Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Епизод 3] Странни срещи

Форумно приключение с най-новите правила на Dungeons & Dragons.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

[Епизод 3] Странни срещи

Мнение от CONAN » чет окт 02, 2008 10:43 pm

Нощта се спусна неусетно. Тишината над равнината бе разкъсвана единсвено от поривите на вятъра, които не даваха мира на героите. Пукането на съчките и топлината от огъня ги приспиваха, но сънят им беше лек и се будеха при най-малкото шумолене на вятъра или воя на горските създания в далечината.

Надар разговаряше тихо с Нат и от време на време правеше обиколка около лагера. Минутите се нижеха, превърнаха се в часове и драконокръвния се опитваше да не заспи от скука. Нат беше задрямал подпрян на едното дърво и боеца реши да го остави, момчето не беше свикнало на такъв преход, какъвто извършиха днес. Надар се надигна и тръгна да обиколи още веднъж, преди да събуди следващия.

Усети го прекалено късно. Като повей на вятъра, тъмна сянка го връхлетя от тъмнината и нещо болезнено го прониза в корема. Инстинкта на драконокръвния задейства мощните му ръце, които сграбчиха фигурата и я изблъскаха от тялото му. Бледо лице, с млечно бели, без зеници очи го гледаше изпод качулката на фигурата...
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Re: [Епизод 3] Странни срещи

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 3:38 pm

Миг по-късно, героите бяха разбудени от виковете на Надар. Драконокръвния беше облян в кръв, неспособен да се защити от свирепите атаки на фигурата. Другарите му скокнаха и се включиха в боя, опитвайки се да посекат противника, но безуспешно. Фигурата се сучеше и извърташе ловко, избягвайки всеки удар и изсъска с леко женски глас на общия език:
- Крадци! Върнете артефактите! - след което насочи цялата си свирепост срещу Баласар. Кинжала се заби в пролука на бронята, причинявайки силна болка. Скоро кръвта започна да се стича по бедрата му.
Доскоро изненадан само от умението и бойните качества на врага, Надар почти се стъписа, когато я чу да говори и то на общия език. Що за демонска магия беше това? "Дръж се, братко" прошепна на ранения Баласар, след това изкрещя към фигурата:
- Не сме крадци, нищо не сме откраднали! За какви артефакти говориш?
Момичето изсъска срещу Езгара и се приготви да отбегне тежкото оръжие на Ален. Но атака не последва и тя се огледа объркано.
- Това с което се опитваш да ме съсечеш, и онази броня, която приятеля ти така удобно носи. - в думите й се прокрадна лека горчивина. - Хайде, направи това което направи с останалите!
Ален изгледа брадвата и бронята с неразбиращ поглед, след това се обърна отново към момичето:
- Слушай какво, моето момиче! Тази брадва и тази броня ги намерихме по оглозгания труп на един несретник, когото пък намерихме в корема на един дебел смрадлив и отвратителен демон, който разпорихме в мазето на една църква в едно село на ден път надолу по течението на реката. А кои са 'другите', за които говориш изобщо не знам. Селото се казва Сребротрън, ето това момче е оттам - той посочи Нат - и можеш да отидеш и сама да провериш за какво става въпрос, ако не ни вярваш. Обаче освен от Нат и чирака на магьосника Сиан, който се е заключил в кулата и не смее да излиза оттам, в селото не е останала жива душа, ако разбира се не броиш дебелия смрадлив демон и няколкото му приятелчета малки смрадльовци, с които се сблъскахме. Така че няма да е лошо да ни разкажеш ТИ какво правиш посред нощ в гората самичка и защо ни нападаш без нищо да сме ти направили...
Надар поклати глава, без да се обръща към магьосницата, и впи поглед в нападателя им.
- Приятелят ми говори истината. Тези "артефакти" са честно спечелена бойна плячка. Не знаем откъде ги е взел, явно откраднал, предишният им притежател, но ние рискувахме живота си за тях и смятаме да ги задържим. Коя си ти и как ни намери?
Над бойното поле настана тишина. Всички бяха заели позиция готови да ударят и нервно държаха оръжиета си в готовност. Разменяха се погледи между героите и среднощната им нападателка и обратно. Накрая тя прибра с ловко движение оръжието си и вдигна леко ръце.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 07, 2008 3:42 pm

Надар я изгледа продължително и преценяващо, после прибра оръжието си и кимна на другите два воина да направят същото. След това, все още нащрек и без да сваля очи от доскорошния им враг, тихо попита:
- Е? Каква е твоята история?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » вт окт 07, 2008 3:45 pm

-- Е?- Ален губеше търпение. Нервите му не бяха издържали преди малко - след вдигането по тревога по средата на нощта, битката, обстановката около тях му влияеха на психиката.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт окт 07, 2008 4:54 pm

Алверад повдигна вежда, може би усещайки умствената нестабилност на заобиколилите го. Но не каза нищо, само хвърли един любопитен поглед на Ален докато чакаше отговори на зададените въпроси.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 4:59 pm

- Аз съм Сша`ни - започна тя - и ви следя откакто напуснахте Сребротрън. Това оръжие и този меч бе открадато от господаря ми преди две луни. Тези двама драконокръвни, заедно с още двама мъже са нахлули в кулата, убили са го в съня му и са изнесли голямо количество магически книги, свитъци и няколко предмета. Отне ми доста време да ви намеря, следите ви се губеха в града, но подочух че някакви, отговарящи на вашето описание са тръгнали към Сребротрън.
В гласът й имаше ярост и горчивина. Надар виждаше как ръцете и потрепват всеки път, готови да хванат оръжието. Нат все още никъде го нямаше, въпреки виковете на Ален и драконокръвните да дойде. Единствено меча му, стоеше подпрян до дървото, където Надар го беше видя за последно.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » вт окт 07, 2008 5:14 pm

Баласар беше доста изнервен от упоритата съпротива на привидно неуязвимата фигурка. Думите на Алверад го бяха изненадали малко, но залавянето на противници живи не беше чак толкова необичайно. Бързо разменените реплики за магическите предмети обаче съвсем го шашнаха. Той доста учудено се загледа в бронята, после сведе поглед към течащата изпод нея кръв и емоцията в този поглед беше вече по-различна от изненада. Изкушаваше се да създаде малко работа на богинята си въпреки ясния знак на Надар, но дисциплината на войника охлади емоциите му достатъчно бързо за да си спомни, че не е негова работа кой кога ще премина при Кралицата. Свали меча, но продължи да го държи в ръка. Отстъпи няколко крачки, така че да не представлява непосредствена опасност за доскорошният им противник, но и така, че да й отреже пътя при евентуален опит за бягство и да може при необходимост максимално бързо да се доближи отново.
-Е, освен че ме наръга, ме и заинтригува. Само дето тази броня я нося на гърба си от има-няма ден, кълна се в Гарвановата кралица. А за никакъв твой господар не знам, аз не ходя да похищавам кули. А всички тука се познаваме едва от няма седмица. Я вземи да разкажеш малко повече, та да се изясним.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 07, 2008 5:19 pm

- Уау, уау, чакай малко! - наежи се Надар. - Кои двама драконокръвни, ние с Баласар ли? Преди две луни аз изобщо не бях наоколо, а с Баласар се познаваме от няколко дни, как може преди две луни да сме крали нещо от господаря ти и какво, в името на платинените люспи на Бахамут, ще правя аз с магически книги и свитъци, че да ги крада? Аз съм воин, не крадец! А кой е господарят ти? - Надар изведнъж се сети нещо, огледа се бясно за секунда и продължи. - И какво направи с момчето!?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 07, 2008 5:35 pm

- Хм. Е, това май подкрепя показанията на онзи селски магьосник, Какмубешеимето. - Намеси се Алверад. - Ако искаш недей вярва на нас, но в Сребротрън си имаме поне двама свидетели. Едно за това, че тези оръжия едва от скоро красят дебеловратите господа, с които вече си се запознала... или запознал. - веждите му се свиха в замислено изражение за секунда - друго, за това че ние самите се запознахме едва преди дни.
- А и в Сребротрън можеш да чуеш това-онова за предния човек носил това снаряжение.
-Той имаше някаква татуировка, между другото, някой помни ли как точно изглеждаше? - Еладрина се обърна за помощ към другарите си по оръжие.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт окт 07, 2008 5:38 pm

Сенките около Езгара най-накрая се поукротиха и съвсем се разпиляха във въздуха. Бушуващият огън в очите й угасна, но тя нерво крачеше напред назад и опашката плющеше около краката й. Пръстите й се свиваха и разпускаха в юмруци, докато сновеше наоколо и от време на време някоя лилава искра изскачаше измежду тях, не спираше да стрелка с поглед съществото пред тях, скърцайки със зъби.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 5:48 pm

- Господаря ми се нарича Балевард. Бил е преподавател в магьосническата кула на Царството. Сега живее далеч от светския живот. Живееше, допреди две луни. Преди тези типове да дойдат! И да го убият и да отмъкнат всичко. Служих вярно на господаря си дълго време, няма да допусан смъртта му да е ненаказана. Тръгнах по следите на убийците, но улавях само бегли дири.
Когато стигнах в столицата, бях свършила парите и трябваше да си набавя средства за да продължа. Местен магьосник, ученик на господаря ми ме приюти и ми помогна да разбера повече за тези хора. Бил някакъв магьосник, който се занимавал с демони, а драконокръвните и мъжа негови спътници. Разбрах че бандата била ударила много магически магазини в търсене на нещо. Хванах отново следата и ето ме тук. Явно съм се забавила.
[/i]
Когато Алверад зададе въпроса си за татуировката, тя се замисли и отвърна:
- Никога няма да го забравя. Беше един от мъжете, нисък, прегърбен, с плешиво теме и големи уши.
Изведнъж лицето на момичето се преобрази пред очите на слисаната група. Грозна плешива глава, с големи щръкнали уши, крив нос и големи туфи косми стърчащи от ушите и носа се беше втренчила с тях. Грозна татуировка на око, обградено от някакъв символ искреше с черно и кърваво червено по средата на челото.
Изведнъж всички осъзнаха, че пред тях стои допелгангер! Създание умеещо да имитира напълно други хора. Опасни противници, защото никога не можеш да си сигурен дали човека срещу теб не е подменен. Всички изтръпнаха, когато грозното лице проговори с женски глас:
-Вашето хлапе е на сигурно място в онази кула, при дъртия билкар. Видях че тръгна след вас, но онзи с каруцата го прибра. Реших, че няма да ме заподозрете ако се представя като него.
Допелгангера отново смени формата си. Грозния гърбав нос постепенно придоби момчешки и нормални очертания, плешивата глава постепенно получи русолява коса, а ушите се прибраха към главата.
Татуировка
[attachment=0]tatoo.jpg[/attachment]
Прикачени файлове
tattoo.jpg
tattoo.jpg (20.48 KБ) Видяна 4835 пъти

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 07, 2008 5:51 pm

- Ха, знаех си! - тихо възкликна еладрина след последните думи на изменчивото същество.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 07, 2008 6:02 pm

- Аз пък не си знаех... - промълви слисано Надар, после се окопити и пак се намръщи. - Не сме виждали този човек, който показа току-що, нито драконокръвните му спътници, но мисля, че четвъртия от групата е намерил подходящ за него край в ръцете на демона, който заклахме снощи. Подозираме, че тези типове по някакъв начин са свързани с проблемите на Сребротрън, така че за момента изглежда целите ни съвпадат.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 6:07 pm

- Какво са търсели в това Село? Изглежда изоставено. Те са мародери, крадат неща. - попита тя. - Ако не сте от тях, то какви сте? Мисля, че е мой ред да получа отговори.
Докато изричаше това, Сша`ни започна да се семня отново, връщайки първоначалната си, може би естествена форма. Въпреки, че белите очи смущаваха групата, намираха тази странност за по-малка от това да разговарят с урод с женски глас и женско тяло, или Нат.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 07, 2008 6:11 pm

- E, не си знаех от дълго... - побърза да уточни той след думите на драконородния. - Но поне от началото на схватката...
- Но пък съм сигурен че този с космите селския магьосник ще го познава. Звучи точно като неговия демонолог!

- И звучи все едно дължа на глупака едно извинение. - промърмори тихо на себе си еладрина, намръщено подърпвайки периферията на шапката си и прехапвайки устна. - Проклятие.

- А, селото, интересна история... - отвърна той на резкия въпрос на допелгангера - Виждаш ли, там се намира кулата на Сиян, бивш дворен маг. Понастоящем изчезнал безследно, може би мъртъв... - Започвайки с почти възклицание, гласа му постепено минава към по тих... накрая, явно сетил се за нещо се намръщва и завършва почти с шепо - Както може би и почти всеки от жителите на селото.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 6:16 pm

- Дворен маг? - очите на допелгангера се ококориха. - Виждала съм някаква грамота, с кралски печат над бюрото на господаря. Имаше неговото име на нея, но само това можех да прочета. Имаше и някакъв пръстен, наподобяващ кралския герб, но имаше в себе си вплетен символа на Магьосническата академия... Освен това онзи неговия ученик, каза че един от придворните магове, Разгор или Разгар също изчезнал безследно...[/i]
Тя изглеждаше объркана и многото информация, която бе получила в последните минути. Дори приседна на земята.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт окт 07, 2008 6:51 pm

- Сядането е добра идея, но може би по-добра идея е да се присъединиш към нас в лагера. Там можем да седнем на одеалата си, вместо на камъни. - Отбеляза Алверад бутвайки с пръст периферията на шапката си нагоре и повдигайки вежда в унисон с това движение.
- След теб? - Подкани той странния гостенин с полу-реверанс.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 7:26 pm

- Само да си взема нещата. Да не мислите, че съм дошла така.- отвърна тя с лека усмивка и изчезна иззад дървото, преди да успеят да реагират. Тъкмо когато Ален гневно се готвеше да изругаше, че са изиграни, тя се върна с голяма чанта преметната през рамената и носеше подобие на спален чувал.
Остави нещата до опряния меч, разпъна постелята си и седна невъзмутима от учудените погледи на останалите.
-Така и не разбрах, какво търсите тук. Диво място е това, никой не ходи към планините. Отвъд са пусти земи, края на света един вид. Само диваци и орки.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 07, 2008 11:08 pm

- Tърсим този човек, в който се превъплъти преди малко... ако наистина той е демонологът, описан ни от Малбар. Предполагахме, че той е замесен по някакъв начин в трагедията на Сребротрън или че най-малкото знае нещо за разхождащите се из селото демони. Последните ни данни за него са, че е тръгнал нагоре по реката и затова решихме да го последваме в тази посока... И ето ни тук.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт окт 07, 2008 11:15 pm

- Явно не е замесен само в събитията из вашия Сребротрън - отвърна Сша`ни.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт окт 07, 2008 11:33 pm

- А ти какво знаеш за събитията в Сребротрън, впрочем?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 08, 2008 12:58 am

- Аха! - възкликна рязко Алверад по средата на разговора между Надар и С`нещоси.
- Малабар му беше името, вярно. - заключи тихо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср окт 08, 2008 9:23 am

- Нямам представа. Дори не знаех, че се казва Сребротрън. - тя извади парче месо от раницата си и започна да го дъвче.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср окт 08, 2008 9:59 am

- Нямаш представа... колко мило - горчиво каза Надар. - Е, банда, моята смяна свърши. Съмнявам се, че ще успея да заспя след веселата случка с главен участник Сша'ни, но смятам да се опитам все пак, така че Ален, ако обичаш, заеми пост. Утре ще продължим по дирите на този демонолог, ако оцелеем до тогава.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср окт 08, 2008 11:11 am

- С нея на наша страна, мисля че шансовете ни се подобряват. - Алверад придружи думите си с усмивка, след което с кратко заклинание разпали останалите въглени в огнището и протегна ръце към тях. - Мисля няма спор за възможностите й в боя и промъкването.

- Въпреки че от преценката и следователските ти умения може би има какво да се желае - довърши той с леко намръщване към Сша`ни. - Аз също няма да мога да заспя повече, но пък нямам и такава нужда като останалите, така че ще остана на пост. Може би Сша`ни ще ми разкаже нещо повече за господаря си. Кой знае, може да видим някаква друга връзка с тукашните събития или някаква улика за разбойниците...

- Нещата изглеждат на зле и всяко късче информация може да се окаже важно.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » ср окт 08, 2008 11:27 am

Демонокръвната продължаваше да крачи напред-назад и да сумти гневно, от време на време стрелкаше допелгенгера с подъл поглед и скръцваше със зъби. Когато Надар си легна край огъня, тя направи още няколко линии през лагера и застана между Сша`ни и война. Поседя така малко и седна на земята с кръстосани крака и с лице към новодошлата; подпря ръце на коленете си и не каза нищо.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » ср окт 08, 2008 3:48 pm

След като окончателно се увери, че Шма'ти няма повече намерение да ги ръга с ножа си (което отне доста време), Баласар най-сетне прибра меча си в ножницата и се зае да поразгледа раната си, както и тези по Надар. След като проми и превърза раните на другаря си и получи същото в замяна, той отново сложи бронята си, като демонстративно бавно и внимателно нагласи всички ремъци и каишки и специално обърна внимание да затвори максимално всички процепи и пролуки. След това облегна гръб на едно дърво полу-приседнал. Постара се да си подложи едно одеяло за да му е малко по-удобно и се приготви за една нощ на не особено комфортен сън. Няколко пъти изгледа Шма'ти малко по-продължително, но явно сред менящите формата си не беше прието да се извиниш за грешките си, дори когато те са включвали ръгането на други без причина... Е, какво пък, тя Кралицата си знае работата и обикновено прибира "безгрешните" по-раничко. Непредпазливите също. И той нямаше намерение да влезе във втората категория отново, за разлика от Алверад.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет окт 09, 2008 12:46 pm

След като останалите се натъркаляха наоколо, отдадени било на здрав сън, било на здрава параноя, Алверад се обърна към Шани:
- Какво смяташ да правиш сега? Поне един от убийците е намерил на свой ред смъртта си, но другите може би още вървят пред нас. А и от това което видях, мисля че помощта ти може да ни е много от полза.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет окт 09, 2008 4:02 pm

- Амиии... - започна неуверено Сша`ни - аз незнаех че имам дарба в магическото изкуство, докато не ме наеха да обера една кула в покрайнините на столицата... Обаче не ми бяха казали, че кулата е на магьосник... Изкатерих се до покрива, проникнах през един от прозорците точно в спалнята на магьосника... и бам върху котката му се изтресох, докато спеше. Животното се разфуча, оказа се че не е обикновено животно и трябваше да бягам надолу да си спасявам кожата. Обаче имаше магически капани и така ме хвана. Мислех че ще ме превърне в жаба, но той ме взе под крилото си и оттогава работя за него. Работех. Сега трябва да го отмъстя.Не знам за работата му много, но съм чувала от хора, които са го посещавали че е голям магьосник. Бил е придворен маг като е бил млад.
Тя се вглъби в себе си и погледа й придоби още по-празно изражение. Няколко минути стоеше така, докато не се сепна и продължи да говори на Алверад:
- Незнам какво да правя. Вие не сте хората които търся, а съм дала дума да отмъстя... Може би ще остана с вас засега...

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » чет окт 09, 2008 4:15 pm

Проклятия! Трябваше ли да си приписва и очарователна непохватност с тази история на всичкото отгоре? Алверад посрещна разказа с отчаян поглед и почуства нуждата да ощипе носа си за да прогони внезапно завърналото се усещане на умствено изтощение. Известно време мълча, загледан в празните сиви черти и още по-празните бледи очи на създанието пред себе си, преди да отговори:
- Бих се радвал ако това е решението ти... Ако не ти е трудно... би ли могла да ми разкажеш нещо повече за своя магьосник?

Заключена

Върни се в “Гората на демона”