Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[OOC] Бар "Димящия труп"

Модератор: Lord Vader

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

[OOC] Бар "Димящия труп"

Мнение от Prince of Essembra » ср фев 03, 2010 3:35 pm

И преди си мислех, но при това положение смятам да играя човек файтър 3 ниво. Виждам, че си имаме уарлок/паладин, който би могъл да мине като лидер с тази харизматичност и социалните скилове на които Ангера е наблегнал.

Чукча, ти ако си роуг съвсем ще затвърдиш решението ми ?

До 17 има време с персонажите, така че още не бързам и обмислям вариантите.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Re: Berks and barnies all around (Игрови Персонажи)

Мнение от 4uk4ata » ср фев 03, 2010 7:01 pm

Уарлока може да е перфектен за "лице" на групата, аз се колебая какъв тип герой да имам, но вероятно също ще имам някакви социални умения. Принципно няма да е излишен малко мускул и някой, който да може да лекува и контролира, ще видим. Предполагам главния въпрос е дали паладиноуарлока може да мине за "defender".
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср фев 03, 2010 7:13 pm

В група от трима души - да. Пак поради същата причина и контролер е излишен за нещо повече от чистене на миниъни.
Още повече, че в конкретния случай няма да наблягаме нито на битките, нито на уменията - така че няма какво да бистрите кой каква роля да е. Играйте каквото ви се играе.
Тоест и бард и роуг става.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет фев 05, 2010 6:44 pm

Добре за да не допускам глупави грешки ще кажете ли:

1. Мога ли да приложа домашното правило и да загубя уил бонус пауъра за +2 абилити по избор ?

2. С колко пари разполагам за екипировка ?

3. С колко пойнт бай да си правя героя ?

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет фев 05, 2010 8:08 pm

1. Не може, не виждам защо да може, It's fine like it is.
2. 100 пари, един айтем 2ри, 3ти, 4ти левъл
3. Стандартния 22
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт фев 09, 2010 3:37 pm

Бтв с Пантеона от 4Е ли боравим или си има специален за Плейнскейп ? Питам и защото Ангера е уарлок/паладин, но не е избрал свое божество. Също това инфо може да се ползва за историите на героите.

Освен Ангера, чукчата и мен ще има ли още играчи ?

Аз съвсем скоро ще постна механиката на героя, а след това и история. Ангере, ако намериш време довърши героя си, за да ни служи за шаблон и пример. Ти винаги ги правиш на ниво.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт фев 09, 2010 3:41 pm

Prince of Essembra написа:...не е избрал свое божество.
Тиамат.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт фев 09, 2010 6:09 pm

Според Planescape-ската козмология, всички божества съществуват. Козмологията е различна от тази, описана в PHB, но няма причина божествата от 4е да ги няма.
Т.е ако искате да сте последовател на някое божество, може да използвате кое да е от 4е или някое от произволен АДнД сетинг.

4e пауъритите за фракциите ми харесаха, ще ги ползваме, и не намерих как се ползва туй Channel Belief, тъй че го хаус рулвам да работи както Channel Divinity. Предвид, че във въпросния PDF има само един Channel Belief за faction, ефективно имате далавера един енкаунтер пауър. Ако някой намери някъде как работи реално таз механика, може да пише.
Събота/неделя ще постна прологче за кратка интродукция.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт фев 09, 2010 7:42 pm

Да разбирам ли правилно. Просто да си добавим един енкаунтър пауър ? Тоест знаем два, но ползваме един в битка ? Четох, че поради силния си афинитет към меча, думгардовете получават +1 атака с мечове, това ще го намажем ли ?

Тъй като си харесвам екипировка, имам един въпрос в тази връзка. Ако да речем имам няколко предмета с дейли пауър, мога да ползвам по веднъж на ден всеки пауър, или избирам кой точно да ползвам за деня ? На базата на този отговор ще прекроявам предметите си.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт фев 09, 2010 7:57 pm

Енкаутер Пауър-а който го има в ей този пдф http://www.scribd.com/doc/8972149/Plane ... actions-4e за doom guard-овете, а именно Entropic Blow го имате и можете да го ползвате, независимо от другите ви енкаунтери от клас & stuff. Също взимате всичко, което е описано там, а именно:
Swordsmanship: Proficiency с heavy swords и имате Brutal 1
Entropic Understanding: Roll twice & use the higher result to break organic material
Sift: Можете да каствате ритуала Sift сякаш имате ритуал кастър фиийта
Healing Resistance: Когато ви лекуват, не получавате бонуса от хиилйнг от пауъра с който ви хийлват. С други думи, когато някой ви лекува, си връщата healing surge стойността, не повече. Ритуала е описан във ПДФ-а.

За дейли паурите: Пише си в ПХБ-то как се ползват...
Имате 1 употреба за един екстендед рест, като при достигане на milestone имате право на още една употреба на daily (на предмет)
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » ср фев 10, 2010 2:11 am

Тези дни ще разпиша и историята. Като скоро ще завърша героя, дори когато сте готови можем да започваме.

Вейдъре, има ли проблем да гирая зъл думгард ? За този орден прочетох, че се приемат членове от всички уклони, тоест не би трябвало да е проблем. Също така не се виждам, като добър дистройер. За капак много ми допадна как е описан този уклон в 4Е. Аз не го бях чел, тъй като до сега не съм имал предпоставки да играя такъв персонаж. Но ми харесва, че не е задължително да изглеждаш гадняр, или да си фанатично промит изпадащ в изблици на ярост желаещ да покори света динозавър. Напротив можеш перфектно да се впишеш в едно общество да играеш по неговите закони и правила, но вътре в себе си да бъдеш лош. Казвам тези неща, защото ми се играе такъв герой, би било интересно, но не искам да се плашите от това ми решение.

Интересно е да разберем и колегите какви разбирания за морала ще имат ?

Още нещо Вейдъре. Държа да ми отговориш на въпроса за оръжията и техните дневни сили, поне да знам та да не се излагам. Също така възниква въпроса какво беше brutal 1 property ??? Пишеше го в Adventurer's Vault мисля, но на това ПС в Благоевград я нямам тази и други книги. Те са в София, а там ще съм чак на 17 за изпита.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » ср фев 10, 2010 4:46 am

Написах за дневните сили :
Lord Vader написа: Имате 1 употреба за един екстендед рест, като при достигане на milestone имате право на още една употреба на daily (на предмет)
Какво не му разбра?

Брутал 1 означава, че при хвърляне на зар за щета, всички единички се re-roll-ват докато не се падне нещо различно от 1. (това е за щетите на оръжието, разни допълнителни зарове, напр. Hunter's Quarry не се хвърлят наново)

За Evil уклона: Стига останалите да нямат против, нямам против. Но, конкретно в тази игра вие сте малко или повече гниди в света на големите и общо взето на всяка крачка има някой/нещо, който може да разпръсне вътрешностите ви по небето на Сигил ако не му хареса как се държите с него. Демек, умната, your bullshit will not be tolerated от нпц-тата в света.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 10, 2010 9:59 am

Заглавието на мнението на Кофата написа:Публикувано на: Днес, , 04:46
Коф, да не страдаш от безсъние?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » ср фев 10, 2010 11:52 am

Ок разбрах за предметите и брутала, така че благодаря.

Ще те помоля да огледаш персонажния лист за евентуални неточности.

Виж аз вече обясних за уклона. Не смятам да играя психопат, маниак, зъл гении или тиран. Просто ще притежавам повече лоши черти в характера си. Ще съм прикрит злодей.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб фев 13, 2010 1:28 am

Написах и историята. Ако има правописни грешки, виновни са бирите. :lol: Незнам дали не съм оплел нещо със сетинга, прочетете историята и ако трябва да коригирам нещо, само кажете.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб фев 13, 2010 1:35 pm

Принце, Fortitude Defence-a ти е 19, а не 21 и рефлекса ти е 14, а не 12. Endurance-a ти е +6 (имаш +1 бонус от магията на бронята). Не си си избрал и екаунтър сила от 3то ниво (Entropic Blow-a е бонус сила). Sure Strike-a ти прави 1д10+1 щета, а атаката ти със Shield Bash е +9, а не +14.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб фев 13, 2010 3:09 pm

Благодаря за корекциите. Всичките бяха на място. Да не казвам голяма дума, но като че ли героят ми е напълно завършен. След като Ангера не коментира историята ми, приемам че не съм влязъл в конфликт със сетинга. Надявам се и Ангера и Чукчата да завършат своите герои скоро и през новата седмица да започваме с играта.

Бтв Ангере ти като известен оптимизатор би ли ми казал какво мислиш за механиката на героя ми ? Също няма да се обидя, ако споделиш мнение и за историята. Както и какъв уклон ще играете с Чукчата ?

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » съб фев 13, 2010 3:36 pm

Тъй, забележки по историята имам по-скоро дребни:
Първо, най-вероятно не е имало организиран набез за избиване на болните във Козятагора (? Предполагам някакъв превод на The Hive?). Второ, faction-ите оперират на базата на вярата и поради това шайки за набиране на кадри като роби не съществуват в нито една от тях.
Може, ако нямаш против, да го променим така че голяма част от квартала да е измрял заради болестта, което е накарало героя ти да възприеме визията, че всичко умира и това е естествения ред на нещата. В следствие на това издирваш представител на Думгардовете и се присъединяваш към тях, и там каквото си описал после. Ако си ОК с този вариант, пипни го в мнението ти.

Също, на стр. 23-24 от PHB на 4е има 9 въпроса за характера на героя ви - моля всички да постнат отговорите им в едно допълнително спойлер блокче. Ако не сте чели тези 2 странички, прочетете ги - добри са.

Thanks на Ангера за дето double check-на героя на Принца :)

ps. Ако си израстнал в Сигил си planar, и се предполага малко или повече героя ти да е запознат с какво се случва наоколо. Препоръчвам ти да го направиш prime, но това е твой избор.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб фев 13, 2010 4:51 pm

Дърводелците не практикуват занаята си в гората. Това са дърварите. Също така подозирам, че в Сиджил няма гора, но може и да бъркам. Професионални не се пише с Й. Вейдъра вече се изказа по-въпроса за робството и като цяло съм съгласен с него.
От гледна точка на механиката - героя ти си е напълно наред. Sure strike е малко безсмисен power, така че може да искаш да го смениш с Footwork Lure (Martial Power) или Weapon Master's Strike (Dragon#382), но ти вече си имаш два доста добри at-will-a, така че все тая. Като 3то ниво encounter power аз бих си взел Parry and Riposte (Martial Power) или Sweeping Blow.
За 2ро ниво Utility, предпочитам Battle Fury Stance (Dragon#382), но това е най-вече защото на мен никога до сега не ми се е отдала възможност да използвам Get Over Here. На теория Get Over Here изглежда много полезен, просто явно водещите при които съм играл Fighter не са ме в поставяли в ситуации в които полезността му да се прояви.
Също така може да искаш да си вземеш 1-2 heavy thrown оръжия, нищо че не са магически. Един Javelin и един Drow Long Knife примерно.
Shield of Protection също малко лъха за Fighter, освен ако не изхабиш стандартно действие да го активираш и още едно стандартно действие (с action point) за да маркираш някого. Вместо него бих си взел Talon Amulet +1 (И идея си нямам откъде е този предмет, но го видях в Character Builder-a)
Weapon Master's Strike
Weapon Master’s Strike * Fighter Attack 1
You shift your tactics to match your weapon’s strengths, maximizing its advantages to gain an edge against your foe.
At-Will * Martial, Weapon
Standard Action * Melee weapon
Target: One creature
Effect: Before making this attack, you may sheathe a weapon and draw a different one as a free action.
Attack: Strength vs. AC
Hit: 1(W)+ Strength modifier damage.
Axe: The target takes additional damage equal to your Constitution modifier.
Mace: You slide the target 1 square.
Heavy Blade: Until the end of your next turn, you gain a +1 power bonus to AC against the target’s attacks.
Spear or Polearm: Until the end of your next turn, the target provokes opportunity attacks from you when it shifts.
Battle Fury Stance
Battle Fury Stance * Fighter Utility 2
You throw your full weight into each attack, ruining your defenses but scoring a crippling blow with each strike.
Encounter * Martial, Stance
Minor Action * Personal
Effect: You gain a +2 power bonus to damage rolls with weapon attacks but suffer a –2 penalty to AC. You cannot end this stance on the same turn that you enter it.
Special: This stance ends when you spend a healing surge. You can end this stance as a free action during your turn.
Talon Amulet +1
Bearing a single dragon claw, this necklace sharpens your attacks and discourages marauders as well.
lvl 3 * 680 gp.
Item Slot: Neck
Enhancement: +1 Fortitude, Reflex and Will
Property: Gain +1 item bonus to damage rolls when you have combat advantage.
Power (Daily): Minor Action. Up until the end of the encounter, any creature that hits you with a melee attack takes 1d6 damage.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » съб фев 13, 2010 5:01 pm

Правилно, няма гора в Сигил - Сигил е град с формата на донът, който лети над безкрайно висока планина в центъра на outlands. Гравитацията на Сигил е в посока външните стени на торуса и интересно последствие от това е, че небето всъщност е друга част от града, а деня и нощта не се подчиняват на движение на звездни тела (понеже такива няма), а на всепроникваща светлина, която се засилва и отслабва. Съответно, полунощ се нарича анти-пик (anti-peak), а най-яркия момент от деня (еквивалента на обед) е пик (peak).
Предположих, че 'козятагора' и 'гората' е нещо като квартал, което принца си е измислил, предвид че е дърводелец, а не дървар. Ако искаш гора - няма :)
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб фев 13, 2010 7:38 pm

Утре ще въведа корекциите в историята. Иначе квартала се казва Goatwood, което за мен си е Козятагора, видях го на една карта на Сигил в гоогъл. Историята ще бъде променена по идеята на Вейдъра, която прочетох и ми допадна съвсем. Напълно логически обоснована.

Пауара за щита си го запазвам. Защото за моят герои щита е не по-малко ценен от меча например. Мисля, че този пауър разнообразява героя ми. Sure strike също остава за случей в които търся хит, а не деймидж. Dance of steel също ми харесва, заради slow, пък и описанието говори за heavy blade, каквато е специализацията ми.

Смятам да възприема амулета, които ми предлагаш и джавелините.

Ангере още не си споделил уклона си, може би не си го избрал ? Имаш ли нещо против и ти да влезеш в ролята на лошко, разбира се това е само предложение.

И друг път съм отговарял на въпросите от ПХБ, намирам ги за полезни и това ще бъде въведено утре. Просто ползвах механиката на Ангера, като шаблон, а той също ги бе пропуснал. Навярно Вейдъре, защото ти не ни поясни това от началото :D , което не е никакъв проблем.

Някои знае ли нещо за Чукчaта, защото не съм го засичал тези дни на форума, както и дали ще се включат и други играчи ???

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » съб фев 13, 2010 7:48 pm

Шамайоци беше писал по едно време че има някакъв интерес, но не е отговарял от тогава. Ако още има желание - има време да влезне в час. Чукчата - нямам идея, вчера се чух по телефона с него, но не сме си говорили за това, пък и аз бях на концерт(Парадайз Лост кофеле, лудниацата). Има време кога да си постне героя.
Знам че не съм го писал предварително, сега ми хрумна, че ще е хубаво допълнение.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед фев 14, 2010 2:32 pm

Lord Vader написа:Healing Resistance: Когато ви лекуват, не получавате бонуса от хиилйнг от пауъра с който ви хийлват. С други думи, когато някой ви лекува, си връщата healing surge стойността, не повече. Ритуала е описан във ПДФ-а.
Съжалявам, че се бавя, просто много неща са ми на главата. Имам 2 въпроса. Първо, брутал 1 само за тежките мечове ли е - примерно мога ли да го ползвам с рапира или spiked chain? И второ, пише че Дуумгард-овете не получават бонус точки ако ги лекуват клерици или уарлордове. Това не означава ли, че бард или шаман могат да ги лекуват без пеналтито, или го хаусрул-ваш за всякакъв хийлинг?

Между другото, талон амулета си изглежда доста добър. Освен това, някой знае ли коя книга за 4Е има отрови?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » ср фев 17, 2010 3:49 pm

Тъй:
Написаното е неясно ,така че го рулвам във ваша полза: Brutal 1 важи за всички оръжия, независимо от вида им.
За лекуването: няма логика само клеришкото или уарлордското лекуване да не им действа, всякакъв хийл е неефективен по описания начин.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет фев 19, 2010 1:03 pm

А за отровите някой да знае къде мога да ги намеря?

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Re: [OOC] Бар "Димящия труп"

Мнение от Lord Vader » съб фев 20, 2010 11:16 am

Чукчата си е постнал героя, so we can start soon. Не съм още 100% готов конвершъна на енкаутерите,но докато стигнете до първия трябва да съм fine.
Зарометачка: http://hwx.it/wizards.com/
user: orderchaos
pass: orderchaos

Може ако предпочитате да хвърляте тук :
http://invisiblecastle.com

User си правите сами, като хвърляте зa campaign name слагате "On the Order of Chaos", без кавичките. Ако няма кампейн нейм, няма да го зачета за валиден. Там може да хвърляте и така 1d10.open(1), което е еквивалентно на brutal 1.
В понеделник ще постна началото, so finishing touches if any. Please Ангера и Принца да попълнят въпросника, Принца също и да си дооправи историята.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб фев 20, 2010 6:17 pm

AngerNogar написа:
Въпроси
How do others perceive you in social interactions?
Witty
How optimistic are you?
Self-assured
How trusting are you?
Suspicious
How assertive are you at a decision point?
Adaptable
How conscientious are you about following rules?
Pragmatic
How empathetic are you?
Stern
How courageous are you in dire straits?
Fierce
How do you feel when faced by setbacks?
Vengeful
How are your nerves?
Skittish
Последна промяна AngerNogar на 14 Фев 10, 10:21, променена общо 7 пъти
Wish granted.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » съб фев 20, 2010 6:23 pm

Just to make it clear, героя ти е прайм и е прситгнал в Сигил, нали? How did that happen? Търси ли начин да се завърне у дома си, why/why not?
Това към Ангера и към Чукчата
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » съб фев 20, 2010 7:23 pm

Имам малко здравословни проблеми, изпитът ми премина поне, така че скоро ще съм на 100% готов. Засега може да започваме, за да не ви бавя, приемете варианта предложен от Вейдъра за моята история.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед фев 21, 2010 2:10 am

Lord Vader написа:Just to make it clear, героя ти е прайм и е прситгнал в Сигил, нали? How did that happen? Търси ли начин да се завърне у дома си, why/why not?
Това към Ангера и към Чукчата
Моя специално... не особено. Няма вече много неща, които да го свързват с света му (мислех да е от Кара-Турските държави), свикнал е в Сигил и по равнините и там си му харесва. Ако случайно някой портал го отведе натам, не би имал нищо против да види старите си другари (ако още са живи), но и цял живот да не стигне дотам, пак ще го преживее.

Отговори

Върни се в “On the order of chaos”