Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

TES 5: Skyrim

Форум за компютърни и конзолни игри. За предпочитане е обсъждането на crpg, но нито едно заглавие няма да остане без нужното му внимание.
Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Re: TES 5: Skyrim

Мнение от Mushrambo » нед дек 04, 2011 12:50 am

Абе само при мен ли е така, или ъндедските варлордове са много по-брутални от великите дракони. След последната ми среща с такъв след много преигравания се стигна до там, че въпреки победата ми с 300 зора трябваше да се простя с готиния ми боздуган :(

Друг интересен куриозен момент беше, когато исках ад пробвам новата си брадва върху една кокошка в Ривъруд, при което след смърта и цялото село, включително и тези, на които съм помагал стотици пъти с дракони и какво ли не ме нападнаха, а най-якото беше, че повечето цивилни мъже бягаха и крещаха а жените вадеха ножове и ме биеха :D

Потребителски аватар
Kaptin Kirk
Регистриран: нед май 17, 2009 7:08 pm

Мнение от Kaptin Kirk » нед дек 04, 2011 10:36 am

Тру стори за кокошките - stay away from the fuckers. На мен също Draugr лордовете са ми яко по-трудни от драконите (особено един призрак дето още не съм го минал - пляска ме 2 пъти с меча и толкоз). Аз плача и за друго. Защо с 80% fire resist мога да стоя срещу огнедишащи дракони и да им се хиля, а не мога да правя същото срещу frost дракони (пак с 80& frost resistance)? Дъхват ми 2 пъти и умирам...
To be Cleansed
For that is the fate of all Xenos

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » нед дек 04, 2011 2:07 pm

Kaptin Kirk написа:Защо с 80% fire resist мога да стоя срещу огнедишащи дракони и да им се хиля, а не мога да правя същото срещу frost дракони (пак с 80& frost resistance)? Дъхват ми 2 пъти и умирам...
Сложил си пач 1.2?

Потребителски аватар
Kaptin Kirk

Мнение от Kaptin Kirk » нед дек 04, 2011 7:51 pm

Уф, да - сега прочетох, че е омазан magic resistance-a. Ще трябва да чакам следващия пач.
To be Cleansed

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » нед дек 04, 2011 8:07 pm

Той ще е тази седмица.
Аз поради липса на време цяла седмица не съм бутал играта, днес седнах да поцъкам малко и се гавря пърлейки вразите с най-първата магия без нито един пърк инвестиран на дестръкшън, не е чак толкова зле колкото се изкарват маговете.

Потребителски аватар
Kaptin Kirk

Мнение от Kaptin Kirk » нед дек 04, 2011 8:36 pm

И на мен не ми се струва да е зле. Играя някакъв аналог на battlemage пакета от предишните игри и с малко кайт и ъпгрейдите за щета си помага доста дестръкшъна.
To be Cleansed

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » нед дек 04, 2011 9:57 pm

Е не се залъгвай че може да се сравнява с оръжията но не е безнадежно поне на адепт и новис трудност.

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » пон дек 05, 2011 1:24 am

Според мен пък точно един дълбоко напъркнат мейдж може да кърти силно, като все пак внимава малко какво го удря де :) Не че съм супер запознат с предишните игри от поредицата, обаче моята помощничка, която е мейдж пръска яко. Даже понякога не мога да се доредя и до удар.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон дек 05, 2011 8:12 am

Cor Angar написа:Той ще е тази седмица.
Аз поради липса на време цяла седмица не съм бутал играта, днес седнах да поцъкам малко и се гавря пърлейки вразите с най-първата магия без нито един пърк инвестиран на дестръкшън, не е чак толкова зле колкото се изкарват маговете.
С първата магия, с пъркове в нея, кръвта дори на масовките едва мърда. Ако имаш и правилните магии става, но за първия ми герой все още смята слагането на пъркове в Дест вместо в призоваване за най-голямата си грешка.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
icon
su -
Регистриран: пон май 26, 2003 1:11 am
Контакти:

Мнение от icon » пон дек 05, 2011 10:02 am

Две ками = вършея като комбайн. С достатъчно стелт и лък не съм влизал в истинска битка от не знам кога.
“А small man with a big shield will drive the archers mad.”

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пон дек 05, 2011 12:52 pm

Абе от време на време чета тази тема - има ли нещо в тази игра което да не е или тотално неизползваемо или тотално късащо неща с поглед? Не съм фен на поредицата и много се чудя дали ще имам времето и нервите да изиграя тази игра.

Потребителски аватар
Kaladris
Обезсмъртен
Регистриран: ср май 05, 2004 1:37 pm

Мнение от Kaladris » пон дек 05, 2011 1:32 pm

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон дек 05, 2011 2:58 pm

Xelian написа:има ли нещо в тази игра което да не е или тотално неизползваемо или тотално късащо неща с поглед?
Всичко.

Освен това, какви са тези глупости с "фен на поредицата"? Трябва ли аз като съм фен на поредицата да харесвам Обливиън? Или като мразител на Готик 3 да мразя и Готик 1?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон дек 05, 2011 4:58 pm

Е то на 50 ниво дори самото ти божествено присъствие къса глави.

Аз продължавам да съм на мнение че истинската игра е до към 30 левъл - колкото с нов герой да си минеш куест линията от избраната си гилдия и да да обиколиш един град. До тогава няма видими извращения в баланса и има тръпка в боя.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон дек 05, 2011 5:10 pm

Играта е скапана откъм баланс ако не ползваш ковачество и енчант дори и с меле боец. Тия скилове ти умножават демиджа в пъти.

Потребителски аватар
Xelian
Регистриран: нед юни 10, 2007 2:41 pm

Мнение от Xelian » пон дек 05, 2011 5:42 pm

Yago написа:
Xelian написа:има ли нещо в тази игра което да не е или тотално неизползваемо или тотално късащо неща с поглед?
Всичко.

Освен това, какви са тези глупости с "фен на поредицата"? Трябва ли аз като съм фен на поредицата да харесвам Обливиън? Или като мразител на Готик 3 да мразя и Готик 1?
Не точно - просто като знам историята от предишните игри, някак си по лесно се навивам да изиграя следващата. И да не спра по средата. Дори Готик 4 изиграх на този принцип (говоря за Аркания, не за както се казваше всъщност истинското продължение). И по принцип харесвам Готик 3. Обливиън не можах да го започна. Мороуинд ме оказа на първият град. И в тази игра ли враговете ти стават по силни заедно с теб като в обливиън?

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон дек 05, 2011 5:46 pm

Елдър скролс са независими , всяка е сама за себе си.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон дек 05, 2011 6:34 pm

icon написа:Две ками = вършея като комбайн. С достатъчно стелт и лък не съм влизал в истинска битка от не знам кога.
Кое ниво си? Аз играя същото, но с напредване на нивата, 1-hit-ването стана невъзможно. Дори и спящи вече не мога да ги заколя. А, уж правя 15х щета....

Потребителски аватар
lcool
Регистриран: пон окт 04, 2004 7:55 pm

Мнение от lcool » пон дек 05, 2011 7:00 pm

icon написа:С достатъчно стелт и лък не съм влизал в истинска битка от не знам кога.
Аз с лък и достатъчен Conjuration изобщо и не видях close combat с тоя герой :lol:

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » пон дек 05, 2011 8:10 pm

Абе b.t.w. не знам какво става ама в момента каквато и простотия да направя имам опция за persuade на стража и ме пускат веднага.

Тествах влизайки и удряйки шамар на кралицата Like a Boss.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » вт дек 06, 2011 6:57 pm

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » съб дек 17, 2011 4:28 pm

Дестро школата верно е драматично ъндърпауърд. :cry:

Потребителски аватар
Mushrambo

Мнение от Mushrambo » нед дек 18, 2011 12:39 pm

Gungrave написа:Дестро школата верно е драматично ъндърпауърд. :cry:
Just shoot them in the kneeeee !

Gungrave
Познава шефа на RABAT

Мнение от Gungrave » чет дек 22, 2011 8:11 pm

Изображение

1:1 в лицето с първата ми драгънборнка. А тая я виждам за първи път ся, смятай кво майсторче съм.

Gungrave
Познава шефа на RABAT

опит

Мнение от Gungrave » чет дек 22, 2011 9:56 pm

Да не кажете, че ей тъй, само от отвращение и чиста злоба храня спрелия Каладрис, да си кажа какво ми тежи и на мен на душата по отношение на Skyrim във вид пач 1.1, от позицията на devout supporter на поредицата и конкретната игра.

Обощено, нещата които винаги са ми липсвали в ТЕС игрите, ми липсват и в Skyrim.. липсата на чувствително отражение на делата и овладяването на ключови властови позиции от страна на персонажа из уж персистънт света (мамка му, искам във всеки град да ме посрещат със Хайл Довакин, спасителю на Скайрим и шпалир от коленичили гардове, а Ярла да ме чака със погача, хляб и сол в края му. В Мороуинд поне отвреме на време се откъсваше някоя благодарствена реплика от НПЦ-тата..), липсата на изградени персонажи, които да не са просто плоТ туулз като тези в Скайрим и тн.
Общо взето, Скайрим надгради силните (за мойте конкретни геймърски нужди) страни на поредицата, а това което на мен ми липсва за пореден път е ънтъчд, което ми навява лека тъга, тъй като вече три игри чакам промени в тази насока, още повече че, в някои експанжъни ги имаше..

Конкретните ми разочарования с някои от механиките в Скайрим - факта, че най мощния гиър в играта се крафтва някъде къд 25-6 левъл по брутален начин ми отнема удоволствието от експлоринга и трежър хънтинга. В Мороуинд си ходех накичен като коледна елха с артефакти, тука баце, мачинг униформата и това е..

Изкачването в социалната стълбица на кралството е по козметично от всякога.. някакви почетни титли тип доктор хонорис кауза ама хич не ме греят, аз съм в тоя свят за да рина, завладявам, газя през морета от кръв и да изкачвам планини от черепи към трона на Хай Кингтъ! Шибания Тайбър Септим поне императорче е станал, а аз се водя много по мощен довакин от него, щот изтребих към 60 дракона. Ролята на драконородения в Скайрим я чувствам твърде много от тип "мавъра свърши работата (изтреби драконите), мое си пали джапанките". Като унищожител на вредители на договор към кралството.

Разсеях се и забравих останалото, ще допълвам лейтър.. старост нерадост.

Та тъй.. Вампиризма. Обливиън барем имаше някакво подобие на куест. Тука курец, играта като вампир просто е мъка и никакъв фън, съчетано с доста съмнителни бенефити, за това обвинявам и липсата на акробатик скил де. Върколащината и е обърнато доста повече внимание.
Вместо да надграждат над това в Мороуинд, те още повече кастрят.

Елфите нацисти - такава меджър плот сила в четвъртата ера, пък толкозниква-няква роля в играта. Очаквах да играят с Алдуин. Щеше да мейква мор сенс от историята с елдър скрола, макар, че толкова директен инволвмент на скрол в историятае прецедент в поредицата, която инак носи тяхното име даже..
Последна промяна от Gungrave на пет дек 23, 2011 8:55 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » ср фев 01, 2012 3:53 am

След толкова много хвалебствени думи и места в "топ Х на 2011", реших и аз да я пробвам тази легендарна игра. Доста забавна, доста часове пропилях по нея, но като цяло както ми беше първата ТЕС игра, така и ще си остане последната. И за да влезе в моя "топ Х на 2011", Х трябва да е бройката на всичко, дето съм изиграл миналата година.

На първо време, не знам дали Деус Екс ме е разглезил или нещо друго, но дано покрай този съркъл джърк по Скайрим дивелъпърите не решат, че може да се мине с подобна тотална липса на левъл дизайн при 90% от локациите. Или че могат да бъдат толкова мързеливи по измислянето на структурата на "куестовете": "Загубих си гащите, намират се в пещера, донеси ми ги, ще ти дам повече, отколкото ще спечелиш от убиването на дракон. А, да, и заради бъг, гащите остават у теб, не се притеснявай."

И, да, като стана дума за бъгове... хубаво, Бетесда са пословични с това, че игрите им са убер бъгави. Ама да осереш мейн куеста си, така че да е почти невъзможен за минаване, освен ако не лоуднеш 1000 пъти и не извадиш късмет при хиляда и първия? То не че и мейн куеста е върха на сладоледа. А може би е, колко жалко, че "exposition guy" при мен не може да си каже репликите. Онези, същите, с които Бетесда щяха да се опитат да ме въведат в света, защото очевидно не са чували за "show, don't tell". Те не са и чували явно и за "less is more", защото по някакъв начин успяха да ми изсипят на главата половината митология на главата и имах срещи трети/четвърти вид с половината даедра принцове. То това може би защото съм драгънборн... което така и не разбрах какво му е специалното и защо драконите са толкова страхопочитани, при все, че тролове, мамути, гиганти, драгън прийстове, драугур детлордове и пр. са десет пъти по-големи опасности от повечето новосъбудени дракони.

Поне драконите носят бая луут със себе си. Който не е и една седма от това, което е нужно за закупуването на къща. Не ми се мисли бъдещите банки по какво ще диференцират клиентите си за това кой заслужава и кой не заслужава ипотечен кредит. И като стана дума за луут от дракони - аз докато успея да си направя броня от кокалите им, аз ще взема да я открия. Както се случи с ебъни армъра - тамън си викам "останаха ми две точки да вдигна на smithing и ще имам оркска броня" и то се оказа, че вече съм имал цял комплект от по-горния клас. Фън. За сравнение, като посетих Рифтен и бях въведен в криминалния свят, за 1 час обрах що-годе всички в този град, както и в Уиндхелм и качих пикпокета от 20 на 100. Фън, поне сега 90% от населението на Скайрим са голи.

Въпреки всичко казано, имаше момент, в който сериозно си виках как не просто ще я купя, ами ще си взема и Мороуинд и Обливиън, че и експанжъни ще чакам. Мнението ми постепенно деградира в "абе, ако пуснат някакъв тотъл кънвържън мод към Мороуинд, може и да го пипна" и накрая дори не довърших мейн кампанията, нито пък която и да е била от гилдиите (освен на бардовете - на тях им събрах всички инструменти май, ама никой нищо не каза, може и още да има). В един момент си дадох сметка, че основните ми цели не са да спася света или да реша не знам коя дълбока душевна драма на не знам кого, а: да бъда провъзгласен за Thane навсякъде, да събера всички книжки, да събера всички по-яки брони, както и тези на отделните холдове, и да дочакам пач, който да оправи библиотеките в къщурките. Тогава ми просветна, че ми се играе РПГ, а не High Fantasy Sims и че нещото, което го върша, си е чиста проба бачкаторстване и същите усилия могат да отидат за истинска и полезна работа.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср фев 01, 2012 5:10 pm

Както се случи с ебъни армъра - тамън си викам "останаха ми две точки да вдигна на smithing и ще имам оркска броня" и то се оказа, че вече съм имал цял комплект от по-горния клас
Тоест не си разбрал че смитинга НЕ Е главно за правене на неща а за ъпгрейда им ?
за 1 час обрах що-годе всички в този град, както и в Уиндхелм и качих пикпокета от 20 на 100
Ти или си абсолютния БОГ на скайрим или си играл някаква особено специална версия защото аз за 110 часа стигнах едва 55 пикпокет при това взех ачийвмънтите за 150 обрани джоба. А ти само един час си успял - евала - сигурно се се телепортирал от джоб към джоб.

Потребителски аватар
Shamajotsi
Регистриран: ср ное 23, 2005 12:17 pm

Мнение от Shamajotsi » ср фев 01, 2012 9:16 pm

Това за смитинга от тебе го разбирам и не предполагах, че е само за подобряване на оръжия и брони. Но това пак не променя нещата - от подобряването на един сет брони и едно оръжие - тези, който ползваш - получаваш жалко количество експириънс за умението. Т.е. за да го качиш до 100 - че да си направя лелеяната драконова броня, заради която в сандъка съм складирал 70+ люспи и кокали - пак трябва да минавам през рутината "купувам кюлчета - лоуд скрийн - кова - лоуд скрийн - продавам броня и купувам кюлчета - върни се в началото", а и да пръскам пари по учители. Което, впрочем, е едно от малкото неща, за които се налага да се харчат пари в Скайрим - другите са къщурките и роу мътириълз за каквото ви дойде на ум. Другото ще ви падне само, дори да не го щете.

Иначе за пикпокетването... не знам - все пак го играя на нормал, може би това има значение? И след като качих 40, взех основните два пърка, което вдига пикпокетването с 40%. Ползвах и талисман, който вдига успеваемостта с 15%, ако не се лъжа, а и бронята от Гилдията май даваше бонуси, ама не съм сигурен. Във всеки случай, обикновено всяко НПС има нещо скъпо, което може да се пикпокетне с добра успеваемост, ако жертвата не те забелязва и си инвестирал в пъркове, което в началото само по себе си ще вдига умението с около цяла степен само по себе си. По-натам ако не се лъжа се отнемаше по три ценни предмета за вдигане.

И поправка: може и да не е било 1 час, но определено беше примерно една-две сесии, по-малко и от 1/20 времето, което ми отне да вдигна умението за едноръчни до 92, колкото беше, когато зарязах играта - а аз през цялото време само мечове за една ръка съм ползвал, от началото, до края.
シャマジョツィ
しゃまよつぃ

Потребителски аватар
Cor Angar

Мнение от Cor Angar » ср фев 01, 2012 9:48 pm

Получаваш един и същи експириънс без значение какво действие извършваш - основната причина хората да си качват първо Смитинга на 100 от всичките си умения.

Падането само е безмислено - ако си чел темата би трябвало да си разбрал че смитинга прави базовите неща десетки пъти по -качествени. Нищо което ти се падне не може да се сравнява с това което си подобриш и енчатнеш сам.

Ползвах и талисман, който вдига успеваемостта с 15%, ако не се лъжа, а и бронята от Гилдията май даваше бонуси, ама не съм сигурен
Е то с талисмани може и на 200 да го докараш - аз говоря за твоето си умение- базовото.

Мечовете аз много бързо ги вдигнах - може би защото съм се бил с тях вместо да джобя за жълти стотинки :). Майтапа настрана - мечовете се вдигат според щетата която реализираш с тях -> ако играеш на хард и съответно се налага да биеш повече всяка гад и с то с най-яката възможна щета (включително ктитикали) - тогава се вдига доста бързо. Тренерите също са важни разбира се а цените които искат от 75-90 точки са достатъчно скъпи за да не ти стигне и цял град преджобен.

Аз лично чак вече като се наядох много събрах 100 хиляди пари за ачийвмънта , но ги изхарчих за 5 минути за баунти , билкови съставки и т.н.

Ако чакаш да ти паднат билки за сериозно развитие на алхимията или да чакаш без тренер да ти се вдигне магията или оръжията трябва да чакаш сто години.

Потребителски аватар
lcool
Регистриран: пон окт 04, 2004 7:55 pm

Мнение от lcool » нед фев 05, 2012 12:10 pm

Cor Angar написа:
за 1 час обрах що-годе всички в този град, както и в Уиндхелм и качих пикпокета от 20 на 100
Ти или си абсолютния БОГ на скайрим или си играл някаква особено специална версия защото аз за 110 часа стигнах едва 55 пикпокет при това взех ачийвмънтите за 150 обрани джоба. А ти само един час си успял - евала - сигурно се се телепортирал от джоб към джоб.
Не знам точно как си играл, но на мене ми отне не повече от 2-3 часа да вдигна от 1 до 100, като естествено през тия 2-3 часа вдигах и Pickpocket, Sneak и кво ли още не.

Отговори

Върни се в “Компютърни и Видео Игри”