Форумната платформа беше обновена на версия phpbb 3.2. За повече информация моля посетете следната тема

Ден на ролевите игри - Октомври

Какво са ролевите игри? Как се играе? Как се играе добре? Как се води добре? Защо се прави така, а не иначе? И какво мислите за... Ето само част от въпросите, които рано или късно сполетяват всеки ролеви фен. Тук е мястото за всякакви ролеви теми, били те обвързани с конкретна система или не.
Потребителски аватар
4uk4ata
Регистриран: ср авг 13, 2008 3:01 am
Контакти:

Ден на ролевите игри - Октомври

Мнение от 4uk4ata » вт сеп 16, 2014 9:00 pm

Та, след като предишния ми опит да възродя деня на ролевите игри не срещна тотален неуспех - имахме около 15 души и 3 активни игри - реших да пробвам пак. Искам да направя нов ден на ролевите игри и засега предпочитаната от мен дата е 18 Октомври, събота, като мястото ще е същото - клуб "Трите Трола" до Сердика център. Точното местоположение можете да видите тук.

Та - миналия път имаше 2 игри по Патфайндър и една по Don't rest your head. Този път бих се радвал да има повече разнообразие - аз мога да извадя записките по нинджа бъргър и ще опитам някак си да намеря достатъчно материал за второто издание на Dark Heresy с WFRP или Патфайндър като резервни варианти. Имате ли интерес и ако да, какво ви се играе или води?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Gallean
Регистриран: чет юни 09, 2005 9:05 pm

Re: Ден на ролевите игри - Октомври

Мнение от Gallean » ср сеп 17, 2014 7:10 am

Аз, лека фантастика по Савиндж Уорлдс или уотевър.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » ср сеп 17, 2014 1:19 pm

Галеане - супер, има време дотогава така че можеш да решиш спокойно :)

Яне, ти няма ли накрая да проводиш по любимото си 5Е?
Жрец на всевишната и всемилостива Копърка. Нека се слави името й и множат чадата й, за радост и закрила на човешкия род.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » чет сеп 18, 2014 6:54 pm

Замислете се за малко gateway drugs игри.
От типа на Song of Ice and Fire, чух че има някакъв популярен сериал в момента. :roll:
GURPS по някой популярн франчайз. Примерно Воркосиган или Mass Effect.
Новото издание на Heroquest, което е идеално за новаци, предвид че залага точно на "въображение" и "каквото си поискаш", с което обичайно залъгваме новаците които не си падат по игровата част.
FATE.
Dragon Age.
Warhammer което и да било нещо.
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
CONAN
Варварин
Регистриран: пон яну 27, 2003 7:21 pm
Контакти:

Мнение от CONAN » чет сеп 18, 2014 7:41 pm

Нуменера е изключително подходяща за такива One-time евенти.

Дали ще мога да дойда, рано ми е да кажа, но имам интерес. Къде правиш организацията?
The past is a rudder to guide us, not an anchor to hold us back.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет сеп 18, 2014 9:40 pm

По Уархамър (Ф) имаше игра... двамата с Боян играхме и още двама души.
Фейт и Воркосиган не са толкова популярни, че сами по себе си да печелят хора.
Игра на тронове, Масовия дефект, Драконовия век и тн. са бозички, аз с такива не искам общо :P

Хората идват за тъпото ДнД, как да им правиш финеси и да им показваш изкуство? :)

Конане, не четеш- казано е.

ПП: Гърпс, освен ако не е ултралайт е абсурд за уан шот! "Вие прочетете тези 8* книги и си намислете концепция за персонажи, а после ще отделим един ден да ги направим..."

* Има за книгите на Бюджолт, плюс няколко книги за космоса, плюс основните и тн.

Потребителски аватар
Tinuviel
Регистриран: ср авг 21, 2002 10:36 pm
Контакти:

Мнение от Tinuviel » чет сеп 18, 2014 9:52 pm

ИМА РПГ ПО СВЕТА НА ВОРКОСИГАН/!!/!/!/!/
Illegitimi non carborundum

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » чет сеп 18, 2014 9:54 pm

Прощавайте за предишния изблик, мисля че получих нердгазм. Иначе лично аз смятам, че за такива събития е най-добре ГМ-тата да подготвят разнообразни прегенерирани герои и да не се занимават играчите с правене на собствени - освен ако това не е съвсем бързо и лесно в съответната система.

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » чет сеп 18, 2014 9:56 pm

http://www.amazon.com/GURPS-Vorkosigan- ... 1556345771
Малката тънкост е, че по Гърпс има действително десетки книги за игри в космоса и то дженерик, без да са специлизирани в конкретен сетинг.

Имаше сетинг за алтернатива реалност, в която американски комадоси-тюлени във Виетнам се бият със зомбита-войници на Кайзера (Великата война не е свършила повече от половин век). Магьосници-командоси-морски тюлени: за да бъдем конкретни.

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пет сеп 19, 2014 12:29 am

Да, определено прегенерирани герои (или поне почти готови типажи) доста помагат в такива случаи. Иначе и аз бях чувал, че имало читава игра по Game of Thrones, просто не съм дотолкова добре запознат с нея, че да я водя :)

А играта по драконовия век беше даже май доста добра, като отмине големия хаос в работата мога да я погледна по-подробно.

Малък ъпдейт - създал съм ивент във Лицекнигата на https://www.facebook.com/events/9595793 ... &source=49, можете да се самопоканите и да казвате на познати.

Потребителски аватар
Yago
Регистриран: вт дек 25, 2001 6:54 pm

Мнение от Yago » пет сеп 19, 2014 9:32 am

Tinuviel написа:ИМА РПГ ПО СВЕТА НА ВОРКОСИГАН/!!/!/!/!/
Е, има GURPS книги поне.
Въпроса по-скоро е кой би го водил успешно.
Трябва си специален човек за да хване успешно специалният коктейл от военна фантастика, криминализъм, дворцова ингрига и викторианска комедия.

hint-hint Tinuviel, hint-hint
ум колкото на замажан синигер

Потребителски аватар
Gallean

Мнение от Gallean » пет окт 03, 2014 10:27 pm

Ще предложа микс между книгата "Човекът във високия замък" и филма "Бразилия" като свят и идея за приключение. Ако има достатъчно смелчаци ще и поиграем ;)

Потребителски аватар
Tinuviel
Контакти:

Мнение от Tinuviel » нед окт 05, 2014 11:18 am

Yago написа:
Tinuviel написа:ИМА РПГ ПО СВЕТА НА ВОРКОСИГАН/!!/!/!/!/
Е, има GURPS книги поне.
Въпроса по-скоро е кой би го водил успешно.
Трябва си специален човек за да хване успешно специалният коктейл от военна фантастика, криминализъм, дворцова ингрига и викторианска комедия.

hint-hint Tinuviel, hint-hint
Хм, за такова приключение ще трябва да се подготвя много внимателно ;) Но хванах хинтовете и ще го мисля..

Потребителски аватар
4uk4ata
Контакти:

Мнение от 4uk4ata » пон окт 13, 2014 2:38 pm

Деня идва :) Можете ли да ми потвърдите дали сте свободни в събота и дали ще се видим? Особено ще се радвам ако някой е готов да пробва един one-shot, примерно да някоя нова система.

Отговори

Върни се в “Настолни Ролеви Игри”