Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[АРХИВ]Стома (Gallean)

Приключение по Fallout.

Модератор: Sharky_Dog

Потребителски аватар
Sharky_Dog
Регистриран: чет юли 06, 2006 1:56 pm

[АРХИВ]Стома (Gallean)

Мнение от Sharky_Dog » чет юли 24, 2008 9:37 pm

Стома излезе от шерифството и се затътри из града. Не беше голям и малко след шерифството вече заобикаляше голямата фабрика, надникна през хангарната врата от юг и видя вътре работници, които "дробяха" скали и ги товареха на каруци от половин коли. Пред самото здание имаше клетка с 20- на брахми, разнасящи благоухание във въздуха. А от страни на тях, бяха паркирани 10-на каруци/коли. Над тях се издигаше навес от опъната кожа и на сянка се беше опънал мъж на средна възраст, седнал на една гума до варел с две бири до него. Стома предположи, че това е Мат Дилтън - керван мастъра.

От другата страна на сградата се издигаше тенекиена постройка с висящ ръждив надпис "Лазарет"
Стома се огледа и пред една от къщите видя празна каручка със жена и малко момиче седнали в нея. Млад мъж изнасяше покъщнина от къщата. Освен тези образи, друг наблизо не се виждаше. Разбира се от града имаше още не малко...
Последна промяна от Sharky_Dog на съб авг 16, 2008 11:02 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » чет юли 24, 2008 10:39 pm

Ловецът реши да използва времето си до срещата в опити да изнамери полезен му човек за околността и да го разпита* любезно.

Код: Избери всички

*ИИ: Каквото съм писал в общата тема.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » чет юли 24, 2008 10:57 pm

След обикаляне насам, натам накрай града намери една проста къщурка с брахма отпред и на простор наредени изсушени кожи на златни гекота. На скамейка, изцапан с кръв седеше разголен мъжага и чоплеше с голям ловджийски нож трупа на едно геко. По-подходящ човек в града от този - здраве му кажи.

Стома се приближи и седна до него. Попита за необходимата му информация и зачака отговор. Такъв обаче нямаше. Човекът спокойно си дереше гущера и не обръщаше внимание на новодошлия.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юли 25, 2008 10:18 am

Стома го погледна още малко и се опита отново да привличе вниманието му:
-Друже, тази информация е важна- тук сме зада ви (набляга на тази дума) помогнем срещу ония мародери- рейдерите. И понеже знам, че голяма група хора не може просто така да стой в пустошта- помогни ми като ми кажеш нещата, които те попитах- къде им в околостта източник на вода, има ли риуни, пещери или други места, където могат да лагеруват? Помагайки ми, най-вероятно ще спасиш този град, хората, (показва леко с ръка) тази къща и (показва самия ловец) дори самия себе си.

Ако човека пак не реагира Стома щеше да му предложи 10 долара.

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » пет юли 25, 2008 10:39 am

Ловеца беше привършил с работата и простря пореднта кожа да съхне.

-Предполагам, че да отговоря на въпросите ти ще е най-бързият начин да ме оставиш на мира, нали ? Ако ще ходиш някъде в пустоща се запаси със количество вода от града. Големи водоеми няма, а е рядкост да срещнеш дори и локва или ручей в този край. Руини има по целия път от тук до Вегас. Стари бензиностанции, ферми. Има къде да пренощува човек. На север при възвишенията има малки струпвания на дървета, които биха могли да се нарекат и горички, а пещерите са рядкост, но повечето са вече населени, ако разбираш какво имам предвид..

След което ловеца хвърли трупа на последното геко в една тава и се зае със следващото..

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юли 25, 2008 12:18 pm

-Извинявай, че ти преча, човече, но ще ти задам още един въпрос- ти, като човек, познаващ околността- къде смяташ, че група като тази на мародерите може да лагерува- в някой град?

Потребителски аватар
Sharky_Dog

Мнение от Sharky_Dog » пет юли 25, 2008 2:04 pm

-Най-вероятно да. В пустоща наоколо има много развалини и малки селца, повечето от които необитавани. Но внимавайте. Някои са с по-високо ниво на радиация. За това и повечето хора ги отбягват.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юли 25, 2008 2:20 pm

Кимва леко с глава за благодарност и се отдалечава тихо. След това отделя известно време колкото да се запознае с най-важните сгради в града и се запътва към кръчмата, където има среща с другите.

Заключена

Върни се в “Wasteland's Tales”