Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Феликс

Eberron 3.5

Модератор: ChoChan

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Феликс

Мнение от ChoChan » пет яну 11, 2013 11:47 am

..
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Re: Феликс

Мнение от Azmodael » пет яну 11, 2013 12:00 pm

Феликс сяда на отсрещната седалка и затваря врата зад гърба си. Нуждите на тялото си казват думата, формите на Кардиган го привлича почти магнетично и той има проблеми да задържи погледа си върху лицето й. С усилие на волята той си представя как би изглеждал той в нейния лик - това помага. Поема и издиша въздух няколко пъти преди да заговори.
-Милейди Кардиган, тук вътре далеч от формалностите мога ли да ви наричам Карди? Изглежда се ползвате с най-голямо уважение и респект на своите охранители, а те като едни истински дроамци уважават силата преди всичко. Трябва да призная, че намирам загадката за почти толкова очарователна, колкото вас самата. Не е добре между нас да има тайни - всичко, което не знаем може да ни изиграя лоша шега в най-важния момент - особено ако същата информация е достъпна на нашите врагове.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет яну 11, 2013 12:20 pm

Кардиган се беше настанила на едната седалка, а зад гърба й бяха наредени редица възлавнички, които да направят пътуването по-удобно. Бухналите й поли заемаха по-голямата част от седалката, затова Феликс се настани на отсрещната. Тя леко се беше облегнала на един лакът и въпреки мястото, някак съумяваше да изглежда царствено.
Няколкото дълбоки дихания на Феликс почти го задавят, когато след няколко секунди си дава сметка, колко горещо беше в каретата. Той подръпна яката на дрехата си и усети, че вече беше започнал да се препотява. Съсредоточи се върху лицето й, но то си оставаше все така забулено, а приглушената светлина никак не му помагаше. Посланикът го изчака да се настани, след това каза:
-Надявам се, че ти е комфортно, аз наистина презирам студа. Не, не можеш да ме наричаш така. Загадка? Сигурна съм, че не знам какво искаш да кажеш. Колкото до тайни, ако реша да ги споделя, това пътуване със сигурност няма да ни стигне. - Гласът й беше все така приятно мелодичен и може би сега с нотка на хумор.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пет яну 11, 2013 12:55 pm

Феликс се усмихва
-О, но мистерията е част от вашия чар, но бих искал да ви лиша от нея. Истинското ви име и позиция обаче биха били достатъчни да осигурим адекватна охрана. Враговете ни несъмнено са научили всичко възможно за вас, докато ние едва се срещаме. Защо приемуществото да бъде тяхно?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пет яну 11, 2013 12:58 pm

-Казвам се Кардиган Кийл и съм посланика на Дроам. Сигурна съм, че вече го казах веднъж днес.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » съб яну 12, 2013 11:36 am

Феликс вдига помирително ръце.
-Нека не ви досаждам повече тогава, животът си е ваш все пак.

Феликс погледна през цепнатина зад завеските преди да продължи
-Казахте, че има неща, за които бихте желали да поговорим. Е, на ваше разположение съм!

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 10:10 am

Кардиган подпря брадичка в длан и леко наклони глава настрани. Капка пот се търкулна по носа на Феликс и потъна в дрехите му.
-Искаше ми се да чуя твоето мнение по няколко интересни за мен въпроса. Ти си мъж пътувал много по света. Как мислиш, войната свършила ли е завинаги или нациите гледат на мира само като временно решение. Какво е мнението на обикновения човек, а и на например другите членове на твоята знаменита гилдия?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 4:10 pm

-Войната по света ще свърши когато се изчепрят и разногласията между хората. Тази конкретно обаче... смятам, че мирът ще се задържи поне за едно поколение. Случилото се с Сайър стресна значително всички и общественото мнение е настроено срещу войната и нито една държава не се оттърва леко от нея. Но когато младите пораснат, когато ужасът и гладът от тяхното детство се превърнат в бледи спомени - кой може да каже?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 4:37 pm

-Хм, не много оптимистична прогноза. Особено предвид колко продължава едно човешко поколение.
Случилото се в Сайър наистина беше нещо шокиращо. Но някои виждат в това и събитие, което трябва да се експлоатира. Несъмнено дори сега много хора ровят из руините на разрушената нация в търсене на начин да придобият знания относно силата, предизвикала Скръбния ден. Факт е, че редица групи, спонсорирани от Фондацията кръстосват Сайър. Или греша?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 4:59 pm

-Фондацията наистина финансира няколко експедиции из Скръбните земи, но да се говори, че кръстосват из тях определено е преувеличено и доста самоубийствено. Не ми е известно досега да е имало успешна експедиция до Метрол - откъслечните сведения които имам показват, че защитниците изковани на Сайър продължават своя дълг дори и след унищожението на нацията и избиват всички, които доближат столицата.
Феликс попива потта от челото си с ръкав, след което промърморва кратко заклинание, което да му позволи да се аклиматизира. С очи проследява източника на необичайната топлина докато продължава разговора.
Знаете, че Сайър беше по-развит дори от Ондейър по отношение знанията над аркейн магията. Да се оставят тези знания да изчезнат завинаги би било глупаво и целта на тези експедиции е именно такава. Що се отнася до хората, които се опитват да се домогнат до потенциалното оръжие - такива хора винаги ще съществуват. Ако не е Сайър, то ще са дълбините на Кибер, Драконът от дълбините, демоните от изпепелените земи или някое друго прокълнато от боговете място. Аз лично предпочитам те да пътешестват през ужасите на Скръбните земи - ако пейзажът не ги обезкуражи то поне има шанс някое оживяло заклинание да ни оттърве от тяхната лудост.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 8:11 pm

-И Фондацията споделя ли ти за всичките си експедиции? - Кардиган се размърда в обграденото от възглавнички място. Когато заклинанието влeзе в действие, Феликс се почувства значително по-добре, въпреки вече леко подгизналите му дрехи. Предположи, че топлината е в следствие на някое от активните заклинания, които забеляза върху каретата по-рано.
-Съгласна съм, че знанието е богатство, което трябва да се пази, но понякога не сме готови за някои познания. Как ще се използват те, зависи изцяло от хората. Може би Сайър са открили неща, за които не са били подготвени още - и те са довели до нейното разрушение. Кажи ми, Феликс, ти какво би направил, ако някога се натъкнеш на такова "знание".

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 8:42 pm

-Експедициите на фондацията са отворени за всички членове, които както знаете не са многобройни. Все пак членството във фондацията е само чрез покана. гласът на Феликс е изпълнен с гордост докато изрича тези думи, след което той продължава -Но разбира се много от хората, които членуват са богати и влиятелни мъже и жени, които могат да финансират самостоятелна експедиция. Моето пристъствие тук е в резултат на подобна инициатива. Това обаче не трябва да се бърка с официалните цели и позиции на фондацията, които са откриване на нови знания.
Феликс въздъхва замислено, чудейки се кой ли е най-подходящият отговор за събеседничката му.
Какво бих направил с подобно знания ли? Ами това ми прилича на въпрос "Как би построил снежен човек" към някой, който през животи си не е виждал сняг. Преди всичко какви са критериите по които бихме определили, че човечеството не е дорасло за някакво знание? Оръжие ли е то или нещо друго? Преди всичко човек трябва внимателно да обмисли всички позитивни и негативи на новата си придобивка преди да започне да я използва - затова аз бих отделил доста време в изучаването на последствията. Заклинанието-мечта, което превръща оловото в злато няма да премахне бедността от света, то просто ще направи златото евтино колкото оловото. И все пак... ако говорим за ново по-разрушително оръжие аз съм на мнение, че то не бива да бъде използвано при никакви обстоятелства... дори и ако моята страна губи някоя война. Хората са доста по-схватливи отколкото сами си дават сметка Кардиган, месец или година по-късно и половин Корвеър ще го използва - неутрализирайки всяко приемущество на страната, която го е използвала първоначално. Единствените, които в крайна сметка печелят са гарваните.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » пон яну 14, 2013 10:43 pm

Кардиган го слушаше притихнала и накрая направи деликатен жест с ръка.
-Какво тогава за вашите крале и кралици? Те със сигурност хм... строят достатъчно снежни човеци. - Каза тя и Феликс усети усмивката на лицето зад воала.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон яну 14, 2013 11:14 pm

-Ами сигурен съм, че всеки един от тях ги строи, защото и всички останали го правят. Това е затворен порочен кръг на човешката същност. Обикновените хора можем само да се надяваме нашият владетел да е мъдър човек. Сайър май нямаха този късмет, ако изобщо трагедията беше породена от собствените им действия.
Феликс се усмихва.
Ами вие лейди сигурно вече имате собствено мнение по въпроса. Чухте моето, учтивостта изисква да ми отговорите със същото.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт яну 15, 2013 11:28 am

-Намираш ме за учтива? Колко освежаващо! – възкликна Кардиган и изненадата бе доловима в гласа й. – Аз съм от Дроам, милорд Тиел, моите разбирания за учтивост се ограничават до това да не ви убия. – Добави тя шеговито. – За да отговоря на въпроса си – Аз като теб смятам, че знанието е сила, а силата заслепява. Когато се стремим да се сдобием със сила, ние се отказнаме от много неща. Настъпват тъжни дни, когато някои от тези неща са... нашата човечност. Затова много знания, които не са от този свят, най-добре да останат където са. Защо?
Ти сам демонстрираш защо. Има някаква арогантна самомнителност на цивилизования, учтивия свят, с която вие, цивилизованите, градски раси парадирате, и която винаги безпрецедентно води по една наклонена плоскост, която е вашето самоунищожение.
Срещаш се с мен и несъзнателно нанасяш обиди на мен и моите хора – заповядваш им и им говориш сякаш са слепи новородени палета. Изискваш за разкриване на тайни, а задаваш въпросите си танцувайки около тях, не питайки всъщност нищо. Фокусираш се върху нещо дребно и незначително, губейки поглед над какво наистина е значимо и за какво? Защото просто нещо е оставено извън досега ти, а ти толкова го искаш. Това милорд Тиел е причината, заради която смятам, че някои знания са по-добре оставени заровени.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт яну 15, 2013 12:27 pm

-В думите ви има обаче известна доза истина, защото прогресът на цивилизацията може да води както към подобрение качеството на живота, така и към унищожение, но това е цикълът на живота. Любопитството е изкарало разумните раси от пещерите, то ги е облякло и поставило в ръцете им инструментите, с които да подобрят живота си. Говорите за Дроам като за място отричащо цивилизацията, когато голяма част от обитателите му са бивши господари на света - орки, гоблини, гиганти, като нищо и някой дракон Sense Motive roll за някаква реакция от нея. Дали хората са обречени да се превърнат в следващата загубена цивилизация - не мога да кажа, само времето може.
Феликс спира за момент, за да си поеме дъх.
-Нека се разберем нещо, посланичке . Моята роля, както и тази на спътниците е да ви охраняваме. За съжаление обаче както вие, така и групата ви е обвита в тайнственост и това неимоверно усложнява задачата ни. Знанията кои са враговете ви, какво ви преследва и какво да очакваме изобщо са от първостепенна важност за нас. Всичко казано до момента е с единствена цел опазване на вашия живот. Ние сме хората, които ще поставят телата си между вас и опасността, нали не искате да ви охраняват слепи глупци? Искам за времетраенето на това пътуване да бъдем приятели, доколкото е възможно. Моля, обяснете дали и как съм обидил Вас или спътниците ви, за да поднеса своите извинения и за да няма повторения на случката.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт яну 15, 2013 6:07 pm

Кардиган Кийл въздъхна и се смълча за няколко мига.
-Това би било като да обясняваш на слепец зеления цвят.
-Благодаря ти за разговора, Феликс. Беше... интересен. Сега ако ме извиниш, желая да си почина на спокойствие.
- Тя потропа с върховете на пръстите си по стената. Каретата забави ход и спря.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср яну 16, 2013 9:55 am

-Иска ми се да имате малко повече вяра в мен и другарите ми Кардиган. Ще направим всичко възможно да си я заслужим.
Феликс излезе от каретата.

..........~..........~..........~..........~

Отговори

Върни се в “Tides of Darkness”