Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Епизод 2] Църковния Демон

Форумно приключение с най-новите правила на Dungeons & Dragons.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Re: [Епизод 2] Църковния Демон

Мнение от CONAN » съб сеп 20, 2008 10:53 pm

Щом Баласар посочи към евентуалния преследвач, сянката сякаш замря между дърветата, и постепенно се прикри зад най-близкия ствол.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » нед сеп 21, 2008 7:53 pm

Баласар бавно пое два пъти въздух и успя да удържи порива си да се скара на момичето.
-Е, какво пък, щом се крие, значи се страхува от нас. Все пак ще съм благодарен, ако си отваряте малко повече очите в бъдеще.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » ср сеп 24, 2008 1:57 pm

Без да обръща внимание на спора между Баласар и Езгара, Ален започна предпазливо да се доближава към дървото, зад което се беше скрила сянката, държейки брадвата си в ръце, готова за мълниеносен удар.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет сеп 25, 2008 10:26 am

Явно Ален имаше късмет и нещото не го забеляза, а продължи да стои зад дървото. Когато наближи на няколко разкрача от ствола, чу учестено дишане, сякаш някой е теглил каруца по нанагорно.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » чет сеп 25, 2008 4:45 pm

Ален замръзна и се опитваше от позицията си да съзре нещото, което се криеше зад дървото без да издаде дори най-малък звук.

((АКО не мога да го видя следва:))

Тъй като от позицията си не можеше да различи какво се крие зад дървото, Ален се опита отново да се приближи към дънера безшумно, но така че криещото се създание да не го види.
Пояснение
Не съм хвърлял нищо, за да не отварям нова сесия в метачката... може да се окаже нещо безопасно все пак :)

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » вт сеп 30, 2008 12:14 pm

Баласар реши че няма причина да е по-некадърен в промъкването от Ален и последва другия боец към дървото, като правеше всякакви опити да се движи тихичко. След като се доближи, потупа леко Ален по рамото и с жестове му посочи "Ти отдясно, аз отляво и го хващаме", а въпросителния поглед ясно показваше, че търси съгласието на другаря си.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср окт 01, 2008 12:57 pm

Двамата бойци приведоха плана си в действие. Заобиколиха дървото и се хвърлиха върху този, който ги следеше. Тежките им тела притиснаха едновременно фигурата, Ален я подсече, а Баласар се хвърли отгоре й. Лек вик и последвали стонове оповестиха поражението и предаването на преследвача им.

Оказа се Нат.
- Не, аз съм, не ме наранявайте! - проплака той, след като ключа на Баласар беше почти извадил рамото му.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 02, 2008 10:52 am

Надар се приближи бързо, изгледа момчето с вкаменяващ поглед и сърдито каза:
- Какво правиш тук, момче!? Защо ни следиш? Да загинеш ли искаш?
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет окт 02, 2008 10:57 am

- В града не ме чака нищо хубаво, роднини не ми останаха, а парите на семейството изчезнаха при нападението. Имам ли избор? - отвърна младежа бързо и с навлажнели очи.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » чет окт 02, 2008 11:15 am

Демонокръвната скръсти ръце, вдигна вежди и изгледа младежа с досада:
-Да. Можеше да изчакаш в кулата, докато се върнем, не да ни се пречкаш в краката, когато се опитваме да спасим селото ти.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет окт 02, 2008 11:18 am

- Какво да правя в кулата? Мога да помогна, няма да преча. - продължи Нат.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 02, 2008 11:21 am

Надар изгледа момчето продължително, след това му подаде ръка и му помогна да се изправи.
- Добре, но знай, че ако стане напечено няма да имаме време да се занимаваме с теб и да те спасяваме. Ще разчиташ само на себе си. Въоръжен ли си?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет окт 02, 2008 11:24 am

-Разбира се! - отвърна Нат. На дървото беше подпрян загърнат в платнище меч с овехтяла ножница. Явно тя беше от друго оръжие, защото ефеса стърчеше една педя над ръба на ножницата. - И мога да го използвам.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 02, 2008 11:30 am

Надар кимна, обърна се безмълвно и продължи по пътя нагоре покрай реката.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет окт 02, 2008 11:55 am

Алверад изгледа гърба на Надар с усмивка, преди да прихлупи шапка над очите си и да се обърне към Нат.
- Знаех си, че имаш огъня в себе си. Само се надявам да имаш и друго, тъй като само с един меч може да станеш лесна жертва на каквото и да ни чака напред.
- Хей, - извика той към избързалите напред - а какво стана със старата броня която имахме? Ако ще върви с нас, Нат може да има нужда от малко желязо между себе си и ноктите на изчадията.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » чет окт 02, 2008 1:38 pm

-Моята старата може да се приведе в работещо състояние, ама я оставих в кулата, няма да взема да я мъкна с мен по пущинаците за в случай, че някой хлапак с излишна смелост изпита нужда да идва с нас. Пък и тя е тежичка и големичка, не знам дали щеше да му е удобно да я носи. Но ако я иска и мисли, че ще се оправи с носенето й, като се върнем ще му помогна да я приправи за да я носи. Или пък най-малкото може да я вземем после с нас до някой град и да я разменим срещу някоя по-подходяща за него. Повечето ковачи ще се съгласят на подобна размяна, най-много да доплатим пет-десет жълтици. Пък ако оцелеем дотогава ще си ги е заслужил, лично ще му ги дам. Хайде, Нат, давай да потегляме, дано в боя си по-добър отколкото в проследяването.

Последните думи Баласар изрече вече повече шеговито, като при това прегърна младежа през раменете и заговори вече само на него, докато вървяха след Надар.

-Хубаво нещо е куража, младежо, но между него и безразсъдството границата е доста тънка. А безразсъдната смелост е пряк път към Гарвановата кралица. И, повярвай ми, от тоя път досега никой не се е върнал... непроменен. Ти засега гледай да стоиш по-назад, не се набутвай без нужда между шамарите, а като имаме малко време, ще те видя как си с меча и ще ти покажа туй-онуй.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » чет окт 02, 2008 5:38 pm

-- Ае, дребен. Следващия път погрешка ще те разпорим и после ще трябва и обяснения да ти даваме. Уплаши ме...добре, че се досетих, че може да е нещо такова, след като се разшумоля и после не ме усети като те издебнах. Айде сега да тръгваме!

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » чет окт 02, 2008 9:23 pm

Без повече перипетии, увеличилата се с още един човек група продължи пътя си. Скоро небето започна да притъмнява, и първите звезди се показаха иззад облаците. Силен вятър се изви над равнината и коритото на реката не беше удачно убежище за лагер. Надар и Ален успяха да открият подходящо място, между две паднали дървета близо до устието. Беше уютно, на завет от разразилия се вятър и щом запалиха огъня и топлината погали изморените им нозе, веднага забравиха за тежкия ден. Вечеряха набързо и скоро започнаха приготовления за да си лягат. Докато Надар определяше постовете за през нощта, другите вече налягали по одеалата, тихичко разправяха истории от минали приключения и обсъждаха какво ги чака напред.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » чет окт 02, 2008 9:46 pm

Постове
1ва смяна: Надар и момчето
2ра смяна: Ален
3та смяна: Баласар
4та смяна: Алверад и Езгара

Заключена

Върни се в “Гората на демона”