Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Глава 2] Играта започва.

Приключение по Fallout.

Модератор: Sharky_Dog

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Регистриран: чет юли 06, 2006 1:56 pm

[Глава 2] Играта започва.

Мнение от Sharky_Dog » пон авг 18, 2008 11:23 pm

-Мамка ви говеда, няма ли да ме пуснете малко да подишам, ще се сваря в тая тенекия тук отзад! - викна пленника, на групата, стояща пред портите на НКР, но на прилична дистанция от погледите на пазачите...

Потребителски аватар
urut
Регистриран: пет фев 24, 2006 11:05 am
Контакти:

Мнение от urut » вт авг 26, 2008 12:00 pm

След като се оглежда, за да се увери, че никой не ги наблюдава, Тота пристъпва към каруцата и удря на рейдъра един "предупредителен".
- Предлагам да нарпавим лагер някаде извън очертанията на града. С тази отрепка в багажника тук можем да си докараме беля. Щвлезем в града по единично да попълним запасите си. Можем да останем една нощ за да отпочинем, след което предлагам да потегляме обратно.
Тота започва да се оглежда за подходящо място за лагер. След което почти на себеси, но така че рейдъра да го чуе, казва:
- Пък и вече е крайно време да разпитаме тази отрепка. Местенцета трябва да е достатъчно далече, че викавоте му да не се чуват.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт авг 26, 2008 12:10 pm

-Защо просто не го предадем в Шерифството? Чувал съм, че тук на такива като него не им цепят басмата, ден-два в ареста и направо на въжето. Пък и сигурно и тука има награда обявена...

Денис поглежда ядно към каруцата и потърква бинтованите си рани.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » вт авг 26, 2008 12:28 pm

Тота се приближава до Денис, и отговаря тихо, така че рейдъра да неможе да го чуе от мястото си в каруцата:
- Мдамм, да го предадем е добра идея, но това можем да го направим и утре, след като изкопчим колкото можем информация от него, за базата на гадините, числеността и въоражението им.

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » вт авг 26, 2008 2:57 pm

Ловецът също додаде типично тихо:
-Дам, на нас ни трябва за информация. Мисля че знам за едни доста досадни животиники, които можем да използваме за мъчение, хм... При всеки случай не бива да го предаваме на властите просто така. Ще отида да му помогна малко.
Стома отви рейдъра, показа му с ръка да мълчи или ще го удари и му даде малко вода и част от храната, която беше уловил. Прегледа дали е вързан добре и леко размести въжетата зада не загуби крайниците си от липсата на кръв. След това с много лека усмивка го върна в начално положение, готов във всеки момент да му удари юмрук в зъбите.
[sblock]Използвам Аутдосмана дали мога да се сетия и открия тип хищтни мравки или термити/ гущери или нещо друго, което може да се използва да причинява силна ексцентрична болка. Ако не- дали персонажа ми може да се сети да си конструира испански ботуши?[/sblock]

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » вт авг 26, 2008 3:06 pm

[sblock]Би могъл да немериш в близост до някой стар Брамински труп, но се досешташ, че клечки под ноктите биха свършили по-добра работа...
За Испанския ботуш не знам. Дай ми описание и начин на действие и ще ти кажа.[/sblock]

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » вт авг 26, 2008 4:28 pm

Рейдъра не се възползва от възможността да опита да избяга и си стои кротко на гъза без да шава много.
Марк намира местенце на няколко стотин метра от града, където хем не са много близо до пътя криволичещ на север, хем виждаха кой и какво минава. Биха стояли там без да привличат излишно внимание. Все пак Шейди Сандс беше голям град и няколко пътника, почиващи на полето, нямаше да подразнят никого.

Групата се премести там, а по пътя Стома обмисляше начини за мъчение на нещасника. Жестокостта му стигаше до там, че се сети за стар метод използван по неговите земи от племена. В миналото е бил известен с името Испански Ботуш, но сега има по-благозвучното име, често случайно уцелвано от потърпевшите на мъчението "Какво по дяволите е това нещо бе да му *** мамата"

Със настаняването на групата на намереното място, слънцето вече се бе издигнало високо над хоризонта и деня напредваше.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » вт авг 26, 2008 4:55 pm

Тота предложи:
- Нека до града първо отиде този който носи общата плячка, след като я разпродаде и ми даде моят дял аз ще прескоча до магазина да видя какво предлага. Докато вие обикаляте на пазар аз ще вардя пленника, и ще се постарая да измисля оригинални начини за измъчването му.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт авг 26, 2008 5:08 pm

-Нямам стомаха да гледам как измъчвате човека, нито пък смятам, че е необходимо. Ако го изтезавате как после ще го предадем в полицията? А да го убием вързан и невъоръжен, като куче... някои вижда ли го като възможност?

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » вт авг 26, 2008 5:15 pm

-Повечето от нещата са в мен. Тъй, че аз ще отида до града първо, ще продам нещата и ще се върна с парите. В това време можете да ми помогнете малко- каза ловецът и им заописва малкото съоражение с което мислеше да си служи, като добави накрая:
-Можете да му позволите да гледа, най-вероятно ще си изпее всико преди да се наложи да му ги надяваме наистина, пък това ни удотволерява. Но не го разпитвайте- това е трик зада го е страх от мен- им намигна, провери инвентара си и се запъти към града. По пътя внимателно прибра оръжията си, така, че да не се виждат.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » вт авг 26, 2008 5:31 pm

След като проследи с поглед отдалечаващият се Стома. Тота се обърна и намигна на Денис, след което каза на висок глас, така че рейдра да го чуе:
- Направо ме побиват тръпки, като си помисля какво ще се случи на този нещастник когато стома се върне, чудя се дали да не му пусна един куршум още сега. Бих го направил но от Стома ме побиват тръпки, по-добре да ида да потърся материалите дето заръча.
След което прошепна по тихо:
- И на мен не ми се иска да го измъчваме, че дори и да го убия лично не ми се ще. Нека се опитаме да го изплашим дфостатъчно, че да си каже всичко и без да се налагат подобни гадости.
След това Тота тръгва да търси материалите описани от Стома.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » вт авг 26, 2008 11:10 pm

Тота пообиколи, но в пустошта трудно би намерил заръчаните от Стома материали, може би в града ще успее да намери подходящи дъски или други материали.
В това време Стома влиза в града, като преди това бива щателно претърсен и предупреден да спазва законите. След не много време, той намери магазин, в който успява да спазари стоките за следните цени.
Knife x1 20$
Spear x1 42 $
Colt 6520 10mm Pistol x2 100 $
Colt .45 M1911A1 Pistol x1 200 $
Healing Powder x3 20 $
Fragmentation Grenade x1 100 $
Shovel x1 15 $
Boots x4 30 $
Dynamite x1 150 $
Antidote x1 80 &
Jet x2 "Стома предава на входа"
10mm JHP x18 80 $
.45 Magnum JHP x9 70 $

Посочи кои стоки продаваш и кои запазваш.

Градът е достатъчно голям, за да може да се намери почти всичко, стига да знае човек къде да търси. Със питане и указания, Стома може да намери повечето стоки, които биха му били необходими, ако желае да закупи нещо.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср авг 27, 2008 9:48 am

Ловецът реши да се отърве от всико останало освен Лекуващия прах, лопатата и антидота. След като ги продаде се оказа с 734 долара в ръка. Благодари на магазинера и внимателно ги раздели на 3 като прибави своите 183 долара към личните си пари. Другите прибра в различен джоб.
Излизайки от магазина реши да потърси лечител, които да му помогне с раните, а и от когото би могъл да си набави чудотворните червени инжекции, за които бе чувал. След това щеше да потърси оръжеен магази от който да потърси 7.62-милимитрови патрони, с които да зарежда новата си пушка.

[sblock]Ако мога да закупя патроните и Стимпаковете от тук няма да търся лечител и друг магазин, а направо се връщам.
Динамита никой не каза, че ще го задържаме, за това го и продавам. Може би щеше да ни трябва, ама нейсе. Остават още 2 долара, с които да ви додам разликата от миналото делене на парите.[/sblock]

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » ср авг 27, 2008 4:34 pm

[sblock]Намираш и двата артикула още в същия General Store.
Имат повече стимпаци и патрони, отколкото можеш да си позволиш, така че директно купувай, ползвайки и бартера.[/sblock]

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет авг 28, 2008 5:04 pm

Стома закупи 25 патрона от 7.62 калибър и две от спринцовките. Разгледа ги с интерес, разклащайки ги. Магазинера му се усмихна и му показа как да ги забива и натиска, така че ловецът излезе от помещението усмихнат и с тежка стъпка.
Прибра от пазачите на входа на града наркотика и се върна при спътниците си. Показвайки им Джета изрича обичайно тихо:
-Някой има ли представа какво ще правим това нещо? Мене ако питате дори тази проклета земя не заслужава подобен боклук! Смятам да го изгоря или нещо от този род...
След кат чу отговора им, извади внимателно прибраните пари, отбелза, че са 551 долара и им даде по 183. 2-та оставащи им обясни, че ако нямат против ще задържи в случай, че трябва да се закупи нещо от името на всички.

[sblock]25 патрона- 150, плюс 2 пака по 150 всеки- 450 долара. 423 с бартера.[/sblock]

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет авг 28, 2008 7:01 pm

Заедно с наградата от Грифините Денис се оказа с нелошата сумичка от 423 долара в джоба. Мина покрай овързания рейдър, усмихна му се приятелски и си повя малко вятър с парите.
-Виждаш ли, че човек може и честно да си изкарва прехраната. Ако ни кажеш къде са другарите ти... но какво ли съм дошъл да приказвам с теб. Аз сега отивам да си ги харча, тамън няма да те слушам как пищиш докато онзи побъркан чичко прилага неговите методи на разговор. Живота си е твой се пак, ти си решаваш дали ти трябва или не.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » пет авг 29, 2008 3:07 pm

След като Стома се върна, и даде на Тота неговият дял от парите. Тота се забърза към града. Не след дълго намери магазина в които имаше това което търсеше. Поръча една карабина M17-A и кутия с 50 патрона калибър 7.62, и след кратък но ожесточен пазарлък успя да отбие 56 долара от цента на покупките си (800). Доволен от отстъпката Тота сложи на тезгяха пред продавача своя пистолет Colt 6250 и 30 10 милиметрови патрона, след което добави още 394 долара в брой. След като разгледа с интерес една кожена броня Тота, тръгна обратно към лагера.
Последна промяна от urut на нед авг 31, 2008 9:23 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » съб авг 30, 2008 6:25 pm

Някои от групата ходиха до града, други просто дремаха до каруцата, но времето не чакаше и вече се свечаряваше. През деня никой не бе доближил групата и никой сякаш не им обръщаше внимание. Сега обаче героите забелязаха един младеж, който вървеше право срещу тях. Ръцете му се виждаха и не държеше оръжие. Очевидно искаше да им покаже, че не представляваше заплаха за тях.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » нед авг 31, 2008 10:05 pm

Младежът бавно приближи, вдигна едната си ръка в поздрав и рече:
- Добра вечер. Надявам се не се натрапвам, казвам се Грег.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пон сеп 01, 2008 7:12 am

В това време Стома вече привършваше цепенето на едно дръвце на малки клечици с ножа си и обръщайки се към новодошлия поздрави кратко:
-Добра вечер.
[sblock]Оглеждам за други създания в близост[/sblock]

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » пон сеп 01, 2008 10:17 am

Тота, който си играеше с новата си пушка край огъня, разглобяваше, сглобяваше, смазваше, с детски ентусиазъм. Вдигна поглед към младежа и поздрави:
- Добра вечер страннико. Какво те води в нашият скромен лагер?
След което погледна предупредително бандита, и му посочи с поглед бойният нож оставен в краката на Тота.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » пон сеп 01, 2008 2:21 pm

- Няма нужда да си гледаме кой с какво е въоръжен - отвърна Грег с лека усмивка. - Ако бях враждебно настроен нямаше да разберете преди да се случи случката. Имам нещо, което може да ви заинтересува.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » пон сеп 01, 2008 4:00 pm

- Но моля ви се, съвсем не съм искал да ви заплашвам. Просто днес купих тази пушка и все още немога да и се нарадвам. Нали сте чувал "Мъжете никога не порастват". Заповядайте седнете край огъня мисля, че тук някъде ще се намери и една бутилчица, да те почерпя едно.

Тота започва да рови из торбата си.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » вт сеп 02, 2008 11:33 am

Грег се настани до огъня, благодарен за поканата. Остави пътническата си раница до себе си, облягайки се на нея.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » вт сеп 02, 2008 11:38 am

Тота наля в очукано метално канче, чай от гърнето над огъня, след което добави малко ракия от бутилката , подаде канчето на Грег и се зае да нареже няколко ивици от пушеният брахмински бут. Сложи месото в метална паница и я подаде към гостенина. След което се отпусна назад и зачака.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » вт сеп 02, 2008 4:02 pm

Денис също си сипа от топлата напитка, в Рено също беше студено, но поне там винаги си намираше нечий гръб на който да се стопли - дали на надрусаната до смърт курва на Ренеско, или пък на някое от кучетата, които пазеха през ноща... Тук порядките бяха други, но поне беше свободен да прави каквото си иска. Най занимателното досега май беше броене на камъни, затова той се заслуша в това, което щеше да каже новодошлия протягайки ръце към пламъците.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » чет сеп 04, 2008 9:35 am

- Може да си бъде взаимно от полза, - започна - но като за начало мисля, че трябва да се представя. Аз съм Грег Сандърс. Притежавам нещо, от което може би ще се заинтересувате.

Потребителски аватар
urut
Контакти:

Мнение от urut » чет сеп 04, 2008 10:02 am

Тота постави ръка на гърдите си и каза тържествено:
- Приятно ми е, Марк Тота син на великият войн Три Водородни Бомби.
След представянето, Тота се отпусна и вече с нормален тон пита:
- Кажи сега какво предлагаш.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет сеп 04, 2008 10:42 am

Стома вече бе привършил работата си и гледаше с интерес новодошлия. Реши да не си отваря устата за сметка на очите.

Потребителски аватар
Azmodael
Контакти:

Мнение от Azmodael » чет сеп 04, 2008 3:04 pm

Денис Дийн.

Е, слушаме те.

Отговори

Върни се в “Wasteland's Tales”