Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Пролог] Между камък и твърдо място.

Форумно приключение в колоритния свят на Еберон по четвъртото издание на системата Dungeons & Dragons.

Модератор: AngerNogar

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: [Пролог] Между камък и твърдо място.

Мнение от CTAHuMuP » пон мар 01, 2010 3:54 pm

Мариз кимна, уравновеси бързо дишането си, след това отвори вратата на Дупката, като междувременно избоботи с равния си глас:
- И аз. Тук не са известни с манджите си, друга слава е придобило заведението, но последния път, когато го посетих, ме нагостиха с печени пъдпъдици... Изпечени барабар с вътрешностите и перата, но бяха вкусни. Ще видя какво имат сега под ръка.
Воинът се отби за малко при собственичката, за да поръча нещо за ядене, през което време Гриша трябва да срита двама и да счупи ръката на трети от посетителите, направили грешката да я объркат с една от професионалистките на Дупката, след това бързо отидоха в стаята, отделена за тях, където намериха останалата част от групата без Коранн. Мариз седна на земята и лаконично каза:
- Докладвайте.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » пон мар 01, 2010 4:46 pm

-Коне, манджа за почти две седмици, екипировка, че и някои готини алхимични джаджи. Всичко е в конюшните и ни чака, багажа е натоварен по конете, имаме подготвени и пет за яздене и... Ами толкова от мен. А, не е само това - Гр'ршнак е още жив и ти праща поздрави. От неговия племеник са ни алхимичните джунджурийки.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » ср мар 03, 2010 12:26 pm

Лусиан бе странно весел, когато лаконично заяви:
-Провал. Не ни вярват или най-малкото не ми вярват. Ще трябва просто да ги следим на няколко часа разтояние. - завърши той и наддигна грозната глинена халба пълна с това, което в Дупката наричаха бира, след което изля мазната течност в гърлото си и примлясна доволно.
-Не знам какво слагат в тоя бълвоч, но го бива!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 04, 2010 3:08 pm

Мариз кимна бавно, помълча за кратко и тихо каза:
- Тези странници много ревностно пазят тайната на селото си, твърде ревностно дори. Някой не може да не се запита какво толкова има там, че да не искат да разкрият местоположението му. Всички на тяхно място биха били готови да приемат всякаква помощ, която им се окаже, а те упорито отказват, докато същевременно твърдят, че хората там ги грози смъртна опасност. Нещо не се връзва тук. Какво мислите?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет мар 04, 2010 5:26 pm

-Взели са лечител, арканист и двама човека охрана, което си е ужасно малко за спасителна операция. Не можах да огледам камъните, с които се канят да платят, но ако всички онези в шепата му бяха автентични би трябвало да могат да с позволят повече. Чудех се дали не прикриват някой търсен престъпник, който е ранен и има нужда от лечител, но тогава щяха да са много по-дискретни. Те ще се движат бързо, а също и ние след тях, така, че се съмнявам да ни забавят много от основната задача. Да ги държим под око няколко дни. - Лусиан осъзнава, че се е отплеснал в собствените си мисли на глас и добавя - Има нещо гнило в тия типове, да. Каквото решиш имаш съгласието и подкрепата ми. Както винаги.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 04, 2010 5:55 pm

- Рисковано е. Ако се движим цялата група след тях сме лесни за откриване, а за елфа знаем, че е отличен ловец, ако не друго. Все пак бих предприел този план на действие, въпреки риска, понеже вече съм убеден, че в селото им има нещо повече от това, което са ни разказали досега, обаче се чудя дали си заслужава. Рискуваме да ни избягат, рискуваме да ни засекат и направят засада, рискуваме вещиците да научат за малкото ни отклонение и да се вбесят - бих тръгнал въпреки всичко това, но искам да чуя вашите мнения първо, преди да реша. Както винаги.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед мар 07, 2010 3:10 pm

Гриша влезе след Мариз и огледа стаята, бяха изнесли остатъците от предишната маса и на нейно място имаше нова грубо скована мебел. Коранн спеше, прегърнал някакъв чувал в едното легло и не даваше признаци, че разговорите смущават сънищата му. Орката се спря до Дисдейн и я сръчка с лакът, като кимна към червенокосия.
-Дъртата му е изсмукала силичките, а? А?! Хаха! - след което скръсти ръце и се облегна на стената. - По някое време на вратата плахо се почука и зеленокожата отиде да види кой е. Беше една от готвачките, която им носеше голям поднос с храна. Зад гърба й се виждаше още едно от слугинчетата. Гриша взе подноса с една ръка, изръмжа нещо и им направи път да внесат пиенето и чашите, които носеха. Взе едно от печените пилета и го захапа, докато вървеше към масата. Когато я стигна остави храната върху нея и изпровоти жените до вратата, след което отново се облегна на стената и заръфа пилето.
give me love so that I can kill...she's so unreal

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед мар 07, 2010 9:01 pm

Нощта си отива така бързо както е и дошла, а зората заварва героите все така несигурни за пътя по-който ще поемат.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон мар 08, 2010 12:43 pm

-Ако тръгвах след всяка интересна и любопитна историйка, никога доникъде нямаше да стигам. Не че не съм се ровил в разни неща от чисто любопитство, но то е било когато нямам конкретни неща за вършене или заповеди за изпълнение. От друга страна, поне в момента пряк командир ми е Гриша, както изглежда, така че важат нейните заповеди... засега. Мен ако питате си имаме ясно поставена задача, а странниците могат да си заврат цялата тайнственост там дето слънце не огрява. Но командира решава...
OOC
Героя иска да ходи да бие гадния минотавър. Играча е много любопитен за сайдкуестчето в мъгливото село :D . Горе съм изказал желанието на героя (щото съм роулплейър 8) ), но ако болшинството иска да ходим в мъгливото село, Астерон хич няма да мрънка. Засега.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » чет мар 11, 2010 1:24 am

Коранн примлясна сънено и заговори със затворени очи.
-Мене ако ме питате тая работа с мъглите е много по-интересна отколкото изглежда. Аз искам да посетя селото. Старите нямат причина да ни се сърдят. Как ще го направим нямам представа, вие сте по тази част. Събудете ме като тръгваме. - след което се обърна на другата страна и продължи да спи.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 11, 2010 10:23 am

- Добре тогава, ще последваме странниците. Дис заминава за Сивостен, както се бяхме разбрали, да бъде наш авангард и да събере предварителна информация за минотавъра и селото с проблемите, останалите тръгваме след Галифар и другарите му. Лусиан, очаквам след закуска да имаш някакъв план, който да увеличи шансовете ни за успех.
След тези думи Мариз излезе от стаичката, за да поръча храна.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср мар 24, 2010 8:56 am

Когато се върна, Мариз завари цялата групичка, около масата. Приятелите му явно бяха увлечени в сериозен разговор около плана за по-нататъшните им действия, защото напрегнато бяха съсредоточили вниманието си върху Гриша, която стоеше права и с опрени в масата ръце се беше навела напред.
-Какво искаш да кажеш, че бил МЪРТЪВ! Глупости! - изкрещя орката през масата на Лусиан. - Никой уважаващ себе си войн няма да умре от малък удар като онзи!
-Ребрата му стърчаха от тялото!
-Той беше променящ се! Преструваше се! -
Лусиан тъкмо беше отворил уста да каже нещо, когато забеляза завръщането на земния и се отказа.
Мариз се приближи, скръсти ръце пред гърдите си и ги изгледа.
-Еее тръгваме ли за тея мъгли вече? - каза Гриша все още малко гръмогласно, завладяна от спора.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 24, 2010 3:50 pm

- Да. Вземете и изяжте храната, чака ни дълъг път. Дис, ще тръгнеш с нас от Зъберите и след два часа ще се отделиш за Сивостен. Останалите, не очаквам в близост до столицата да има нещо по-опасно от нас, но като тръгнем да се катерим из планините бъдете готови за всичко, включително и за евентуална засада от хората, които ще следим. Не ми изглеждат вчерашни, бъдете нащрек. Ако се стигне до сблъсък нека се постараем да го разрешим без да заколим всички, все пак искаме да научим местоположението на селото.
Мариз се огледа мрачно, след това замери Коранн с една от полуизгнилите ябълки, които беше взел.
- Успя ли да научиш нещо през изминалата нощ?

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » чет мар 25, 2010 12:37 am

Ябълката уцели Коран по челото, точно между рогата и с красив звук се разпльоска на пода. Друидът потръпна леко при удара и измърмори нещо сънено. Май щеше да му се наложи да спи докато ходи днеска. В тая стая нямаше да спрат да го тормозят скоро. Примлясна звучно и започна да говори бавно.
-Ми какво... - хвана се за главата и започна да говори още по-бавно - ...какво да науча. Научих разни неща. Ама беше много странно. В дъното на цялата история има жена. И тя се бъзика с времето. Нищо чудно онзи наистина да е... там, тоя от монетата. - изохка едно звучно "Ох" и добави докато подпираше с ръце главата за двата си рога - Цялата работа обаче е свързана с на дъртата пророчеството. Трябва да помедитирам малко над тия въпроси и ще видим.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » чет мар 25, 2010 6:44 am

-А дали ще можеш да помедитираш на коня? - обади се Астерон, докато привършваше с приготвянето на багажа си. Вече беше свикнал, че не всички имат неговата военна организираност, но все още му личеше лекото издразване... А може би беше от гадната бира снощи...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 25, 2010 9:27 am

- Ще му се наложи. До пет минути ви чакам отвън, яжте и се приготвяйте за норматив - изръмжа Мариз, след което рязко се обърна и излезе.
Демонските мъгли ги очакваха.

Отговори

Върни се в “No rest for the wicked”