Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Форумна: WFRP2 и/или Dragon Age

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.
Razor
Регистриран: чет мар 25, 2004 1:56 pm

Форумна: WFRP2 и/или Dragon Age

Мнение от Razor » пон яну 24, 2011 7:53 am

Нещо наистина кратичко. Водещ - это я. Навити?
something.

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Re: Форумна: WFRP2 и/или Dragon Age

Мнение от Асен » пон яну 24, 2011 9:23 am

Зависи, каква е идеята за играта?
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Razor

Мнение от Razor » пон яну 24, 2011 3:55 pm

Да прекараме малко quality time заедно. Изображение

Идеята е за някакво малко приключение, без особена предистория и със слаб шанс за оцеляване. Колкото да върви някаква игра на форума.
something.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон яну 24, 2011 11:03 pm

Става. Имам леки предпочитания за ВФРП 2, но съм навит и за ДА. Е, и в двата случая има да попрочета системата малко.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пон яну 24, 2011 11:10 pm

Аз бих участвал в WFRP2 игра.
Dragon age нямам време да чета, въпреки че прилича на ASIFRPG
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » вт яну 25, 2011 3:56 am

Ако Водещият поеме ангажимент да не отсвирва играта, бих се замислил ;) .
По моя скромен опит, това е най-честата причина за провал на форумните игри и откровено ми е писнало от подобни случки.
CONAN написа:Аз бих участвал в WFRP2 игра.
Dragon age нямам време да чета, въпреки че прилича на ASIFRPG
А далеч повече прилича на Варварите на Лемурия или Драконовите войни.
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 25, 2011 9:31 am

Нещо нямам много добри впечатления от предишния ми опит за игра по WFRP2, но от друга страна ми се играе, така че ако не ви достигат хора бих се прежалил. Dragon Age и аз като Конан нямам време да я чета. Бих предложил да водиш по SIFRPG, но тя не е много подходяща за кратки приключения.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » вт яну 25, 2011 10:56 am

Искрено се надявам, че това е бъзик. Драконовата епоха се обяснява в 10 изречения, като махнем таблиците с оръжия, но заедно с битките и "драматичните" тестове ;) !

Сериозно, да ви опиша ли системата?
Резюме на Драконовата епоха
Мятате 3д6+показатели срещу ТН като основна механика, съответно 3д6+показатели срещу 3д6+показатели като противопоставен тест.
Единият от 3д6 е различен и се нарича "драконов зар", ако успеете, драконовият зар определя качеството на успеха. В случай на ползване на дайсролър, аз смятам, че драконовият зар е средният.
При "драматични" тестове, имате хвърляния срещу трудност, като при всеки успех вземате стойността на драконовия зар, докато не съберете определено сбор.
Ако в битка, с атака или заклинание, 2 от 3 зара показват еднакво число при успех, драконовият зар ви дава "бюджет за специални ефекти", равен на стойността си. Ефектите се избират от списък, където е дадена стойността им. Това са неща от "имам подобрена защита до следващия си ход", до бонус щета, пренебрегване на броня и прочие благинки.
Системата е класова и с нива, като при генерация на персонажа получавате ясно определени бонуси. На всяко следващо ниво имате избор в зависимост от класа си и дали нивото е четно или нечетно.
При генерация на персонажа имате хвърляне за показатели и избор на раса. След избора на раса имате случайни бонуси, които се определят със зар от таблица.
Да се отбележи, системата на ВФРП2 всъщност ми е поне толкова симпатична, а сетингът - вероятно повече. Просто не мисля, че "сложна система" е основателна причина да се изключи точно Драконовата епоха :mrgreen: !
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » вт яну 25, 2011 11:48 am

Не става дума за сложност на системата, а за липса време за прочитането й. Дори да сумираш в един абзац, има магии, предмети и механики, които трябва да се прочетат и осмислят.

WHFR2 съм го играл и предпочитам него.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт яну 25, 2011 12:01 pm

ум колкото на замажан синигер

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт яну 25, 2011 2:27 pm

Аз всъщност визирах, че не съм запознат със сетинга, а не системата. На системата съм и хвърлял едно око и наистина изглежда симпатична и лесна.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт яну 25, 2011 2:42 pm

Изображение
За това нямам лесен линк за съжаление. Ще се поразровя.
Ренесансово фентъзи, само че няма монотеизъм, Христос е заместен от Конан, дявола е заместен от 4 черни божества и някъде в далечния север са дверите адови.

Razor

Мнение от Razor » ср яну 26, 2011 7:23 pm

Значи четирима за WFRP?
something.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет яну 27, 2011 12:39 am

Смятам, че дискусията за сетинга на ВФРП трябва да започне от тук. Накратко: почва като нормално фентъзи, вкарваш 1 доза гримдарк, повечето "добри" герои са копелета (главно в преносния смисъл на думата) и може да почнем от събирачи на тор.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет яну 27, 2011 7:52 am

4uk4ata написа:Смятам, че дискусията за сетинга на ВФРП трябва да започне от тук.
Не и сериозна дискусия. Това е информация за Fantasy Battles, и то по-късно и много различно издание от тези, които могат да имат общо с ВФРП2.

А дори не е и кратка статия, така че по-добре прочети интрото в корбука или Sigmar's Heirs.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет яну 27, 2011 9:10 am

Става дума за общо впечатление (макар и през малко крива призма) за света. А че ще погледна корбука е ясно.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет яну 27, 2011 9:46 am

4uk4ata написа:Става дума за общо впечатление (макар и през малко крива призма) за света.
Различните издания на Fantasy Battles имат разлики в сетинга. Затова ти казах, че статията не помага.

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » чет май 05, 2011 4:18 pm

Може ли някой запознат да каже втората или третата ревизия на Вархамър Роулплей е по-добра? Или ако не може да се каже с две думи, то поне да се опита да обясни раликите накратко?

Ihatethespacebar.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет май 05, 2011 4:28 pm

По-добра за какво?

Втората използва проценти зарове и десетки и вероятностите винаги са прави(с едно изключение).
Уменията на началните персонажи са сравнително ниски, и за да успееш е необходимо да правиш добри избори и да нагласяш ситуациите в своя полза. Имаш рандъм "кариера", която определя какво си правил преди да те застигне драмата и дълъг списък с навързани една с друга кариери, които изобразяват развитие на персонажите. Напр. започваш като селянин, ставаш политик(кмет на селото примерно), ставаш crime boss. Или студент->алкохолик->религиозен фанатик. За да развиваш кариера обичайно ти трябват 1.интрументи свързани с нея 2.одобрението на водещият 3.да е свързана с някоя от предните ти кариери

Третата използва особени зарове и картички с действия и умения. Кариерите работят по горе-долу сходен начин, но са много по-малко на брой.

Третата е доста по-малко мрачна и малко по-героична от първите две издания.

Общо взето, освен разликата в системата, го има и това, че двойката има много издадени неща, докато тройката има изключително, изключително малко опции. Напр. базовата книга за две ти дава всички големи религии в Империята и всички магически Колежи, тройката - само някои.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет май 05, 2011 4:42 pm

Дефинирам: по-добра в смисъл на по-лесна и бърза за игра, по-правилно отразяваща сетинга.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет май 05, 2011 4:44 pm

Двойката се научава по-бързо(в рамките на минути). И двете се играят бързо. И двете са забавни.
И двете отразяват своя сетинг правилно.
Аз предпочитам двойката. Някои хора предпочитат тройката.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » съб дек 08, 2012 2:29 pm

Бръм, бръм-бръм? Уархамър фентъзи 2 все още да има желание да се играе?

Отговори

Върни се в “Метафорум”