Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[OOC] Чаената къща

Форумно приключение в Рокуган по системата Legend of the Five Rings.

Модератор: CONAN

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Re: [OOC] Чаената къща

Мнение от AngerNogar » пет фев 27, 2009 3:07 pm

Ми чакаме на опашката пред магистрата и се надяваме Пупи да не се напишка/наака през това време. Освен ако опашката не е от разни хаймани, в който случай ги пререждаме защото сме дъ бигест енд дъ бест. Не знам какво чакаш от нас освен някакъв опит за вътрепартийно социализиране, който очевидно не се получава в момента.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет фев 27, 2009 3:20 pm

Right
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » пет фев 27, 2009 4:03 pm

Съжалявам, доста зает съм днес и нямам време да поствам, може би надвечер ще се обадя, но по-добре не разчитайте на това... А и нека се отличат малко и другите, прекалено много екранно време заема моят герой, хаха.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб фев 28, 2009 10:57 am

Още няколко пояснение относно използването на две оръжия по време на битка, в случай че сте разчели грешно начина на ползване на две оръжия.
Using two weapons in L5R never gives you an Extra Attack.

The penalties for having two weapons are as follows:

+5 TN penalty for HOLDING any item in one hand while fighting with a weapon in the other.

+5 TN penalty for using a weapon in your off hand. Ambidextrous does NOT negate the penalty for +5 TN penalty for “fighting with” two weapons. It only negates the off hand penalties.

Thus, if you hold a knife in each hand, the knife in your right hand is at +5 TN penalty to attack and the knife in your left hand is at +10 TN penalty to attack.

Even if you are just HOLDING a knife (or even a scroll) in your off hand, you main hand attack roll has a +5 TN penalty.

If you are fighting with a weapon in your off hand and have nothing in your main hand, your attack has a +5 TN penalty. THIS is the penalty that Ambidextrous negates.

If you are holding two knives and simply use your first attack in the round to attack with your main hand, you only get +5 penalty for holding a weapon if your off hand. Then later if you attack with off hand knife, you get a +5 penalty for holding a weapon in your other hand and another +5 penalty for fighting with a weapon in you off hand.

Mirumoto do not suffer the +5 penalty for carrying two weapons while using a daisho and Ambidextrous costs less for Dragon characters.

All characters holding a wakizashi or kama in their off hand ignore the +5 penalty for carrying a weapon in their off hand per the special rules for wakisashi and kama. They do not ignore the +5 to attack penalty for attacking with their off hand if they attack with their of wakizashi or kama in their off hand.

Attacking with pair kama does an additional +1k1 damage. Character need not actually make an attack roll with their off hand, nor are they requires to make two attacks. Simply fighting with paired kama provides this benefit.

The Rank 5 Knives Mastery ability removes both the +5 penalty for carrying a weapon in your off hand and then +5 attack penalty for attacking with an off hand weapon while the character wields two knives.

The Jo Emphasis for Staves removes both the +5 penalty for carrying a weapon in your off hand and then +5 attack penalty for attacking with an off hand weapon while the character wields two Jo.

The Rank 5 Warfan Mastery Ability removes the +5 penalty for carrying a item in the off hand as long as that item is a Warfan.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » нед мар 01, 2009 9:47 am

Е, какви неясноти. Аз съм единственият с две оръжия, а факта че съм Мирумото буши и второто оръжие е уакизаши значи че това е просто някакъв страничен факт.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед мар 01, 2009 10:53 am

Казвам го принципно, защото всеки от героите може да носи две оръжия в повечето случаи. Пък и занапред да се знае, това няма да е единствената игра по L5R която водя, било форумно или настолно.

Ангера каза, че два дена ще отсъства и незнае дали ще има интернет. Затова продължаваме без него играта без "изчакване".

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » нед мар 01, 2009 10:56 am

Сори за забавянето, и тъй-като Ангера ме изпревари с постването, докато си ресърчвах, само да отбележа, че явно имало разлика между Emerald Champion - Изумрудения Шампион и Jade Champion - Ахатовия шампион.
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (62.65 KБ) Видяна 3563 пъти
give me love so that I can kill...she's so unreal

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед мар 01, 2009 2:43 pm

Jade е нефрит, не ахат.
Иначе доколкото разбирам на нас все пак ни трябва Изумруденият шампион, тъй като използването на махо е само малка част от целия заговор вклучващ Култа към Луната и какво ли още не. В крайна сметка шугенджата ренегат така или иначе вече е мъртав, така че макар и Нефритения Шампион да трябва да бъде информиран, в неговата намеса няма нищо извънредно спешно.
Може и да греша де.
Иначе тука си има интернет... sort of... ако не се брои факта, че като пусна icq и explorer едновремено и спира тока, водата и парното на целия град с три различни съобщения за грешка в windows-a.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » нед мар 01, 2009 2:59 pm

Ако няма какво да добавите, щом се върна в София ще fast forward-на напред. Приемам че ще останете за през нощта.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » нед мар 01, 2009 5:16 pm

2.jpg
2.jpg (14.08 KБ) Видяна 3531 пъти

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » нед мар 01, 2009 6:20 pm

Ахат е agate.
Поуката от това е, че какъвто и електронен речник да ползва ЧоЧан, време е да го смени.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт мар 03, 2009 1:45 pm

Всички ли сте извън градовете си тия празници, ужас. Събота-неделя и празниците са bane за форумните игри.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » вт мар 03, 2009 2:51 pm

Всъщност аз току що се върнах, така че май само Миро си е извън града... което явно е достатъчно да замре играта.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт мар 03, 2009 2:57 pm

Трябва ли един човек да е движещата сила зад една игра? Не мога да го проумея. Играта се гради от всички играчи и водещия, съвместно. Ако някой иска да се носи и да слаква докато друг изнася всичко на плещите, не мисля че е честно спрямо водещия и останалите играчи. Мързел ли е, липса на интерес, сериозност, отдаденост?

Това е разсъждение, не е отправено към никой конкретно.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт мар 03, 2009 3:09 pm

Свободен цитат на Конан относно активността за игрите и причините за замирането на такива: "Самурайската игра е доказателство за противното!"

Конане колкото повече уркаш народа - толкова по-малко ще живее тази игра. Ти може би имаш много свободно време и голям ентусиазъм да водиш по 50 игри на форума наведнъж, но твоя интусиазъм превръща първоначалното удоволствие в досадно задължение за играчите - което само убива играта. Играта продължава до тогава докато на играчите им е интересно - факт. Ако тя замре постепенно - значи просто не им е интересно и няма смисъл да ги юркаш нататъка. Особено сега, когато хората ти обясниха защо не се поства - празници са - хората си намират други занимания - форумните игри са занимавка от офиса, когато имаш свободно време но си вързан в офиса и си търсиш какво да правиш. Да произнасях хамлетовски монолози за това колко е несправедлив и безотговорен светът на играчите е безсмислено и по едно време започва да звучи като дразнещ хленч - отново фактор да убиване на всякакво желание ....

За образоването на Чо чан:
Прикачени файлове
Emerald.jpg
Emerald - Смарагд, изумруд
Emerald.jpg (22.35 KБ) Видяна 3446 пъти
Nephrite.jpg
Нефрит
Nephrite.jpg (6.57 KБ) Видяна 3448 пъти
ahat.jpg
Ахат
ahat.jpg (22.58 KБ) Видяна 3443 пъти

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт мар 03, 2009 3:45 pm

Смарагда дето е елипсовиден и плътен от първия шот може лесно да се сбърка с нефрит. Сигурно оттам са тия грешки в терминологията.

Ависе, отчасти съм съгласен с теб, но не ми се влиза в полемики сега. Квото стане стане.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт мар 03, 2009 3:55 pm

Принципно има и по-светъл нефрит който може да се сбърка и с Ахат - но трите са различни неща ;)

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт мар 03, 2009 6:14 pm

0.3 или 0.2 Слава печелим в крайна сметка? В темата пише 0.3, а в дневника 0.2?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт мар 03, 2009 6:19 pm

Печелите 0,3 слава. Редактирах и дневника.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет мар 05, 2009 6:46 pm

Човек ако вярва на писаното за монасите и Дракона, Кацуо и монаха можеха са седят и да си се усмихват с часове. :wink:

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср мар 11, 2009 2:59 pm

Надявам се Миро да не чака мен?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 11, 2009 3:18 pm

Моа? Нищо не чакам, бягам нанякъде с Кимико :)

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср мар 11, 2009 4:52 pm

Друг път като си действието в нечие чуждо мнение, предупреждавайте.
едит - Понеже ми е нужно да го зная, за да си пусна действието - всичките бушита ли са ходили до манастира в пълно бойно снаряжение(освен Кацуо, за който се знае, че не е)?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср мар 11, 2009 5:29 pm

Yago написа:Понеже ми е нужно да го зная, за да си пусна действието - всичките бушита ли са ходили до манастира в пълно бойно снаряжение(освен Кацуо, за който се знае, че не е)?
Ами честно казано не знам какво казва етикетът по въпроса, но Рйото е леко параноик, особено след срещата с Ханзо, така че вероятно е с чука си. Чочко в поста в игровата тема беше писала нещо за катаната си, така че вероятно и тя е с оръжието си. Ангера да каже за Кенджиро.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср мар 11, 2009 5:37 pm

Ми аз съм с лека броня, така че кажи речи навсякъде си ходя с нея. Иначе ако е проява на лош вкус да се ходи в манастир с оръжия - съм само с късия меч, ако не е - си нося и лъка.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср мар 11, 2009 7:08 pm

Принципно е проява на лош вкус да си напълно снаряжен във всяка не-бойна ситуация. С това обичайно се приема че казваш:
1.Готов съм за война - и предизвиквам всеки.
2.Страхувам се за здравето си - домакина не е способен да ми гарантира безопасен престой.
Затова се интересувам дали останалите са в пълно бойно снаряжение(лъкове, сопи, копия, тежки брони) или само с дайшото си.
Не съм сигурен дали този елемент присъства в това издание на Рокуган - може и да не присъства!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср мар 11, 2009 11:29 pm

Този елемент с бронята и въоръжението като част от етикета присъства наистина в Рокуган. Утре сутринта ще придвижа играта.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » чет мар 12, 2009 11:36 am

Ми в такъв случай май е най-логично да съм без броня, с вакизаши и с лък без стрели.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет мар 12, 2009 11:46 am

Дълго мислих и реших, че на моя Рак не му пука чак толкова за добрия вкус и етикета. С дай-цучи съм.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » чет мар 12, 2009 12:54 pm

Аз съм си с катаната, много ясно, предполагам без броня, защото едва ли съм вечеряла бронирана, или пък ако не съм, едва ли съм се бронирала за да ходя на манастир. Ако пък си е нормално да се ходи с броня - тогава да, не знам какъв е етикетът за това.

Отговори

Върни се в “Краят на зимата”