Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Пролог] Задачата на Лусиан

Форумно приключение в колоритния свят на Еберон по четвъртото издание на системата Dungeons & Dragons.

Модератор: AngerNogar

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

[Пролог] Задачата на Лусиан

Мнение от AngerNogar » съб фев 13, 2010 11:37 am

Няколко мулатки в оскъдни дрехи помахват на Лусиан, докато двамата с Дис напускат Дупката и се отправят обратно пред двореца, където срещат вече познатото им огре, заето да упражнява различни видове ръмжене. Групата на търговеца вече явно или е приета, или са се отказали от чакането, тъй като пред портата няма никой друг. Въпросът на шадар-кая къде са настанени тримата странници е посрещнат със заплашително ръмжене, след което огрето учтиво го уведомява, че са лявото крило на приземните помещения за гости. Щом двамата с Дис отиват в указаната посока, Лусиан забелязва, че противно на очакванията им пред вратата на Галифар няма охрана - с изключения двама от дворцовите стражи, които мъзеливо обикалят коридорите водещи и до двете крила на приземните помещения.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Re: [Пролог] Задачата на Лусиан

Мнение от Azmodael » съб фев 13, 2010 12:44 pm

Лусиан търпеливо изчаква стражите да вземат първият си завой, докато с Дис водят разговор на тривиална тема. След като двамата хобгоблини се изгубват от поглед той изстрелва бързо:
-Дис, наглеждай коридора и гледай, да не е очевидно, че го правиш. Отваряй си очите, у дома стените на върдините имаха очи - буквално. СЪмнявам се тук нещата да са иначе.
И без да се бави тръгва към вратата. Приближава се и почуква.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб фев 13, 2010 1:04 pm

В първия момент Лусиан не успява да разпознае червенокосата жена, която отваря вратата в отговор на почукването му, но после успява да направи връзката с червената кърпа за глава в ръката и. Измито от насъбираните в продалжение на дни пот, кръв и мръсотия - лицето на Лазар вече опрделено изглежда донякъде женствено ако и трудно да може да се нарече красиво. В първия момент тя го изглежда учудено, но после кимва.
- Ахой, мъжки - украсена от два златни зъба усмивка посреща Шадар-кая. - Да не би шефовете ти да измислиха нещо по нашия въпрос?

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » съб фев 13, 2010 1:14 pm

Лусиан само поклаща глава в отрицание, ръката му леко побутва вратата.
-Тук съм като частно лице. Искам да поговорим. Може ли да вляза? - в речта му се усеща колебание, несъзнателно прехвърля от учтива в неформална реч и обратно в учтива. Нервно хвърля един поглед зад гърба си.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб фев 13, 2010 1:42 pm

- Ми не влизай, т'ва да не е мойа замък - казва жената и пуска Лусиан в стаята.
Галифар стои замислен на един от столовете в ъгъла на стаята, а в една от страничните ниши съблеченият до кръста елф се е навесил над леген с вода. При влизането на шадарк-кая Каел избърсва покритите си с белези гърди, мята пешкира някъде зад гърба си и си намята една ленена риза, явно оставена от прислугава.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед фев 14, 2010 2:11 pm

Лусиан затваря внимателно вратата, обляга се за секунда на нея докато оглежда стаята, след което пристъпя навътре и сяда на ръба на един стол.
-Ъъъм... здравейте. - измърворва някакъв колеблив поздрав и веднага минава по същество, колебливостта в гласа му изчезва заменена със слаб мелодичен, вдъхващ доверие акцент, наследен от майчиния му език
-Аз и приятелите ми много се заинтересувахме от вашият случай. Всеки от нас работи за сестрите по свои си причини, но ние не сме служители, а партньори със свободна воля, услуга за услуга. Бихме искали да помогнем, ако ще да е само с информация и отговор на въпросите ви, независимо сестрите. Каня който иска да дойде и да поговори с нас на по чаша хубаво бреландско бренди в "Зелената дупка" довечера, по залез слънце. Е, може и в някоя по-свястна кръчма де, ако оркските вертепи не са ви по вкуса. Дворците винаги са ни притеснявали, мен и приятелите ми, твърде много лукс и допълнителни чифтове уши, ние сме хора на действието, не на интригите. Виж на маса, с печен бут и пиячка ставаме даже сговорчиви.
Лусиан замълчава за десетина секунди, изглежда, че е свършил, но преди някой да му отговори той добавя:
-Поназнайвам нещичко за странни пътувания, още повече след като сам се озовах тук чрез такова. Да, мисля, че има какво да си кажем. - маха с ръка и изчезва сред рехав облак мъгла, за да се появи секунда по късно в средата на стаята.
-[i][color=#0080BF]Да запазим ли маса?[/color][/i]

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед фев 14, 2010 6:38 pm

- Обвиняваш други в сплетни и интриги, но ти сти този, който се промъкват в двореца на собствените си хора и работят със срещи в шепот и сянка - Лусиан за пътви път чува гласа на елфа. - Вече получихме достатъчно помощ и мисля, че няма да е неразумно да откажем щедрото ти предложение. Имаме по-важна работа от пиячката и бутовете. Ако имаш да казваш нещо, кажи го сега.
Diplomacy check = Failure
Лусиан не може да не забележи, че явно елфът се отнася подозрително към предложението му, а никой останалите двама запазват мълчание. Дори и Лазар или Галифар да не са на същото мнение, явно не са достатъчно ентусиазирани, за да оборят думите на Каел.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед фев 14, 2010 6:55 pm

Лусиан свива рамене, видимо разочарован.
-Грешно тълкуваш думите ми, елфе. Винаги сме стояли далече от политиката, появата ви е събитие и вие вече сте в нея - искате или не. Затова ви предлагам и среща извън двореца, защото моите хора са там, не тук. Предлагам ви малка и способна група, която да тръгне незабавно и да разучи ситуацията. Мащабната спасителна операция ще се проточи - ще и трябва време да се подготви, няма да пътува толкова бързо. В замяна искам да опишете максимално точно координатите на селото и аномалията.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед фев 14, 2010 11:22 pm

- Значи трябва да избираме между хората в двореца и тези извън него? Незнам защо си мисля, че е по-разумно да се доверим на тези, обвързани с чест и доблес към господарите си, а не на търговци на "услуги". Не мисли, че съм идиот и не видях алчните погледи, които хвърляше на кристалите. По-скоро сам бих пренесъл до подножието всеки един от познатите си, отколкото да ви се доверя - елфът демонстративно се изплюва на земята - Няма да има бавна и мащабна операция. Не страдаме от заблуди за собствената си значимост. Никой няма да тръгне да събира армия в наша подкрепа. Лорд ир'Логаин ни обеща един лечител, двама стражника и ако ситуацията го позволи - най-много един арканист, които да ни придружат до подножието. Очаквам, до призори да са готови, защото тогава тръгваме с или без тях.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон фев 15, 2010 9:33 pm

Макар и победен пред останалите от аргументите на елфа, колкото и погрешни да са те, Лусиан неволно се засмива с типичния си гърлен, мрачен и все пак тих смях на абсурдността на цялата ситуация и напрежението в стаята като, че ли поспада.
-В името на топките на Враната, а тя даже няма такива! Пък аз си мислех, че сте си купили нещо по-мащабно с онова богатство, на което алчно съм хвърлял погледи, явно напразно съм ги хвърлял. Че ние имаме и лечител, и арканист се намира, че и отгоре на всичко струваме колкото двама стражници поотделно всеки и за без пари си предлагаме услугите. Още трябва да уча за този свят. Хахаха. Хейле, останете си със здраве тогава и успех. Ако размислите, заповядайте! Лусиан поклаща глава на собствената си глупост и все още развеселен се отправя към вратата.

Отговори

Върни се в “No rest for the wicked”