Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Mess Hall (ООC)

Форумно приключение в необятната вселена на Междузвездни войни по системата Saga Edition.

Модератор: Xopxe

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Re: Mess Hall (ООC)

Мнение от Night Wanderer » вт окт 27, 2009 8:27 pm

Абе, не мога да намеря тия сектори за които се говори в пролога на картата на външния пръстен. Някой може ли да ми ги покаже :Р

Принце, аз съм в СУ вече четвърта година.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
Xopxe
Регистриран: пет юли 24, 2009 9:36 am

Мнение от Xopxe » вт окт 27, 2009 8:43 pm

На картата ли не можеш? Ще я редактирам и ще я означа, но няма да е много голяма. Само за ориентация ще е.
Вече не съм толкова тъп и упорит.

"Всичко може да бъде открито. Проблем е да бъде открит методът на търсене."

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » вт окт 27, 2009 8:44 pm

Иначе с Харончо лесно може да се знаем. Стига да няма нищо против, героят му да е бил извикван на разпит при мен. По повод на ,, онези фалшиви разрешителни за отпуска " , поради липса на доказателства обаче, Крейг е свалил обвиненията. Отношенията на двамата са били, изключително професионални, като цялата работа е протекла рутинно и без никакви емоции от двете страни.

С доктор Крегблум, бихме могли да сме познати от студентските години на Корускант. И двамата обаче сме учили здраво и то в различни факултети, така че не сме могли да станем големи приятели.

Насиз и Грег, ( както и Пер Мамонда, ако не хареса първото ми предложение ) съм ги засичал на тренировките в базата, може да сме пили по едно или да сме играли паззак, при всяко положение Крейг е държал малко дистанция, но пък си имат уважението.

Председателя на ЦК, името ми е Крейг - не КРЕГ

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт окт 27, 2009 9:05 pm

Хорхе, виж дали инвентара ми е ок.

принце, аз не бях при ташев ама при нас от двамата преподавателя при него беше по-лесно. Така че нямаш проблеми сега за сега :Р

виж, гражданското май вие го учите там в първи курс, тогава може да е по-гадно :P

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт окт 27, 2009 9:15 pm

Ако го учим, ще е вторият семестър. Като цяло обаче си е серйозна работа и трябва бая четене. Аз като ги гледам тухличките, които взех и ми става весело :lol: . Утре имам тест по ОТП на темата източници на правото - 120 стр.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » вт окт 27, 2009 9:39 pm

Принце, за сега си КРЕГ, когато някой измодерира показването на името на героя ти ще станеш Крейг :)
Към Принца
Моля те, следи си правописа поне малко - да няма серйозни работи из писанията ти. Няма "й" след съгласна. Пише се сериозен в този случай, инче се пише с "ьо", а не "йо" след съгласна. Прегледай хубавата тема на Чочи, ще ти е от полза щом са те взели право.
Броднико, имаш 1500 кредита освен раздаденото от мен безплатно, вземи си кредитен чип, ако искаш и други полезни нещица.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт окт 27, 2009 10:48 pm

Хубуу де, а ние чинове ще имаме ли?

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » вт окт 27, 2009 11:02 pm

Всеки, който е наминавал към лазарета, вероятно е виждал или дори говорил с д-р Ави Кредблум, който много старателно се е отнася към всички проблеми, били те медицински или някакви други. Не играе пазак, защото смята че шансовете да загуби кредитите си, са доста големи, въпреки че понякога наминава в кантината да обърне някоя чашка.

Принце, нашите герои най-вероятно са били не само в различни факултети, ами изобщо в различни корпуси и освен да се познават от някое съвместно учение, където са те пребили от бой и е трябвало да те поправям после... :)))

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » ср окт 28, 2009 12:02 am

NOTA BENE:
Има промяна в статуса ви поради появилата се разлика между имперските и републиканските флоски структури:
Пер Мамонда е водач на звено в разузнавателната ескадрила.
Насиз Есану и Грег Грифин са водачи на звена във една и съща изтребителна ескадрила звено от изтребителната ескадрила.
Във Темите "Имперска база данни" и "Енциклопедия Милитарика" има леки промени и добавки на описанията на изтребителите ви.
Доста имена на НПЦ-та са се появили като ваши колеги. Имате вече и рангове . Тези на пилотите са лейтенант (повече инфо - във базата данни). За станалите двама - Принца има чин капитан за да е адекватен на историята си, а доктора има чин лейтенант, щото скоро се е презаписал във флота.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » ср окт 28, 2009 2:30 am

насиз по принцип е срамежлива и слабо контактна, така че едва ли е задълбочила особено приятелството си с някой от другите, дори и да се познават. Особено пък по своя воля.

Възможно е да сте я видели няколко пъти в кантината, но освен ако не сте я заговорили тя едва ли би се осмелила да ви обърне внимание. Ако пък сте я заговорили и не сте положили някакви екстремни усилия да я задържите тя вероятно е избягала при първа възможност в каютата си. Ако сте положили екстремни усилия тя или се е уплашила или сте успели да я впечатлите и тя е останала с вас, което ви е превърнало в един от малкото хора, с които тя не се притеснява да общува. Предвид възможността за по-интересно разиграване предлагам вие да не сте от тези малко индивиди на борда на тоя кораб :P

Вероятно се е мяркала в медицинския сектор, но и там не е била твърде контактна, освен ако доктор Кредблум не е проявил някакво специално внимание спрямо нея, което е малко вероятно.

Възможно е да познава Пер, защото й е станало интересно какво търси нечовек на борда на имперски разрушител, обаче винаги я е било срам да го пита за такива важни въпроси, така че вероятно се е ограничила до молби да й помогне нещо с някой компютър, което тя не е успяла да се справи сама и което е дало на Пер да разбере, че тя не е съвсем лаик в компютърните дисциплини. Освен това е възможно, ако Пер е проявил интерес да са пообсъдили, дори и на по чашка в кантината, разни новости относно компютрите и звездолетите. Но освен ако на него не му е станало интересно и не я е поканил тя едва ли би се престрашила.

Най-сигурно е, че сте я видели ако сте идвали до хангарите, където тя често се мотае около изтребителя си в работния си гащеризон цялата опръскана с машинно масло и с напъхани всевъзможни инструменти във всичките джобове. Ако сте проявили интерес е възможно дори да сте се сближили покрай ремонтинте дейности около изтребителя й, които тя обича сама да извършва и винаги когато има възможност да не дава на механиците да й се бъркат.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » ср окт 28, 2009 11:01 am

Доктора със сигурност познава Насиз и Пер, защото ги е викал да поправят и ъпгрейдват всичката техника в болницата, като постоянно им е висял на главите, докато работят и е разпитвал, какво правят, въпреки че сте сигурни, че абсолютно нищо не разбира от компютри и технологии.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » ср окт 28, 2009 2:50 pm

Да обобщим леко. Всички се познавате бегло от столовата и офицерската стая за низшите офицери. Капитан Дисра също е на низш пост(подходящ за лейтенант) в ком.центъра на кораба така че и той ползва същите зали за хапване и почивка.
Ако искте героя ви да се познава добре със някои от другите, разберете се лично и ми пратете ЛС двамата, или по скайп и тем подобни. Другият вариант е да постнете предложение и ако другия се съгласи го приемам.
Няма да е проблем да не се познавате сериозно с никой от останалите. Ще си градите отношения по време на приключението.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » ср окт 28, 2009 4:38 pm

Ако някой е съгласен с предложението ми по горе, да казва. Ако пък имате ваша идея, която ме касае съм готов да я чуя.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » ср окт 28, 2009 10:20 pm

Хайде, вие сте на ход. Последните влезли в залата са Грег грифин и Насиз Есану, ако е останало недоразбрано.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » чет окт 29, 2009 11:54 am

Докато в прологовата тема се запознавате, кажете си тук навити ли сте при енкаунтъри да се опитаме да се уговорим за нещо като онлайн сесия. В сравнително кратък времеви отрязък да сме онлайн всичките едновременно за да можем да избегнем разтягането на по-динамичните части от приключението.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » чет окт 29, 2009 12:17 pm

Сложничко, ама сигурно може да стане това с онлайн сесията. Но ще се позагуби ролплея.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет окт 29, 2009 12:57 pm

Kakъв ролплей в боя ;)

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » чет окт 29, 2009 1:05 pm

Да, аз съм много навит така. Може да го изиграем примерно по скайп, пък после хорхе да сложи описание на боя. Или просто да се разберем една вечер всички да сме у форумо и тогава да го правим.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » чет окт 29, 2009 5:16 pm

Аз съм най-навит да си харесаме един ден, както казва Нощния и да разиграем битките тогава. Коя вечер всички са свободни, може и следобеда. За 30мин сме разиграли енкаунтъра - нищо работа.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » пет окт 30, 2009 1:17 pm

Някой да знае какво става с Шарки?

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет окт 30, 2009 6:53 pm

Добър въпрос. Нека, ако някой е по-близък с него да се свържат и да видим дали още е фрее за играта, останалите нека използваме това време да си покажем характерите.

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » съб окт 31, 2009 4:38 pm

Туй като Шарки не се вясва на скайп и във форума, за сега героя му отива в хибернация докато се появи. Понеже и Харона проявява несериозност, героя му ще го кара мълчаливо работещ на датапада си и тук-таме, когато сметна за нужно аз ще репликирам от негово име. Останалите трима можете да си продължите спокойно ролплея.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » нед ное 01, 2009 1:50 pm

Последните няколко дена бях хиперзает, но сега съм обратно на линия. В момента си довършвам героя.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » нед ное 01, 2009 7:53 pm

Неможах да го редактирам правилно, защото бързам да изляза. Хайде лека от мен и до утре.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон ное 02, 2009 11:54 am

Изпуснах нишката в игровата тема?!

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » пон ное 02, 2009 12:08 pm

Просто Принца искаше да поркат с Хароновия герой, но след моя бан над алкохола на кораба последните им реплики се пообезмислиха.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пон ное 02, 2009 12:38 pm

Абсолютно Хорхе ни блокира напиването. Сори грешката беше моя. Иначе др-Кредблум давай, говори на воля, за момата разбрахме, че е срамежлива. Може и тя да се отпусне, ама как, като ни сложиха ембарго на водката !!! :angry:

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » пон ное 02, 2009 1:02 pm

Дам, що не се напоркате и после след 2 часа да ходите да се биете с бунтовниците на Condition -3.
Много се чудех да оставя ли пиенето на алкохол, дори в началото мислех да ви сложа тука един бар и бях измислил система как алкохола да ви намаля цондишъна с формула и всичко останало. После се замислих, че ако е позволено поркането, трябва поне да е ограничено когато сте на пост и във изтребителите или операционната да сте задължени да сте в кондишън 0. Оттам стана сложно как да оформя адекватно този контрол и цялото пиене докато сте на кораб падна под ножа. Освен това при тези хиперпространствени скокове от по 2-3 часа, дори при патрулиране доста често корабите спират край база, станция или обитаема планета, така че няма как да останете без алкохол за толкова дълго време, че да е оправдано да има бар на кораба.

Приемам критики и предложения. Всики разумни такива ще ги взема под внимание и ако ме убедите може лесно да се въведе нова заповед, поозволяваща алкохола в определени случаи.

П.П. Ако някой е открил къде е секцията с алкохола в някоя от книгите , да казва да се образовам,ч е не успях да намеря в никоя като рових тия дни.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » пон ное 02, 2009 1:07 pm

Eee, хорхе, сега няма да можем като Старбъг да се натрескаме в базата, да се изчукаме на някоя от масите в столовата и после да ходим да изтрепем малко лоши с изтребителя си :P

Потребителски аватар
Xopxe

Мнение от Xopxe » пон ное 02, 2009 1:37 pm

Аз ще ви вдигна бана и после ще ви гледам сеира като не можете да уцелите планетоид от 2 метра :twisted:

Сериозно, ако всички пожелаете ще вдигна бана над алкохола и ще въведа моята формула за напиване и изтрезняване. После сами да му мислите.

Отговори

Върни се в “Тъканта на бездната”