Q&A

Adventures in the Ninth World.
FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Q&A

Мнение от FireDeath » ср юни 17, 2015 4:17 pm

1. "Какво можеш да ми кажеш за изчезналия Въздушен кораб на Бродниците на Обрата?"
2. Как са вашите герои свързани с това (защото той спомена нещо все едно са)
3. Към какво трябва да ни (ръкомахане, което описва нея и другите без Туист като част от една група) водя?
4. Има ли начин да комбинираме търсенето на кораба с разходката до северния град, където Триф ще стане меджик-мен.
5. Каква е бялата кула
6. Как можем да се върнем в това място, когато веднъж го напуснем
7. Може ли да използваме порталите преди да имаме меджик-мен

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Re: Q&A

Мнение от Tinuviel » чет юни 18, 2015 10:24 am

Въпроси 1 и 3 са към Туист, а за останалите се надявам другите в групата да помогнат.
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пон юни 22, 2015 11:38 am

Повечето няма да са много in-character щото хем ме мързи, хем не съм 100% сигурен какво питаш.
Херния написа:2. Как са вашите герои свързани с това (защото той спомена нещо все едно са)?
Ако това е твоята мисия, не знаем дали сме свързани. Дори не знаем каква е мисията ти, защото не сме чували за никакви Бродници на Обрата.
Херния написа:4. Има ли начин да комбинираме търсенето на кораба с разходката до северния град, където Триф ще стане меджик-мен.
Не знаем нищо за този кораб и не знаем къде да го търсим.
Херния написа:5. Каква е бялата кула?
Подозирам това е кулата на върха на Портата. Не знаем какво има там, но е по-навътре в имението. Ние досега сме разчистили само първите два портала в тронната зала. Отвъд това има много повече портали и след това неизствено но голямо имение.
Херния написа:6. Как можем да се върнем в това място, когато веднъж го напуснем?
Явно Туист сам ще ни дръпне като ни "изтече времето", което се изглежда се базира на субективно прекарано време в Портата. Можем да напуснем и се върнем по обикновен път през едни планини в западна Керча, но това би било доста по-бавно. Също така евентуално може да ползваме портали по света, за да се върнем, но не сме тествали този подход досега.
Херния написа:7. Може ли да използваме порталите преди да имаме меджик-мен?
Да, вече използвахме порталите, за да напуснем веднъж. Можем да ти покажем как се прави, ама ни е много неясно как точно трябва да се ползват. Последния път минахме през портал и се оказахме на стотици километри за броени минути... само че някак си загубихме шест месеца и не знаем къде и защо.

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » пон юни 22, 2015 11:59 am

Ами въпрос 2 беше по-скоро понеже Туист реагира така сякаш вие имате пръст в ситуацията, явно че е кукичка за в бъдеще може би.

Относно това, което Херя ще сподели за мисията си (сега след като я е казала на Туист във ваше присъствие за нея няма да я крие) е, че един от въздушните кораби на Бродниците на Обрата е изчезнал и Херя е изпратена да го намери. Тя пътуваше към форт Мерут, защото това е била първоначалната цел на кораба и щеше да се опита да разбере какво се е случило - дали въобще е пристигнал или е изчезнал на път към форта. Херя не знае откъде е пътувал кораба за да отива към форт Мерут, т.е. не би могла да предположи приблизителен маршрут.

Бродниците на Обрата са висш орден на Картул и Хардун, които (до колкото Херя знае от това, което се разказва за тях) не са просто войници, както повечето в Армията на боговете (Картул и Хардун), ами са свързани с боговете на по-високо ниво (като свещеници или нещо друго, това са предположения) и въпросните въздушни кораби, които те управляват се смятат като невероятни оръжия, способни да обърнат изхода на битка/война дори. Този, пътуващ към форт Мерут се е очаквало да отива за да вдигне 6-месечната обсада, под която е форта от Ционските войски(?). Доколкото знае Херя, има три такива кораба и в момента единия от тях е изчезнал.
Illegitimi non carborundum

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » пон юни 22, 2015 5:49 pm

Херя написа:"Какво можеш да ми кажеш за изчезналия Въздушен кораб на Бродниците на Обрата?"
Туист:
А кой кораб всъщност е изчезнал? - делово започва Туист. След като отговор не последва в следващите няколко секунди, очите му се свиват с раздразнение
Абе ти нищо не знаеш бе, момиче, какво искаш да ти кажа тогава! Мене ако питате, всичките сте за клоаката на Лудия, ей! Вие, ония две малоумни канари, на които се кланяш, оная осмокрака гадина, двамата и братя, всичките бих ви заврял там....
Туист внезапно спира да говори, лицето му започва да се отпуска и да приема нормалното си леко намръщено изражение, поглежда нагоре към небето и прочиства шумно гърлото си
Кораба, да, добре... Ми, кво да ти кажа, сигурно са онея чалнатите от "Летящи Камъни". Мислят си, че като са Орог, са много умни, ама са същите идиоти мен ако питаш...
Говорейки, Туист прави няколко бавни крачки напред, за да излезе на поляната пред Портата и поглежда към бялата кула навътре в имението. Огромната му брада се размърдва, ъгълчето на устата му се изкривява в подобие на усмивка
... Ама е дяволски забавно да се биеш заедно с тея копелета!
Изчезнали били. Тея Лехеански пръдльовци са най-стария от клановете на Орог, мислят си, че могат да си правят каквото си искат. Особено след като отидоха и раздадоха тупаниците на двете сестри, никой вече не може да ги контролира... и твърдо отказват да слушат разум, бълхите зелени!
Никак не са изчезнали те, просто са отишли да правят това, което си искат, а не това, дето ония каменни кратуни искат от тях.
Туист премества очите си върху Хера, поглежда я сякаш никога до сега не я е виждал и започва да се смее на хрипове
Ха...ха...ха... и са те пратили тебе да ги намериш и да ги върнеш към плана. Ха...ха...ха. Успех, момиченце малко, гледай да не ти строшат главичката преди да ти видят божественото символче!

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » ср юни 24, 2015 12:35 pm

Въпроси за Туист:

1. Какво можеш да ми кажеш за Сегаст и връзката й с това място?
2. Как се познавате с Вито?

Потребителски аватар
Ayzel
Регистриран: пет фев 12, 2010 9:02 pm

Мнение от Ayzel » ср юни 24, 2015 12:45 pm

Въпроси за Туист:
1. Вито?
2. Вито...

Стоя и чакам да си стовари чука в лицето ми , по същия начин по който е нарисуван Аргат с меч пред себе си и ръце облегнати на него.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » чет юли 09, 2015 11:59 am

Въпроси към Гласа на Сегаст (грубо подредени по това колко вероятно ми се струва да получим отговор):
1. Порталите на Сегаст ли принадлежат и имаме ли благословията й да ги ползваме?
2. Как можем да се научим по-добре да ползваме порталите, че сега е доста опасно и несигурно занимание?
3. Туистовете нейни слуги ли са и да ги слушаме ли като ни казват да правим неща?
4. Имаме ли някакви задължения/определено място в Портата?
5. Как сме си загубили спомените?

Отговори

Върни се в “Numenera - Ancient Apocalypse”