Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Intro]И ветровете задухаха

Форумно приключение по D&D 3.5

Модератор: Night Wanderer

Потребителски аватар
Night Wanderer
Миниън на Авис
Регистриран: нед юни 27, 2004 10:15 pm

[Intro]И ветровете задухаха

Мнение от Night Wanderer » пон ное 24, 2008 3:29 pm

И задуха силният западен вятър и донесе със себе си аромата на морска пяна и водорасли.

-Защо точно аз? – каза часовникарят примирено и откъсна поглед от произведението си – Аз, който съм прекарал целия си живот между тези тухлени стени, зад тези тракащи стъкла, сред това механично жужене. Защо точно аз?
- Точно ти. – отговори Музикантът и погали нежно флейтата си.
Часовниците монотонно тиктакаха, а маховете им като че ли отмерваха отминаващите мигове все по-бавно.

-Защо аз? – попита сладкарят докато вадеше тавата от фурната – Аз, който никога не съм напускал тези тухлени стени, никога не съм дръзвал да надзърна отвъд дантелените пердета, никога ноздрите ми не са вдишвали друг аромат освен този на карамфил и канела?
-Защото така бе наредено – рече Смешникът и задъвка горещата сладка. Прозорците на сладкарницата тракаха под напора на морския вятър.

-Чакат те – каза Художникът и прекара пръсти през косъмчетата на четката си.
Бижутерът въздъхна и заключи тезгяха си, докато златните му брошки го гледаха със скъпоценните си очи през стъклената витрина.
-Да тръгваме тогава.

И Музикантът поднесе флейтата към устните си.
И Смешникът показа изцапаните си зъби в дяволита усмивка.
И Художникът натопи четката си в боята.

-Защо сега? И защо тук? – запита се Рицарят, докато гледаше голите тухлени фасади на къщите.
...ти си Индра И Брама си, и Шива,
и всичко, дето иде и дето си отива...

Заключена

Върни се в “Ветрове на безумието”