Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Chapter 3] Северното море на дюните

Форумна мини-игра с правилата на Star Wars: Saga Edition.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

[Chapter 3] Северното море на дюните

Мнение от CONAN » пон юли 06, 2009 1:07 pm

Прекараха нощта в двореца на Джоба. Дадоха им хубави стаи - просторни, с истинско меко легло, вентилация и охлаждане. Поднесоха им изстудени напитки и обилна храна. Пред стаите им имаше постоянна охрана.
На сутринта, два часа преди изгрев слънце ги събудиха и изведоха на двора. Там ги очакваха два големи спидера, които ги откараха до космодрум в края на Мос Еспа. Никъде нямаше означения за това какво е съоръжението, и групата прецени, че е частен. Там имаше голяма луксозна наземна яхта, облицована с скъпи дървени панели и огромни тенти разпънати над горната палуба. Имаше три палуби и когато пристигнаха тъкмо привършваха последните приготовления за пътуването. Щом се качиха, яхтата потегли.
Докато пътуваха, установиха че половината от двора на Джоба е на яхтата, заедно с прилежащите слуги и роби. Превозното средство беше добре укрепено отвътре и въоръжено с прилежно прикрити зад дървени камапндури лазерни оръжия. Когато яхтата стигна морето на дюните и навлезе сред жежките пясъци, платформата на която Джоба лежеше се издигна на най-горната палуба, придружен от антуража му. Изкараха Виктор и групата му.
- Е, господа, тук сме. Очакваме съвсем скоро господин Рън да пристигне. Какво мислите да правите с него все пак? - попита хътянинът.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Re: [Chapter 3] Северното море на дюните

Мнение от херцог Авис » пон юли 06, 2009 1:16 pm

Виктор дари Джоба със кръвожадна усмивка и отговори поглаждайки любовно карабината си:

- Парите са за главата му. Тъй като нямам намерение да мъкна много багаж, мисля да взема от него само отова което струва пари. Надявам се Великолепни Джоба да ме извини, ако случайно оцапаме малко тази великолепна баржа, напълно достойна за най-преуспелият сред хътяните.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 06, 2009 2:18 pm

- Ще направим, каквото трябва за да оцелеем - намръщено отговори и Бан, който продължаваше да подозира, че хътянина е намислил нещо извратено и нямащо нищо общо с тяхната задача.

Потребителски аватар
Prince of Essembra
Регистриран: чет май 17, 2007 6:24 pm

Мнение от Prince of Essembra » пон юли 06, 2009 3:36 pm

Кевин стрелкаше с поглед ловците на глави, из между които разпозна много от свойте преследвачи в близкото минало. Тази разходка с лодка никак не му се нравеше, обаче нямаше друг избор. Когато Джоба зададе последния си въпрос, младокът извади тежкия си бластер и започна да го почиства със сух парцал, както и да го върти в ръката си с привидна лекота. След това Кевин впи сините си очи в Итар и му каза тихо:

,, Скоро ще стане много по-горещо, така че не се отделяй от мен. "

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон юли 06, 2009 3:54 pm

Свалете оръжията, господа - пресече ги хътянина. - Не си мислете, че ще ви оставя да стреляте безразборно в мое присъствия. Поне в началото, господин Рин има право да изкаже своето виждане за нещата. Докато не кажа, не искам да виждам дори оръжия. Иначе ще ходите пеша към Мос Еспа. А пътят е дълъг, вечер излизат пустинните хищници...

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон юли 06, 2009 4:03 pm

Виктор се усмихна, почтително се поклони на Джоба и върна карабината на рамо.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пон юли 06, 2009 7:40 pm

Кевин го последва.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон юли 06, 2009 7:59 pm

В небето се появи точка. Бързо тя започна да се уголемява и да се чуват ревовете на атмосферните двигатели. Половин минута по-късно, над луксозната баржа зависна древен като модел, но поддържан като нов Firespray-31. Малко кораби от този модел бяха оцелели, а още по-малко в такова поддържано състояние. Този беше модифициран, и някогашния патрулен катер с отделение за затворници в долната му част, сега изглеждаше тежко въоръжен и с подсилена външна обшивка. Корабът се доближи до далечната част на палубата и зависна на един метър над нея. Долната част се отвори с шумно съскане и се изигна напред, спускайки малка платформа. Три фигури слязоха на лъснатата палуба, облечени в също толкова древни мандалориански брони, макар че тези бяха без шлем и лицата на мъжете се виждаха ясно. Виктор веднага забеляза стойката и походката на професионален войник. Корабът остана да виси над баржата.
Най-напред вървеше Рън. Точно както изглеждаше на холограмата. Двамата след него бяха мрачни типове с мургав тен и късо подстригани коси, носещи тежки бластерни карабини, вибро ножове затъкнати в ботушите и леко ръчно оръжие на колана. Застанаха пред Виктор и групата му, огледаха ги внимателно и преценяващо. Рън кимна на хътянина и рече:
- Привет, Джоба. Искал си да ме видиш, спешно при това. Тези кои са?
Хътянинът се усмихна леко. Дроидът преведе:
-Искат да си поговорят с теб. Доводите им бяха достатъчно убедителни, за да забравя за момент уговорката ни. Някои неща, които казаха... са интересни. Може би е време да дадем дума на нашите гости? - и подкани групата пред платформата му.
[sblock]
rycar_run.jpg
rycar_run.jpg (35.03 KБ) Видяна 3488 пъти
[/sblock]

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт юли 07, 2009 6:42 pm

Виктор се обърна към Рън и оглеждайки неговите главореци, със все същата къвнишка усмивка произнесе:

-Господин Рън, позволете ми да се представя. Казвам се Виктор и от няколко дена насам направо съм обладан от фикс идея да се срещна с вас. За жалост по не особено приятен за Вас повод. Имам пълномощията да предложа на Великолепни Джоба по-добра от Вашата сделка от страна на Републиканското Правителство и за съжаление тя включва Вашият арест и предаването на Републиканското правосъдие, по обвинение в пиратство и подривни действия срещу Правителството и Армията на Републиката. Както се казва, имате право да мълчите, но всичко казано от Вас, може да се използва в съда във Ваша вреда. Що се касае до мен ... искреното ми желание е да откажете нашата любезна покана и да ми спестите грижите да пазя един затворник на кораба си. И тъй като съм по своята същност хазартен човек, а и от искрено уважение към нашият домакин , Великолепният Джоба, имам предложение към Вас. Предлагам Ви да изберете - да се предадете веднага или да организираме зрелищен двубой ние ... кхъм ...(Виктор се рокашля неловко театрално спирайки погледа си върху Итар) ... четиримата, срещу Вас и Вашите двама юнаци. Който излезе от арената жив, е свободен да лети във всичките възможни посоки на тази галактика. И ако вие излезете победител, Великолепни Джоба вече сам да реши до колко е разумно да продължава деловите си отношения с Вас.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт юли 07, 2009 6:57 pm

Рън гледаше преценяващо Виктор и хътянина. Посочи корабът който все още висеше в началото на палубата:
- Мога да заповядам на пилота да унищожи баржата, а вие да изгорите с нея. Няма да имате време да посегнете към оръжията си, а аз ще си тръгна невредим. Вие сте републикански агенти, които са унищожили Джоба. Клана му няма да се зарадва, а вашата република ще има трудни времена, минавайки през тяхното пространство. Кажете сега господа, какво ще ми предложите, за да не се случи това?
Джоба изведнъж смени цвета си и отвори уста в безсилна ярост. Хората около него започнаха да посягат за оръжията си, а други да търсят някакво прикритие.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт юли 07, 2009 7:14 pm

Виктор хладнокръвно се усмихна:

- Бих повярвал на този блъф, ако пред мен стоеше някой заслужил славата си в епични битки военен герой, готов да жертва живота си в името на каузата, която ще го надживее. В случая пред мен стои един пират, предал всички възможни каузи в името на парите. Ако баржата бъде унищожена от кораба ти, ще загине не само Джоба и аз, но и Ти. На мен лично не ми пука какво ще става между клана на Джоба и Републиката след като се превърна в атомен прах. Сигурно точно този въпрос малко вълнува и Джоба. Тримата сме обединени от едно общо желание, да излезем живи от цялата тази ситуация. Твоето предложение не предлага подобен вариант за нито един от тримата. Следователно - се отхвърля, с пълно единогласие. Най-малкото ако хукнеш към кораба ще стигнеш до него по надупчен от фелуцианско сирене, да не говорим че тази баржа има малко в повече огнева мощ, за да я приемеш просто като турестически атракцион насред пустинята. Аз предлагам на теб какъв да е, но шанс да се измъкнеш жив. Друг вече нямаш, след като се осмели да заплашваш живота на Великолепни Джоба. А и ние не сме точно републикански агенти и едва ли някой знае въобще за нас, освен Джоба, от клана му. Но сигурно има хора които знаят че отива на среща с Райкър Рън. Никакви инсигнии на републиката и една разбита с бластерни удари баржа - ще те гонят и хътяните и Републиката. Така или иначе - край на кариерата ти на контрабандист, а най-вероятно и много скорошен край на живота ти. Отново те приканвам да обмислиш предложението ми?

Виктор бавно свали карабината си от рамо и я остави стисната в отпуснатата си ръка.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » вт юли 07, 2009 7:43 pm

По лицето на Кевин изгря усмивка, а думите на Виктор, като че ли излизаха от неговата уста. Сега младежът кимаше удобрително а ръката му с мигновенно движение извади тежкия бластер от кобура му. Все още мерникът не сочеше главата на Рън, но пък бе много възможно. Русолявият направи крачка в страни, като почти закри с тяло Итар Турон и все пак му остави малко място, за да следи ситуацията и да не се чувства безполезен, ако скоро избухне бой. После направи знак с пръсти на Бан да се подготви и самият той зачака с интерес, чувствайки се добре подготвен. Накрая промълви твърдо:

,, Е какво решаваш Рън ? Да ти слагам ли белезниците или пясъкът ще се напой с кръв ? Ооо колко съм груб, не се представих, казвам се Кевин Мейс, а сега отговаряй !!! "

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » ср юли 08, 2009 11:37 am

Тъмнокожият си беше готов и без напомнянето от Кевин, още от самото начало беше с активирани бойни ръкавици, които вече бяха леко подгизнали от стичащата се по ръцете му пот. Ситуацията му напомняше на някаква стара холодрама, в която героите се изнервят с приказки до момента, в който някой посегне към оръжието и става касапница.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 10, 2009 3:35 pm

Рън свъси вежди. Погледна към Джоба и рече:
- Работата ми с теб приключи, още щом реши да ме вкараш в капана. Имаш нужната компенсация, която те чака в складовете ми в Мос Еспа. Надявам се да не се месиш. Иначе корабът ми ще те унищожи. Въпреки убеждението на тези твои приятелчета, знаеш че корабът ми ще попилее жалката ти лодка.
Хътянинън изрева нещо неопределено на неясния си език, и пазачите му свалиха оръжието. Започнаха да се прибират към долната палуба, докато платформата на хътянина бавно се спускаше към сигуността.
- Вие сте наемници, сами разбирате че няма да дойда с вас, за да ме предадете на измислената ви Република. Назовете цената си, за да не се стига до ситуации, които никой не иска. - довърши Рън, обърнат към Виктор и групата му.

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет юли 10, 2009 4:03 pm

-"Знаех си, че ще можем да се разберем, господин Рън. Все пак, мотивацията за нашата работа както средствата които използваме са горе-долу еднкави.
Преценете какви ще са ползите, които ще пропуснем от загуба на работата за републиката, както и заплащането ни за тази мисия, и мисля ще може да се спогодим. До момента, уговорената сума която ще получим за главата ви е 80 000 кредита. Това е добра отправна точка, от която може да поемем за да договорим допълнително заплащане. Или, сигурен съм че вие също имате работа, която да заплатите не по-зле от републиканските бюрократи."

OOC
Persuasion: 1d20+9=26
Force point for Persuasion: 1d6=2
Total: 28
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 10, 2009 4:34 pm

При споменаването на цената за главата му, Рън се усмихна. Прибра оръжието на колана си, и извади от джоба малък холопроектор.
- Радвам се, че републиката ме оценява толкова високо. Да оставим ласките настрана. Отношенията ми с Джоба са компроментирани и малкия ми блъф малко го стресна и най-вероятно червея ще ми забие нож в гърба, въпреки че демонстрира неутралитет и държи солидно количество стока като застраховка за услугите ми. - Рън подаде холопроектора на Виктор и продължи: - Не мога да извадя готови 80 000 кредита. Имам 40 000 налични. В допълнение мога да ви дам кораб - корелиански транспорт който съм преоборудвал изцяло за контрабандна дейност. Има скрити отделения и увеличен товарен капацитет. Возилото е запазено и цената му е на черно приблицително тридесет и пет хиляди. Ако го продадете в центъра, ще му вземете добра цена, тъй като серията е ограничена, а капацитета му е много повече от YT версиите. Освен това е много по-бърз, след като преконфигурирах двигателите. Е, какво ще кажете?
[sblock]
corellian-shitp.jpg
corellian-shitp.jpg (93.59 KБ) Видяна 3314 пъти
[/sblock]

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет юли 10, 2009 4:43 pm

-"Интересно предложение. Що се отнася до мен, звучи добре, но това трябва да обсъдим насаме с останалите. Това може да покрие първоначално текущата ни задача, но какво ще кажете за по-нататъчни взаимоотношения? Проваляйки тази работа, намирането на задача за републиката ще се окаже десетки пъти по-трудно. Но имам и друга идея, която може да ви се стори интересна. Предвид загубата на взаимоотношенията ви с уважаемия Джоба, ще ви трябва нов човек, който да пласира стоката ви. Е, аз и спътниците ми имаме известни връзки. Ако мислите, че може да се получи, може да говорим в детайли на някое по-уединено място."
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 10, 2009 4:48 pm

Нямам нищо против да работя с вас. Поне може да говорим без едната страна постоянно да изисква и да заповядва, считайки че е господар на вселената. Но имаме един проблем. - Рън кимна към пода. - Докато не освободя стоката си от складовете му, ще съм с вързани ръце. Локациите на складовете и кодовете за вратите им са записани в паметта на преводача му. При други обстоятелства бих разбил на парчета тази яхта, но сами се сещате, това не е опция. Е, какво ще кажете?

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 10, 2009 4:56 pm

Виктор се намеси решително:

- Провилно ли разбирам сделката? Всички си тръгват живи от тук сега и срещу това ние получаваме 40 000 кредита и товарен кораб на стойност около 35 000 кредита? Ако е така сме съгласни. Но трябва да Ви предупредим - дори да се отървете от нас, Републиката ще прати други. надявам се да имате достатъчно кораби на склад. Затова имам допълнително предложение - вие да спрете набезите по линията на медицинските доставки. Какво ще правите си е вша работа, пребоядисайте си корабите, обръснете си мустаците, отрежете си ушите и пиратствайте някъде другаде - дали срещу Републиката или срещу Империята, нас не ни интерисува, но името Райкър Рън повече да не се чува поне за няколко месеца. Ние ще предадем на Републиката че Ви е изял пясъчен червей, ще си получим наградата от тях, парите и кораба от Вас, Вас няма да ви гонят поне докато отново не почнете да нахалствате с размера и избора на жертвите - всички са доволни особенно ние. така или иначе загубхи изкупвача на медикаменти , а из космоса лети пез надзор голямо количество какви ли не стоки. Някои доста по-лесни за пласиране.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 10, 2009 5:06 pm

- Съгласен съм. - отвърна Рън и протегна ръка към Виктор. - Повече няма да се занимавам с републиканските кораби, а вие кажете на републиканските ви приятели, да не се занимават повече с мен. Събрах достатъчно пари от сделките с хътяните, за да се оттегля поне за няколко години. Оставям ви холопроектора, в него местоположението на хангара и кораба. На борда ще намерите кредитни чипове в тайно отделение в пилотската кабина под стола на втория пилот. - Тръгна да се връща към кораба си, все още висящ над носа на баржата. - Ако премислите второто ми предложение и искате да довършите сделките на Хътянина, свържете се с мен когато имате кодовете. На корелианския кораб има запис на честотите на флотата ми, а аз ще ви насоче към евентуални купувачи.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 10, 2009 5:10 pm

- Истинско удоволствие е да се работи с разумни хора, господин Рън. Попътен слънчев вятър в платната ви и кой знае, дано следващият път като се срещнем да имаме време и удобството да си побъбрим на чашка. - Виктор разплу лицето си в мила усмивка , като не беше сигурно дали това просто не беше по-плашещият вариант на кръвожадната, и помаха с ръка на Рън за сбогом.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет юли 10, 2009 5:11 pm

Рън и двамата му охранители се качиха в кораба си и минути по-късно се скриха от погледите им в небето.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет юли 10, 2009 5:14 pm

Бан едва изчака да се махнат Рън и хората му и каза:

- Само на мен ли ми изглежда, че прекалено лесно се съгласи на всичко? Обзалагам се, че в кораба ни чака някакъв подъл номер!

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 10, 2009 5:16 pm

Виктор изпусна въздух. През цялото време от както Рън се качи на кораба той не смееше дори да диша. Всичко вървеше прекалено гладко и нищо чудно просто Рън да печелеше време за да се прибере на кораба и да ги разстреля със корабни оръжия. Но явно Рън наистина не беше много заинтерисован в подобен развой на събитията. Надяваше се да е бил искрен и относно пиратската му пунсия.

- Е, господа, аз предлагам да идем да видим новия си кораб, да се товарим и да отпрашваме към Корусант, преди някой от всичките да е размислил и преди целият Татуин не ни е скочил на веждите.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » пет юли 10, 2009 5:20 pm

-"Хъм хъм хъм. Изглежда не помислихте въобще за предложението му. Мисля, че може да спечелим доста кредити, от такава сделка. Дори и само еднократно. Не съм блъфирал, когато казах че имам познати - ще се намери на кого да пласираме стоката. Също така, хътняните не са хомогенна маса, а деликатно балансирана везна. При подходящ развой на събитията, може да излезнем сухи от водата и доста по-богати. Но нека говорим за това на по-сигурно място."
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пет юли 10, 2009 5:23 pm

- Аз лично предпочитам да съм мокър, но без дупки от които да ми изтича водата - мрачно сподели Бан.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 10, 2009 5:33 pm

- Рън иска да си върне стоката, а не да ни я подари. Тоест най-много да вземем процент от сделката която ще му уредим. Джоба е тук с кодовете, за да ги вземем трябва да го направим сега, а сега имаме ли някой нехомогенен хътянин който да ни пази? След това ще трябва да си пробиваме до този нехомогенен хътянин път през стена от бластърен огън. Лакомията е нещо опасно за здравето. Нека Рън се оправя с Джоба - ние си свършихме работата и дори по-добре отколкото очаквах. Никой не е наранен и дори Републиката да не ни повярва и плати , ще сме чисти пред нея и със минимални загуби от към парите - само 5000 кредита. А ако пъг ги убедим , че Рън наистина е искрен - получаваме 75 хиляди отгоре. Повече от достатъчно, че да си строша главата в безсмислена авантюра.

Потребителски аватар
Prince of Essembra

Мнение от Prince of Essembra » пет юли 10, 2009 7:50 pm

,, Подкрепям Виктор, това ще бъде най-рискованата и неоправдана постъпка, но аз бих участвал в това начинание само, ако всички се съгласим. Все още имам личен мотив да прецакам Джоба и с помоща на Рън, сигурно ще успеем. А може и да предадем Рън и неговия план на Джоба, после да поискаме лично да се справим с него срещу няколко хилядарки. И в двата случея, ние и един голям съюзник ще се справим срещу, нищо непредполагащия ни враг. "

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » съб юли 11, 2009 1:41 pm

"Хм! Джоба не е глупав и е наясно с намеренията на Рън почти със сигурност, и най-верочтно в момента прави поръчката за главата му. Може би все пак ще успеем да се възползваме от това. Виктор, какво мислиш?"
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » съб юли 11, 2009 2:08 pm

- Мисля, че искам да си видя новият кораб, да прибера парите от републиката и да изхарча за пиене, ядене и жени всичко което остане от тях после дреболийките котио ще си купя като нова екипировка. Ако никой не иска кораба аз съм навит да го изкупя с парите от наградата. Ако вземем парите от Републиката ще имаме общо 175 хиляди. 5 от тях са за Сукалчето да си постегне фасиендата. Останалите се делят по равно и се пада по 37500 на човек. Аз своите съм склонен да взема като корабът + 2500 кредита, ако разбира се този кораб струва 35 хиляди.

Заключена

Върни се в “Star Wars: Rycar Run”