Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Глава 1.2.1 [Вайс, Мел, Блейд] Разпитът

Форумно приключение с правилата на D&D4E.

Модератор: Lord Vader

Потребителски аватар
Lord Vader
Детерминиран Форумен Философ
Регистриран: съб май 10, 2003 11:11 pm
Контакти:

Глава 1.2.1 [Вайс, Мел, Блейд] Разпитът

Мнение от Lord Vader » вт мар 10, 2009 4:57 pm

Затворникът по нищо не показа, че забелязва влизането на разпитващите го - остана с поглед зареян в безкрая, сякаш игнорираше всичко, което се случваше около него.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: [Вайс, Мел, Блейд] Разпитът

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 10, 2009 5:15 pm

След като затвори вратата зад гърба си, Блейд вдигна дясната си ръка, сви я в юмрук и изгледа заподозрения с очи, помътнели от липсата на скорошни забавления. Чу се скърцане, последвано от стържене и по целия му юмрук бавно се появиха многобройни шипове и шипчета докато накрая дясната му ръка заприлича на боздуган и изкованият я погледна влюбено. След това отново впи очи в пленника, тръгна бавно към него, като не сваляше налудничавия си, жаден за кръв поглед от лицето му, докато накрая застана зад гърба му и подпря шипчестата си ръка на дясното му рамо.
- Ти си, сержант - изсумтя Блейд.
[sblock]Intimidate 1d20+11 = 14[/sblock]
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт мар 10, 2009 5:22 pm

- Виж какво господин Харсус от Светлозем, имаш около пет минути преди Бабан да се напие достатъчно, че да може да измърмори едно свястно заклинание и да измъкне от главата ти всичко, което криеш и да го пльосне на масата. След което ще те пуснем обратно при господаря ти щом толкова ни молиш. Виж на него предполагам ще му кажеш и без изтания и магии, как си го изпортил... или пък след - се тая - Мел сви рамене незаинтересовано при последните думи. - Всъщност, господин Харсус от Светлозем, понеже днеска имам много кофти ден, пълнолуние е и останалите отидоха да разглеждат нестабилен и опасен артефакти без мен - при думата артефакт, очите на Мел заблестяха с обезпокоително реална светлина, - мисля да НЯМАШ пет минути и вместо това да ги преотстъпя на моя колега, разстроен от факта, че цивилизованите му методи на разпит не доведоха до резултат и се налага да прибегнем до магия - елфата побутна един от столовете пред изкования. - Блейд, покажи на господин Харсус от Светлозен, колко си разстроен.
[sblock]Aid Another Intimidate Check: 1з20+3=19[/sblock]
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 10, 2009 5:41 pm

Без да помръдва шиповете от дясното рамо на заподозрения (които от тежеста на метала бяха почнали бавно и болезнено да проникват в плътта на човека) Блейд се наведе над лявото му ухо и тихо изсъска:
- Мислиш си, че можеш да устоиш на болката, така ли? Защото не знаеш какво е болка! Не знаеш какво е да разтапят крайниците ти безкрайно, докато решат, че са достигнали съвършената форма. Не знаеш какво е да вадят очите ти и да слагат нови, докато не решат кои са най-добри за лицето ти. Не знаеш какво е да се родиш след три месеца постоянна агония! Но аз знам всичко за болката, човеко. Тя е моите майка и баща. И мисля да те запозная със семейството...
Блейд остави няколко секунди на пленника да осъзнае казаното, преди да продължи.
[sblock]Intimidate 1d20+13 = 25[/sblock]
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » ср мар 11, 2009 10:49 am

Intimidate:
14 fail, 25 success. Успехи до сега: 1 Diplomacy, 2 Intimidate
Passive insight
Макар и първоначално човекът да изглеждаше непреклонен и железен, Мел се беше научила да разгадава хората по най-малките разлики в поведението. Дали едно мъничко мигване, лека промяна в цвета на лицето, напълно недоловимото с просто око свиване на мускулите около гърлото, миниатюрната капчица пот на дланите или простата женска интуиция, тя усети, че човека започва да се страхува. И вече и беше ясно от какво - семето на съмнението, че може би всъщност не бяха толкова некадърни, за колкото ги мислеше, и наистина имат магически средства да извадят информацията от главата му. Но той не смяташе да се предаде толкова лесно. Но със сигурност щеше, ако продължаваха в същия дух.
-"Все едно ще ви повярвам. Ако имахте такива средства, вече щяхте да сте ги приложили - защо иначе да си губите времето по този начин. Ясно ви е, че не ще се предам пред опитите ви за сплашване!"
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср мар 11, 2009 12:04 pm

- Всъщност е доста просто... за наше огромно съжаление сме принудени да се примирим с определени... ограничения... в магическите си кадри - Мел се опита да събере последните си капчици търпение към задържания. - Ако Бабан използва силата си, за да изпържи мозъка ти - през останалата част от деня няма да става за нищо по-сложно от това да боде хора с игли, а още не сме сигурни дали няма да имаме нужда от уменията му занапред. Блейд от друга страна, може да скача върху хора - докато пода под тях се умори. Освен това ако Бабан изполва силата си, за да изпържи мозъка ти - рискуваш да прекараш остатъка от живота си трърдо уверен, че си зеленчук, което ще ни отвори малко работа по обясненията в доклада. А с цялата тази работа по докладите, ще растроиш мен... и макар да не очаквам твоето съчувствие, Харус от Светлозем, ти също няма да получиш моето, след като Бабан научи от теб това което ни трябва и те пратим с една кесия жълтици и официални благодарности да се прибираш обратно в къщи... заедно с жигосаната в съзнанието ти идея, че си ги заслужил по време на кратката си но вярна служба за Аргерия.
[sblock]Bluff 1d20+2 = 21[/sblock]
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 11, 2009 3:13 pm

Блейд винаги беше подозирал, че джуджето е повече, отколкото всички го мислят, но думите на Мел напълно обърнаха представите му за Бабан. Воинът досега не си даваше сметка, че магьосникът им е толкова могъщ, но реши да се възползва от това и продължи да говори в ухото на заподозрения:
- Да, Харус, този, който така умело те заблуди, че е невеж некадърник, е един от най-умелите заклинатели в Аргерия. Каквото бих могъл да ти направя аз, той може да ти го направи тройно само с едно помръдване на кутрето. Ако вложи цялата си магическа енергия може не само да ти изпържи мозъка, ами и да те накара да вярваш, че си жаба и да прекараш живота си квакайки. Всъщност може и направо да те превърне на жаба, след като изсмуче от теб и последната думичка информация, която имаш! Не искаш той да се занимава с теб, Харус, със сигурност дори не искаш и да знаеш какво се случи с последните няколко нещастника, които му се опълчиха!

[sblock]Intimidate 1d20+11 = 17[/sblock]

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср мар 11, 2009 3:32 pm

В този момент Вайс влезе в стаята и отправяйки въпросителен поглед към Мел попита:

- Е, редник, нашият гост съдества ли на разследването? Не? Много жалко, явно ще трябва да прибегнем до редник Бабан. Нямате си на представа , господин Харус, колко ми усложнявате живота ... Бабан е толкова неконтролируем ...

Вайс дали Харус с най-съболезнователния поглед който можеше да докара на своето каменно лице, след което се обърна към изкования:

- Редник Блейд, доведете редник Бабан Твърдоглав. По пътя вземете една кофа вода за всеки случай. Редник Мел, от тук нататък не протоколирайте .... ако не искате всички да свършим с доживотни присъди в мините.

Вас отново отправи съболезнователен поглед към задържания, въздъхна тежко и поклати разочаровано глава.

[sblock]Intimidate: 1d20+12=29[/sblock]

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 11, 2009 3:36 pm

- Слушам! - козирува Блейд, потупа заподозрения по бузата, издавайки метален звук, наподобяващ цъкането с език у меките, след което напусна стаята.

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » ср мар 11, 2009 4:22 pm

Още с думите на Мел, се виждаше как защитната стена, която затворникът си беше изградил започваше да рухва.
-"Лъжеш куче! Този... брадат гном не може да различи собствената си магическа пръчка от сплетените на раста косми под мишците си, ако ще и да го удрят в лицето!" - беше очевидно дори и за Блейд, как се опитваше да убеди по-скоро себе си. Вече не просто се съмняваше, че това което казват е истина - беше сигурен, че е, и панически се опитваше да измисли план как да ги заблуди. И тъй като явно други средстване не му бяха известни, се опита да обижда разпитващите го.
Това, че те игнорираха нападките му го изнервяше дори повече - караше го да се чувства безпомощен, а по дяволите - нямаше начин елфата да лъже - описа процеса точно така, както си го бе представял в кошмарите си. За момент обаче, успя с последните си сили да върне самообладанието си... Когато влезна капитана.
Вече беше ясно, че иска или не, ще знаят това което искаха. Можеше ако не друго, поне да опита да излезе ако не сух, то поне - не подгизнал - от водата. В момента в който Блейд излезна от вратата, Харус погледна с гняв в очите Вайс и извика:
-"Чакайте! Ако ви кажа, това което знам - ще можете ли да ми осигурите защитата, от която ще се нуждая след като ви кажа всичко?"
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср мар 11, 2009 4:49 pm

- Редник Блейд! Върнете се! - извика Вайс, след което отново се обърна с каменно изражение на лицето към Харус - Естествено , че като свидетел ще разполагате с пълната защита , която ние сме в състояние да ви осигурим, по време на престоя ни в Аркдомус. След което ще бъдете поставен под усилена защита в столицата, ако до тогава все още се налага такава. Редник Мел, запишете показанията на господин Харус.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 11, 2009 5:33 pm

Блейд се върна в стаята със съвсем леко разочаровано лице, което Вайс не забеляза, застана мълчаливо до затворената зад гърба му врата и притихна. На слабата светлина в стаята за разпити изглеждаше като статуя - не помръдваше и не издаваше звук.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср мар 11, 2009 5:51 pm

Мел заприлиства записките си, докато най-накрая намери малко празно място и очаквателно започна да подостря молива си, без да сваля очи от светлоземеца.
- Vedalken Plotter

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет мар 12, 2009 1:35 pm

- И така, господин Харсус от Светлозем... вярвам, че не сте ни излъгали за името си... - погледът на елфата прониза задържания за момент. Мел се прозя по поразително котешки маниер, както правеше всеки път, когато въпреки най-добрите и намерения уставните формалности започваха да я отегчават и продължи, - какво дойдохте да търсите, с каква цел и какво намерихте по време на престоя си на това място? Също така, макар и извън целите на разследването ни, във ваш интерес е да ни обясните изчерпателно кой е подбудителят на вашите действия и по какъв начин мислите, че ще се опита да Ви навреди... за да може обещанието ни за защита да не си остане само на думи.
Мел хвърли поглед към Вайс, за да види дали капитана има да добави нещо, след което зачака отговора на пленника.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » чет мар 12, 2009 4:08 pm

-"Харус, подяволите. Не е трудно! Що се отнася какво търсех -информация. Задачата ми беше да открия тожа място, да разбера дали Аргерия го е открила и осъзнала важността му, и ако да - какво точно знае. Какво намерих - вече знаете. Наясно съм къде се намираме. Знам, че нищо не сте разкрили, и си нямате идея на какво сте се натъкнали. Не мисля дори сте успели да разгадаете езика на древните все още."
Mel, Passive Insight
В този момент Мел усети, че имаше несъответствие в думите му - първоначално казваше, че не е тук за да шпионира експедицията, докато сега - точно обратното. Най-вероятно криеше нещо - или пък ги беше излъгал по-рано - а доколкото малко го познаваше, не беше никак изключено и тази възможност изглеждаше напълно вероятна.
-"Що се отнася до това кой ме изпрати... Може би ще ви се стори налудничаво - но това е истината, ако не вярвате - викнете Бабан да бръкне в мозъка ми. Ще започна по-отдалече. Преди близо година, в селцето ми се появи странник - висок, снажен - но и доста стар - мъж с бяла коса, представящ се с името Оберот. Беше много начетен човек, с дота пари, представяше се като пенсионирал се търговец. Купи си къща, и започна да взема сериозно участие в деянията на селото. Дари каруци с жълтици за построяване на хамбар, където да складираме реколтата си. Нае странстваща група приключенци, които ни избавиха от мародерите крадящи малкото, което имахме - и то, веднъж за винаги, не като жалката ви войска, която само ги уплаши - докато не си тръгна и те пак се върнаха. Дори им плаща, за да стоят в града и да ни пазят, от евентуални бъдещи набези. След като прецени, че може да ми се довери, разкри истинското си лице пред мен - той е един от строителите на този град! Един от древните, от плът и кръв, стоеше пред мен. Предложи ми да ме обучи в някои от тайните им, като всичко, което се искаше от мен беше да използвам новонаучените умения, за да му помагам. Съгласих се разбира се. Научи ме да не се страхувам от болка, разширих познанията си в различни сфери десетократно. Научих се да разбирам хората, така както дори те не разбират себе си. Един ден, щедро ми предложи тази задача - и каза че от това зависи бъдещето на Светлозем. Предупреди ме за набезите, които ще се случат над околните земи, и как вие, Аргерската армия, няма да може да ги спрете. Каза ми и истината - че всъщност ВИЕ сте виновни за тях, как се опитвате да всявате страх и паника, за да можете да се появите на белите си коне и да изглеждате като спасителите ни. Но няма да ме заблудите, вече зная истината - и познавам гнева на Оберот. Но той е милостив, ще се смили над мен, когато разбере как сте ме заплашвали."
Passive insight
Мел усети как колкото повече се сещаше са този човек, харус изглежда се дистанцираше от случващото се в момента. Забравяше как го бяха убедили да им съдейства, и вярваше, че ако продължи в този дух, може би ще го изгубят и ще се наложи да го пречупват втори път. Замисли се дали не е редно да го прекъсне, преди да се е отнесъл прекалено много
[ooc]Ако не искате да го прекъсвате, say so.[/ooc]
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет мар 12, 2009 5:02 pm

- О, не се тревожи. Нямаме никакво намерение да всяваме смут и паника, само за да се представим като спасители. Ако това беше целта ни... каруца злато за хамбара ви щеше да ни излезне много по евтино, не мислиш ли? Я ни разкажи повече за тази писменост и древните.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » чет мар 12, 2009 6:13 pm

-"Като че ли не сте го правили и преди. Или тези разбоиници се появиха от въздуха, докато земите ни бяха спокойни от векове, и изведнъж: Разбойници, а смелата армия на Аргерия ги изпъжда. И понеже явно не беше достатъчно и дипломатическите ви отношения се влошаваха, Андуинските елфи дори искаха да се отцепят от вас, и решихте да повторите старата тактика. Жалки кучета. За езика им - Оберот успя да ме научи едва на няколко основни неща. Познавам азбуката им, и неколцина думи - но това е всичко. От друга страна, тяхната цивилизация е била най-великата, която някога е съществувала. Единствената причина да не са все още тук, е че са избрали да помагат на хората от други светове, да видят истината, да се научат на добро и да се развиват, като народи. Да ги научат да разпознават тираните и да се борят срещу тях, и да помагат на тези, които не могат да се справят сами. Затова и Оберот дойде при нас, и други като него ще дойдат!"
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » пет мар 13, 2009 9:58 am

- Хаха - неочаквано се разсмя "статуята". - Имаш се за много умен, Харусе, ама май ше излезеш по-тъп и от Сал. Някакви доказателства показа ли ти Оберот за всички тези обвинения, които отправяш? - "доказателство" и "обвинение" бяха думички, които често беше чувал от Вайс. - Фичо все ми разправяше за първото правило на магьосника, като ме учеше как да разпитвам без бой, и викаше, че народът е прост и ще повярва на всичко, стига да го иска, ама аз тъй и не се научих да лъжа и си продължих както си знам. Та тоя Оберот така те е налъгал и ти си му се вързал като най-големия глупак. Как може да си такава консерва? - Вайс също така често го наричаше "консерва" и Блейд беше решил, че е силна обида...

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Re: 2.1 [Вайс, Мел, Блейд] Разпитът

Мнение от Lord Vader » пон мар 16, 2009 11:07 am

-"Ха! Ако ще оспорвате думите ми, защо ме разпитвате въобще. Това ли беше всичко? Определено не изглеждате щастливи от това което ви казах. "
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон мар 16, 2009 11:23 am

- Каза че знаеш някои думи от езика на древните - Мел подаде молив и празен лист на Харус и кимна очакващо.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт мар 17, 2009 2:45 pm

Пленникът хвана молива, и започна трескаво да пише. Около 20на минути по-късно, имаше написани около 200 думи заедно с превода им.
Mel, Passive Insight
Мел забеляза, че с всяка изписана дума Харус изглежда отнасяше съзнанието си далеч от случващото се в момента. Виждаше това за втори път - когато говореше за Оберот.
В един момент Харус просто спря да пише. Всички усетиха някаква промяна у него - погледът му изведнъж стана изключително властен. Хората в стаята можеха почти физически да усетят присъствието на духа му. Огледа се бавно из стаята и с невероятно басов и плътен глас проговори:
-"Кои сте вие, че да смеете да разпитвате моя слуга!" - всяка дума на Харус - ако това изобщо беше Харус - резонираше в гръдните кошове на всички присъстващи -
"Ще съжалявате жестоко за това което направихте - капитан Самуил Вайс... Мелиандру ... Блейд." - Тръпки побихава стражите, докато чуваха имената си.
С каменно изрежение на лицето, и светкавична скорост Харус стана от стола, късайки масивните стоманени вериги в които беше окован. Направи бърз жест с ръка, и пред него се появи масивно магическо поле, отделящо го от останлите хора в стаята. След като се подсигури от вмешателство, започна да извършва някакъв магически ритуал. Не беше сигурно какво точно прави - но със сигурност трябваше да му се попречи. Първата мисъл която мина през главата на стражите бе, че ще се нуждаят от останалите членове на екипа им.
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт мар 17, 2009 4:07 pm

- Точно така! - Мел се съгласи с Оберот-Харус и погледна обвиняващо Вайс. - Знайш колко съжалявам, че не взех експлозив? Неизбухливо уставно походно снаряжение друг път - измърмори нацупено елфата и изсъска срещу бариерата, след което изскочи през вратата и извика докато се преобразяваше в по-гъвкава форма.
- Разрешете да извикам редник Фиделиус, сърРРРхррР... - стигна до ушите на Вайс, когато вече четириногото същество се стрелна покрай него.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт мар 17, 2009 4:10 pm

Вайс се освести бързо , втренчи в Блейд гневен поглед и изсъска с постоянно нарастваща сила в гласа:

- Редник Блейд, смачкай му главата!

След това се обърна към Мел, докато сваляше от колана, полющващата се там, "полицейска палка":

- Редник, бързо намери редниците Чиори и Твърдоглав! Да се явят ВЕДНАГА!

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 17, 2009 4:15 pm

Без да чака повече подканяне Блейд се засили с бесен рев към бившия "заподозрян" и настоящ "оказващ съпротива при разпит" с цел да му смачка главата.

[sblock]Charge с Howling Strike.[/sblock]

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » вт мар 17, 2009 4:57 pm

Засилката на Блейд бе прекъсната от мощно издрънчаване, породено от сблъскъка му с нещо с твърдостта на каменна стена. Звукът на митрилния изкован, сблъскващ се с невидимата преграда бе по-могъщ от камбаните в храмовете на Бахамут и достатъчен, за да разконцентрира ритуала на Харус. Той погледна гневно към зашеметения Блейд, и направи нов жест с ръка. Няколко секунди по-късно, от страната на Вайс и Блей се появиха 4 тъмно-лилави триъгълника от магическа енергия. Няколко мига по-късно пирамидата от магическа енергия бе изчезнала и на нейно място се бе появило изчадие, което можеше да се е родило само от най-черните им кошмари. Макар и хуманоидно, призованото създание не приличаше на нищо, което бяха виждали преди. Десетки пипала стърчаха от главата му, оформящи нещо като коса, докато два масивни октоподести израстъка бяха на мястото на ръцете му, с огромни вендузи, готови да замучат всичко изпречило се на пътя им със сила граничеща с тази на Блейд.
[OOC: Инициативи и ще ме изчакате да кача батългрид от вкъщи.]
Initiative
Monster: 12
Капитан Вайс: 12 (но действа преди чудовището)
Блейд: 16
Conditions
Monster: -
Капитан Вайс:-
Блейд: Dazed
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 17, 2009 5:54 pm

Блейд тръсна глава, за да се отърси от светлинките, които се въртяха пред очите му, и изрева още по-диво от преди малко. Олюля се, защото все още му се виеше свят, потърси с очи звяра и когато го видя се втурна срещу него, крещейки "БЛЕЙД СЕЧЕ!". Макар и уцелвайки на косъм, мечът му все пак се заби в плътта на чудовището и Блейд го развъртя из вътре, а воят му се смеси с този на сериозно раненото изчадие, създавайки кресчендо от гняв и болка.

[sblock]Charge with Howling Strike vs. monster 1d20+13 = 18
Damage 1d12+1d6+1d8+8 = 27[/sblock]

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт мар 17, 2009 8:39 pm

Вайс замахна високо с "полицейската палка" и изрева гръмовно :

- В името на краля, призовавам Ви да прекратите съпротивата и веднага да .... ГОРИТЕ В АДА, ГОСПОДИН МЕДУЗА-АКСЕЛЕРАТ!

Електрически искри пробягнаха по палката и правейки широка дъга тя се стовари върху кълбото от пипала. Въздуха замерика на гръмотевична буря.

[sblock]Attack Warlord’s Favor: 1d20+9+2=26
Damage: 2d8+5=17 Lightning
+ 5 bonus to Blade`s attack rolls until my next turn (1+3 Int + 1 Armor)[/sblock]

Потребителски аватар
Lord Vader
Контакти:

Мнение от Lord Vader » ср мар 18, 2009 12:20 am

Съществото беше видимо разтърсено от светкавиците, които пробягнаха през тялото му, и от огромната рана, която Блейд беше направил в торса му. Лепкава слуз вместо кръв се изливаше по земята. Независимо от това, изчадието не изглежда като да се беше предало и нададе пронизващ писък, способен да спука тъпанчетата на всеки нормален човек. Вайс и блейд обаче, бяха тренирани. Виковете по кръчмите, заповедите на капитана рано сутрин или пък безумното боботене на редниците, бяха далеч по неприятни от вика на някаква си пипалеста твар.
Attack vs Will
vs Вайс = 8 - miss
vs Блейд = 14 - miss

Явно разгневено от липсата на ефект от адския му вой, създанието се опита да си проправи път през противниците си с груба сила. С едното си пипало се уви около врата на капитана, издърпвайки го пред себе си. Вендузата в края на гнусния израстък се впи в горната задна част на черепа на Вайс, и малки се забиха в главата му.
Attack vs AC
vs Вайс = 26 - hit
damage: 7;
Condition: Restrained.
Капитан Вайс: Restrained
Блейд: -
Нанесени щети
Monster: 44
Капитан Вайс: 7
Блейд: 0
Прикачени файлове
grid end round 1.gif
grid end round 1.gif (78.99 KБ) Видяна 3658 пъти
Всички в парка,до един
друсаме и пием джин.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 18, 2009 1:00 am

С бърза стъпка Блейд заобиколи чудовището странично и замахна с чутовна сила, разпорвайки плътта на съществото като хартия. Възползвайки се от бойния гняв, който писъка на врага насъска в сърцето му, и забравил всякаква защита, Блейд нанесе втори разсичащ удар и изкрещя победоносно, усетил, че краят на изрода наближава.

[sblock]Shift едно квадратче по диагонал, над монстъра да застана (няма координати, затва обяснявам така).

Avalanche Strike vs. AC 1d20+16 = 33
Avalanche Strike damage 3d12+10 = 40

Action point (Blade gains +2 to the attack roll and +4 to the damage roll for the attack from the action point)

Blade Sweep vs. AC 1d20+18 = 37
Blade Sweep damage 2d12+14 = 29

Общо 69 щети и всички атаки срещу Блейд имат +4 бонус.[/sblock]

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » ср мар 18, 2009 1:15 am

Вайс усети как пипалото увило се около врата му се отпуска и се свлича по бронята, пльоквайки със джвакащ звук на пода покрит със слуз. Грамадата от пипала вече само се клатушкаше безжизнено с отпуснати крайници. С разочарован поглед Вайс побутна туловището с върха на палката си и то се струполи на пода с грацията и драматизъм на уличен актьор изпълняващ ролята на Ролз-Ройс-Крайслер.

- И кво? Това ли беше? - запита той като че ли сам себе си, преди да се осъзнае , че ВСЕ ЩЕ не са сами.

- Блейд, пробвай да порастърсиш отново тоя господинчо !

Отговори

Върни се в “Тайните на Аркдомус”