Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Първа Глава]Къща в провинцията

Warhammer форумна игра.

Модератор: Yago

Потребителски аватар
Andras
Регистриран: ср ное 03, 2004 8:48 pm

Re: [Първа Глава]Къща в провинцията

Мнение от Andras » нед дек 07, 2008 9:12 am

-...и по-добре да седнем. - Брейдън си придърпа най-близкия стол, част от най-близката до вратата маса, хвърли наметалото до себе си и метна още по един поглед на присъстващите. С джуджето можеше да се имат проблеми, евентуално, останалите - едва ли. Коланите на кръста, с окачени три оръжия и две кесии върху тях почваха неприятно да натежават, но никой не беше казал, че живота трябва да е приятен, поради което Брейдън си ги остави на мястото.

AngerNogar
Регистриран: пон яну 14, 2002 12:51 am
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед дек 07, 2008 9:47 am

Гарет замислено и без да продума дори някакво подобие на поздрав се намести на стола до Брейдън, сети се че даже е забравил да свали наметалото си и някак си доста несръчно се измъкна от него, както си беше седнал. Едва тогава сякаш се сети да огледа останалите присъстващи в кръчмата - доста нетипично за вечно подозрителния младеж, но пък и не беше като някой от спътниците да имаше причина да очаква неприатности точно тук и точно сега.

Потребителски аватар
kozleto
Регистриран: ср сеп 05, 2007 7:03 pm

Мнение от kozleto » пон дек 08, 2008 8:19 pm

Дирк също си придърпа едно столче и седна, въздишайки от облекчение. "ЕЕЕЕ, най-накрая почивка. Писна ми да се влача...а този стол е толкова удобен, че бих заспал на него..." мислеше си той. Сега обаче се чувстваше много добре, знайки че има къде да седи и по-важното, къде да спи.
-Ееее, ще папкаме ли сега? - попита съвсем "невинно и непринудено" ловецът на глави. Искаше просто да поговори малко с приятелите си и след това да се просне на някое твърдо и неудобно легло или дори на земята. Само да беше сухо...
Скукаааа :/

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » пон дек 08, 2008 9:21 pm

-Няма да папкаме, ще вземем нещо за вечеря и ще се разберем какво да правим утре.-Брейдън нямаше нищо против Дирк, но човекът говореше твърде много и създаваше твърде неподходящо впечатление за групичката. Нямаше нужда нито някой местен пияница да седне на масата, нито щатната курва да дойде да намига, нито чирака на ханджията да дойде да си говори с тях. Бяха дошли в града да се срещнат с чичото, после по всяка вероятност щяха да си тръгнат, на където се реши, или кой на където му види окото и колкото по-малко хора въобще им обърнеха внимание, толкова по-добре.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пон дек 08, 2008 9:27 pm

- Карл ми е името братовчеде, баш ми е драго. - усмихна се полуръста на своя сънародник и му предложи обрашнената си десница, след което последва останалите към масата където се натъркаляха.
- Имаме баш хубаво пиво затоплено, и винцето не е хич лошо. - Започна да изброява дребния стопанин изпъчвайки тумбак и опъвайки презрамките на престилката си с палци. - Наденицата е прясна и мазна, има зеле кълцано и ряпа, пай от обед и тлъста чорба от тогава. Има хляб, сутрешен е, но го бива. Какво ще бъде?
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Асен
Регистриран: съб юни 07, 2003 9:20 am

Мнение от Асен » пон дек 08, 2008 11:28 pm

-И на мен ми е драго, братовчеде - стисна ръката му Оскар без колебание. - Хляб със супа, ако я постоплиш. Имам нужда да се посгрея. Донеси и едно пиво, да не ми стои устата без работа, че големите хора искат да обсъждат нещо. И аз искам, но първо мисля да ги изслушам, та ще си задържам думите с пивото ти...
А елфът вероятно нямаше нужда да яде. Мистериозни създания бяха това, него ако питаха. Полуръстовете, обаче, трябваше да се хранят по много и по често.
And Jesus said unto them, "And whom do you say that I am?"
"You are the eschatological manifestation of the
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » вт дек 09, 2008 1:13 am

-Надроби хляба в чорбата, ако е толкова скоравен и ми ги донеси с една ряпа. Пивото остави, аз ще си задържам думите сам.-елфът имаше нужда да яде, но понякога искрено съжаляваше за това. Ако не трябваше да се разбере с останалите за утре, сигурно би предпочел да се трупяса някъде още на момента, с кучето свито на кравай така, че да му топли краката.

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » вт дек 09, 2008 8:06 pm

-За мене да бъде...наденичка и хляб. - каза Дирк след акто обмисли малко. След малко обаче се сети за още нещо и добави:
-За пиене ако може да ми предложите малко вода няма да откажа. Днес ми пресъхна гърлото.
След като се изказа, се обърна на другата страна и зачака останалите да свършат с поръчките си за да може да се разберат какво да правят на следващия ден. Вероятно щяха да посетят чичото на Гарет още от рано, но кой знае...Дирк се усети, че е най-лигавия в групата и бе обграден само от наистина сериозни хора. Компанията им обаче не му беше особено неприятна, ами напротив - незнайно защо дории му бе по-забавно с тях, освен ако някой не решеше да провали несериозното му настроение с някоя остра забележка. За момента най-добрите му впечатления бяха от хобита и докато другите си говореха разни сериозни неща, Дирк бе решил да си поприказва с Оскар...

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » ср дек 10, 2008 1:03 am

Гарет махна с ръка, сякаш избирането на поръчката е особено тежка и неприятна задача, която е последното нещо с което му се занивамва в момента. После като чу как до него как Дирк си изтананика предпочитанията го посочи с пръст и лицето за миг се озари в облекчение:
- За мен баш същото, само метни хляба малко над огъня да се посгрее... или я смени и водата с вино и гледай чашата да не стои празна, докато не ти кажа. Ама виното да не е от най-сладкото, че утре главата ще ми трябва.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Alido
Регистриран: чет ное 20, 2008 12:19 pm

Мнение от Alido » ср дек 10, 2008 8:53 am

-На мене дай малко наденица ,ама де е леко попрепеченка, със зеле, ако имаш малко сладък пай и една халба пиво - изказа се биячат, после се сети че конят му е още от вън на дъжда и попита:
-А!Имаш ли някъде къде да си прибера коня, че още го вали него на улицата? И естествено колко ще струва?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет дек 11, 2008 8:39 am

След като прие заръките на гостите си, Карл кимна на последния човек да го последва и заситни към изхода.
- Ей сегичка ще се заема с храната, само да упътя господина. - извини се той на останалите докато потегляше.

(ooc - малко ми липсва време и вдъхновение да пиша смислени мнения тези дни, надявам се това да се оправи до края на работната седмица)

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » чет дек 11, 2008 5:27 pm

-Така, докато се донесе обратно кръчмаря, един бърз въпрос. Тоя, вуйчо, чичо или каквото се пада, ще ни намери ли легло, храна, нещо от сорта, ако му се изсипем всички утре, или може да ни помогне само с ориентиране в обстановката и посоката на най-близкия път?

ИИ: И на мен, в командировка съм.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » чет дек 11, 2008 7:43 pm

-Докато ми дойде пивото: не знам. Гарет, разкажи малко повече за тоя чичо. Обещавам да те слушам, така че ще можеш да се похвалиш, че си накарал полуръст с празна уста да млъкне!
Очевидно, Оскар смяташе това за нелошо постижение. Може и да беше прав...
ground of our being, the ontological foundation of the context of our very self-hood revealed."
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » пет дек 12, 2008 10:33 pm

Дирк бе наистина уморен и му се искаше най-накрая да се нядат и да ходят да спят. Търпението не бе силната му страна и всяка следваща минутка го изнервяше все повече и повече. По едно време му се стори, че целия почервенява и се надяваше другите да не го забелязват, ако бе истина. Скоро обаче като че ли се поуспокои и се овладя, след което каза:
-Да, Гарет, наистина, разкажи за този чичо...

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » нед дек 14, 2008 5:39 pm

- Да си призная и аз не го познавам много добре - каза Гарет и се замисли за момент. - Никога не сме били близки. Съмнявам се да ни откаже хляб и сламеник до камината, но за повече от това все още не мога да гарантирам.
"Fair? At what point in our negotiations did you convince yourself my goal was to be fair?"
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » нед дек 14, 2008 10:21 pm

-А да ни даде препоръки за пред някой пограничен гарнизон? Няколко реда, споменаващи големите ни заслуги за реда и спокойствието, останалото ще свършим сами, не сме слабоумни. Напоследък ме блазни идеята за събиране на пет-шест момчета и наемане на служба. Или събиране на пътни такси... Той всъщност може ли да пише?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон дек 15, 2008 12:12 pm

Полуръста Карл изведе Дайтехлм навън и заситни под дъжда към дворната врата на страноприемницата, правейки на мъжа жест да го последва с коня си.
Двора беше тесен и почти изцяло заслонен под околните стрехи, а водата от покривите се стичаше в две бъчви.
- Насам сър, насам. - го подкани полуръста отваряйки вратите на една от пристройките и въвеждайки го в конюшната.
- Хоб, гиди нехранимайко и мързеливецо - провикна се той от вратата - ела помогни на господина да се погрижи за коня си!
Виковете доведоха едно мърляво момче което изглеза Дайтхел сънено преди да поздрави мълчаливо и да посегне към юздите на коня.
Докато конярчето настанява животното, Карл въведе Дайтхелм обратно в кръчмата през задната врата, да си оправят сметките. Общо за грижите за коня излиза 5 пенса на ден, 6 за първия. След което полуръста отива да оправи поръчките на останалите.

AngerNogar
Контакти:

Мнение от AngerNogar » пон дек 15, 2008 3:23 pm

Гарет вдигна рамене:
- Няма как да знаем преди да го попитаме, но аз лично не виждам проблема. Пък за писането - ние с другото ще се оправим само един параф да ни тури най-отдолу - после се огледа и подвикна на вече изчезналия ханджията. - Айде по-бързо с храната, уважаеми господине, че вече май всички изгладняхме.
- Vedalken Plotter

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » пон дек 15, 2008 3:39 pm

- Иде, иде, само да я постоплим малко! - Донесе се гласа на полуръста от задната стая, преди да се появи с един поднос и една дамаджана под мишница. Постави ги на съседната маса, после удари на тяхната една метла с парцала затъкнат в престилката му и чак тогава започна да реди чашите по масата.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пон дек 15, 2008 6:54 pm

-Така е!-отбеляза Оскар, докато топеше хляба в чорбата. Наистина беше тлъста, братовчедът честно си въртеше бизнеса. - Не сме малоумни, 'щото Бирник мисли и вместо нас!
По-важното, чорбата беше топла. В ден като този, нищо не можеше да бие това предимство.

-Иначе, идеята ти да се наемем на служба ми звучи добре. -добави Оскар с вече пълна уста, обръщайки се към елфа. - Службицата е сладко нещо. Правиш каквото ти кажат, всички цивилни те уважават, а после шефовете ти капват и парички. За другите облаги да не говорим, тях ще ги видите сами!

Всъщност, по-скоро трябваше да каже "стреляш по когото ти кажат", но реши да ги остави сами да открият какво ще им казват. Все едно щеше да е проблем де... за някои други, може би. Повечето му спътници обаче имаха вид на хора, за които някои и друг труп отдавна не е повод за кошмари.
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт дек 16, 2008 12:17 am

Докато Карл носеше една по една паниците с храна към масата, джуджето което някои бяха забелязали по-рано се беше откъснало от своя съсед по маса, и се беше приближило към тяхната, подръпвайки дългата си и добре украсена брада. Явно вземайки решение най-накрая, той се приближава съвсем до тях и подхваща реч наглед често рецитирана:
- Добър ви вечер драги. Тъй като ви гледам изглеждате способен народ, оправен. Името ми е Грод Гръморък, и всъщност май точно такива момци оправни и безпризорни като вас ми трябват.
При по-близък оглед, джуджето изглежда да е минало през много премеждия. Плетеница от белези пресича грубото му лице, разреждайки иначе добре поддържаната брада. На темето има плешивина оставена сякаш от отдавнашна рана, а с левия крак леко накуцва. Речта си изнася някак без плам, сякаш без удоволствие или надежда.
- Това е така защото, натоварен с това от не кой да е, а самият Крал, аз събирам доброволци за експедиция до Зуфбар! Древното владение на нашия род твърде дълго е седяло в лапите на зеленокожия добитък, и трябва да знаете че всеки взел участие в това пътуване ще спечели премного слава и богатства!
- Е момци, какво ще речете?

Всички без Дайтхелм и Оскар:
Кръмчаря поклаща глава тъжно като се приближава иззад гърба на джуджето да остави поредната чиния. Явно според него тази работа е загубена.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » вт дек 16, 2008 2:14 am

Оскар вдигна ръка, понечвайки да отговори, и в този момент братовчедът постави халба в нея. Полуръстът се отпусна назад в стола си и реши да си изпълни обещанието и да ги остави да приказват.
Освен това, някой трябваше да опита пивото!
And Jesus said"what?"

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » вт дек 16, 2008 10:18 pm

Чувайки думите на джуджето Дирк остана предоволен. Огромна усмивка озари лицето му; обичаше много да се бие и всеки повод за подобно нещо го караше да се чувства щастлив. Но въпреки това, той не бе безразсъден. Ловецът на глави знаеше рисковете от битките, които често бяха забуба на крайник или живот...Но сега го тревожеше нещо по-важно.
-Първо обаче имам един важен въпрос - започна той - как сме със заплащането. Колкото и да сме благородни (изрича последната дума с лека нотка насмешка) предполагам, че не очаквате да работим без пари...
Преди да се вземеше решение за тръгване на такава мисия, трябваше да се узнаят всички детайли. Най-важният от тях - парите. "Гръморък, а? Дано да е Джоб-дълбок, защото мисля да не го оставиме да мине тънко за такава услуга" - мислеше си Дирк...

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » ср дек 17, 2008 1:01 am

Брейдън улови изражението на кръчмаря, след което остави върха на кинжала си да издълбае две конусовидни дупки върху ряпата. Ако джуджето още веднъж го наречеше "безпризорен", можеше да дълбае малки конусовидни дупки и върху главата му... Не че убийството щеше да му достави някакво удоволствие, той все пак не беше от онези елфи, но тип, който ти се изтърсва от съседната маса в кръчмата посред нощ и ти казва, че го праща краля, просто си проси за подобен край.

В крайна сметка, стрелецът направи и усмивка на кореноплодното, постави го с "лице" към Оскар, след което се отпусна леко назад, за да наблюдава изхода от диалога с Дирк.

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » ср дек 17, 2008 9:38 am

При вида на ряпата Оскар се ихили така, че пивото му пръсна през носа.
-Я, това съм аз май! Не знаех, че си и художник. Даже има известна прилика!
След което се пресегна и го набоде на собствената си кама. Нямаше намерение да остави друг да го изяде, така че захрупа щастливо неочакваната гарнитура.
And Jesus said"what?"

Alido
Регистриран: чет ное 20, 2008 12:19 pm

Мнение от Alido » ср дек 17, 2008 1:00 pm

След като се разплаща с полуръстът Дайтхелм се връща на масата, поприхванал части от разговора. Основно тези включващи пари, експедиция и подобни. Придърпа се близо до Гарет и му подшушна:
- Кой е този?- След това се досеща че но точно това го интересува и пита- По-важно, какво иска и колко е склонен да плати?- Довършвайки си изречението, сяда на пейката, вади нож и почва да си реже наденицата и да я яде бавно.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет дек 18, 2008 11:37 am

- Премного слава и богатство! - повтор джуджето, в случай че някой не е чул от първия път. - Това е което очаква всеки успял да се върне жив от просторите на Зуфбар! Освен всичките богатства които крепостта крие, лично по 2 златини от краля за всяка оркска глава и по 10 отгоре за участието!
Погледа който им хвърли след това, хванат с две ръце за колана, с присвити очи и настръхнали вежди издават напрежение.

Потребителски аватар
Andras

Мнение от Andras » чет дек 18, 2008 1:18 pm

-Слушай Гръморъки, не знам как е тука, че днеска идвам, но по нашему имаме една традиция...-Брейдън особено наблегна на последната дума-...на приказки в кръчма да не вярваме. Та за да не се обиждаме на обичаи, да направим така: ти ни доказваш, че си кралски пратеник, и после започваме да си говорим сериозно за експедицията.

Потребителски аватар
kozleto

Мнение от kozleto » чет дек 18, 2008 9:21 pm

Дирк кимна в съгласие с думите на елфа. Въпреки, че когато чу за каква сума пари и какво удоволствие (убиването на орки) се говори, любопитството му се засили още повече. И все пак нямаше намерение да убеждава останалите особено много - ако не искаха, здраве да е. Това бе хубавото на живота - приключения и опасности - колкото щеш! И все пак това пътуване, ако се осъществеше, щеше да е доста тегаво и изпълнено с опасности, така че човекът нямаше особено желание...И все пак от друга страна тези много пари...

Потребителски аватар
Асен

Мнение от Асен » пет дек 19, 2008 9:34 am

Оскар махна за още едно пиво, понеже едва се сдържаше да му обясни на джуджето какво мисли за него и капана му за наивници. Нямаше нищо против да стреля по орки, но беше чувал, че умират трудно.
Освен това не беше зле да чуе и какво ще отговори на останалите.
And Jesus said"what?"

Отговори

Върни се в “Калните пътища на Империята”