Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Петиция за отваряне на Задната стая!

Форум за форумите. Това е мястото където можете да предложите създаването на нов форум, да обсъждате вече съществуващите или да съобщите за бъг/грешка в тях. Това е място, посветено на форумите и участниците в тях. Също, тук се организират мероприятия на RpgBG.net - национални и регионални срещи и т.н.

Да стане ли Задната Стая публичен форум?

Да
13
43%
Не
8
27%
Аз съм мекотело!
9
30%

Общо гласове: 30

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Re: Петиция за отваряне на Задната стая!

Мнение от Gallean » съб ное 13, 2010 8:30 am

Много мекотели. Въобще практиката да се поставя по един такъв "алтернативен" отговор в анкетата, не води до положителни резултати. Все ще има изкушаващи се хора да гласуват за третото нещо вместо да дадът мнение.

Отварянето на задната стая ми е почти все тая по две-три причини, но би могло да се тълкува като малко по-зряло и мъдро отношение. Признавайки, че често на работа чета каквото ми падне, заявявам, че съм гласувам "за отварянето" с цел да имам с какво да си запълня част от времето за разпускане там.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » съб ное 13, 2010 9:47 am

Mushrambo написа:Хранилките на Станимир и сие и без това ги има, за какво са ни в повече :)
Аз съм Миро. Аз съм отвратителен.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » съб ное 13, 2010 9:58 am

За. Масакрите са най-интересното нещо на форума от доста дълго време. Да ги държите само за себе си е егоистично :hammer:

Потребителски аватар
Mushrambo
Регистриран: пон окт 10, 2005 9:32 pm

Мнение от Mushrambo » съб ное 13, 2010 10:37 am

CTAHuMuP написа:
Mushrambo написа:Хранилките на Станимир и сие и без това ги има, за какво са ни в повече :)
Аз съм Миро. Аз съм отвратителен.
Не съм го казал с лоши чувства това, просто всеки знае как доста често се вмъкваш в някоя тема и не пестиш думи, засягайки по един или друг начин някой от присъстващите.

Потребителски аватар
Аквариус
->_{_%_}["->_{_%%_}[%p]"]
Регистриран: нед дек 23, 2001 9:43 pm

Мнение от Аквариус » нед ное 14, 2010 12:21 am

Учудващо, но и аз съм за.

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » нед ное 14, 2010 2:48 pm

Аз съм против. Най-тъпите дискусии на форумите са тези, относно решенията на екипа. Ако отворите задната стая ще залеете форума с тъпотия.
Also, тва не е демокрация. Решенията на екипа не са наша работа. Тва, че ги обевяват е достатъчно.
А, и освен това аз съм мекотело. (best poll answer ever)

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » ср ное 17, 2010 8:49 pm

И кво стана сега? Референдумът се отхвърля като недопустим?
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср ное 17, 2010 8:50 pm

Мда
give me love so that I can kill...she's so unreal

Gungrave
Познава шефа на RABAT
Регистриран: вт апр 25, 2006 5:48 pm

Мнение от Gungrave » ср ное 17, 2010 8:54 pm

Референдумът поначало не е вписан във конституцията :pitchfork: Ако екипа на форума се чудеше дали или не да отвори въпросната задна стая, щеше сам да пусне анкета, don't cha'think? А вместо това имаме евтин опит за извиване на ръце тип "forced democracy".

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср ное 17, 2010 9:00 pm

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » ср ное 17, 2010 9:10 pm

Your point is?

Тази тема, от 2005та изобщо не казва това, което изглежда. От по ребелиъс периода на Миро, когато хейтеше много повече, от колкото сега (невероятно, нали!), май не беше мод/админ (не помня) и се беше зачекнал с Приказките, както и с админите и най-вече Аквариус for the fun of it.

Ако си мислите, че на някой му пука за "гласа на народа", то тва сигурно е само Яго :Р

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср ное 17, 2010 9:13 pm

Аз само отбелязвам развитието на някои форумци и се тревожа за тях, доколкото са ми симпатични. И доколкото засягат някакви мои права. И до някаква степен се позовавам на практика на администрацията :Р И посочвам един по-демократичен екип от едно време, който изглежда се е вслушвал в мненията на потребителите. Oh, wait, това Яго и Миро го казаха... whatever.

Да, не трябваше да слагам "само" в първото изречение.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср ное 17, 2010 10:11 pm

Аз не виждам разлика в мнението си спрямо тогава. Сигурно има такава, тъй като в 2005 държах да цял куп глупави мнения, като се почне от антропология, мине се през ролеви игри, и се стигне до това какво е добре за този форуми. Сигурно има такава, но не я виждам в цитираното от теб. Или си на мнението, че всичко с което лично си съгласен е правилно, а всичко с което не си - е мрънкане, като това за което говори Станимир в цитираната тема?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср ное 17, 2010 10:45 pm

Миро написа:Не мога да не се зарадвам, че веднъж в историята на тези форуми гласът на потребителя беше чут и взет предвид със завидна скорост от ръководството

Браво. И дано не остане последния такъв случай.
Яго написа:Според мен, Стане, това беше от тези случаи когато нещата станаха по начина който аз определям като правилен. За да не си навличам гнева на потребителите с по-нататъшни обяснения как не тяхното мнение, а техния комфорт е от значение, можем да продължим да си припомняме вижданията на ЛС...
Аз лс-та не съм получавал. Поради тази причина сигурно съм останал с грешното впечатление, че подкрепяш на миро тезата за мнението на потребителите.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср ное 17, 2010 10:49 pm

Не мисля да губя сън-време в спор с някой, който не просто цитира избирателно, но и чете избирателно - тъй като имам чувството, че сериозно си пропуснал част от написаното и голяма част от контекста на онази тема. И това, след като си прекарал не знам колко време в търсене на нещо, което да изровиш за пример.

Не мога да повярвам, че изхабих толкова време в припомняне и разследване, без да се сетя, че ще е безмислено.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет ное 18, 2010 1:34 am

ахахаха, Уондъръре, определено НЕ СИ миниън на Авис, той толкова неподготвени (ще използвам тази дума, макар че всички се досещаме коя искам да използвам всъщност) хора никога не би взел за апрентиси. You are not prepared, разбираш ли. Вече е късно и няма мегдан, но утре ще напиша повече по въпроса защо поредното ти заяждане е по-глупаво от всичките ти досега взети заедно, а сега мога само да кажа в какви насоки ще се развива поста ми (макар че това далеч няма да е всичко, но все пак е някаква храна за размисъл, presuming you actually are capable of that activity):

1. Смятай колко демократична е била онази администрация на форума щом съм сметнал за уместно да пусна саркастична "признателна" тема, благодаряща им за това, че ВЕДНЪЖ(!!) са обърнали внимание на желанията на потребителите.
CTAHuMuP написа:Не мога да не се зарадвам, че веднъж в историята на тези форуми гласът на потребителя беше чут и взет предвид със завидна скорост от ръководството.
2. Какво развитие на симпатични съфорумци те гони ве, и тогава, и сега съм твърдял и твърдя едно и също нещо.
CTAHuMuP написа:Изобщо погледнато като цяло и аз смятам, че потребителите през повечето време мрънкат, а не предлагат нещо конструктивно и нямам намерение да се опитвам да се разгранича от стадото.
Развитие по тея две теми, както и други размисли засягащи останалите комични лафове на Уондъръра (например за някакви негови права лол) очаквайте утре в епизод 2 от "Flame Wars" - "Дебилите АТАКАуват".
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет ное 18, 2010 1:58 am

Доох, добре. Ще те цитирам за последно и ще се оттегля и ще оставя по-"подготвените" хора да дискутират темата, ако намират за нужно :)
Това, което исках да кажа е, че доскоро мрънканията бяха игнорирани - вероятно защото ръководството живее със заблудата, че щом е мрънкане, а не нещо конструктивно, значи не заслужава внимание - а сега за сефте бяха чути. Това е pleasant surprise и добър повод за празнуване, което и е целта на тази тема.
Кое значи викаш било pleasant surpirse? Това, че потребителското мрънкане било чуто ли?

Потребителски аватар
Ro#|#
Silent Whisperer
Регистриран: чет май 05, 2005 6:41 pm

За сливане

Мнение от Ro#|# » чет ное 18, 2010 7:20 am

Има и междинен вариант: Задната стая се отваря, администраторите/модераторите си правят още по-задна (или използват ЛС-та). Потребителите си мислят, че има прозрачност и са доволни. От което и екипът е доволен.

Преди да се отвори задната стая, всички компромати се скриват. Чиста работа.

Това не е предложение, просто ме хвана лигата след всичко казано в тази тема.
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » чет ное 18, 2010 8:08 am

Ro#|# написа:Преди да се отвори задната стая, всички компромати се скриват. Чиста работа.
Че то тогава тоз форум ще е празен..
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет ное 18, 2010 8:44 am

Ro#|# написа:Има и междинен вариант: Задната стая се отваря, администраторите/модераторите си правят още по-задна (или използват ЛС-та). Потребителите си мислят, че има прозрачност и са доволни. От което и екипът е доволен.

Преди да се отвори задната стая, всички компромати се скриват. Чиста работа.

Това не е предложение, просто ме хвана лигата след всичко казано в тази тема.
Тоз пък. Кой ще си играе толкова.

Потребителски аватар
Ro#|#
Silent Whisperer
Регистриран: чет май 05, 2005 6:41 pm

Мнение от Ro#|# » чет ное 18, 2010 8:52 am

Лигавя се и спамя, не ме вземайте на сериозно (е конкретния случай)
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет ное 18, 2010 10:38 am

Само да поправя отново понятията, референдум е когато администрацията се допитва до потребителите, петиция е, когато потребителите желаят нещо от администрацията.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0% ... 1%83%D0%BC
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0% ... 0%B8%D1%8F

Какво пък има предвид Gungrave под Forced Democracy, само той си знае.

Потребителски аватар
Cor Angar
Регистриран: пет юли 18, 2008 11:14 pm

Мнение от Cor Angar » чет ное 18, 2010 11:19 am

Има и трети вариант - някой предлага подкуп на администратора , администратора му спуска тайно на ЛС всичко интересно :lol:

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет ное 18, 2010 11:47 am

Не може да има петиция, която е формулирана по този начин. :)
Особено "Аз съм мекотело" опцията.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет ное 18, 2010 11:59 am

Защо? Виждам че е доста популярно.

FireDeath
Регистриран: вт дек 25, 2001 10:41 pm
Контакти:

Мнение от FireDeath » чет ное 18, 2010 12:35 pm

xsmind написа:Защо? Виждам че е доста популярно.
Exactly
Бидейки кретени, повечето потребители (аз в това число, като един голям кретен) не могат да устоят да не изберат последната опция. Майна, като неонова лампа на комар ми действа. Its so funny :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет ное 18, 2010 3:37 pm

Уондъръре, мога да ти обясня много неща за цитираната от теб тема - например как изобщо не ми е пукало и тогава, и сега за мнението на потребителите освен като лост, с който да изнудвам администрацията - но няма смисъл, понеже всички тези неща ти са пределно ясни и сега ми се правиш на недоразбрал единствено защото се опитваш да правиш същото, което съм правил тогава и аз (очевидно по-добре от теб). Затва с такива номера тип продаване краставици на краставичар - на женския пазар, не при мен.

И след това кратко въведение е време да започна с изложението си. Първо ще представя на вниманието ви темата, породила цитираната от Уондърър (известен като г-н "Избирателно цитиране" или още Lisichkov_2) "благодарствена" тема. Става въпрос за темата, в която искам от администрацията да преразгледа функцията на секцията "Приказки безкрай", ето ви и линк. Сами виждате, че сравнително малко хора са се изказли в нея, но преобладаващото мнение е, че наистина "Приказките" имат нужда от промяна. За сравнение в текущата "петиция" по-малко от 50% от хората искат разсекретяване на Задна стая. Ако това беше наистина референдум, то резултатът му е ясен - "не" на разсекретяването. Процентът на желаещи промяна по конкретния въпрос е първата разлика между изкопания от Уондъръра случай и сегашния.

Друго колкото интересно, толкова и необосновано твърдение е, че тогавашната администрация се е вслушвала регуларно в мрънкявенето на потребителите, за разлика от сегашната тоталитаристична такава. Първата причина това твърдение да е напълно безпочвено се крие в самата цитирана от Уондърър тема - както споменах и в предния си пост, цитираният случай е първият такъв, в който тогавашната администрация е чула писъците отдолу. Може сами да екстраполирате колко редовно и демократично са ни изслушвали тогава, щом рискувам бан, за да им благодаря саркастично и да им навра незаинтересоваността им за потребителите в лицето им за пореден път. Втората причина твърденията на Уондърър да са несъстоятелни се намира в самия Метафорум. Да вземем за пример темата Дефекти, която е 10 страници дълга и в която разни потребители мрънкявят за разни глупости, на голяма част от които администрацията угажда. Ако разгледате тази тема ще установите, че дори аз в началото искам някакви неща и после благодаря за тях и величая силата на мрънкането, а по-нататък пък хуля някакви други типове, които искат други глупости и администрацията им угажда. В самия край на темата се вижда и предложение от самия настоящ шеф на Атака за някакъв мод, за което администрацията казва, че е добра идея и го приема. Пак от по-новата история на Метафорум може да вземем темата "Давам наклон на * на администрацията кого да банва и поставям решенията им под въпрос", в която самият й автор казва, цитирам, че администрацията (в мое лице) е проявила завидна липса на раздразнение и дори се е обяснявала въпреки факта, че няколко пъти изрично е заявявала колко мрази да обяснява нещо на потребителите и че те нямат право да задават въпроси и да изискват причини. Следователно мога да кажа, че когато потребителите искат нещо смислено и полезно в повечето случаи им се угажда или най-малко се обръща внимание на предложението им, а не се пропуска с лека ръка.

Трети интересен феномен е контрастът между тогавашната администрация и сегашната по въпроса с обявяването на взетите решения. Отново в Метафорум можем да намерим темата за решенията на екипа, в която черно на бяло се обявяват всички неща, които са сторили администраторите на потребителите. Може би повечето от вас, а Уондъръра явно със сигурност, не си спомнят, че по времето на Аквариус и неговата "демокрация" това не беше честа практика. Само потърсете в Метафорум теми, озаглавени нещо от рода на "Защо е баннат Станимир?", трябва да има поне две, и си помислете колко пъти съм бил банван без това да е било съобщавано или коментирано, а пък за други решения да не говорим. Един много добър пример от тогава, лятото на година 2004, е когато администрацията събра всичките секции за ролеви игри в една, след което се вдигна вой до небесата.

Исках още много неща да напиша, но за съжаление не си ги спомням вече, а и постът стана достатъчно дълъг и така. В крайна сметка мога да кажа на Уондъръра, че ако иска да се върне Аквариусовия начин на управление, ако наистина "признателната" ми тема от тогава толкова много го е накарала да съжалява за доброто старо време, well then be my guest, веднага ще те банна без да съобщавам на никого и когато Георги дойде и напише тема "Защо е баннат Уондърър?" ще банна и него. Long live Aquarius.

Накрая искам да подчертая, че все още искам разсекретяването на Задна стая, но аз искам и да няма модератори, да съм едноличен администратор без екип, да махна бана на Авис и цензурата в постовете, и да се оженя за Чочан. Колко от желанията ми са sane или постижими, вкл. разсекретяването на "Задна стая", оставям на вашата професионална преценка, г-н психиатър.

П.П. Ровейки из архивите човек намира интересни неща, като например забавния факт, че и тогава, и сега Уондъръра е шматка и компас, както е видно от тази тема от онзи период :)

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет ное 18, 2010 3:59 pm

CTAHuMuP написа:
П.П. Ровейки из архивите човек намира интересни неща, като например забавния факт, че и тогава, и сега Уондъръра е шматка и компас, както е видно от тази тема от онзи период :)
I've been bad bad girl.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет ное 18, 2010 4:02 pm

What do yo mean "been"? :)

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет ное 18, 2010 4:05 pm

Ако сега действахме както преди, Уондъръра щеше да има много много дълъг бан, наместо да си плещи глупостите и да се опитва да адвокатства.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Заключена

Върни се в “Метафорум”