Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Глава 1А - Томас, Реима и Бирем]На "Морска пяна"

Форумно приключение по D&D 3.5

Модератор: Night Wanderer

Потребителски аватар
hameleona
Регистриран: пет яну 30, 2004 11:09 am
Контакти:

Re: [Глава 1А - Томас, Реима и Бирем]На "Морска пяна"

Мнение от hameleona » пон фев 02, 2009 8:57 pm

- Рейма, оставям на теб да решиш, какво ще правим с него. Каквото кажеш, ще те подкрепя. Но лично аз трудно бих му се доверил.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
Lugh de Dannan
Регистриран: вт фев 21, 2006 11:01 am

Мнение от Lugh de Dannan » пон фев 02, 2009 10:36 pm

- Да, имам мнение. Първо обаче, желая да чуя и това на Бирем. Три глави са по-умни от две. Е?
Последна промяна от Lugh de Dannan на чет фев 05, 2009 6:21 pm, променено общо 1 път.
-This emotion I'm feeling now, this is love, right?
-I don't know. Is it a longing? Is it a giddy stupid happiness just because you're with me?
-Yes.
-That's influenza. Watch for nausea or diarrhea within a few hours.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт фев 03, 2009 1:14 am

Джуджето поглади брадата си, погледна бриареца и сведе очи. Когато ги вдигна към Рейма, изглеждаше умислен. Е, засега той е тук, няма къде да ходи. Да оставим човека да си почине, все пак какво ли не му се случи. каза той и погледна към вратата на каютата. Томас, нали не мислеше да лягаш да спиш скоро?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » вт фев 03, 2009 1:37 am

Реима се усмихна - мислеше си абсолютно същото. После погледна сериозно младежа в очите, сякаш го преценяваше с поглед:

- Томас, в твоята каюта сме - ти реши дали ще споделиш компанията на госта ни през нощта. Почивай сега, момче. Ако решиш, можеш да споделиш още с нас по-късно. Изборът е твой.

Монахът се изправи и се поклони. Робите му шумяха, докато излизаше от стаята. Някой от тях със сигурност щеше да прекара безсънна нощ на борда на "Морска пяна"...
Много важно!
Ако продължавате да пишете РеИма с "й", вместо с "И" (където пада и ударението), героят ми ще се хвърли в морето и ще се насили да спре да диша.
Последна промяна от Lugh de Dannan на чет фев 05, 2009 6:22 pm, променено общо 2 пъти.
-I don't know. Is it a longing? Is it a giddy stupid happiness just because you're with me?
-Yes.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » вт фев 03, 2009 4:09 pm

- Да спи, където иска. Аз обаче не ще мигна.
Andras написа:...групите, състваени от сукубус-паладин, коболд-скаут, кентавър-кавалерист и кактус-чародей...

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср фев 04, 2009 10:57 pm

Бирем погледна паладина загрижено. Този Томас или беше почнал да се побърква, или наистина беше забелязал нещо доста странно. а нито едно от двете не му харесваше. Добре де, щом си решил. вдигна рамене джуджето, и съвсем малко по-тихо добави. Предлагам засега да отидем в моята каюта, навън времето не е чак толкова приятно. Погледна бързо другите, очаквайки да се съгласят, и тръгна към своят временен дом.
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » чет фев 05, 2009 1:57 pm

Томас го последва мълчаливо.

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » чет фев 05, 2009 6:21 pm

...

Реима беше седнал на пода в каютата на джуджето, а очите му бяха затворени. Тялото му бе толкова неподвижно, че, ако не беше лекото издуване на гърдите му, когато вдишваше, човек лесно би могъл да го сбърка със статуя. Монахът сякаш беше някъде другаде. Изведнъж попита, без да отваря очите си:

- Намесена е някаква магия, макар и слаба. Така мисля. Какво усетихте?
-Yes.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » чет фев 05, 2009 10:05 pm

Томас въздъхна и заговори:

- Знаете, че паладините можем да търсим злото. Е, това усетих в него - зло. Не свръх-силно, но все пак зло.

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » пет фев 06, 2009 12:26 am

Монахът помълча известно време, отново до самата граница на мълчанието, после рязко отвори очи, погледна с тях паладина и рече:

- Контролирай емоциите си, Томас. Понякога те си играят лоши шеги с нас. Чувствата ни са част от нас самите и няма нищо по-нармално от това, ние да властваме над тях, също както с лекота упражняваме контрол върху крайниците си или речта си. Трябва да спечелим една единствена битка - тази със себе си. После всички други битки са спечелени, още преди да са започнали. Момчето за малко не е умряло, поне това знаем за него. Когато скочи брониран във водата, ти не се интересуваше дали то е ангел, слязъл от небесата или преобразен демон. Сега едно острие пред лицето му няма да му помогне да се отпусне и да ни разкаже повече подробности. За колко от моряците на кораба мислиш, че са съвършено добри? Съмнявам се всички да са светци. Въпреки това ти насочи оръжието си тъкмо към това хилаво момче, което извадихме полумъртво от океана и то преди да разбереш цялата истина, преди дори да си попитал за нея. Пребори себе си, Томас. Едва тогава можеш да бъдеш сигурен, че това, срещу което се бориш, е злото. Знам, че думите ми звучат странно и наставнически. Не искам да те обидя, а точно обратното, повярвай ми. Знам, че дълбоко в себе си ме разбираш така, както аз мисля, че разбирам теб, макар и да не те познавам толкова добре, колкото ми се ще.

Той наведе глава едва забележимо, сякаш в някакъв своеобразен, многозначителен поклон и търпеливо зачака отговора на Томас. Дано паладинът не го беше разбрал погрешно. И все пак Реима вярваше в будния ум на събеседника си и знаеше, че думите му няма да бъдат изтълкувани неправилно.
-Yes.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » пет фев 06, 2009 10:58 am

Томас само въздъхна и поклати глава. След това се обърна към джуджето и го попита:

- Ти какво мислиш за нашия младеж? Свикнал съм, да не се доверявам напълно на такива истории, като неговата. Защото, трудно мога да повярвам, че гнолите ще го изпуснат. А и съм прстрастен - все пак моят брат бе споменал нещо за този град. И имам чувството, че се заплитам в него.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет фев 06, 2009 1:41 pm

След като влязаха, Бирем беше взел някакъв стъклен орнамент от раницата си и го разглеждаше внимателно. Кимна на въпроса на Реима, а когато Томас го попита погледна двамата и въздъхна леко.

Може им се е изплъзнал, а може и да не е... Но засега не мисля, че точно това е от значение. Прави сте, усетих някаква магия от него. Сравнително слаба е, но може би това е защото той е бил доста време в морето. Когато призна, че е пратен от Бриар обаче, тя се засили. Джуджето погледна пак орнамента и прехапа устни за малко, преди да продължи. Магията не ми е позната, но сякаш беше нещо като... връзка, каквато видях при една селска вещица и котаракът й. Не точно същото, но подобно. Може би е начин човекът да бъде наблюдаван или контролиран. Отначало си мислех, че когато са били пленени - склонен съм да вярвам на това, което ни каза - може да са им направили нещо, но е малко вероятно. Имам едно друго предположение, обаче. Чувал ли си за магията геш? С нея можеш да задължиш някого да извърши нещо - всеки ден, в който не следва заповедта, магията изпива по малко от живота му. Ако от Бриар са го пратили като съгледвач, нищо чудно да са му я направили, за да не може да избяга или да издаде нещо важно. Гадна работа, но се връзва с това, което знам за този град. каза джуджето с гримаса.

Иначе ми е любопитно какво точно е ставало в онази лодка - звучеше като някакъв жертвен ритуал, не мислиш ли?

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » съб фев 07, 2009 3:49 pm

- Ритуал или просто жестокост? Кой може да знае...

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » съб фев 07, 2009 9:57 pm

- Наистина напомня някакъв ритуал. Но така или иначе ти си магьосника сред нас, Бирем. На мен ми е по-интересно с какво точно тези "отдавна забравени господари", които имат за слуги гнолове и престъпници и които изискват човешки жертвоприношения, ще "помогнат" на Бриар... Защо градът да има нужда от тях точно сега и каква ще да е тази нужда?

Монахът имаше дълбоко замислен вид.
-Yes.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » съб фев 07, 2009 10:06 pm

Бирем вдигна орнамента, за да го погледне по-добре, после го изтри с един чист парцал и отново го пъхна в раницата си. Далеч съм от мисълта, че съм магьосник - просто научих това-онова с времето. Това, което казах, беше просто предположение. А тези "господари" може би са просто някакви полузабравени богове - от това, което този "рибар" разказа, слугите им се сториха като култисти. Йеатан не беше ли морски бог? Там може би вие сте по-запознати от мен - знам как да се моля на Морадин и другите богове на моя род, но не съм се интересувал много повече. Някои по-жестоки богове може да смятат неизтребването на един град за помощ, каза той и вдигна рамене.Засега предлагам да го наблюдаваме и да опитаме да изкопчим още нещо от него за онези, от които уж е избягал. Засега не очаквам проблеми от него, но от друга страна, май идваме в интересно време - ако наистина този младеж е пратен като шпионин, значи от Бриар смятат, че имат враг който си заслужава да бъде наблюдаван. Ако наистина има култ на Йеатан, който е дотолкова дързък да отвлича рибари, то Хексторитите сигурно няма да ги оставят на мира. Томас, в това поне ти сигурно си по-осведомен от мен.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

Мнение от Night Wanderer » ср фев 11, 2009 3:05 pm

Надвисналото мълчание след края на думите на Бирем беше нарушено от нечии тежки стъпки в коридора пред каютата. Секунда след това се чу почукване на врата и без да чака отговор, капитанът я отвори и влезе в стаята.
Странността на капитана на „Морска пяна” бе правило впечатление на героите и преди това, и сега също им се загнезди като натрапчива мисъл. Беше се представил на пътниците с името Немез. Беше напълно нормален като за капитан на търговска каравела, но проблемите идваха от там, че никой на борда не можеше да определи расовата му принадлежност. Би изглеждал като типичен елф с по-загоряла кожа, ако не бяха странните му очи с твърде неестествения си искрящо лилав цвят и тяхната пронизителна дълбочина. Освен това по кожата на ръцете му, на обратната страна на дланите имаше странни розови линии, които влизаха под ръкавите му и продължаваха нагоре по ръцете. От тримата никой не го беше виждал без горните му дрехи и не можеше да каже дали тези странни шарки продължават и по останалата част от тялото. Но най-странното – гласът му беше невероятно дълбок и дрезгав за слабото му тяло. Като го слушаше човек очакваше да види пред себе си някой стар морски вълк, прекарал целия си живот на борда на някой кораб и сега оттеглил се да разправя моряшките си истории в пристанищната кръчма. Един от моряците беше споделил с Бирем, че бащата на Немез имал любовна авантюра с някоя морска нимфа и затова синът му изглеждал толкова странно.
Въпреки това екипажът обичаше своя капитан и го слушаше безпрекословно. Капитанът от своя страна отвръщаше с бащинска загриженост за съда и за хората си и винаги се грижеше за тях – той беше по-големият брат на всички на борда, който ги наставляваше, пазеше и умело направляваше пътуването им в морска шир, кръстосвана от далеч по-големи опасности от прости пиратски кораби. И всички дължаха това, което имаха в момента на него.
Когато влезе в стаята капитан Немез попита
-Е, говорихте с нашия корабокрушенец. Какво научихте за него? Ще ни създава ли неприятности или е безопасен? - въпросът беше насочен по-скоро към Томас – Доверявам се изцяло на вас – на мен боговете са ми дали способност да преценявам вятъра и вълните, на вас – да претегляте хората. Както вие сте поверили животът и сигурността си на мен в морските опасности, така ще постъпя и аз, що се отнася до съмнителни корабокрушенци, качени на кораба ми.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » чет фев 12, 2009 12:51 pm

Бирем погледна другарите си преди да започне. Изглежда ми... интересен, капитане, но надали ще създава неприятности - сега-засега мисля, че иска само да стъпи на твърда земя. И все пак, ще гледаме да го държим под око. Повече ме тревожи онази сянка, или каквото там беше, от която го измъкнахме. Какво точно беше това изчадие и дали сме в опасност от такива като него? Стори ми се, че моряците изпитваха доста страх от него.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » съб фев 14, 2009 1:12 am

- Онова изчадие... То може и да се окаже проблем. Богът на дълбините изпраща такива сенки да прибират душите, понякога и телата на удавниците и да му ги носят в неговите дворци. А когато Йеатан си е избрал жертва, опасно е да му я отнемаш. Може да се ядоса и да прокълне кораба и екипажа ти. Затова моряците се колебаеха да помогнат на клетника. Можеш да си навлечеш огромни неприятности като се замесиш с боговете, а когато целият ти живот зависи от милостта на някой от тях не е хубаво да дразниш точно него. Но, ще се молим Сашелас да закриля кораба ни и да ни предпази от злите пипала на Йеатан. Надявам, че си заслужаваше риска... - капитанът погледна въпросително тримата, очаквайки отговор.

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » нед фев 15, 2009 1:23 am

Реима погледна капитана. Взря се в очите му и видя сигурност. Такава сигурност, която не би позволила на един мъж да се страхува за собствения си живот и която му позволява да посрещне всяка опасност като предизвикателство, всеки край като начало. Нa устата на монаха се появи загадъчна усмивка, а спокойствието не напускаше погледа му. Докато седеше все така неподвижно, скръстил крака под себе си, отпуснал свободно ръце върху коленете, той рече:

- Всеки риск си заслужава, капитане. Вие най-добре би трябвало да го знаете. Ако сега, да речем, буря или чудовище потопят "Морска пяна" и вие оцелеете, то вие ще сте преживели корабокрушение и ще бъдете по-подготвен, ако друг път корабът ви потъне. Ако вашият екипаж пък се състои от достойни и добри мъже, в случай че те не оцелеят, техните души най-накрая ще намерят покой и ще отидат при Сашелас или пък при Пелор или при някой друг бог и ще му служат вечно, блажени. За тях това би означавало, че рискът си е заслужавал, ако вечен покой е това, което душите им желаят най-много, но телата им нямат смелост да постигнат. Повечето от тях теглеха въжето и се противопоставиха на силата на сянката и на Йеатан- това бе техният избор. Това, което за едни е добро, за други е лошо и обратното. Затова, капитане, въпросът ви е насочен повече към вас самия, отколкото към нас. А за себе си, бъдете сигурни, ние сме помислили, преди да се притечем на помощ на клетия младеж в съседната каюта.
-Yes.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт фев 17, 2009 2:04 pm

- Отшелнико - започна капитана - животът на бедните моряци не е такъв, какъвто си го представяш. Тях не ги интересува това, че лошото за тях ще бъде добро за някой друг. Животът е достатъчно сложен и лош и без да го усложняваме. При все това не ме притеснява потенциалната заплаха от Йеатан. Или поне не ме притеснява повече от нормалното - тя винаги е надвиснала и вярата ми се уповава на Сашелас и това, че тя ще изведе кораба и екипажа ми от бездните и бурите за да ни поведе към слънчевите спокойни морета и към пристанището на дома, където ни чакат нашите майки, сестри и съпруги. За бедните нищожни същества, които кръстосват океана няма друга надежда освен да се доверят на своя божествен патрон и да се молят за неговата закрила. И сега разчитам на нея да ни спаси, както винаги съм го правил. ТЯ ще го направи. Това, което ме притеснява е наличието на непознат за мен клетник, когото сме извадили от морето и за чието минало и чието настояще не знам нищо - как е живял, какво е направил, че е попаднал там, как е оцелял, колко време е стоял там. Близостта на Бриар ме кара да се отнасям с подозрение и предпазливост към всички. Това ви питах - мога ли да имам доверие, че този човек ще оцени жеста, който сме направили за него и няма да пристъпи правилата на този кораб?

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » вт фев 17, 2009 7:03 pm

- А какво знаете за мен, капитане? Ами за тези двамата? Кои сме ние? Откъде идваме? каква работа имаме в Бриар? Защо имате повече доверие на нас, отколкото на всеки друг? А очевидно ни се доверявате, след като питахте нас за младежа и не накарахте нито един моряк да поговори с него. Какво Ви кара да мислите, че някой или всеки от нас няма да навлече на "Морска пяна" гнева на боговете само с присъствието си?

Реима говореше бавно и ясно, сякаш водеше сложен математически спор с чужденец или пък задаваше гатанка, а изражението му беше спокойно и приветливо. Той изпитваше симпатия към капитана.
-Yes.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » вт фев 17, 2009 7:27 pm

-Не съм дошъл да споря с вас. Дойдох да ви питам нещо. Ще ми отговорите ли? -направи кратка пауза и продължи- Вас ви пуснах защото един от вас беше паладин - войн на светлината, клел се да пази хората от зло. И за хора като теб съм чувал - предпочитат да не се месят в хорския живот и си живеят спокойно в планината без да притесняват никого. Сметнах, че няма да ми правите проблеми. Освен това вас ви качих в Арнилско пристанище, не по средата на океана.

[sblock]Арнил е държава, известна със силен паладински контрол върху населението. Реално погледнато тя е държава, където поземлените лордове са паладини и се грижат за хората и стопанствата си. Като цяло е доста трудно на тяхна територия да живеят зли хора или създания.[/sblock]

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » вт фев 17, 2009 10:01 pm

Томас най-накрая проговори:
- Реима, не спори с добрия капитан. Нека не създаваме ненужни спорове. - Томас въздъхна и се обърна към капитана. - Нека се изразя така, капитане... В момента той не представлява опасност. Длъжен съм да ви помоля да не предприемате нищо срещу него. От друга страна, не мога да кажа, че няма нещо съмнително в него, защото ще ви излъжа. Но... нека пак използвам един протъркан израз - какъвто и да е, колкото и опасен да може да бъде, можем да се справим с него, преди да сте се усетил. Поемам лична отговорност за него.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср фев 18, 2009 1:41 am

Бирем кимна на Томас и добави. Може би греша, капитане, но съм склонен да мисля, че човека не е от слугите на Йеатан и няма причина да желае нещо зло на кораба. Смятам, че в момента единственото, което иска, е час по-скоро да стигне до Бриар. Какъв е там и какво мисли да прави не съм сигурен - спомена, че май бил рибар, но и да не е не виждам как това би навредило на вас или на екипажа. Но да, както каза моят спътник, ще го наглеждаме за всеки случай. И все пак, ако ваденето на корабокрушенци не се нрави на Йеатан, не един друг бог би погледнал благосклонно на такава постъпка. Вярвам, че доброто, което сторихме днес, няма да остане без отговор.

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис

Мнение от Night Wanderer » нед фев 22, 2009 8:33 pm

-Щом така смятате поверявам младежа на вас. След два дни с помощта на боговете ще сме в Бриарското пристанище по изгрев. До тогава вие имайте грижата за него, а аз - да закарам всички ни живи до там. - след тези думи капитанът без да поздравява пътниците излезе от каютата ни Бирем. И тримата отново останаха сами в дървения търбух на Морска пяна.

[sblock]разберете се кой ще пази и как ще пази и като свършите ви придвижвам[/sblock]

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » нед фев 22, 2009 9:07 pm

- Отивам да го наглеждам. Смятам, че ще бъде изненадан, ако се опита да направи нещо лошо...

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » нед фев 22, 2009 10:31 pm

Бирем кимна на Томас. Ще те сменя по някое време, не съм много уморен днес. Как точно мислиш да го наблюдаваш?

Потребителски аватар
Lugh de Dannan

Мнение от Lugh de Dannan » пон фев 23, 2009 2:05 pm

- Бройте и мен, разбира се. - каза Реима и също кимна - Но да не забравяме, че младежът не е затворник.
-Yes.

Потребителски аватар
hameleona
Контакти:

Мнение от hameleona » пон фев 23, 2009 4:00 pm

- О, просто ще си седя в стаята. Ще си наточа меча, такива неща. Нямам намерение да се издавам, че го наблюдавам.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » вт фев 24, 2009 12:01 pm

А, добре, подсмихна се Бирем, който се опитваше да си представи как Томас се крие в сенките и слухти пред каютата си. Някак си не се получаваше. И все пак, по някое време може да заспиш - искаш ли да дойдем да ти правим компания по-късно? Може да потърся някое тесте карти, може оня да се поотпусне като поиграем.

Отговори

Върни се в “Ветрове на безумието”