Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Епизод 4] Краят на Есента

Форумно приключение с най-новите правила на Dungeons & Dragons.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Re: [Епизод 4] Краят на Есента

Мнение от CTAHuMuP » чет дек 11, 2008 11:58 am

Надар се нареди до Ален и му кимна.
- Отваряме.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » чет дек 11, 2008 12:09 pm

Баласар се нареди плътно зад другите двама войни с изваден меч в ръка и спокойно очакваше по-сетнешното развитие на тази шантава ситуация.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет дек 11, 2008 3:55 pm

Стояща най-отзад, Езгара вдигна ръцете си в готовност, около пръстите й се закълби лилаво-черна енергия, която се гърчеше, все едно демонокръвната едва я удържаше. Застанала на нокти, готова да изпепели каквото й да се покажеше зад вратата, тя мълчаливо си представяше пухкави зайчета и бухали.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пет дек 12, 2008 2:02 pm

Петимата приключенци се приготвиха за сражение. Затегнаха ремъците на щитовете си, извадиха оръжията и започнаха да подготвят заклинания. С мощен ритник Надар отвори вратата и групата нахълта в помещението
. Посрещнаха ги празните погледи на близо дузина скелети. Някои от тях стояха в метални клетки и блъскаха счупените си черепи в решетките, а други имаха по телата си остатъци от дрехите, които са носели приживе - кожени престилки, метална ризница или лека кожена броня. Докато скелетите затворници не бяха въоръжени, четири от скелетите носеха я закривени ножове, уред за мъчение наподобяващ трион или обикновен меч...
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пет яну 09, 2009 12:21 pm

Сражението приключи бързо. Немъртвите изчадия успяха да нанесат няколко тежки удара, но древните им кости не удържаха на тежките удари да бойците и магическите сили на Алверад и Езгара. Когато праха от битката се поуталожи, героите успяха да огледат помещението в което се бяха сражавали.
Приличаше на затвор и стая за изтезания в едно. Някои от скелетите все още носеха на тазовете си протъркани кожени колани с инсрументи за мъчения. В дъното на стаята имаше масивна на вид дървена врата.
Докато оглеждаха, единствен като че ли Алверад разбираше смисъла на всичко наоколо...

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет яну 09, 2009 12:48 pm

- Тази врата е твърде интересна, но може би трябва да си починем и поемем дъх преди това.
След като се усмивка посочи масивната врата в дъното, еладрина се облегна на едно от по-малко мръсните стени и отпи от манерката си, опитвайки да успокои дишането си.
- Съкровища и опасности отвъд мечтите на обикновените хора... - промърмори сякаш на себе си, мятайки още един поглед към вратата.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пет яну 09, 2009 2:17 pm

-Скелети, гулове... Що за нечестива сила се вихри из тази проклета долина?! Почти загубих връзката си с божествената благодат на Кралицата, толкова много гнусна неестествена енергия се въргаля наоколо - Баласар нареждаше усърдно и продължително, докато изпълняваше няколко дребни ритуала за да подпомогне изтерзаните души на скелетите най-сетне да стигнат до селенията на богинята му. -И що за проклет лош късмет ме връхлетя?! Все е бивало да се подхлъзна по време на бой, ама почти да се наръгам на собствения си меч, че и два пъти от горе на всичко... Ей, Алверад, Езгара, тук да няма направено някакво проклятие или заклинание или нещо подобно? Вие сте по тази част, вижте там какво как. Ако тук има някаква подобна нечестива сила, по-добре да се махаме, кой знае колко по-лошо може да бъде.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср яну 14, 2009 2:07 pm

Скородумната тирада на драконокръвния беше последвана от продължително мълчание от страна на еладрина и Езгара. Най-накрая Авлерад прекъсна мълчанието вдигайки рамене:
- Добре, да вървим тогава.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб яну 17, 2009 10:31 am

В помещението нямаше друго от интерес за героите и групата дружно реши да продължи с изследването на подземните тунели. Вратата в дъното на коридора беше здраво залостена, но дъските бяха изгнили от времето и един напън от страна на Ален остави само рамката на вратата цяла.
Напред ги очакваше дълъг виещ се коридор. След няколко залостени врати и разклонение с един задънен изход поради срутване на тавана на коридора, те стигнаха доголямо помещение, пълно с оръжия, поставки за брони и сандъци със стрели. Мястото изглеждаше като оръжейна, но съдържанието отдавна беше далеч от годно за употреба. Броните бяха порити с ръждиви петна, а тук таме имаха дупки. По-добре изкованите все още бяха годни за употреба, но кожените каиши бяха изчезнали или скъсали се, а намирането на подходящи беше непосилно тук.
Но не множеството оръжия и брони направи впечатление на героите. По потъналия в прах под ясно се виждаха следи на влачещи се нозе, водещи към дъното на помещението. До два от сандъците имаше изчистено място и плочите се виждаха - някой или нещо бе лежало там доскоро. Още три такива места успяха да различат в мрака на оръжияната.
[sblock]В оръжейната има следните брони и оръжия:
1х Plate Armor
2x Scale Armor
2x Chainmail
1x Leather

Всички Military Melee weapons и всички simple ranged.
Всички оръжия и брони не са използваеми, освен ако не се намери начин да се възстановят[/sblock]

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср яну 21, 2009 10:19 am

След кратък оглед оръжейната загуби първоначалния си чар. Вратата в дъното беше отключена и героите продължиха по намиращия се зад нея тесен коридор. Върху дебелия слой прах ясно личаха следите на съществата, излезли от оръжейната. Каквото и да беше, споделяше посоката им аз момент.
Петимата предпазливо напредваха и преминаха няколк опомещения, също толкова занемарени и древни - нещо приличащо на кухня, голяма трапезария с две редици каменни маси, спално помещение...Постепенно в главите им се изгради образа на мястото в което се намираха - подземен аванпост на оркската империя, служел като скривалище, затвор, място за засади.
Според Баласар бяха далеч от полянката, и може би се намираха някъде под полите на планината, но това беше само догадка. Ориентирането в това затворено пространство и чувството за време се лъжеха. След поредното помещение, приличащо на склад достигнаха разклонение. Стръмни каменни стъпала водеха нагоре, а други стъпала влизаха надолу в земята. Този след който вървяха, явно бе тръгнал и в двете посоки...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » ср яну 21, 2009 10:32 am

-Вижте, аз съм с две ръце "за" това да изследваме какво става тук. Но отзад на поляната ни чака оная шантава девойка, а и тук имаме две опции. Много взеха да ни стават. Аз викам да се върнем да видим какво е открила малката, ако вече се е върнала. Тук преди неотдавна наистина е имало някой, но не изглежда като да е било през последните ден-два, така че едва ли е спешно. А и дотук разузнахме, скелетите ги прочистхме, така че после бързо ще се върнем. А и някак не ми изглежда тия, дето ги гоним в момента да са минавали оттук, капана на вратата си изглеждаше непокътнат преди Алверад да се разправи с него. Тук със сигурност ще се върнем да проучим какви нечисти сили бяха вдигнали онези скелети, но нека сега си се върнем към основната си задача, а?

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » ср яну 21, 2009 11:01 am

Надар кимна в знак на съгласие с драконокръвния рицар, огледа за последен път разклонението и тръгна назад към мястото, откъдето бяха влезли в тунелите.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » ср яну 21, 2009 11:19 am

Ален само изсумтя, гледайки към разклонението пред него. Изчака другите да потеглят и ги последва най-отзад, готов да гарантира безопасността им, ако се наложи.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср яну 21, 2009 7:55 pm

- На излизане няма да е зле да залостим и затворим тази яма. Има си тук неща дето е по-добре да не си намират пътя нагоре, и хора дето е по-добре да не си намират пътя надолу. - заключи еладрина и тръгна с останалите, мятайки по някой и друг поглед назад към внимателно придвижващия се Ален.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет яну 22, 2009 1:00 pm

Връщането обратно подейства облекчително на героите. Залостиха вратата колкото можаха отвън и се изкатериха обратон по стълбата. Привикнали към тъмнината на подземието, надвисналото слънце първоначално им попречи да видят лежащото в края на поляната тяло на Шани, но когато очите им свикнаха със светлината забелязаха че младата допелгангерка е пронизана от няколко приличащи на колове неща...

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » пон яну 26, 2009 12:40 pm

-Какво по дяволите... - Баласар може и да не обичаше малката особено много, но така набученото й тяло не предвещаваше нищо добро. Той веднага се впусна към нея и се зае да й помага, доколкото му беше по силите, ако изобщо можеше да й се помогне.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » вт яну 27, 2009 4:54 pm

Ален, все още държейки брадвата в ръце, оглеждайки се нещо да не ги изненада направи няколко крачки да огледа безжизненото тяло. Интересно му беше да разбере какви бяха тези колове, които стърчаха от тялото на момичето.

Отговори

Върни се в “Гората на демона”