Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

[Игрова] Епизод ІІ: Датарийски Култ

Star Wars Saga Edition Game.
Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Регистриран: чет май 02, 2002 11:44 pm
Контакти:

Мнение от xsmind » чет юли 10, 2008 10:27 pm

- Струва ми се, че Рорвор ще трябва да обясни някои работи по-подробно...

Потребителски аватар
Ambartanen
Регистриран: чет авг 14, 2003 11:03 pm

Мнение от Ambartanen » пет юли 11, 2008 7:00 pm

- Хмм. Само три спидера? Е, ние също трябва да отидем до този храм и като гледам май ще трябва да потеглим скоро. Дали ще можем да вземем спидерите на заем?

Карак хвърли въпросителен поглед към спътниците си. Дуросът явно нямаше идея каква трябва да е следващата им стъпка.

- Ей, Валден, нали искаше да потърсим повече информация из градчето. Имаш ли идея с кого още може да говорим?

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Регистриран: нед фев 16, 2003 1:10 am
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пет юли 11, 2008 9:38 pm

Брюмс избълбука в отговор:

- Ако ислкате да заемлете или наемлете няклой от остланалите двал спидлъра, ще трялбва да се доголворите със собствелниците им.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » съб юли 12, 2008 5:51 pm

Изглежда Валден губеше търпение и не се свърташе на едно място. Не стига, че възложителя на мисията нямаше никаква полезна информация, а сега и да се разправят с разни типове. Този пред него преля чашата и миралуката избухна:

- Искате от империята помощ, те пращат нас за да ви окажем нужното съдействие - добре. Искате да се справим с контрабандисти, които стрелят на месо и дори може да са убили кмета - добре. Посрещате ни с апатия и липса на каквото и да е съдействие - това не е добре!
Валден пристъпи крачка напред към иторианеца леко разгръщайки робата за да се покаже дръжката на светлинния меч.
-Ако искате да отървем колониалните ви задници от контрабандистите, по-добре се размърдай и донеси ключовете на спидерите, за да можем възможно най-бързо да потеглим, а не да губим време в безумни и безмислени пазарлъци! Позицията ти предполага да можеш да обясниш защо спидерите са били реквизирани временно! Какво си ме зяпнал все едно съм сляп!
[sblock]Persuasion/Intimidation - Целта е да го стресна и убедя в думите си едновременно.
1d20+4=23
1d6=3
Общ резултат с Force Point: 26[/sblock]
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » съб юли 12, 2008 7:20 pm

Иторианецът видимо се притесни и отстъпи назад няколко крачки:

- Само моля да не ми крещите. Аз не съм искал помощ от никого и реквизицията не влиза в правомощията ми. Аз съм обикновен деловодител. Ако ви трябва някакво съдествие от "военен" характер, по-добре е да се обърнете към командващия колониалната милиция - майор Рорворр. Сега ако нямате никакви други питания, ще ви пожелая приятен ден, защото имам още доста работа тук.

Иторианеца явно събра малко смелост и с изправена, макар и леко потрепваща от напрежение осанка, започна бавно да напредва, деликатно посочвайки на "гостите" пътя към вратата навън.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб юли 12, 2008 7:46 pm

Валден се обърна към Карак и се усмихна:
- Да се надяваме "майора" да не е обидчив и да ни съдейства.
След което тръгна да го търси.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » съб юли 12, 2008 8:04 pm

- Е, аз нали казах, че Роро ще трябва да обяснява... - натяквайки Сорен тръгна след Валден, на вратата се спря и се обърна към иторианеца - абе, чичка, да вземеш малко да проветриш тук и ако имаш чай и бисквитки, следващият път да почерпиш.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » съб юли 12, 2008 8:08 pm

Итореанецът избълбука нещо на своя си език и затвори вратата след тях. На площада все още нямаше никого освен двамата милиционери, подпиращи се от двете страни на вратат.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » съб юли 12, 2008 8:15 pm

Като усети, че Сорен тръгва след него, миралуката забави крачка. Насочи към кръчмата, където "майора" трябваше да бъде. При "Джонс" или нещо такова, припомни си миралуката.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » нед юли 13, 2008 6:11 pm

- Малко ме съмнява професора да е бродил из горите без знанието и дори позволението на тези бандити - подхвърли Сорен, когато настигна миралуката.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » нед юли 13, 2008 6:11 pm

"При Джонкс" се оказа всъщност доста прилична кантина, при това почти празна, като се изключи майорът, който седеше на бара и нещо си говореше със бармана... или по-скоро барманката. Млада и стройна фаргулка мъркащо се кикотеше на нещо казано от Рорворр. Въпреки че тялото и бе покрито с къса сребриста козина то като че ли бе изваяно от най-придерчив човешки естет, и човек неволно се хващаше че се замайва от плавните движения на това коткоподобно създание. Вероятно за това спомагаше и облеклото й, което можеше смело да се нарече като оскъдно и бе дъставено само от късо потниче което едва успяваше да покрие пищната гръд и къси шорти обтягащи предизвикателно добре оформените й бедра. Фаргулката се беше настанила право на барплота с гръб към помещението и лице извърнато към майора. Едната ръка бе подпряна на барплота, а другата придържаше гърлото назеленикава бутилка от която явно току що бе наливала на Рорворр. Двамата явно толкова бяха овлечени в разговора си , че никой от тях не забеляза влизането на новите посетители.

Добреосветеното малко помещение бе обзаведено с неочакван за това забутано място в джунглата вкус. Пет кръгли маси с резбовани крачета бяха подредени в залата, и на всяка в средата имаше холограмен проектор. Столовете подредени около масите също бяха не от най-евтините, които се срещаха по кантините в галактиката. Същото се отнасяше и за високите столове край барплота. Стените бяха покрити с непрекъснато проточено платно изобразяващо панорамно изображение на примитивни ловни сцени в джунклите. При това нямаше съмнение че цялото платно е изрисувано на ръка. Въобще заведението създаваше впечатление повече на малко изискано ретро-ресторантче в високите нива на Корускант, отколкото на кантина в забутана колония.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон юли 14, 2008 2:07 pm

Валден се спря на входа на заведението. Обстановката беше... приятна и неочаквана. Веднага се замисли дали тази млада... космата дама няма нещо общо с контрабандистите. Но тази мисъл беше крайна. Приближи се до Рорворр и кимна.
- Имате прекрасно заведение. - обърна се той към барманката, след което рече на майора делово: - Изглежда кмета е успял да се загуби в джунглата. Нямаме вече време за губене, и трябва да потеглим към мястото възможно най-скоро. Наместника му не можа да помогне с каквото и да е, затова ви молим да ни закарате до мястото. Разбрах че има два налични спидера, ако уредите да ползваме единия до приключване на мисията ни ще бъде добре.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон юли 14, 2008 2:32 pm

Фаргулката припряно се смъкна от бара и явно недоволна от оскъдността на обърнатото й внимание от страна на новите посетители, започна демонстративно да бърше една от чашите от стойката, макар че чашата и без това беше кристално чиста. Опашката на барманката ритмично се поклащаше, също като на раздразнените от нещо котки. Тя напълно демонстративно не поглеждаше към новодошлите.

Рорворр се усмихна под мустак на реакцията й и се обърна към Валден:

- Ами аз говорих със бакалина Тима и той се съгласи да ви предостави спидъра си. Не беше трудно да се убеди, в крайна сметка прокарването на линията му е изгодна с оглед доставка на стоки от града, а и така най-накрая ще приключи враждата му с Бабел, който постоянно му дере кожата със складовите такси. тима няма възможност да поддържа склад, а чести доставки по вода също са му прекалено неизгодни, затова зарежда големи количества и ги складира в склада на Бабел. А ония нехранимайко постояно го краде, оправдавайки се с фира, а след това препродава стоката подбивайки цените на Тима. Та тука що не ден, все е скандал между тия двамата, обаче Тима няма друг изход и е принуден да се съобразява с Бабел ... поне докато прокарат линията през джунглата. Та затова той каза , че когато имате нужда можете да минете през бакалията и ще ви даде спидъра, но при едно условие. Да го върнете читав, или поне да покриете стойността му , ако го изгубите в акция ... естествено ако сами не се изгубите в нея. Аз го убедих че каквото и да стане, ще му покрия поне част от разходите по ремонта от касата на милицията.

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон юли 14, 2008 3:22 pm

Ранд измърмори нещо под носа си, достатъчно силно да го чуят приятелите му до него.

-Склад, не особено честен, ще спечели от това да не се прокара път през джунглата. Това в моята книга се нарича мотив да помага на онези типове.

След това се опита да си придаде самоуверено изражение, не особено успешно за нещастие и се насочи към бара.

-Здравей карасавице, чудесно местенце поддържаш тук - оглежда се възхитено - дай ми едно питие по твой избор да видим дали качеството му отговаря на обстановката.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 14, 2008 3:23 pm

Сорен сякаш забрави че щеше да се кара на Рорвор, защо няма данни за изчезването на професора, намести се на едно столче до бара, и се прокашля приглушено за да привлече вниманието на барманката.

- Ако във всеки бар имаше толкова симпатичен персонал сигурно щях да имам проблеми с алкохола - обобщи той с мазна усмивка - може ли ... и за мен каквото пие майор Рорворр.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон юли 14, 2008 6:46 pm

барманката с закачлива усмивка се обърна към Сорен, постави пред него чашата, която бършеше до този момент. Опашката и ловко се завъртя около гърлото на бутилката стояща на стелажа. След миг бутилката се превъртя няколко пъти високо във въздуха и кацна право в ръката на фаргулката. Тя освободи тапата и напълни чашата със гъста оранжева течност.

- Джонкарийски тиквен сок. - обяви тя нържествено с мъркащ приятен глас - Майорът не употребява алкохол докато е на служба.

Тя закачливо намигна на правещия гримаса Сорин и се обърна към Ранд със не по-малко весел закачлив тон:

- А ти,... хубавецо ..., сигурен ли си, че искаш да ти избера питието?

Потребителски аватар
Azmodael
Регистриран: чет юни 03, 2004 9:10 pm
Контакти:

Мнение от Azmodael » пон юли 14, 2008 7:11 pm

Ранд сподави смеха си, докато чакаше реакцията на лицето на Сорен.

-Каквото и да ми сипеш не ме плаши, стига да мога да си го позволя като кредити, че на таз работа джобовете ни изтъняха. Много. Пил съм какъво ли не... наследство от дядо.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон юли 14, 2008 8:17 pm

Барманката дари на Ранд широка котешка усмивка и му сипа една чаша от същия гъст тиквен сок.

- Заведението черпи, хубавецо.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 14, 2008 9:07 pm

- Само така - опита да овладее положението Сорен - няма да пием на служба, все пак сме от армията. - отпи глътка сок - Мммм, сигурен съм че джонкарийските тикви са най-добрите. А ти как се озова в тази джунгла, не ти ли е малко скучно тук, гледам няма много клиенти.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » пон юли 14, 2008 9:29 pm

Валден стоеше скръстил ръце пред гърди, оставил дръжката на светлинния меч да се подава леко от робата му. Беше спуснал качулката си над очите, така че тъмносинята превръзка над очите му да се забелязва бегло.
- Имате хубава мебелировка. Някой от местните ли я е изработил, или сте я внесли от Центъра?

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон юли 14, 2008 10:29 pm

Фаргулкат като че ли преднамерено проигнорира репликата на Валден, и продължи да си бъбри със Сорен:

- Е, по обяд всички са заети. Но вечер няма къде другаде да отидат, освен тук. Всяка вечер изнасяме маси отвън за да има места за всички. А що се отнася до това как съм се озовала тук .... - тя само загадъчно се усмихна - Може би все пак едно малко от по-силните напитки, няма да навреди толкова на службата ти, хубавецо.

Тя извади из под бара един цилиндричен контейнер, който при отваряне избълва кълба ледена пара.

- Ти също не изглеждаш да си от тукашните. Прекалено си беличък. Бих се обзаложила че си от централните светове. - в тона и звучеше въпросителна интонация, докато тя наливаше в четири малки чаши кристално прозрачна течност, вдигаща кълбета пара, и ги запращаше с изненадваща ловкост да се плъзгат по барплота. След минута по една димяща чашка беше закована пред Рорворр, Ранд и Сорен. Последната остана пред нея.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » пон юли 14, 2008 10:51 pm

- Правилно, гражданче съм, от Корусант, там и щях да си остана сигурно, и да оправям носове или сменям цвета на очите на престарели богаташи. За щастие взех съдбата в собствените си ръце и се записах в армията.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » пон юли 14, 2008 11:52 pm

- Мдаааа - измърка фаргулката - казват, че самките обичат военните. Били страстни , измъчени от дългото отсъствие на женска компания, и никога не се връщали отново ... по една или друга причина.

Тя звънко се засмя и гаврътна на екс малката чашка с димящата течност. Пое дълбоко дъх и очите й явно се насълзиха, след което избълва кълба студена пара. Премижайки от потеклите сълзи тя полюбопитства:

- И какво търсят, такива сампитачни войничета в тези нови униформички, в тази затънтена и мръсна джунгла?

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юли 15, 2008 2:41 pm

- Ама вие с Рорворр, какво си приказвате тук? Не ти ли е разказал за бандитите в джунглата и как ще ги прогоним в най-скоро време?

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт юли 15, 2008 2:53 pm

- Е, надявах се, че щом са пратили чак от Центъра имперски агенти, то явно нещата са по-интересни от просто разгонване на контрабандисти на екзотични животни. но щом е само за това, аз на Ваше място бих разстреляла Бабел ...

При тези и думи Рорворр се задави и разпръска половината от съдържанието на чашката си върху барплота. Пакпите веднага създадоха около себе си малки ореолчета от скреж по дървения плот. Фаргулката криво се усмихна на реакцията му:

- Еми, така е, майоре! Всички знаят, че чичо ти не е стока. Ако още не се е продал на контрабандистите, то ще го направи в най-скоро време. Освен това малкият Трист го видял да товари нещо голямо на спидъра си по-миналата нощ и да запрашва по просеката. сигурна съм, че снабдява онези бандити със продукти откраднати от запасите на Тима.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юли 15, 2008 3:12 pm

- О, не, аз не разстрелвам никого, дори нямам бластер - Сорен откри 24 каратова усмивка и разпери демонстративно ръце, после се обърна към Рорворр - Майоре, нещо се обърках, колко спидера останаха тук, професора с един, вашият чичо е взел друг, а третият беше повреден? Да не ни карате сега да вървим пеш из джунглата?

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт юли 15, 2008 3:51 pm

Рорворр намръщено отвърна:

- Един има Тима, бакалинът, един Бабел, един професора, и един има Крокс, ама неговия не работи от години, така че него не го броя.

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Контакти:

Мнение от CONAN » вт юли 15, 2008 4:13 pm

- Добре, за да не продължаваме с тези безумни дискусии, би ли могъл да бъдеш така добър да докараш спидера и да потегляме. Достатъчно време загубихме.

Потребителски аватар
xsmind
Студио Х
Контакти:

Мнение от xsmind » вт юли 15, 2008 4:32 pm

Сорен надигна чашата и изпи питието наведнъж, малко дим му излезе от носа, ококори се леко, но явно ефекта от питието премина и той стана, готов за потегляне.

- Тръгваме, но ще се върнем! - обяви тържествено, после намигна на фаргулката - Между другото, аз съм Сорен, беше ми приятно да си побъбрим.

Потребителски аватар
херцог Авис
Форумно Зло
Контакти:

Мнение от херцог Авис » вт юли 15, 2008 4:38 pm

- Джонкс - представи се фаргулката - Винаги заповядайте. Радвам се винаги на посетители , които не са слепи за красивите неща в живота.

Рорворр се задави отново, но този път от пристъп на смях, който едва успя да сподави. Той бръкна в джоба и извади активиращ ключ за спидър. Подаде го на Валден:

- Спидъра е отстрани на бакалията, под брезента. Зареден е до максимум. Късмет и дано успеете да ни отървете от тези бандити.

Заключена

Върни се в “Междузвездни Войни: Златният Век”