Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Епизод 1] Пътя към Сребротрън

Форумно приключение с най-новите правила на Dungeons & Dragons.

Модератор: CONAN

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » пон авг 04, 2008 11:41 pm

- Слънцето залязва - отвърна Малбар. - Съвсем скоро ще ни наобиколят, ще видите ужасиите, които съм преживял. Ако искате останете, има достатъчно подслон за вас, а храната е в изобилия - усмихна се той.
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Регистриран: вт апр 08, 2008 10:05 am
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 05, 2008 9:59 am

-Аз викам да изчакаме и да видим една вечер какво става, може пък и Езгара да греши за дяволчетата, тези да са някакви други, знае ли човек... Пък и... Аз може да не съм голям тактик и прочее, ама съм чувал неведнъж, че е по-добре да познаваш врага си преди да се впуснеш върху му... Аз поне досега не съм виждал нещо, което да не мога да намушкам с меча, де, ама пак си струва да знаеш с какво ще се маризиш. Мен така сам е учили.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!
The leather armies have prevailed
The Phantom Lord has never failed...
Fall to your knees and bow to the Phantom Lord

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous
Регистриран: нед фев 17, 2002 8:33 pm

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 05, 2008 10:05 am

- Освен това не е много умно да се врязваме директно в центъра на вражеските позиции без преди това да сме си подсигурили гърба. Ако нападнем църквата без да сме прогонили или поне отслабили слугите му, по време на схватката с "църковния демон" ще бъдем заобиколени по фланговете и ударени в гръб от тях, което... е, сещате се сами до какво ще доведе това.
Какво е това уклон, накъде клони и като клони, пада ли?
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

ChoChan
Кифла
Регистриран: съб авг 24, 2002 5:43 pm

Мнение от ChoChan » вт авг 05, 2008 10:54 am

Езгара се спря за момент и бавно извърна глава към Баласар, очите й се бяха присвили и за първи път в тях се четеше раздразнение.
-Слушай, драконянино, вие ме попитахте за тези демони. Ако с такава бързина сте готови да отхвърлите това, което ви казвам като грешно, смятам, че няма смисъл изобщо да си хабя дъха с предупреждения. Няма и да го правя за в бъдеще. - Тя вирна брадичка с неприязън, а опашката й плющеше гневно, около прасците. - Още по-малко ще слушам коментари относно способностите ми от някой, заради който сега можеше да лежа с разпрано гърло и да ме дъвчат немъртви, защото не може да си върши работата, когато му е възложено да пази гърба спътник.
give me love so that I can kill...she's so unreal

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 05, 2008 11:31 am

По устните на Баласар мина една примирена усмивка.
-Уважаеми лейди Езгара, никога не съм поставял по съмнение познанията ви за света на свръхестественото. Нито за каквото и да е друго. Впрочем, аз също се досетих в общи линии за това, което и вие, така че от моя гледна точка сте права. Научил съм се обаче, че всеки може да сгреши. Както се видя и в битката с немъртвите, когато всеки от нас по един или друг начин допусна по някоя и друга грешчица.
Който ме харесва е прав! Който не ме харесва е прав! Който не му пука за мен не е прав!

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт авг 05, 2008 11:49 am

Очите на Езгара се разшиха и ноздрите й потръпнаха от възмущение.
-Тъй ли? На мен пък ми се струва, че точно това направи, или думите "Езгара може да греши" имат някакво значение различно, от това, което казват? Сам си се сетил за демоните? И въпреки това изяви неверие само в моите думи, но не и в себе си?! Самонадеяността на рода ви наистина е безгранична!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 05, 2008 12:21 pm

Примирено вдигане на рамене.
-Аз първо в себе си се усъмних, затожа и не казах каквото се досетих. Езгара може да греши, да. И Баласар може да греши, и Надар, и всеки. Даже и боговете могат да грешат. Някога двата ни вида допуснаха ужасяващата грешка почти да се избият. Аз лично не желая да поватрям минали грешки и предпочитам да не допускам глупави такива. Да, уважаема, според описанието на Малбар това почти сигурно са импове, най-вероятно сте права. Но неговото описание може и да е грешно, пък и съм чувал, че дяволите често менят формата си, как да сме сигурни, че това не е някакъв трик?

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » вт авг 05, 2008 1:03 pm

Възползвайки се от разправията, Алверад се приближи към чирака на магьосника и го сръчка с тоягата си.
- Я да ме разведеш наоколо, докато чакаме да падне нощта. Падаме си събратя по занаят, така че ми е интересно какви тайни крие кулата на господаря ти. - Той беше известен човек, знаеше ли това? - добави подир малко, още веднъж мятайки преценяващ поглед на подредбата тук. - Придворен магьосник и всичко... Наистина всемогъщи сили трябва да са, щом не им е надвил.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 05, 2008 2:01 pm

Малбар кимна на елдарина, сякаш споменаването на неговия учител го накара да забрави за момент демоните. Той поведе ентусиазирано Алверад нагоре.

Кулата имаше още два етажа. Този над приемната беше работилница и библиотека. Два големи процореца осветяваха помещението. Едната страна беше заета с малка но доста прилично оборудвана лаборатория, с десетки стъкленици и кутийки със съставки наредени на полици но дея.

Другата част на помещението беше висока библиотека която опираше тавана му и меко протъркано от ползване кожено кресло. От бързия прочит на гърбовете на древните томове в библиотеката, Алверад можеше да заключи че Сиян притежава може би най-важните и ценни книги познати на магическото изкуство, както и някои изключително редки, считани от него за нарочно унищожени поради опасните знания които има в тях.

Горния етаж беше разделен на две, състоящ се от спалните на Сиян и Малбар. На този етаж единствено имаше прозорци гледащи навън и обхващащи всичките посоки на света. Когато се качиха горе, Алверад видя че нощта вече е паднала и първите звезди са изскочили на хоризонта. Изведнъж чу странно скърцане по камъните, и някакви шепоти довявани от вятъра. През прозореца все още нищо не се виждаше.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт авг 05, 2008 2:17 pm

Алверад отбеляза нощта мимоходом, като нещо което може да бъде важно по някое време, след което се отдаде на методично разучаване на библиотеката и лабораторията. Специално избягваше всички по-опасни книги или отбелязани като опасни съставки. Щеше да има време и за това по-късно.
Занимава се с това докато не го повикат, или докато не се умори.

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт авг 05, 2008 2:33 pm

Цялата настръхнала, Езгара беше готова да започне да дращи и хапе, но в момента в който беше на ръба да изригне улови строгия поглед на Надар, прикован в нея. Скръцна със зъби, завъртя се и се отдалечи, като забиваше с омраза крак в пода с всяка крачка и звучно мърмореше -
-Камара мускули.... пилешки мозък! За кой се мисли тоя......чак боговете замеси......кух..... Мозъкът му се е сварил в тая ....броня.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 05, 2008 2:45 pm

Надар щеше да се намеси още при първите искри на скандала, но след това реши да остави нещата да се решат от само себе си и да вземе инициативата само в краен случай. Реакцията на тийфлингата, която първа отстъпи от спора, го изненада и той поклати глава одобрително, след това се изправи, кимна на Баласар да го последва и го заведе в диаметрално противоположната на Езгара част от стаята, където му каза:
- Виж, братко, наистина на всеки се случва да греши, но съмнението е най-големият враг на войника. Когато отиваме на война, момчетата от взвода ми вярват, че ще ги върна живи и здрави. Аз вярвам на заповедите на командирите и така нататък. В бойните части, каквато несъмнено е и нашата група, макар и определено да ни липсва дисциплината на такава армейска част, всеки е специалист в нещо и другите му вярват, че той знае и може да върши това нещо, иначе духа пада, бойците се деморализират и като дойде момента - умират. Да умреш не е престъпление, но е крайно непродуктивно, затова викам в тоя случай да се доверим на нашата специалистка по демони и занапред да не подлагаме думите й на съмнение без да имаме добри основания за това, какво ще кажеш?

*чака Баласар*
За разлика от отмъщението, наредбата е ястие, което се сервира най-добре горещо.

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 05, 2008 5:37 pm

-Ще кажа, че между демони и дяволи има разлика. За дяволите например пише и в религиозните текстове, от които и аз съм попрочел немалко. Даже може би повече от нея. Но не го навирам под носа на всички. Изобщо не споменавам, че част от информацията на Езгара може да е грешна, понеже аз не съм срещал нищо за по-специална уязвимост на дяволите от свещена енергия. За превръщане в разни малки животни също не съм чел нищо. Но си мълча, че госпожицата е нещо докачлива, пък може и аз да съм в пропуск. За доверието си прав, но то трябва да се заслужи. С какво по-специално Езгара е показала, че знае повече за демоните, освен със собствените си твърдения за това? Ако основание е расата й, то тогава ние с теб трябва да сме най-големите експерти по драконите, ама аз хич не се чуствам такъв, да знаеш. Доверието е важно, да, но аз съм по-склонен да се доверя на преценката на един предпазлив командир, отколкото на такъв, който се втурва презглава при наличието само на съвсем оскъдна информация. А ние разполагаме само с думите на някакъв уплашен полу-кадърен заклинател. Дори не сме видели тези същества с очите си. Откъде да знаем, че той не е видял нещо което само бегло напомня на имп, но той да е видял рисунка на истински имп в някоя книга, да си е въобразил, че точно това е видял. Виждал съм човек да се втурва в кръчмата с викове "Тигър, тигър" само защото наскоро си бил чел за опасни животни, не преценил както трябва размерите на обикновена раирана котка и я помислил за тигъра от картинките, разбираш ли.
Аз може и да се разхождам с броня и да нося меч, но не съм идиот, чел съм доста. И при всички положения не съм някакъв наивник, който ще се довери сляпо на някакво си момиче, което познава едва от няколко дни.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 05, 2008 6:15 pm

- Не се доверяваше и на Нат, но ето, че младежът се съвзе. Бахамут ни събра с тези магьосници и воина, не е като да сме го желали, но след като сме заедно можем да се опитаме да бъдем екип. Така, както магьосниците ни се доверяват, че нашите оръжия и щитове ще стоят между зъбите на чудовищата и вратовете им, без да сме го заслужили - особено ти, братко, помисли си Надар, но не го каза - така аз се доверявам на тяхното познание за свръхестественото и отвъдното. Мнителният командир, който подлага всяка информация от съветниците си на съмнение и никога не действа решително заради свръхпредпазливост, е лош командир. Затова имаме избор - вземаме информацията на Езгара предвид, отиваме и хващаме един демон, дявол или каквито там са тези изчадия, след което съществото ни разказва каквото искаме да знаем... или губим още една вечер в предпазлив страх, което може да се окаже фатално за жителите на Сребротрън. Ти може и да си готов да оправдаеш смъртта на стотици невинни с нуждата от предпазливост, но аз не. Затова ако имаш някакъв предпазлив план, включващ предпазливо намиране на селяните тази вечер, ще се радвам да го чуя, обаче ако нямаш по-добре мълчи, защото нямам намерение да бездействам докато хора страдат.

*чака Баласар*

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » вт авг 05, 2008 6:35 pm

Баласар вдига рамене.
-Оооокей, давай да спасяваме селяните, тогава. То ако Кралицата иска да прибере някого, не импове, ами бухали да да са, пак схте пратят когото трябва в Нейните обятия. - И добави под носа си -А тя обича да прибира "безгрешните"...

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 05, 2008 8:25 pm

Надар кимна стегнато на Баласар, сложи ръка на рамото му и леко го стисна, после рязко се обърна и закрачи към все още размахващата недоволно опашката си Езгара. Когато приближи прочисти гърлото си и каза:
- Първо искам да ти благодаря, че побърза да прекратиш тази ненужна размяна на реплики - пак се окашля и продължи. - Но не трябваше да реагираш толкова остро. За едно беше права - расата ни наистина може да е твърде арогантна понякога, но и ти не се постара особено да спечелиш доверието ни на съвета ни снощи. Напротив, по-скоро ни убеди, че си недисциплинирана и незаинтересована как най-добре да помагаш на другарите си в битка, че за теб тази задача е по-скоро маловажно приключение, което някакси не ражда взаимна обич и доверие. Освен това Баласар не те нарече глупава, смея да напомня, че ти използва такива думи срещу него. Той просто каза, че може и да грешиш и това наистина е така, ти може и да грешиш. Но тъй като нямаме по-надеждни сведения, а здравето и може би животът на стотици невинни са в опасност, ще използваме твоите познания в битката срещу демоните. За това, обаче, ми трябвате и двамата с Баласар, а гневът е лош съветник на войника. Гневът разстройва съзнанието, замъглява фокуса, контролът се изплъзва и войникът умира, като често повлича и други към прегръдката на Гарвановата. Да умреш не е престъпление, но е крайно непродуктивно, затова очаквам другия път, когато някой каже, че може би грешиш да му докажеш, че си права използвайки факти и аргументи, а не безсилен гняв и обиди. Разбрахме ли се?

ChoChan
Кифла

Мнение от ChoChan » вт авг 05, 2008 8:39 pm

Езгара скръсти ръце и леко повдигна вежди, докато слушаше Надар да приказва. Когато приключи, тя изцъка с език, пое си дъх и бавно издиша.
-Да, съвсем прав си, за момента това изобщо не ме засяга наистина - тя вдигна рамене и разпери длани пред себе си - Просто ми посочи мишена и ще направя каквото трябва, за да остана жива. -тя отново скръсти ръце и го изгледа в случай, че имаше какво още да й каже.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » вт авг 05, 2008 8:49 pm

- Да останеш жива е наша работа, магьоснице - присви очи бившият сержант, след това се обърна към Ален. - А ти, войнико? Имаш ли и ти да казваш нещо или - бръкна в раницата си и извади увита в кожа манерка - като един добър редник ще се присъединиш към мен и този силен, джуджешки алкохол, за да отпуснем напрежението?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт авг 05, 2008 10:07 pm

Изведнъж камбанен звън секна разковора им известявайки падането на нощта. Дванадесет пъти камбаната би преди да замлъкне. Рязко изстъргване по входната врата накара сърцата им да се разтуптят с шеметна скорост и да наизвадят оръжията. Звукът не се повтори, но от горните нива се чу затръшването на прозорци и нечленоразделното говорене на Малбар.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » вт авг 05, 2008 11:10 pm

Алверад не получи чак такъв сърцетуп, пък и нямаше кой знае какви оръжия да извади. Пък и беше на горния етаж, тъй че ако нещо влезеше долу, щеше да има време да реагира. Пък и досега нищо не беше влязло в кулата, не му се вярваше, че точно тази нощ това ще се промени. След кратък миг на напрегнато внимание в който пръстите му се плъзната по грубата повърхност на тоягата, се върна към тършуването из чуждата кула.

Потребителски аватар
Malcolm_X
Регистриран: вт авг 17, 2004 11:29 pm
Контакти:

Мнение от Malcolm_X » вт авг 05, 2008 11:14 pm

-- Мамка му, Надар, вече мислех, че никога няма да го споменеш!

Широка пиянска усмивка и блестящите очи на Ален доказаха изреченото в думите. Следващите събития обаче го накараха да се вцепени и да забрави за миг за алкохола. Когато всичко приключи Ален все пак развъртя запушалката и отпи голяма глътка за освобождаване от натрупаното напрежение.

-- А сега какво? Ще гледаме ли през прозорците за какво става въпрос или не?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 06, 2008 9:50 am

Изведнъж входната врата потрепера от силен глух удар, който се повтори още няколко пъти.
- Ето, опитват се да влязат, магията ще ги спре! - извика Малбар отгоре. Нат който се беше свил в единия ъгъл на дивана изглеждаше изплашен.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср авг 06, 2008 9:59 am

Надар отпи една дълга глътка от манерката и се почувства по-добре още веднага, щом езика му изтръпна и гърлото му изгоря от джуджешката течност. След това с всичкото спокойствие на света прибра алкохола в раницата си и започна за пореден път в този ден да закрепя щита си на лявата си ръка, като същевременно изкрещя:
- Алверад! Снеси се долу веднага, имаме нужда от теб!

Потребителски аватар
lowstef
Phantom Lord
Контакти:

Мнение от lowstef » ср авг 06, 2008 11:21 am

Баласар разкършва рамене, след това се впуска в сложно движение на цялото тяло, при което всяка една става от врата до глезените му се раздвижва, някои от тях дори изпукват при наместването си. След още няколко движение за загряване на мускулите той мълчаливо се доближава до вратата и застава на няколко крачки зад нея и леко отляво, така че всяко нещо, което влезе, да мине първо през него. И мечът му. И леденият му дъх, ако се налага. Заел позиция, той започва леко да се поклаща на пети и пръсти, като през цялото време раздвижва мускулите си, така че да са готови.
-Ако някой ще измисля нещо, може би трябва да побърза. Ако не - е, каквото и да е, ще трябва първо да мине през мен. И мечът ми. - Няколко бледи вълма кондензирана влага бележат издишванията му, които са леко учестени, но все още дълбоки.
Последна промяна от lowstef на ср авг 06, 2008 1:00 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 06, 2008 12:10 pm

Въпреки камбанения звън и последвалите звуци и викове от долния етаж, той продължи още малко огледа си на работилницата на Сиян. Остана очарован от голямото количество магически реагенти с които магьосника разполага. Бяха събрани прилежно в дървени сандъчета подредени на един от стилажите на една ръка разстояние за работещия на алхимичните прибори. Имаше доста други съставки, много от които Алверад не разпознаваше или беше виждал, но не знаеше за какво служат.

В библиотеката магическите томове на тема природна магия, стихии и елементи преобладаваха. Тук таме имаше забранени книги, свързани с черните сили и демоните, но бяха затворени с тежък печат с ключ. Имаше множество сборници със закинания, ритуали.
Съдържанието на библиотеката и лабораторията
В лабораторията има от всеки магически реагент без резидиум. Всяко ковчеже съдържа материал на стойност 100 жълтици.
В библиотеката има всички ритуали базирани на Arcana и Nature до 8мо ниво включително.

Малбар не позволява ровенето в ковчежетата или разгледането, преписването и късането на страници от книгите.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср авг 06, 2008 12:17 pm

- А нима искаш демоните да победят? - учудено вдигна вежда Алверад при възраженията на чирака, но засега реши да уважи желанията му. Мигове по-късно Надар се разрева отдолу, така че му се наложи да прекъсне огледа и да се насочи към първия етаж. Преди това обаче приближи прозореца и погледна надолу, за да види демоните които косматия домакин бе наблюдавал и преди.
- А ако отворим прозорците, ще могат да влязат, така ли? - поинтересува се той. - Или ще мога от безопасност да ги огледам или дори да изпробвам силите си върху тях?

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » ср авг 06, 2008 3:53 pm

- Не, няма да влязат. Не могат да прелетят до тях. Могат да се опитат да се покатерят, правят го често, но с жезъла по главата... - отвърна Малбар.

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср авг 06, 2008 4:55 pm

- С жезъла, казваш - промърмори на себе си Алверад и бутна прозореца. Със съсък и пукот въздуха лумна около дребните изчадия и те се разбягаха на безопасно разстояние откъдето започнаха да правят физиономии и груби жестове по адрес на новия магьосник в кулата. Миг по-късно установиха, че макар да са извън обхвата на пламъците, не са напълно в безопасност. С лъжлива ленност между ръката и жезъла на заклинателя прескочи искра, която с думи бе преплетена в кълбо. Мълнията разпръсна една група от импове, но скоро стана ясно, че няма да бъде последвана от други, така че изчадията отново наобиколиха кулата.
Някои от тях, които се бяха случили по-инати, или недостатъчно упорити избягаха чак до реката, точейки зловонни димни дири след себе си, преди да се досетят, че водата е пресъхнала и да започнат да се валят в прахта отправяйки скверни проклятия към нахалния еладрин.
Свършил тази дребна работа, той затвори прозореца и се просна на креслото да се посъвземе. Ако Надар беше твърде търпелив, около 10 минути след извикването, Алверад слиза долу. В противен случай, някой качил се горе вероятно го заварва да си почива в коженото кресло.

Потребителски аватар
CTAHuMuP
Self-righteous

Мнение от CTAHuMuP » ср авг 06, 2008 9:16 pm

Тъй като Алверад нито се обади, нито се появи в първите 2 минути след като го извика, Надар чрез три (за късмет) глътки от вълшебната джуджешка манерка убеди Ален да се качи горе и да го потърси. Когато се появиха, драконокръвният каза, като се опитваше да не звучи прекалено язвително:
- Колко мило от твоя страна, магьоснико, да се появиш на малкото ни събиране - после се обърна към всички. - Както го виждам имаме два варианта. Един е да избием колкото можем повече от малките демончета, като заловим едно живо и го разпитаме къде са селяните, след това отиваме, спасяваме ги без да пипаме големия демон в църквата и всички са щастливи. Другия е да избием колкото можем повече от малките демончета, след това да отидем в църквата и да убием големия демон. И двата плана, обаче, включват в себе си поголовно избиване на малките демони, така че можем да започнем с това и по пътя да мислим останалото. Какво ще кажете?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср авг 06, 2008 9:35 pm

- Корави са гадинките. - отвърна Алверад, явно несмутен от киселото настроение на командира. - Далече, далеч по-корави от немъртвите по пътя.
- А пък чирака на магьосника отказва да сподели нещата които са тук, въпреки че вероятно могат да са ни полезни по-нататък.

Заключена

Върни се в “Гората на демона”