Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Глава 1: Проблем в Санта Аквила

Модератор: Ambartanen

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Re: Глава 1: Проблем в Санта Аквила

Мнение от ChoChan » нед юли 07, 2013 7:40 pm

-За какво говорите изобщо? - каза Ниса с изненада докъде бе стигнал разговорът и леко раздразнение от това, че нямаше представа за какво става дума. - Крале и Императори? И защо да приемаме като истина всичко, което казва този дракон, който до преди минута, трябва да ти напомня, заплашваше да изпепели цялото село?
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Hazalad
Регистриран: пет фев 13, 2004 3:39 pm
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед юли 07, 2013 8:02 pm

Вече възвърнал самообладанието си, Рагнар се обърна към Ниса:
- Никой не знае кой точно е Аления Крал или как изглежда. Знаем обаче, че контролира огромни армии. За последните няколко месеца, в които съм с вас, той е успял да унищожи или пороби планинските кланове. Това са над тридесет хиляди души, повечето от които закалени в конфликти бойци. Подозирахме колко е огромна силата му, но дори аз не бих могъл да си въобразя, че е способен да подчини Клановете толкова бързо.
Планинецът замълча за момент, погълнат от мисли, след което продължи:
- Според нашите предания, ние сме били някога роби на Аления Крал, но сме избягали от игото му. В търсене на Злания Император, сме попаднали в Мъгливите планини. Тогава по-голямата част от нас са решили да останат, и да установят в тях новият си дом - без никой да им е господар, бил той добър или лош. Малка част обаче са продължили напред в дирене на Императора. В приказките ни, които разказваме на децата, Златния Император е въплъщение на добротата, мъдростта и справедливостта. Мислех ги само за приказки, но той явно съществува. Не мисля, че драконът ни лъже. Освен това заплашваше селото, понеже племето му е почти избито, а съкровището му откраднато. Нека му предадем среброто и Густав, и да преговаряме. Трябва да разберем колкото се може повече за Златния Император, ако държите на Данелена Порта. В противен случай ще я последва съдбата на моя народ.
След кратък размисъл Рагнар добави по-тихо на общият език:
- Няма как да сме сигурни дали ни казва истината или не, но аз съм склонен да му вярвам. Той позна кой съм, и историята му за моя народ звучи достоверно. Ако ни е излъгал, губим среброто. По-късно можем винаги да му потърсим сметка за лъжата, но ще сме добре подготвени. Ако обаче ни казва истината, вероятно ще изгубим живота си, селото ще бъде унищожено, и няма да има кой да предупреди Данелена Порта. Твърде много рискуваме ако казва истината, а ние не му повярваме.
Последна промяна от Hazalad на пон юли 08, 2013 12:27 am, променено общо 1 път.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед юли 07, 2013 8:42 pm

- Дълговите на предците ми са и мои - отговори просто елфът, - но все още не са ме сметнали за достоен да ми ги предадат. Ще потърся истината в ехото на следващата битка.
- Густав Сечит от дома Денейт вече не съществува независимо от закона и думата на портата. - Малрат направи крачка назад от пленника. - Смъртта на това не е достойна за ръцете ми. Можеш да стъпиш на него и никой освен кракът ти и селския чистач няма да разбере. Колболдът обаче вече има нов господар и всички негови дълтове са платени с кръвта на стария. Ако още търсиш отмъщение - можем да ти предложим само името му.
- Що се отнася до среброто - то е наше, извоювано и вече отредено за защитата на Портата. Ако го искаш - ще трябва да го спечелиш или открадниш.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед юли 07, 2013 9:36 pm

Рагнар не успя да скрие изненадата и раздразнението си при думите на Малрат:
- Нима искаш да кажеш, че среброто струва колкото твоя живот? Или техният? - той посочи с жест останалите от групата. - Или колкото цялото село? Нашата задача беше да се справим с проблема на селяните - направихме го. Среброто няма да е от никаква полза за Данелена порта, когато войските на Краля започнат да пристигат. Ако ние умрем тук, няма да има кой да ги предупреди за опасността. Този дракон е пратеник на Златния Император! Трябва да преговаряме с него.
I`m kid at heart, you see? When you tell me to stop, it just makes me run faster!

Потребителски аватар
Madmartigan
Регистриран: вт фев 19, 2013 9:26 pm

Мнение от Madmartigan » нед юли 07, 2013 9:48 pm

- Елфе, вярно е, че минахме през трудностите на онзи трижди проклет капан, за да се доберем до това съкровище, но то наистина не е по-важно от защитата на Портата. Аз вярвам на думите на дракона, а и на преценката на Рагнар. Ако в действителност войната идва насам, трябва да се предприемат спешни мерки и да се търсят нови съюзници. Врагът на моя враг е мой приятел, а Златният император може да е нашето спасение.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед юли 07, 2013 10:34 pm

- Че ние преговаряме с дракона... - Малрат уточни леко объркано. - Не внам как е във вашите земи, но ние не лягаме по гръб и с разтворени крака по време на преговори.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » нед юли 07, 2013 10:59 pm

- В моите земи властва Аления Крал - изръмжа Рагнар гневно. - Защо не идеш да провериш как е там в момента? Ако ти се мре заради купчина крадено сребро - заповядай. Когато дракона приключи с теб, ще кажа погребалните молитви и ще заровя тялото ти.

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пон юли 08, 2013 12:06 am

Драконът следеше дискусията малко объркан, но накрая прекъсна разговора като посочи с нос:
- Не разбрах. Среброто ми е там, така ли?
Опашката му се стрелна към посочената кобила и изплющя като камшик, когато се стовари върху нея. Звукът на счупен грубнак отекна в целия площад и злощастното животно се строполи на земята без да издаде никакъв звук. Драконът сръчно грабна трупа за задните крака с опашка и без видимо усилие го дърпна пред себе си, постави ноктеста лапа на върху му, отхапа голямо парче кърваво месо и го глътна наведнъж.
- Приемам, че сега извоювах имуществото си обратно. Кажете ми ако не съм прав. Много вкусно животно между другото. Как се казва?

Докато чакаше отговора си, драконът започна да отваря торбите сребро в краката си и да наднича в тях. Явно проверяваше дали цялото му имущество е тук.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон юли 08, 2013 12:26 am

Ниса леко прехапа долната си устна и скръсти ръце. След няколко секунди безмълвно съзерцание, делово каза.
-Е, трудно е да се спори с това твърдение.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон юли 08, 2013 12:33 am

Малрат погледна още веднъж извисяващият се над него дракон, после пагледът му мина през изпокритите жители на селото и нервно пристъпващия варварин.
- Малодушие. Името му е малодушие. За останалото предполагам, че си прав.
- Рагнар - елфът посочи към коболда, - погрижи се за него.
Последна промяна от AngerNogar на пон юли 08, 2013 12:43 am, променено общо 2 пъти.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юли 08, 2013 12:36 am

Рагнар вдигна изненадано вежди.
- Да се погрижа? Няма за какво да се грижа. Хржан е мъртъв, племето му е затрито. Коболдът е мой.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юли 08, 2013 12:49 am

Драконът преполови кобилата с още няколко хапки.
- Та на кого от вас принадлежи това племе?

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юли 08, 2013 12:55 am

- Кол-болдът е мой - повиши глас Рагнар. - Аз съм неговият дракон сега. Той е моята връзка с родните ми земи. Него няма да получиш.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юли 08, 2013 1:03 am

- Коболдът? Не, аз говоря за племето на бозайниците,- драконът маха с крило към къщите на плажа.
- Както знаете наскоро загубих голяма част от предишните си слуги. Коболдското ми племе няма да се върне до предишните си размери още дълго време, а още преди да загубя повечето от тях мислех дали да не взема това място под опеката си. Ако ще градя силна защита срещу настъплението на Аленият крал, трябва да се сдобия с повече слуги в близко бъдеще. Питам кой е местният дракон, за да знам от кого трябва да ги взема.

Потребителски аватар
Madmartigan

Мнение от Madmartigan » пон юли 08, 2013 1:22 am

- Драконе, - поде Вицрил и вложи цялата сила в гласа си, - за да изпълниш заръката на Златния Император и да победиш Аления крал трябва да работим заедно. Живял си много, видял си много, твоята мъдрост със сигурност надвишава твоята сила. Знаеш, че не можеш да подчиниш цялото село без каквито и да е последствия. Вземеш ли тези хора за слуги, вместо да се укрепяваш за битка с врага си, ще се окажеш разкъсан между два фронта. От човешките владения ще се изсипят достатъчно войски, че да съсипят цялата ти подготовка тук и да обрекат на провал мисията ти. Затова вслушай се в това, което разумът ти със сигурност ще ти подскаже - приеми ни като равни, съюзи се с нас. Ако наистина ще градиш силна защита, то ние ще се погрижим да предупредим нашите главнокомандващи, нашите дракони да съберат войски и да са готови за битка.

Докато говореше, Вицрил вплиташе тънките нишки на своята бардска магия в думите си, така както когато разказваше своите истории. Стоеше изправен, вдигнал гордо глава и при все малкия си ръст, гласът му го караше да изглежда внушителен.

Потребителски аватар
Madmartigan

Мнение от Madmartigan » пон юли 08, 2013 1:54 am

Бардът усети, че идеята за съюз е покълнала, и отговори без да покаже колебание:
- Нашите обичаи са различни от твоите, премъдри. Нима ако се опиташ да надвиеш царицата в един кошер, пчелите й няма да се разлютят, пък дори и да ги управляваш по-справедливо? Това село бозайници е част от много по-голямо "племе". Техният дракон, всъщност е подчинен на друг, който от своя страна - на трети още по-висш. Както ти не се поколеба и за миг да потърсиш отмъщение за оскверняването на твоето племе, така и нашите старейшини ще подирят мъст. Но дори и да ги надвиеш, ще дойдат още. И тях да надвиеш - единственото, което ще постигнеш, е да се окажеш между два воденични камъка щом се появи армията на Аления крал. Вместо да създадеш укрепление преди пристигането на силите на Златния Император, ще превърнеш тази земя в бойно поле. Затова, остави хората и... "драконът" им. Но нищо не пречи да ги напътстваш, те със сигурност ще ти се отблагодарят ако им осигуриш защита и ако те продължават да вадят своя поминък.

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юли 08, 2013 4:28 am

- Разбирам какво казваш- аз също служа на дракон по-могъщ от мен, тя от своя страна служи на Златният император. Това какво значение има за племето тук? Те живеят животите си и не се занимават с проблемите на далечни племена, затова съм им аз. Сам признаваш, че ще бъда по-добър дракон за тях от сегашния им и те имат нужда от моята помощ. Ако аз ги пазя и те служат на мен, какво ги касае на кого служа аз?

- Що се отнася до вашото вожд на вождове- териториите им лежат между моите и тези на Аленият крал. Ако някой ще се окаже между воденични камъни, това ще е то, не аз. Освен това му предлагам моята подкрепа в идната война, а аз, вярвам, съм по-силен от сегашния дракон на това село. Все пак не ми казахте, кой е той? Явно не е един от вас, не е и този,
- Иксетецокоатъл побутва замръзналият в ужас Густав с муцуна,- защо не се появи тук да защитава племето си? Ако се преклони пред мен мога дори да го оставя като мой наместник сред бозайниците.

Потребителски аватар
Hazalad
Контакти:

Мнение от Hazalad » пон юли 08, 2013 10:50 am

- А какво се случва с племената, които не се прекланят пред Златния Император? Ще наложиш ли насила властта си над хората от селото, ако те или дракона им откажат да се подчинят? Или избора им е - подчинение на Императора или на Краля. Каква е разликата тогава между двамата?

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » пон юли 08, 2013 12:22 pm

- Не разбирам. Аз ще бъда техен дракон и те ще служат на мен. Мое задължание като дракон е да се грижа за тяхното благополучие. Когато племето ми се множи и просперира, аз ставам по-силен. Какво значение има за тях на кого служа аз?- Иксетецокоатъл плясна леко с криле и гласът му забоботи по-дълбоко от преди.- Казвам на вас за Аленият крал, защото поне един от вас е дракон на племена на север от тук и е загубил земите си от настъплението на слугите на Аленият крал. Казвам ви за Златният император, за да знаете, че можем да съюзим племената си срещу тяхното настъпление. Твърдите, че никой от вас не е местен дракон и отказвате да ми кажете кой е, но на мен местните бозайници ми изглеждат незащитени. Единствено вие сте пристъпили напред, но по собствено признание не сте част от това племе. Говорите за далечни вождове и техните заплахи, но не виждам някой от тях да е тук сега. Какво прави тях по-добри господари от мен, който може постоянно да бди над селото, който контролира водата, от която се изхранват тези бозайници, който има нужда от ново племе и желае да му обърне цялото си внимание?

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт юли 09, 2013 2:19 pm

- Ще се грижиш за тях - Малрат повтори думите на дракона, - както направи с коболдите, които те боготворяха? Какво доказателство имаме за уменията да се грижиш за каквото и да е освен среброто си? Убит кон и счупена статуя?
Нямаме местни дракони. Нашият дракон е колкото тук, толкова и в колонията, и в Метрол, целият Сайър и навсякъде около тях. Може и да не сме техният дракон, но ние носим волята му. Ако искаш да се подготвим за защита срещу Аления Крал - ще го направим, защото виждаме мъдрост в думите ти. Ако предлагаш своята подкрепа - ще я приемем, защото всеки съюзник е ценен. Ако искаш да ти служат - ще попитаме "защо"... защото досега не сме чули нито една причина, която да си заслужава.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Ambartanen

Мнение от Ambartanen » вт юли 09, 2013 3:09 pm

- Аз се грижа за благополучието на моите подчинени и отмъщавам от тяхно име за страданието им. Тази задача...- Иксетецокоатъл разпори корема на Густав с рязко движение. Оцъкленият наемник хвана червата си в ръце, внимателно се отпусна на колене, бавно падна настрани и живота напусна очите му.-... е изпълнена. Вие помогнахте с това ми задължение, така че ви дължа услуга. По тази причина ви давам един последен шанс- напуснете сега селото и докладвайте на господарите си за наближаващата опасност.

- Знайте обаче,- драконът се изправи на задни крака и изрева с пълно гърло, така че самата земя потрепери,- това племе ми принадлежи.

Той тупна обратно на четири крака и се вгледа предизвикателно в Малрат.

Потребителски аватар
Madmartigan

Мнение от Madmartigan » вт юли 09, 2013 3:59 pm

Вицрил се озърна и не откри никъде Игна. "Къде ли се запиля това момиче?" Планинецът стоеше наблизо, но нещо в стойката и погледът му припомниха на барда сцената, в която той безмилостно разчлени трупа на гоблина, от което потрепери. Не посмя да се обърне към него.

- Малрат... - Вицрил придърпа малко настрана елфа, а картината на разпорения Густав все още беше пред очите му и със сигурност дълго време нямаше да се махне от там. - Елфе, да загинем ли искаш?

Бардът леко трепереше, нервността вече бе обхванала тялото му. Напрани знак към лейди Ниса да се приближи и да чуе каквото има да им каже, надяваше се, че тя ще откликне. Сетне снижи глас и заговори:

- Приятели, - започна бардът - смея да ви нарека така, защото жертвахме живота си един за друг вече неведнъж и знам, че мога да разчитам на вас в тежка ситуация. Сега тя е точно такава. Очевидно с добро няма да убедим дракона да не подчини селото. Мислех го за справедлив, ласкаех го ала, ах, колко дълбоко грешах. Смятах, че да върнем среброто ще му е достатъчно, за да се разкара, но уви... Простете. Но сега ние трябва да се махнем от тук! Никому не сме полезни ако останем и се съпротивляваме. Не можем да надвием такова чудовище. Вместо да загубим животите си сега, наш дълг е да докладваме в Портата и да привлечем гарнизонът на помощ. Тогава бихме имали шанс! С мен ли сте?

Гномът изглеждаше състарен, обичайната веселост я нямаше. Гласът му беше напрегнат. "Странно. И друг път съм попадал в смъртни опасности, но винаги съм бил сам и не ме е било грижа. Остарях щом се опитвам да вразумявам другите, вместо да гледам себе си."

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт юли 09, 2013 11:36 pm

Малрат само вдигна рамене, обърна се и тръгна към изхода на селото.
- Vedalken Plotter

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср юли 10, 2013 8:54 am

Ниса направи кисела физиономия, когато видя как една възможност изтече в прахта заедно с кръвта на Густав, след което примирено въздъхна. Плъзна поглед покрай разрушената статуя към скупчините къщурки и виолетовите й очи тъжно помръкнаха. "Какви спасители", помисли си тя горчиво. Бяха решили един проблем само за да създадат три нови.
Кратко кимна на думите на Вицрил, след което се отправи към кръчмата. Трябваше да говори с Вераний и да му обясни. Направи няколко крачки и се спря за момент, косо погледна през рамо и рече.
-Дракон, правиш грешка. Съвсем скоро е загубиш това племе както направи с предишното си. Всичките ти усилия ще са напразни. - След това продължи към кръчмата в търсне на селския кмет.

[sblock]Търси кмета и се опитва да им обясни, че драконът се е провъзгласил за владетел на селото, но няма намерение да ги убива. Да продължават с ежедневните си задължения. А ние скоро ще се върнем да ги освободим.
След това си събира багажа и потегля.[/sblock]

Потребителски аватар
Madmartigan

Мнение от Madmartigan » ср юли 10, 2013 10:57 am

Вицрил въздъхна облекчено щом групичката му реши да се отправи към Портата. С радост откри конете им добре вчесани, нахранени и напоени. Каза на конярчето да ги оседлае, подхвърли му една монета, сетне взе поводите им и ги насочи към края на селцето, където се събираха останалите. "Сега поне ще предупредим губернатора за възникналата ситуация. Какво повече можехме да направим? Объркахме подхода към това странно създание и вместо да отървем селцето от проблема му натресохме друг." Бардът се надяваше поне хората да се върнат бързо към обичайните си привички и "смяната на управата" да не рефлектира върху ежедневието им. "Дано от Портата направят нещо по въпроса, дори и да не изпратят нас повече по тези места."

Отговори

Върни се в “Далеч от Дома”