Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Open RPG Day - 20.06

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Open RPG Day - 20.06

Мнение от 4uk4ata » вт май 26, 2015 1:11 am

Здравейте всички, по случай световния ден на ролевите игри ще се радвам отново да се съберем за някоя игра. Датата е 20 юни, събота, а мястото засега се очертава да е същото като предишния път - клуб "Трите Трола" в Оборище. Надявам се да сте свободни и да ни посетите като играчи, а защо не и като водещи! Тъй като някои от вас вече са идвали на предишните събития, ще се радвам и на малко фийдбек с цел да подобрим цялостното изживяване и да има повече посещаемост.

(и да, вероятно ще има нещо по ДнД/Патфайндър. Мога да пробвам да натамъня нещо по Dragon Age системата, но за Song of Ice and Fire RPG не се наемам.)
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Re: Open RPG Day - 20.06

Мнение от Yago » ср май 27, 2015 4:15 pm

Надявам се малко повече организазция този път.

И може би някакви нови хора.
ум колкото на замажан синигер

AlexK
Регистриран: пон юни 15, 2015 9:49 pm

Мнение от AlexK » пон юни 15, 2015 9:51 pm

Как върви организацията на събитието - на 20ти този месец ли ще бъде или ще остане за някоя по-късна дата?

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Мнение от Gallean » пон юни 15, 2015 9:57 pm

Yago написа:Надявам се малко повече организазция този път.
Не че съм от организаторите, но какво имаш предвид под повече? Как по-добре си представяш организирането?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 17, 2015 5:42 pm

Gallean написа:
Yago написа:Надявам се малко повече организазция този път.
Не че съм от организаторите, но какво имаш предвид под повече? Как по-добре си представяш организирането?
Например да се знае колко водещи ще има, какво ще водят, игрите да са съобразени със формата на събитието, клуба да е резервиран за събитието, да има разпределение на масите предварително и други базови организационни елементи.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср юни 17, 2015 8:47 pm

Предвид, че играчите не обявяват колко и кога ще дойдат всичко изброено от теб е практически невъзможно. А водещите бяха обявили какво ще водят и успяха да се сместят във времето.?

Потребителски аватар
Yago

Мнение от Yago » ср юни 17, 2015 9:16 pm

Gallean написа:Предвид, че играчите не обявяват колко и кога ще дойдат всичко изброено от теб е практически невъзможно. А водещите бяха обявили какво ще водят и успяха да се сместят във времето.?
Играчите няма нужда да обявяват нищо, само водещите. Всичко от изброените по-горе е постижимо.
Може би иска твърде много усилие или пари в сравнение с оценката на събитието, но "невъзможно" не е.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » ср юни 17, 2015 9:34 pm

Водещите не знаят до последния момент точно с кой и колко души ще играят. Понякога има достатъчно групи и водещи играят. От там нататъка какво повече да обявят предварително? Парите какво отношение имат?
Ако евента бе платен, с гоялам посещаемост, и предварително резеревирани маси с конкретни игри- да, може да стане това, коеот искаш ти.

Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет юни 26, 2015 1:59 am

Потенциалните водещи си бяха казали на сайта какво мислят да водят, макар че не знам доколко дошлите играчи се бяха запознали с него. Все още има известна слабост в това отношение, а и този път аз не подходих много добре към популяризирането на ивента. Не знам доколко броя хора се повлия от съвпадането с Таласъмията - исках да е на 20ти, за да се засича със световния ден и да популяризираме и него, но не мисля, че имаше успех. Следващият път ще опитам да съгласувам повече нещата с потенциалните водещи.

Иначе клуба при такива събития е запазен с приоритет за нас, а и започваме първи, така че други хора има само ако ние не сме запълнили. Масите се разпределят спрямо това колко играчи има за някоя игра - тъй като няма гаранция колко души ще играят при кой водещ, към този момент този вариант ми се струва най-удачен. Мислел съм за предварително разпределяне на играчи и водещи на сайта на събитието, но досега не виждам нужда - винаги част от потвърдилите не идват или в последния момент си променят мнението.

Що се отнася до съобразяването с формата - досега принципа ми е бил, че всеки навит да води може да си приготви нещо, което го/я кефи, и на място дошлите избират какво им се играе. Има го риска да не се получи добра игра и някои хора накрая да са недоволни, но от друга страна и без това е трудно да навия достатъчно потенциални водещи и не искам накрая да сме двама водещи на 25 потенциални играчи. Иска ми се да направим тематичен ивент и да има повече опции и за нови, и за по-опитни хора, но ми трябват водещи, на които да им се води точно по това и да са готови за този ден.

Не се свенете да давате акъл и съвети - искам да подобря нещата, за да може следващите сбирки да минават по-гладко, да са по-големи и най-вече - по-приятни на всички участващи. В случая просто излагам моята позиция и защо в момента нещата се получават така. Ако наистина минем на някакъв по-голям формат, нещата вероятно ще са други, но нека първо да напълним Тролите и да видя, че има желание и потенциал за нещо по-голямо.

Ето няколко снимки от събитието, за който се интересува :) .
[sblock]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 9180_o.jpg
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 4828_o.jpg
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 7457_o.jpg
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 7295_o.jpg[/sblock]
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет юни 26, 2015 3:16 pm

На мен ми се струва, че и играчите този път бяха почти същите като миналия. Пробвай следващия път да раздадеш нещо като листовки "Какво искате да играете на следващия евент?", и според тях да пробваме тематитка.
Ако искаш- предложи още сега нещо- аз мисля, че бих могъл да се нагодя за случая :)

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”