дето не ви споменава изрично (но това може да се поправи, предполагам). Чефито ще се съгласи да е лекият капитан от историята, на който Моро се кефи, а ти ще си сайдкика й и най-верния й Морон. Всеки от вас двамата може да си напише кратка история, подобна на неподчинението на Моро от историята й, включваща останалите двама, но акцентираща върху който там е главния герой и готово.

Имам 15 лични съобщения от Менел и Амби, отивам да ги видя и може да поствам още отговори тук (ако има въпроси).
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед сеп 06, 2009 1:50 am

На едното ЛС на Менел отговорих, обаче другото ме остави в шок - предложил е дълга история, свързана с Мороните (абе що "Морони", а не "Идиоти", хич не харесвам такива измислени чуждици, ще си им викам Идиотите). Нямам време сега да я чета цялата, но доколкото сканирах набързо разказва как го назначават при Идиотите, как се среща с Кормак/Ерик/Чефо и Моро, как рутят пички там и т.н. Всичко това е прекрасно, но какво стана с идеята двата сорсъръра да са от Шарн и да са гаджета, питам? Ако Менел се включи към Идиотите, връзката с героя на Авис става много мъглява и ако имате няква добра идея как четиримата Идиоти може да са срещнали Пьетер и Ангера - добре, ама иначе предпочитам Идиотите да са си трима воини, а пък маговете да са си трима магове.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Мнение от hameleona » нед сеп 06, 2009 2:11 am

В краен случай може да съм пък сайд-кик на Авис :D

Ако по някакъв начин мога да помогна за общата история - нека да е.

ПП: Сега ми хрумна, че може да съм бил в Мороните, после да съм си тръгнал с Ависовия герой и сега ще съм свързващото звено. Не ще се вързва много с идеята на сайд-кика, ама може и така да стане. Ще се старая да го разиграя. :)
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » нед сеп 06, 2009 4:37 am

Абе като цяло Ависовият герой не е много изявен водач, но в крайна сметка ако нещата много се оплетът може да се уреди компромисен вариант - не сме вековни приятели и не се познаваме от векове, но веднъж или дваж се е случило да бъдем на едно и също място по едно и също време и да сме забъркани в една и съща каша, от която едва успяваме да си измъкнем задниците благодарение на ОБЩИте усилия. След това пътищата ни са се разделили. И ето след години две-три групи от тогавашните оцелели случайно се срещат на турнира, където са се насочили с надежда да се присламчат към някой от отборите ... Срещат, се много си се радват един на друг, припомнят си старите перепетии и изведнъж осъзнават че всъщност не им трябва да се присламчват, защото заедно могат да си направят свой отбор.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед сеп 06, 2009 8:42 am

Каквой туй писане посред нощите :Р

На анжето поста ме плаши за какъв точно герой става въпрос :Р Но като цяло според мен няма нужда да марква, има три тежкотоварни говеда да отнасят боя. Още ли е визард твоя герой? Объркана съм.

Менелвагор, никакъв проблем с бронята от мое име, I've taken hits in the face before :P

Хами, ако иска може да е от Мороните без проблем и ще е верния сайдкик на Моро, но не е задължително да е сайдкик де. Никой не задължавам да се приравнява към моята история, просто когато я разправях на Миро и двамата говорихме ставаше за обединяване на отбора и предложихме опции как да са се включили останалите. Ако Чефито не иска да е капитана/старши-лейтенанта, който спечели битката - няма проблеми. Не се противя да е лейтенант на Мороните просто от инат, просто историята си е такава и не желая да я променям толкова коренно. Мороните са си група откачени нахапаняци, които живеят за да се бият, защото са най-добри именно в това. След разпускането на отряда има предостатъчно други опции за събиране. Освен това в Мороните няма кастъри :Р

Дайте я тази история на Менелвагор да я видим де :Р Миро иначе, първо измислих името на файтърката ми, после да има отряд и one thing led to another. :Р

Това, което аз си мислех като идея беше, за хами и чефи - ясно вече. Останах си с впечатлението, че на Менелвагор и Авис героите са заедно и след всяка каша, която Авис забърка, Менел го нарежда. И след войната, когато вече Моро, Ерик и Томи-Гън са заедно са били наети да ескортират двамата сорсъри от богатата влиятелна последна забежка на Ависовия герой, за да не ги убие мъжът й. Докато ги ескортираме, ест мъжът е пратил over 9000 наемници да го убият, имало е доста бой и се е провел следния разговор:

-Мороните: Това често ли ти се случва
-Авис: Постоянно
-Мороните: AWESOME, LETS GET MARRIED

Но това например може да се отнася само за Авис, нямам идея какъв е героят на Менелвагор, но друга опция за него напр. е да се познаваме още от войната, ако е някакъв милитаристично настроен сорсърър, да сме участвали в общи битки или нещо такова.

За на анжето, героя от историята, която е пуснал, ми хрумна само очевидното, Мороните са ходили там да избиват демони и да гледат какво е станало, след като е гръмнал Сайър в покрайнините и са видяли еладрина, който го гони цял Морнландс и са му помогнали примерно. Деа знам.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед сеп 06, 2009 10:37 am

Митрандейн е wizard|swordmage, така че има encounter версия на swormage-ския aegis of assault и sword of sigils - като еncounter power, който маркира за рунд. Обаче повечето му магии са wizard-ски и предизвикват AoO.
Тоест ще маркирам някой останал немаркиран, но няма да стоя да ме пребива, а ще се вра из маркираните от останалите и като тоя който съм маркирал пребие някоя балерина - аз на свой ред ще пребия него с aegis of assault immediate reaction пребиването. Нещо много сложно го описах, но това е идеята.

Sword of Sigils - Arcane Power.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед сеп 06, 2009 11:20 am

Ако Авис не държи героят му да е от Моргрейв в Шарн, а може да е от Дванадесетте в Карнат (също много известна и голяма магическа академия), откъдето Менел иска да е героят му, тогава пак може те двамата да са били нещо като идиотите на Дванадесетте и след Х на брой изцепки на иначе талантливите магьосници да са решили да им натрият носа като ги пратят на война малко, белким им дойде акъла в главата и се кротнат, та да завършат най-после, и то на война не при кого да е, ами в ротата на капитан Ерик и по-спецЯлно в отделението на сержант Моро, която ще сдъвчи сорсърските им задници на закуска и ще ги изсере на вечеря. По време на basic training-а може да се е получило нещо като гореописаното - някой е дошъл да се закача с двата магьосника, те са се спогледали, усмихнали са се на наивитета му и са приложили план алфа за тактическо поразяване на стратегически цели, а именно изравнили са два декара площ, след което Моро е решила, че са идеалните й нови попълнения.

Това е само идея, разбира се :) Не държа да е точно същото, но не съм съгласен на "срещали сме се 2-3 пъти и после сме се разделяли" - видяхме докъде доведе това в миналата игра.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » нед сеп 06, 2009 11:38 am

оснавната идея в героя на Авис е Шарн и неговият стил на живот , а не Моргрейв. Карнат , поне по мое впечатление не предразполага към разгулен , жизнерадостен и хаотичен начин на живот.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед сеп 06, 2009 12:02 pm

Ами, навсякъде благородниците и богатите разгулстват и хаотичстват, ако искат. В Карнат даже е по-забавно, защото има по-големи наказания, ако те хванат, съответно рискът е по-голям и е много по-интересно да предизвикваш вечерния час и други такива правила, сложени за спокойствието на лесър лайф формите :) За справка - Аруна беше от Карнат, а никой не може да я обвини, че не е разгулствала на куулдаун.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » нед сеп 06, 2009 1:34 pm

Само че в Карнат е на принципа - гуляй докато не те хванат, в Шарн - ами ние тука ще си позагтворим леко очичките щото нямаме силна централна власт ....

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » нед сеп 06, 2009 1:38 pm

Качил съм системната част на Хамелеоновия герой в поста му. Моя герой пък явно ще прилича на Боромир. И все пак ще има връзка с Мороните, без да им се вре в краката. Надявам се, че Чо най-сетне няма да има нищо против :P

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед сеп 06, 2009 1:49 pm

Извинявам се, че искам да съм звездата в личната история на героя ми :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » нед сеп 06, 2009 3:12 pm

Натюрлих, фройлайн. :wink:

Оффф, писането върви бавно, особено кът сцената, но вече съм готов и сядам да я довършвам. С две думи - временно съм бил разжалван до ефрейтор и съм прослужил малко в Мороните за наказание (все пак измислих нещо общо), после са ме върнали на офицерска длъжност, но съм отказал да поема взвода, вместо това "случайно" започвам да получавам назначения почти винаги там, където са изпратени и Идиотите. При това успявам честичко да изказвам добри идеи, те се научават, че е добре Ерик да е наблизо, аз се научавам, че са готини, а сержант Гейн продължава да кърти мивки и да блести.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед сеп 06, 2009 3:21 pm

Хахахахах за наказание при Мороните. Добро :Р

Заключена

Върни се в “Метафорум”