Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

The Chamber of Voices (OOC)

Форумно приключение в колоритния свят на Еберон по четвъртото издание на системата Dungeons & Dragons.

Модератор: AngerNogar

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

The Chamber of Voices (OOC)

Мнение от AngerNogar » ср яну 27, 2010 4:23 pm

Място за неизбежния оф топикстване и аут оф чаръктърстване. Някой има ли предложение за зарометачка или просто да си избера една от всичките?

http://www.hwx.it/wizards.com/index.php
Зарометачка
User: Wicked
Pass: zaq1234

House Rules:
- Weapon Expertise, Implement Expertise, Focused Expertise и Improved Grab feat-овете не съществуват.
- Към Grab check-овете се прибавят Inherent Bonus-ите.
- Всички proficient с Light Shield са автоматично proficient и с Heavy Shield.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: The Chamber of Voices (OOC)

Мнение от CTAHuMuP » ср яну 27, 2010 4:25 pm

Teh invisible castle.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср яну 27, 2010 5:25 pm

Мит-с-кренвирш :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср яну 27, 2010 5:50 pm

Добавих си Външен вид и Характер към Историята на героя, който иска може да отиде да ги види вече.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет яну 28, 2010 2:35 pm

Постнах си и системната част на героя. Мисля, че съм готов за игра вече. Ако съм забравил нещо и някой ме хване в крачка, казвайте да оправям. Очаквам да чуя историите или поне нещо за останалите герои, за да почвам да мисля/пиша общите случки, Ангера иска да имаме поне 2 случки като група заедно.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » чет яну 28, 2010 2:49 pm

Ми аз моя ще го постна в събота най-вероятно щото утре имам мноу шибан изпит :) Така де, той изпита не е толкова шибан, ама не съм учил за него и все някога трябва да почна :oops:

Надявам се не ви е късно :)
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
n3x
Регистриран: вт май 27, 2003 8:35 pm
Контакти:

Мнение от n3x » чет яну 28, 2010 6:42 pm

Night Wanderer, като ти четох с идеите за героя в другата тема се сетих за Children of the Winter.
Не се сещам за дълбока Еберонска обвързаност, но са си от сетинга и мисля че покриват голяма част от нещата, които искаш да въплътиш в героя си.

На Миро историята е много добра и много добре описва защо героя му е 10то ниво, евала. Очаквам още подобни творения.

Миро, в листа на героя ти пишеше 10то ниво 2 race + 7 class къде пропускам едно ниво?
Съжалявам всички, които четат това мнение.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет яну 28, 2010 9:38 pm

Междудругото тва за децата на зимата е яка идея :)

Трябва да ги погледна как са направени в 4е.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет яну 28, 2010 9:51 pm

Мда, и аз това разправях на Пешо, че Чадо на Зимата повече ще ти отива от бард, а след едно ниво Divine Oracle paragon path-a може да задоволи пророческите ти наклонности. Това че героят ти пее на гробници и храсти не значи, че трябва да има 86 каризма - все пак те не са най-притенциозната публика:)
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 29, 2010 10:34 am

В коя тема Уондърчо си е разправял за героя? Пропуснал съм нещо :( Gief link

Хихич (не беше ли и ти Жоро ве, всички ви кръщавам Георги обаче), не си разбрал какво пише на листа ми, но това не е изненадващо, защото само аз си го разбирам обикновено :) Нивото ми е 10, но това няма нищо общо с расата и класа, 10то ниво Уорлорд съм. Понеже използвам екселска таблица за персонажен лист, за да може да ми смята автоматично повечето неща и да не ги променям ръчно всеки път при качване на четно ниво, установих, че ми е по-лесно расите и класовете да ги обознача с числа вместо с нормалните им названия. И така "Class: 7" означава Warlord и това автоматично ми смята живота, бонусите на защитите от класа и каквото друго там зависи от факта, че си Warlord (май нищо друго лол), а "Race: 2" означава Джудже - когато съм правил таблицата не съм предвидил расата Генаси и затова съм сложил там "чиста" раса, без бонус на защити (каквито са например Еладрините или Хората) и без бонус към сърдж валю (каквито са драконите). След това съм си добавил бонусите от Генаси (+1 Форт) ръчно в графата Misc.

Както и да е, дайте ми да видя какво ще играе Уондърбра :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет яну 29, 2010 11:12 am

Сори за дабъл-поста, но днес сутринта си ъплоуднах новата версия на персонажния лист, с махнат по заповед на Ангера фийт за Експертиза, обаче ми искаше да го рефрешна с Ctrl+F5, за да ми покаже новия. Така че който иска да ми види (сравнително) финалната версия на героя да има предвид хард рефреша.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » съб яну 30, 2010 12:37 am

Ми уондърбра сега се заема да си напише историята и героя, очаквайте я до някакво известно време :Р

Бтв - кой иска да има предистория с мен? Някой да се е мотал около Демонската Пустош някога?

ей сега ще ви прочета историите и сам ще си отговоря на този въпрос всъщност :)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » съб яну 30, 2010 10:48 am

Хаха, героят на Уонди ме кефи :) И наистина ли плющи една от хагите уе??? :)))

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » съб яну 30, 2010 5:27 pm

Е, тва е тая най-грозната, определено не се гордея с нея :Р

Ама ако знаеш докъде й стигат циците... :censored:

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » съб яну 30, 2010 5:53 pm

To the windo-o-ow, to the wa-a-all,
to the sweat...
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » нед яну 31, 2010 12:10 am

Чефи, ю сък!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » нед яну 31, 2010 4:21 pm

Yes I do. In more ways than one :wall: :hang: :surrender:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед яну 31, 2010 5:46 pm

Ние ли сме на ход в пролога?

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед яну 31, 2010 5:59 pm

Ми веднага що си напишете общите истории - да.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед яну 31, 2010 6:06 pm

Добрее, да си направим една тема тогава подобно на оная в играта на Станимир за мъдрене на обща история и да я измъдрим :Р

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт фев 02, 2010 3:42 pm

Обща случка номер 1 (може да е била и преди петимата герои да са се установили като група):
Хагите, в стремежа си към обединен и съответно силен Дроаам, научават за два планински чудовищни клана, които са достатъчно могъщи, та да обединят по-малките племенца край тях, като вождът на единия клан, мааалко по-малкия, иска мир (това, което искат и хагите), а вождът на другия клан иска война. Хагите не могат съвсем открито да се намесят в конфликта между толкова силни политически противници, затова събират пет идиота и ги пращат да побутнат патовата ситуация в тяхна полза. (Всеки от идиотите има интерес да изпълни мисията, измислил съм какво биха казали хагите на всеки от нас, за да го навият, мога да го напиша ако не можете да си го измислите сами.)

Петимата се добират до войнствения клан и му намекват, че са пратеници на важни хора и че е желателно въпросната планина да спре да се тресе от вътрешно-колективен конфликт и всички да се хванат за ръчички и да пеят хипи песни (на които ще ги научи Коран). Вождът и неговите ханове викат хубуу, ама преди това трябва другия клан да разпрати хановете си и техните воини в знак на добра воля. Приключенците свиват рамене и отиват при миролюбивия вожд, казват му условията на лошите и добрия чичко си разпуска хановете, макар и с едно наум, защото ние гарантираме за мира. Съвсем логично лошият клан напада през нощта и единствено едното наум на добрия вожд успява да задържи селото му срещу първия щурм. Лошите вдигат стан пред стените на добрите, които са ни бесни и се готвят да ни тъпанят.

Благодарение на сребърните езици на Мариз и Коран (и сребърното мучене на Астерон) добрите решават да ни дадат последен шанс да оправим нещата, преди да се опитат да пробият блокадата и да съберат хановете си в отчаян опит за контраатака. В този момент Лусиан казва видях ви кво направихте дося, мисля, че вече е време да измислим план, различен от Маризкото "Напред с рогата и Шегобиецът ще те пази". Петимата герои се събират, творят, мислят, чертаят и накрая създават план, по-пъклен и от сънищата на балор.

На следващата сутрин петимата излизат пред портата и обявяват, че искат пак да говорят с лошия вожд в ролята си на парламентьори. Вождът с мазна усмивка се съгласява и в секундата, в която влизат в лагера му ги пребива, връзва и хвърля в най-близката яма, за да реши какво да прави с тях - дали да ги убие бавно, мъчително и назидателно, да ги продаде като роби или да... ги ебе.

Обсадата продължава, но същата вечер, под прикритието на нощта, Лусиан се освобожава с лекота от въжетата на варварите, след това освобождава минотавъра и Дис, както и двата чейнджлинга-нинджи, които до този момент са се престрували на Мариз и Коран. Астерон изкъртва капака на ямата им и заедно с рейнджърката всяват малко смут и паника из заспалия в доволно сигурния в победата си лагер, а междувременно трите нинджи отиват и убиват вожда и колкото може повече от хановете му.

Същевременно Мариз, който всъщност си е останал в селото на добрите, повежда дръзка контраатака в най-добрите бравура традиции с всички воини на селото + способните деца, жени и старци. Докато лошите се окопитят и се организират без заповедите на вождовете си, Мариз с армията си от кол и въже заедно с другите трима поубиват голяма част от лошите, но битката е предварително загубена, лошите са няколко пъти повече и след няколко часа е видно, че планът на героите е колкото смел, толкова и самоубийствен.

Тъкмо когато всичко изглежда загубено последното парче от плана на Лусиан, най-рискованото и комарджийското, си идва на мястото - Коран, измъкнал се предната нощ, превърнат на горско животно (3.5 друид > всичко), се връща с воините на трима от хановете на добрия вожд, които удрят стана на лошите по десния фланг и им ебават пичката майнина. Равносметката е кървава и жестока, много воини проливат кръвта си онази нощ, но в крайна сметка героите побеждават и армията на лошите е обърната в бяг.

Тъкмо когато Мариз очаква поредните поздрави за безстрашната си победа откъм добрия вожд, който също се кани да пирува, се чува див писък и горкото варварче почва да се гърчи на земята с пяна в устата, докато накрая умира. Всички са "омг омг омг" и само шаманът на добрите (понеже никой от нас не е трениран в Религия, ФЕЙЛ) поклаща глава и казва "Демон!". Нашите сядат да мислят и Луси навързва, че лошият вожд е бил обладан от демон!!!, който го е карал да търси война и разрушение. След смъртта на лошия вожд (който в тоя момент се оказва може би не толкова лош) от камата на шадар-кая демонът бясно е обикалял бойното поле, прескачайки от тяло на тяло в безсилен гняв, докато накрая не намерил добрия вожд и не му ебал майката.

Изненадани неприятно и озадачени от превърнатата в загуба победа нашите хващат шамана и му викат батеее, не ме интересува, казвай къде е демона, Мариз в момента още не е схванал, че каузата е загубена и ще изтрещи когато го загрее, в момента ни спасява единствено фактът, че мозъкът му не може да процесне евентуалността за загуба! Шаманът вика омг омг омг, как може никой да не е трениран в Религия ве, да ва иба? Не ве, майтапя се, шаманът вика амииии аз ако бях демон щях да обладая тялото на някое горско животно, примерно врана, и да се разкарам от тука след като си свърша работата.

Астерон, Дис и Коран се хващат и къде с магия, къде с молитва, къде с псувня прихващат следите на животното, с което демонът е избягал (ама за сметка на това имаме трима, тренирани в Природа майна). Оказва се, че по време на бягството си адското същество е сменило няколко приемника, като всичките е оставило мъртви и свързаните с природата Астерон и Коран постепенно почват да кипват доста срещу нещастното демонче. Накрая успяват да го стигнат до една пещера, в която се оказва, че последният приемник на демона е свирепа мечка гризли, получила свръхестествени сили заради демона в себе си. След тежка битка с чудовището в крайна сметка успяват да го победят и да затворят демона в дадения им от шамана стар и износен свещен символ на Пазителя, след което триумфално се завръщат при хагите с уловен демон за забавление на вещиците и доклад, че хан Жоро, дясната ръка на убития от демона добър вожд, е станал новия вожд и вече е започнал политика на обединение на всички други ханове, като този път никой не се прави на много отворен.

Хагите ни дават много пари, предмети и курви.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт фев 02, 2010 6:57 pm

:clap: :love:

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт фев 02, 2010 10:15 pm

Ангера каза да почваме... и аз почнах.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср фев 03, 2010 1:16 am

Може ли героят ми да си пее новата песен на Коцето Калки за края на света :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » ср фев 03, 2010 8:42 am

Хаха, зимслих си и навик. Суетен минотавър с "гелосани" рога... :lol:
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср фев 03, 2010 4:32 pm

http://www.hwx.it/wizards.com/index.php
Зарометачка
User: Wicked
Pass: zaq1234
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср фев 03, 2010 9:01 pm

Метнах си артефактните зарчета. Ще си ги пиша при артефакта текущите и използваните стойности. Да го ева, колко тъпи зарове метнах за днеска.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет фев 04, 2010 3:38 pm

Ще постна да придвижа събитията вечерта, че ми е малко кът времето в моента. Иначе ако искате да си социалайзвате нещо не се стеснявайте.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пет фев 05, 2010 12:00 am

Надявам се не съм попречил на никого с това дето го постнах. Възползвах се от промоцията за социализиране на Ангера :Р

искам и да ги питам тия пичове къв го чинят тука, след като ги пуснат (ако ги пуснат без проблеми)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пет фев 05, 2010 3:45 pm

Не пиша по три причини:
1. Когато всички сте активни и пишете един през друг и има какво да кажа, аз съм всъщност на тренировки, а като се върна, всичко е приключило.
2. Днес се събудих след много неприятен сън и бях като зомби цял предиобед (Вече съм ОК, благодаря че сте загрижени. О, ама вие не сте! Уотевър)
3. Сега когато като играч виждам разни неща, героят ми е твърде тъп за да се сети за тях. Защо по дяволите нямаме човек с История, за да се усети, че "Лазар" е "Лазаар" на когото са кръстени княжествата (остроите) на североизток, а Каел (най-вероятно) е някой елфически герой. Или поне с неотрицателен Интелект, че да се усети, че типчето ползва много специфично морско-пиратски изрази.

Иначе ще съм благодарен на Анжето, ако ми каже с 33 Природа (имам +5 от Wild Sage понеже хвърлям knowledge check) какво знам за земите на "няколко дни път на запад". По моите карти там са или някакви гори или Сенчестите блата или някакво езеро там. Не ми се пише пост "Астерон се замисли какво знаеше за земите на запад" без никакво действие. КАто ми дадеш данни, с които да ги изловя в лъжа, тогава ще пиша.

Отговори

Върни се в “No rest for the wicked”