Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Пролог] Пътят до Ароко

Форумно приключение в Рокуган по системата Legend of the Five Rings.

Модератор: CONAN

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Re: [Пролог] Пътят до Ароко

Мнение от AngerNogar » вт фев 24, 2009 10:31 pm

- Щом настояваш - сухо отвърна Кенджиро на вика на непознатия. Мантисът измъкна нова стрела с ален връх от колчана си и откъсна едното от перата и със зъби, преди я постави на тетивата. Веднъж изхвърлена от лъка и лишена от баланса си, стрелата се замята във въздуха като панделка на панделка посред летен ураган. Широкото и острие се вряза в шията на единия от ронините под крив ъгъл и когато миг по-късно стигна гръбнака, срелата се пречупи на две, сред облак от трески и кръв, и втората част се заби малко над първата.
Мантисът измъкна нова стрела от колчана си, посочи водачът на ронините и извика на другите все още живи:
- Този от вас, който му разпори стомаха ще е единствения, който ще напусне тази пещера жив. Не искам да се мърся с кръвта му, повече отколкото искам да смачкам плужек със стапалото си.
[sblock]Attack Posture
Атака (по 4) срещу TN+8: 35, щета: 37 (3 raises for damage)[/sblock]
Последна промяна от AngerNogar на вт фев 24, 2009 11:33 pm, променено общо 1 път.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » вт фев 24, 2009 10:39 pm

Ронина се свлече на пода на пещерата сред фонтан от собствената си кръв.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт фев 24, 2009 11:05 pm

Рйото изрева яростно и, глух за подканата на другаря си към ронините, се втурна по рампата право към водача им. Тежкият му чук се заби в главата на мъжа със силата на пет планини, пръскайки я като зрял плод, а Ракът, целия в кръв, мозък и парчета черепна кост, се обърна към останалите двама живи разбойника и извика:
- Мръсни животни! Този чук е трошил броните на они и е мачкал костите на великани с един удар! Треперете, нещастници, треперете и молете за милостта ми!
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 12:13 am

Миг след думите на Рака, пещерата се разтресе. Малки камъни се посипаха върху сражаващите се и демоничен вой се изви някъде навън. Секунди по-късно всичко притихна.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » ср фев 25, 2009 12:17 am

Катсуо се стрелна иззад масивния Хида, сякаш без да е чул демоничния вой. Острието му проблясна, привличайки погледите на разбойниците към перфектно изпълнения замах, след което се раздели на две. Дългия и късия меч се преплетоха в труден за проследяване вихър от стомана. След което, също толкова рязко, колкото бе скочил и замахнал, младия буши застина в покой за миг, преди плавно да се извърти към останалите разбойници. Тялото му потъна в плавните движения на Нитен - странната и красива техника на Мирумото. По дрехите и плътта на ронина се появиха редица резки, които бързо се обагриха в алено. Мъг по-късно разбойника рухна - не толкова от тежестта на нараняванията, а броя им и причинената болка.
[sblock]Премества се на f5 и атакува е6
A sword attack with 2 Raises - 1 for full movement and 1 for +1k0 dmg = 42
Damage roll=25[/sblock]
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 12:22 am

След трима мъртви за по-малко от миг, убити по брутален начин от очевидно многократно превъзхождащ бойните умения на ронините противник, двамата оцелели бандити хвърлиха мечовете. Проснаха се по очи и зареваха молби към фортуните и към самураите.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср фев 25, 2009 12:44 am

Звукът от прибирането на мечовете беше придружен от една дума.
- Хида! - Каза го тихо и без намек от молба или повеля, но все пак достатъчно ясно, за да не остави съмнение.
Дракона сякаш наистина не беше усетил неестественият трус и адски повик от преди няколко мига.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 1:04 am

Огромният воин, който се беше засилил към последните оцелели, едва удържа порива си, когато хвърлиха оръжията си и Кацуо му припомни нуждата от пленник, който да разпитат. В последния момент дръпна леко дръжката на вече замахналия дай цучи към себе си и тежката глава на чука разтърси пода на два пръста разстояние от дланта на единия проснал се в молитва разбойник. Дишайки тежко, все още разяреният Рак свали шлема си и със зачервено лице се наведе към ронините.
- Говорете, животни - гласът му беше учудващо спокоен, но и ледено неумолим. - Говорете и се молете Фортуните да ви простят светотатството в параклиса, защото аз няма.
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 10:24 am

Двамата ронини ревейки започнаха да се надпреварват в обясненията си. Голяма част от това което казваха не се разбра, погълнато от сълзите им:
- Той ни накара, самурай-сама, не сме искали да такоаме `орицата, каза че ще ни даде по още десет коку на всеки от нас и по коку на глава. Самурай-сама моля ви милост, недостойни сме дори да лежим пред вас! Не можехме да откажем, не сме имали сама от години, а `ората ни гледат с лошо. Бяхме в безизходица! Милост самурай-сама! Милост!

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср фев 25, 2009 10:32 am

- Чувал съм далеч по-достойни уж да предават Пътя заради своя господар. - заговори Кацуо в оправдание на осъдените - И съм виждал далеч по-голяма жестокост дори от страна на благородни самураи.
- Милост ме съмнява да получите, или да заслужавате, но... Какъв е този ваш господар?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 10:35 am

Рйото вече се беше поуспокоил достатъчно, за да прецени, че мерзавците нямаха нужда от повече стимул да говорят и че ако също не се поуспокоят и ако не спрат да реват като деца, най-вероятно нямаше да изкопчат нищо смислено от тях. Затова мълчаливо вдигна чука си и отстъпи две крачки назад, започна да нормализира дишането си и погледна другарите си очаквателно.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 10:44 am

- Дойде една нощ при нас ии ни предложи да работим за него. Тогава живеехме мизерно, бяхме намерили изоставена къща в квартала на ета в Риоко Овари Тоши и живеехме на ръба на оцеляването. Плащаше повече от щедро, предишния ми господар не ми е плащал така... За първи път от месеци ядохме прясна храна и се къпахме в нещо повече от реката..- оправда се ронинът през сълзи.
- Караше ни да вършим дребни задачи, да охраняваме разни пратки с оръжия, алкохол и предмети на изкуството. Шпионирахме понякога определени търговци. Тогава ни накара да намерим и убием наколко магистрата. Това вече беше прекалено и се възпротивихме... Но тези които гласно изразиха негодуванието си... бяха намерени убити, обесени с главата надолу и разпорени. Нямаше къде да бягаме, после задачите продължиха, накрая трябваше да избием селяните - ронините съвсем зареваха и яростно заудряха глави в земята - Не сме го правили защото искахме, нямаше начин... той може да ти причини неща, с душата ти. Казва се Дайгоцу Ханзо...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 10:56 am

Изведнъж Рйото пак почервеня и промърмори "Д-Дайго...Дайгоцу?", след това се втурна към ронина, хвана го за яката с две ръце и го повдигна до нивото на очите си, след което изрева в лицето му:
- ДАЙГОЦУ ХАНЗО ЛИ КАЗА?!?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 10:57 am

Мъжът само прикри лицето си с ръце и закима скимтейки.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 10:59 am

Ракът разтърси ронина в ръцете си сякаш беше лек като перце и продължи да крещи:
- КЪДЕ Е ТОЙ? КЪДЕ Е ДАЙГОЦУ ХАНЗО?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 11:10 am

- Трябваше да се срещнем в каменарското село нагоре по пътеката! - проплака ронинът.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 11:19 am

- Селото? - сякаш на себе си промълви Рйото, след това изведнъж ококори очи, пусна ронина и извика. - КИМИКО!!
С бързина, която никой от другарите му не подозираше, че притежава, Ракът взе чука си, изкачи се обратно по рампата и се втурна през пещерата към коня си.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср фев 25, 2009 11:31 am

Кенджиро заглуши за миг импусла си да тръгне след Рйото и, без сведе взор към двете жалки същества в краката си, проговори:
- На кого и за къде бяха пратките, които охранявахте?
После, докато чакаше двамата ронини да си съберат мислите, за да отговорят, Мантисът продължи:
- Ще се върнете до светилището и ще го очистите от сквернящата го мъртва плът, след което ще се молите на фортуните да ви разрешат да завършите жалкия си живот със сепуко и на Емма-О да отнесе душите ви в Мейдо, където да получите шанс за изкупление на позора си в следващия живот. С последния си дъх ще крещите - този който ви е плащал за престъпленията - да бъде принуден да плати и за греховете ви. - Кенджиро тръгна след Рака и пътьом с твърд тон добави. - Ако не го направите - бившият ви господар или ние ще ви намерим и ще ви замъкнем с голи ръце до най-дълбоките части на Джигоку, късайки парчета от тялото и душата ви по целия път до там.
Самураят изчака отговор на въпроса си и се втурна след другите двама.
Последна промяна от AngerNogar на ср фев 25, 2009 12:00 pm, променено общо 1 път.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср фев 25, 2009 11:55 am

Въпреки неподозираната и гръмогласна бързина на Хида, Муримото не остана по-назад. Ако дяволския рев по-рано не беше прогонил животните които самураите непредвидливо бяха оставили неспънати, то самураят вече беше там и тъкмо се качваше на своя.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср фев 25, 2009 3:30 pm

Рoнините промълвиха "Незнаем, самурай-сама, вършехме работата без да задаваме въпроси!", след което яростно закимаха и започнаха да се кълнат че ще оправят всички осквернявания, които са направили. Когато ги пуснаха, ревът и благодарностите продължиха още дълго време.
Същевременно, тримата самураи препускаха бясно нагоре към селото. Пред очите им се появи малко село. Нявсякъде лежаха тела, осквернени по същия начин като убитите в параклиса. Видяха посечения кон на Кимико. Яростта и притеснението накара сърцата им да бият още по-силно. Самураите се впуснаха да претърсват селото сграда по сграда, докато накрая Риото я откри в малка къща на края на селото. Беше свалила бронята си и се грееше на запаленото огнище с бебето в ръце.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 4:41 pm

Рйото успя да сдържи порива си да прегърне дългогодишната си сестра по оръжие, но все пак Кимико долови дълбока въздишка на облекчение откъм едрия мъж и вдигна вежди, учудена от изблика му на емоции. Ракът влезе в къщата с тежка стъпка и попита в бърза последователност:
- Кимико, къде е Дайгоцу Ханзо? Тук ли беше, видя ли го? Какво се случи?

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср фев 25, 2009 4:55 pm

Кимико вече беше на крака, когато Риото се втурна в къщата, малко объркана от пороя въпроси тя леко повдигна вежди, след което ги сбръчи.
-Как знаеш за... Да, Дайгоцу Ханзо беше в града, застана на пътя ми и ми отказада продължа нататък, вече е мъртъв. Защо, какво се е случило?
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср фев 25, 2009 5:10 pm

- Разбойниците... Те ни казаха, че злодеят Ханзо е тук и дойдохме максимално бързо, но виждам, че е нямало нужда... Ти си се справила с него - по лицето на Рйото беше изписано уважение и дори възхищение към бойните умения на Кимико. - От това, което разбрахме от трескавите бълнувания на онези кучета, става ясно, че и Ханзо е бил замесен в опита за покушение в Риоко Овари Тоши. Това не е добра новина. За нещастие не можахме да разберем от тях каква е била целта му там, както и с клането тук, а явно няма да можем да го разпитаме сега... Но той ще се върне - Ракът добави последното изречение едва чуто и млъкна внезапно.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср фев 25, 2009 5:29 pm

-А.. намерили сте ронините. - Риото кимка кратко. - Чудесно. - Когато ракът продължи тя мрачно скръсти ръце и кимна - Да, и аз имам подобно предчувствие. Кой е Дайгоцу Ханзо? Виждам, че знаеш нещо повече за него, за мен тази личност е напълно непозната
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср фев 25, 2009 10:40 pm

- Тсуручи-сан - Кацуо наклони глава към Богомолката докато другите двама си обменяха историите - Нямаше ли следи и от коне при онази дупка? Мацу-сан е загубила своя, а все пак пътуването ни налага спешност.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср фев 25, 2009 11:40 pm

- Конете на ронините бяха навътре в пещерата... ако още са там можем да вземем някой от тях. - отговори Кенджиро.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет фев 26, 2009 10:23 am

- Да, познавам тази...личност - Ракът почти изплю последната дума. - Той е чудовище, напълно покварено от Черния бог и под негов абсолютен контрол. Неживо изчадие, което не спи ден и нощ, планирайки падането на Империята. Неговото съществуване е позор за Хида и ще намеря начин да го унищожа някой ден каквото и да ми коства това! Но в момента имаме други проблеми. Неговата намеса в Риоко Овари Тоши е почти сигурно доказателство, че в заговора освен последователи на Култа към Луната и магьосници, практикуващи Забранената магия, пръст има и Фу Ленг. Досега можехме само да предполагаме за това, но вече го знаем със сигурност. И ако Ханзо знае, че го знаем, няма да се спре пред нищо, за да попречи на мисията ни! Трябва да сме много по-внимателни от тук нататък.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет фев 26, 2009 10:55 am

- Как можем да го унищожим, Рйото сан? - попита Мантисът - След като макар и паднал в битка, той ще се завърне. Опасявам се, че знам прекалено малко за неживите и техните слабости.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет фев 26, 2009 11:07 am

Воинът мрачно поклати отрицателно глава:
- Не знам как да го унищожим, Кенджиро сан, иначе щях да съм го направил още при първия си сблъсък с него. Наистина колкото зла и покварена, толкова и силна е магията, която го държи безсмъртен, но все някой от пазителите на знания на Империята ще може да ми каже как да се справя с Ханзо веднъж и завинаги - в този момент бебешки плач прекъсна самураите, а Рйото погледна детето и след кратка пауза добави. - Но сега трябва да вървим! Ароко не е далеч, да не губим повече време.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет фев 26, 2009 11:40 am

- Ще се върнем ли за коне, или някой от нас ще продължи пешком? - запита Дракона, чието чело се бе покрило с бръчки след разказаното от Хида Рйото.

Заключена

Върни се в “Краят на зимата”